راه های مهاجرت به ایتالیا - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

راه های مهاجرت به ایتالیا

1 دیدگاه
راه های مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا :اگر در حال رویا بافی برای سفر قریب الوقوع خود به ایتالیا هستید،مسلماً اولین چیزهایی که به ذهنتان می رسد یک هوای خوب،نوشیدنی عالی غذایی خوشمزه و دلچسب است.ما هم اینجاییم تا همه ی اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذاریم تا بدون هیچ نگرانی حرکت خود را آغاز کنید.

نقل مکان به ایتالیا:

در یک نگاه:

ایتالیایی ها خیلی به زبانشان مغرورند.با اینکه شما میتوانید به راحتی به انگلیسی در همه ی نقاط ایتالیا صحبت کنید،ولی بدانید اگر بتوانید به ایتالیایی صحبت کنید قدردان شما میشوند و کار و بارتان خیلی زودتر از آنچه که فکر کنید در آنجا راه می افتد!

کشور ایتالیا دارای اقلیم متنوع و مخصوصی است؛از کوهستانهای شمالی آلپ گرفته تا جزایر مدیترانه ای جنوب شما قادر خواهید بود انواع گیاهان و حیوانات و تنوع آب و هوایی را ببینید و از آنها لذت وافر ببرید.

اتباع کشورهای غیر اتحادیه ی اروپا  در صورتیکه خواهان اقامت طولانی بیش از نود روز در ایتالیا هستند،نیاز دارند تا ویزای شینگن بلند مدت تهیه کنند.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که در همه ی شهرها و روستاهایش مقاصد گردشگری و مهاجرتی فراوانی برای مهاجران به این سرزمین دارد.

اگر شما از آن دسته افرادی بودید که همیشه خواهان برخورداری از  یک زندگی شیرین بودید،الان وقتش است که باروبندیل خود را ببندید و به ایتالیا نقل مکان کنید.کشور چکمه ای شکل پر است از مردمانی دل زنده،افتاب دلپذیر،نوشیدنیهای گوارا و البته غذاهایی خوشمزه و بی نظیر برای ذائقه ی شما!

immigration to italy

چگونگی کسب اقامت برای شهروندان غیراتحادیه اروپا:

قبل از عزیمت به ایتالیا باید به فکر تهیه ی ویزا باشید. شما قبل از مهاجرت به ایتالیا ابتدا باید از فراهم بودن ویزایتان اطمینان حاصل کنید.ملزومات ویزای ایتالیا هم به  نوع ملیت شما بستگی دارد.اگر شما در کشوری زندگی می کنید که عضو اتحادیه اروپا نیست،باید به دنبال تهیه ی ویزای شینگن باشید. اگر بخواهید اقامتی بیش از سه ماه برای زندگی یا کار در روم داشته باشید،ویزای شینگن کافی نیست.بعنوان یک تبعه ی بیگانه ی غیر عضو اتحادیه اروپا،لازم است که به فکر تهیه ی ویزای ملی برای اقامت یا کار در ایتالیا باشید. کارفرمای آینده شما هم  باید پرونده شما را برای دریافت مجوز ورود به  اداره ی کار و مهاجرت ببرد. این پرونده مستقیماً به سفارت یا کنسولگری ایتالیا که قبلاً درخواست ویزای خود را به آنجا ارسال کرده اید می رود.پس از این درخواست ویزای کاری شما مورد بررسی قرار می گیرد. برای آگاهی بیشتر از اینکه اتباع وارد شده به ایتالیا به  چه نوع ویزایی احتیاج دارند،می توانید به وب سایت وزارت امور خارجه مراجعه کنید.

 

این را بدانید که در کل دو نوع مجوز اقامت را می توانید برای مهاجرت به ایتالیا کسب کنید»موقت و دائم!قابل توجه مهاجران عزیز که برای بدست آوردن مجوز اقامت دائم در ایتالیا ابتدا باید موفق به کسب مجوز اقامت موقت در این کشور شده باشید.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا به محض رسیدن به ایتالیا باید مجوز اقامت موقت را تهیه کنند.تمامی مهاجران به این کشور قبل از ارائه ی درخواست اقامت دائم، مجبورند حداقل پنج سال را در ایتالیا زندگی کنند.

برای مهاجرت به ایتالیا و کسب در آن میتوان از راه های زیر اقدام کرد :

همسر متقاضی؛

والدین متقاضی؛

فرزندان خردسال متقاضی؛

بچه های بالای 18 سال اگر بتوانند از خوشان حمایت کنند؛

به عبارت دیگر ، متقاضی اقامت این حق را دارد که هنگام مهاجرت به ایتالیا ، اعضای خانواده اَش را  همراه خود ببرد.هرچند که او باید بهره مندی از منابع مالی کافی برای حمایت از خود و  وابستگانش را در ابتدا ثابت کند.بعلاوه اثبات رابطه ی خویشاوندی با همراهانش هم در اولویت همه قرار دارد. جدای از  همه ی اینها،متقاضی اقامت دائم در ایتالیا، باید بتواند خیلی روان به زبان ایتالیایی صحبت کند و به آداب و رسوم آنها هم کاملاً آگاه  و وارد باشد.همچنین چرونده ی متقاضی باید از هرنوع سوء سابقه ای پاک باشد.

بعضی از روشهای کسب اقامت دائم در ایتالیا عبارتند از :

  1. براساس مجوز کار؛این نوع ویزا به متقاضی اجازه می دهد تا قبل از درخواست اقامت دائم، در ایتالیا زندگی و کار کند.
  2. براساس اجازه اقامت کارآفرینان؛این نوع ویزا به شهروندان خارجی اجازه می دهد تا کار و حرفه ی خود را در این کشور شروع کنند.

3.ویزای مبتنی بر سرمایه گذاری در حوزه ای خاص از منافع مورد تأیید دولت ایتالیا.

4.اقامت بر اساس ویزای خود اشتغالی؛این نوع ویزا به متقاضی اجازه می دهد تا به عنوان یک تاجر تنها در ایتالیا اقدام به کسب و کار کند.

مدارک مورد نیاز برای اجازه اقامت دائم ایتالیا:

اسناد زیر باید توسط شهروندان غیر اتحادیه اروپا که متقاضی دریافت اجازه اقامت دائم در ایتالیا هستند تهیه شود:

1.اثبات اینکه شهروند خارجی مدت  5 سال را در ایتالیا با مجوز اقامت موقت، زندگی کرده است.

  1. گواهی ثبت نام توسط نیروی پلیس محلی پس از ورود به ایتالیا صادر شده باشد.
  2. اثبات بهره مندی از آدرس حقوقی در ایتالیا با قرارداد اجاره یا داشتن قبض خدمات جدید.
  3. اثبات اینکه متقاضی توان کفالت و سرپرستی خویش را دارد،آنهم با ارائه ی صورتهای بانکی ، اظهارنامه های مالیاتی ، یا لیستهای پرداختی که توسط کارفرما صادر می شود.
  4. سوابق کیفری و فرم درخواست صادر شده توسط مقامات ایتالیایی.

محدودیتهای اقامتی برای بعضی از متقاضیان و مهاجران خاص در ایتالیا:

دسته ای از افراد هم هستند که به دلایلی نمی توانند مجوز اقامت دائم در ایتالیا را کسب کنند.اینها معمولاً دانشجویانی هستند که با ویزای دانشجویی برای مدت محدودی مقیم ایتالیا شده اند.دسته های دیگر هم کسانی هستند که تنها برای مقاصد علمی و یا با اهداف گردشگری به ایتالیا سفر کرده اند. همچنین پناهجویانی که در جریان اخذ شناسنامه  پناهندگی هستند، تا زمان مشخص شدن وضعیت خود نمی توانند درخواست اقامت دائم دهند. آنهایی هم که به دلایل بشردوستانه و  به دنبال حمایت موقت دولت ایتالیا  وارد این کشور شده اند،نمی توانند برای اقامت دائم ایتالیا اقدام کنند. و بالاخره ، افرادی که اجازه ی اقامت موقت معتبر گرفته اند،اما هنوز دوره ی پنج ساله ی زندگی در ایتالیا را سپری نکرده اند نمی توانند برای کسب کجوز اقامت دائم اقدام نمایند.

مزایای کسب اقامت دائم در ایتالیا:

بدست آوردن فرصت اقامت دائم در کشور ایتالیا برای شهروندان خارجی مزایای زیادی دارد.یکی از آنها ورود و خروج افراد به ایتالیا است بدون آنکه دیگر نیازی به تهیه ی ویزا داشته باشند.افرادی که مقیم دائم در ایتالیا هستند می توانند بدون ویزا به هرکشور عضو اتحادیه اروپا آزادانه سفر کنند.همچنین این دسته از افراد قادر خواهند بود بدون نیاز به کسب مجوز کار،در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار و فعالیت بشوند. در واقع، اجازه اقامت ایتالیا حق زندگی در دیگر کشورهای اروپایی را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که به دنبال مهاجرت هستند فراهم می آورد.

صاحبان مجوز اقامت دائم در این کشور از مزایایی که دولت برای زایمان و یا معلولیت افراد قرار داده است بهره مند می شوند.آخرین و مهمترین فایده ی بهره مندی از اقامت دائم ایتالیا،کسب مجوز شهروندی در این کشور است. برای این منظور،ساکنان کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای بدست آوردن کارت شهروندی ایتالیا ملزم به گذراندن یک دوره ی اقامتی ده ساله در این کشور هستند.

ایتالیا کشوری مرفه است که در آن یک فرد غیر ایتالیایی مقیم دائم میتواند  یک شرکت را به راحتی ثبت و راه اندازی کند. این کشور برای شهروندانی که دلشان میخواهد دوران بازنشستگی خود را در کشور دیگری بگذرانند،برنامه ی ویژه ای دارد.

ایتالیا یکی از امن ترین کشورهای قاره ی اروپا بشمار می رود که از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است.

بعد از مهاجرت به ایتالیاکمی بیشتر با شهر های آن اشنا شویم :

میلان:

میلان،قلب مرفه شمال ایتالیا محسوب می شود که به مهاجران و گردشگران هم  فضاهای تجاری لوکس  و هم گنجینه های فرهنگی بسیاری را اعطا می کند. باید گفت که این شهر،شهری متنوع با جمعیتی بین الملی و تاریخچه ای بسیار خواندنی و جذاب است.

میلان در شمالی ترین نقطه ی ایتالیا قرار دارد،درست 50 کیلومتر مانده به تیکینو،بخش ایتالیایی زبان سوییس،و 200کیلومتر مانده به مرز اتریش. این به این معناست که زندگی در این شهر لزوما همیشه همراه با آفتاب و آب و هوای مدیترانه ای نیست.تابستانها دمای هوا حداکثر تا 30 درجه ی سانتیگراد در ماه ژولای میرسد.ولی زمستانهایش همیشه سرد و مرطوب و مه آلود هستند.

ونیز:

شهری که در آب محاصره شده است همراه با تاریخچه ای زیبا!محال است به این شهر که میروید با وجود فضای رمانتیک شهر،غذاها و اقلیم خاصش، احساس عاشقی به شما دست ندهد.

شهر ونیز در شمال شرقی ایتالیا قرار گرفته است.گذشته از تاریخ طولانی و قدمت هزاران ساله ی این شهر،ونیز دارای زمستانهایی سرد و تابستانهایی گرم می باشد.بطوریکه دمای هوا در ژانویه به منفی یک درجه ی سانتیگراد و در جولای به 30 درجه ی سانتیگراد می رسد.

شناور بودن ونیز درآب و بارش بارانهای سنگین،همیشه این شهر را درگیر سیلابهای مکرر میکند.این وضعیت مخصوصاً در ماه های بارانی سال ممکن است برای گردشگران زیاد عادی نباشد،ولی برای ساکنین شهر زیبای ونیز دیگر معمولی شده است.

venezia

ناپل:

این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهایی است که از دیرباز مردمان در آن سکونت داشته اند.ناپل با پیشنهادهای خیره کننده اَش همیشه گردشگران را به سوی خود می خواند.از فرهنگ و تاریخ ریشه دار آن تا سبک های  معماری و غذاهای خوشمزه اش، میتوانند جاذبه های دیدنی برای گردشگران سراسر دنیا باشند.  این شهر جمعیتی بالغ بر 4میلیون نفر دارد.از این جمعیت یک میلیون نفرشان در محدوده ی اداری شهر و بقیه در اطراف آن ساکنند.ناپل بزرگترین شهر ایتالیا و مرکز منطقه ی کامپانیا بشمار می آید.

ناپل با برخورداری از اقلیم مدیترانه ای همواره برای ساکنانش تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای سرد و مرطوب را رقم میزند.

ناپل در هنگام پاکیزگی و ایمنی از شهرت کمی سایه ای برخوردار است. مانند همه شهرها ، این در بعضی مناطق نسبت به سایر شهرها شایسته تر است.

درصورتی که به ناپل سفر کردید و به دنبال جای دیدنی خوبی می گردید،به سراغ مرکز تاریخی بروید. پارکینگ مسلماً یک کابوس است و قیمت خانه در اینجا با حق بیمه ارائه می شود ، اما مکان برای هیچ یک دوم نیست و یکی از دوست داشتنی ترین مناطق شهر است.هرچند در موقع پارک خودرو با یک کابوس مواجه میشوید اما به دیدن  زیباترین و دوست داشتنی ترین فضاهای این شهر می ارزد.

napoli

تورین:

تورین را قطب صنعتی معروف ایتالیا می دانند.این شهر به پایتخت اتوموبیل ایتالیا شهره است.چراکه با گشتی در این شهر با دفتر مرکزی خودروسازان فیات روبرو خواهید شد؛ساختمانی بزرگ و پرجاذبه بهمراه یک دوره مسابقات اتوموبیلرانی هیجان انگیز برای علاقمندان به اتوموبیل،بویژه خودوری فیات!

تورین،شهری در شمال ایتالیا،با دسترسی سریع و آسان به کوهستان آلپ، با فرهنگگ و تاریخچه ای غنی و  بهره مندی از معماری متفاوت نسبت به دیگر نقاط ایتالیا،یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه ی توریستهای سراسر دنیا بشمار می آید.

torino

فلورانس:

مهاجرانی که قصد عزیمت به فلورانس را دارند بدانند که این شهر بسیار زیبا، با ساختمانهای تاریخی و پیشنهادهای فرهنگی بسیار آماده ی استقبال از آنان می باشد. همچنین هوای دلپذیر این شهر آمیخته شده با اقلیم های نیمه گرمسیری و مدیترانه ای که کمی باران به آن جذابیت حیرت انگیزی داده است.

شهر فلورانس در مرکز ایتالیا و در منطقه ی رمانتیک توسکانی واقع شده است.فلورانس نه تنها در ایتالیا، که در کل قاره ی اروپا از یک غنای تاریخی شگفت انگیز برخوردار است.بخصوص بخاطر وجود معماریهای دوره ی رنسانس که در سراسر شهر خودنمایی می کنند و همینطور انواع گالریها و موزه ها که در جای جای شهر در دسترس بازدیدکنندگان هنردوست قرار گرفته اند.

 

firenze

# مهاجرت قانونی

# بابک نوری شاد

اکسپرس انتری
مهاجرت به کانادا با روش اکسپرس انتری
مهاجرت به کانادا
چگونگی مهاجرت به کانادا

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

تو این زمینه بهترین هستین
لذت بردم
سایتتون هم خیلی زیباست

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست