Yunanistan'da Konut - Yunanistan'da Maaş -

Yunanistan ile tanışın

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

Yunanistan, güneydoğu Avrupa’da bulunan eski bir ülkedir. Akdeniz’in doğu yakasında yer alan dağlık bir yarımadadır. Toplam yüz otuz bin kilometre karelik bir alana sahip olan ülkenin üç tarafı sularla çevrilidir. Ege Denizi ve Yunan Denizi’ndeki çok sayıda ada nedeniyle Yunanistan, Avrupa’nın en uzun kıyı şeridine ve dünyanın en uzun beşinci kıyı şeridine sahiptir. Aslında, bu ülkenin belirli coğrafyası, bu ülkenin kalkınmasında en büyük etkiye sahip olmuştur. Ülkenin tarihi dağ silsilesinin iç iletişimi bir şekilde sınırlı olmasına rağmen, deniz ülke ve halkı için daha geniş ufuklar çizmiştir. Yunanistan’da yaklaşık 170’i neredeyse yerleşim olan 2.000’den fazla ada var. Asya, Avrupa ve Afrika’nın üç kıtası arasında yer almaktadır. . Diğer ülkelerle sınırı, Yunanistan’ı Arnavutluk, Bulgaristan ve Türkiye gibi ülkelerle sınırlayan kuzeyden kuzeydoğuya uzanıyor. . .

کشور یونان

Yunan hava durumu

.Ülkenin Akdeniz iklimi, iklim çeşitliliğine bağlı olarak çeşitli bölgesel ve yerel değişikliklere tabidir.
Kışın, Kuzey Atlantik’ten güneye hareket eden düşük basınçlı hava kütleleri kuşağı değişerek beraberinde sıcak, nemli rüzgarlar getirir. Yaz aylarında, düşük basınçlı hava kuşağı tekrar değiştiğinde, hava neredeyse her yerde ısınır ve kurur. Temmuz ayında ortalama sıcaklık deniz seviyesinde 27 santigrat derecedir.

کشور یونان

Bitkiler ve hayvanlar

Diğer Balkan ülkeleri gibi bu ülkenin bitki yaşamı da birçok çevresel faktörden etkilenmiştir. Bu ülkenin incelikli ve eşsiz bitki örtüsünü kuzeyden güneye, yerel yerleşim yerlerine, bu topraklarda sekiz ile dokuz bin yıllık insan yaşamına ve arazi kullanımına göre karşılaştırmak, yüksekliklerin ve arazi kullanımının iklimsel etkilerinin bir ürünü olmalıdır. Bunun etrafında su varlığını ülke biliyordu. Bu ülkenin dağ yamaçlarında, ülkenin kuzey kesiminde yaygın olan Orta Avrupa’dan çeşitli bitki örtüsünü görebilirsiniz. Orta ve güney Yunanistan ve dağ vadilerinin dar kuşağı çeşitli bitkilerle kaplıdır. Ayrıca çeşitli zeytin, ardıç ve meşe ağaçları da bu toprağın çeşitli bitkileri arasındadır.
Ülkenin özellikle kuzey bölgelerinde bulunan ormanlık alanları, yaban kedisi, martin, boz ayı, boynuz ve bazen kurt, yaban domuzu ve vaşak gibi çeşitli Avrupalı ​​memelilere ev sahipliği yapmaktadır.

یونان

Ülkedeki etnik kökenler

Yunanistan’ın özellikle kuzey kesimlerindeki nüfusu, etnik köken, din ve dil çeşitliliği gibi kalıcı özellikleriyle bilinir. Yirminci yüzyıldaki göç, istilalar, imparatorluk fetihleri ​​ve savaşlar, Yunanistan’ın kültürel çeşitliliğinde önemli bir rol oynamıştır. Bu özellikler günümüze ve modern Yunan toplumuna kadar devam etmiş ve yeni nesil Yunan oluşumunu şekillendirmiştir. Bu etki öyledir ki, Osmanlı egemenliğine ve toprak üzerindeki uzun vadeli etkisine rağmen, ülkenin neredeyse tüm nüfusunun kilisesi olan Rum Ortodoks Kilisesi’ne ait olduğu söylenebilir.
Yunan yaşam tarzını araştırmak istiyorsanız, Rumların hayatlarını aile, kilise, gelenekler ve vatanseverlik içinde özetlediklerini ve yukarıda bahsedilen noktalara daha çok odaklandıklarını bilmek daha iyidir. Yunanistan genellikle tüm ulusal dini yıl dönümlerini kutlar. Yunanlılar çok vatansever; Çünkü ülkelerinde birçok savaş ve istila yaşadılar ve kendileri için başarılı yasalar koydular. Yunanlılar kültürlerini yaşam olarak kabul ettiler ve ruhları olarak sevdiler.
Antik Yunan sanatı genellikle üslup açısından dört döneme ayrılır: Geometrik, antik, klasik ve Helenistik. Güzel Yunan sanat eserleri ve yapıları mimari, heykel yapımı, mücevher yapımı, resim ve çömlekçilik gibi formlarda bulunabilir.

قومیت ها در یونان

Yunanistan manzaraları

* Akropolis:
Akropolis, Atina’da bulunan ülkenin en önemli sembollerinden biridir. Akropolis, modern ve gelişmiş Atina’nın kalbinde yer alan kayalık bir tepedir ve M.Ö.5. Yüzyıla kadar uzanan üç muhteşem tapınakla taçlandırılmıştır.
* Akropolis Müzesi:
Bu muhteşem müze Atina’da bulunuyor. Bu müze, her yıl dünyanın her yerinden birçok turisti çeken, Yunanistan’ın en muhteşem cazibe merkezlerinden biridir. Bu müzedeki nesnelerin hepsi tarih severleri büyüleyebilecek muhteşem tarihi dönemlere ait.
* Santorini:
Santorini, tüm turistlere tavsiye ettiğimiz Yunanistan’ın en güzel ve dramatik adalarından biridir. Turistler, adada ilginç aktiviteler ve eğlenebileceklerinden emin olabilirler. Güzel kumsallarda yürüyüş yapmaktan, en iyi ve en lezzetli yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarmaya ve adanın lüks ve muhteşem binalarında yaşamaya kadar.
* Delphi:
Delphi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Yunanistan’ın önemli bir parçasıdır. . . Bu bina ve açık çevresi, bu ülkenin bu büyük medeniyetinin varlığına işaret eden MÖ sekizinci yüzyıla kadar uzanıyor.

یونان
یونان

Ülkede sağlık ve esenlik

1980’de Yunan hükümeti Ulusal Sağlık ve Bakım Örgütü’nü kurdu. O zamandan beri birçok Yunan doktoru yurtdışına modern eğitim almak ve yurt içinde uluslararası ve modern standartlara uygun büyük hastaneler kurmak için yurt dışına gönderildi. Bununla birlikte, Yunanlılar, isterlerse tıbbi bakım için yurtdışına seyahat edebilecek kadar mali açıdan çoğu zaman yeterince güçlüdürler. Drionan emeklilik sistemi çok karmaşıktır. İşçiler ve çalışanların tamamı, Sosyal Sigortalar Kurumu ve Tarım Sigortaları Kurumu’nun programları kapsamındadır.

یونان

Yunanistan'da Konut

Yirminci yüzyılın sonlarında Yunanistan’da, özellikle de büyük şehirlerinde yeni konut inşaatı hızlandı. . O zamandan beri, ülkenin kentsel alanları apartmanlarla süslendi. Toplamda, ülkedeki yaşanabilir birimlerin neredeyse yarısı 21. yüzyılın başlarında apartman şeklinde ortaya çıktı.

یونان

Yunanistan'ın yaşamı ve kültürel çevresi

Sıcak Yunan yazlarında insanlar evlerinin dışında yaşamaya daha meyillidir. Eski Valletta geleneği, ülkenin şehir ve köylerinde hala uygulanmaktadır. İnsanların şehrin ana caddelerinde ve ikamet ettikleri yerlerin gün batımı sırasında dolaştığı veya sahildeki adalarda dolaşıp yürüdüğü bir gelenek. Yaz ve kış aylarında insanlar boş zamanlarının çoğunu kafelerde ve kafelerde geçirirler.

زندگی در یونان

Yunan mutfağı

Yunan mutfağı Büyük ölçüde Osmanlı döneminin geleneklerine ve yemek pişirme geleneklerine geri dönüyorlar ve şimdi Türk yemekleri ve mutfağına benziyorlar. Bir örnek baklavalarıdır. Ayrıca bu ülkenin köylülerinin geleneksel ve sağlıklı beslenmesinin genel olarak sebze, meyve, zeytin, zeytinyağı, peynir, ekmek ve deniz ürünlerine dayalı olduğu ve etin sadece mevcut olan lüks bir gıda olduğu hatırlatılmalıdır. Özel günlerde yenir. Bu ülkede artan nüfusla birlikte et yavaş yavaş Yunan diyetinde önemli bir yer edinmiş ve aynı fast food ile fast food şehirlerde popüler hale gelmiştir.Yunan şehirlerinde kalp hastalığının kademeli olarak yayılmasının nedeni belki de budur. Arttı.
Yunan hükümeti, yarı küresel bir sağlık sistemi, bir eğitim sistemi, bir emeklilik sistemi ve özellikle işsizler, engelliler ve aileler için ekonomik yardımlar dahil olmak üzere bir dizi sosyal hizmet sağlamıştır.

غذای یونانی

Yunanistan'da maaş

Denizcilerin maaşları, işin türüne, hizmet yılı sayısına ve bireylerin sahip olduğu beceri ve uzmanlık türüne bağlı olarak 385 ila 12,595 Euro arasında değişiyor. Alınan raporlara göre maaşın 2019 yılında Yunanistan’da arttığını bilmeliyiz.
2010 yılından bu yana ülke, Uluslararası Para Fonu, Avrupa Komisyonu ve Avrupa Merkez Bankası tarafından belirlenen uzun vadeli bir mali uyum planı kapsamındadır. Mali kriz karşısında kredi koşulları, teminat ve işgücü piyasasının düzenlenmesi gibi Yunan iş kanununda temel değişiklikler yapıldı.
Yaşam kalitesi açısından bugün Yunanistan’ın iş, yaşam, sağlık ve refah gibi konularda ortalamanın üzerinde yer aldığı söylenebilir. Ancak gelir ve ücretler açısından diğer gelişmiş Avrupa ülkelerinin ortalamasının biraz altında, ancak Yunanistan’ın zengin bir ülke olarak bilindiği ve daha büyük ekonomik büyüme potansiyeline sahip olduğu kabul edilebilir.
Yunanistan, suçun nadir olduğu ve yaşamak ve eğlenmek için sessiz ve keyifli bir yer olabileceği Avrupa’da güvenli bir ülke olarak biliniyor. Avrupa Birliği’nde bu ülke, en düşük yaşam maliyetine sahip ülke olarak tanıtıldı; Bununla birlikte, başkenti Atina gibi büyük şehirlerin yaşam maliyeti diğer yerlere göre daha yüksektir.

یونان
فهرست
fa فارسی
X