مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت دائم اتریش - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط مهاجرت به اتریش

بدون دیدگاه
راه های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش:

کشور اتریش، یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا است. این کشور، از جذاب ترین توسعه یافته ترین کشورهای جهان برای زندگی بشمار میرودبرای  مهاجرت به اتریش و کسب اقامت دائمی  باید برنامه ریزی مالیاتی خود را  قبل از مهاجرت تنظیم کنید. اما با همه ی اینها فرصت های جالبی برای خانواده های ثروتمند در این  کشور اروپایی پیشرفته وجود دارد. یکی از موارد جالب در مورد اتریش این است که  بهره مندی از اجازه ی اقامت اتریش فرد را قادر می سازد تا بدون ویزا اجازه ی سفر به منطقه ی شینگن را داشته باشد.

چگونگی اخذ اقامت اتریش

اتریش ده نوع مجوز اقامت برای متقاضیان و خانواده های آنها ارائه می دهد. این مجوزها نیازی به تعهد سرمایه گذاری ندارند. بنابراین کل هزینه های درخواست اقامت مقدار نسبتاً کمی می شود.با داشتن مجوز اقامت اتریش،میتوان بدون ویزا به هرکدام از کشورهای منطقه ی شینگن آزادانه سفر کرد.صدور این مجوز بسته به نوع آن ممکن است از سه تا چهارده ماه طول بکشد.

اعطای تابعیت و شهروندی کشور اتریش هم به حوزه ی اختیارات دولت فدرال اتریش برمیگردد. بطور کلی باید گفت بر اساس نوع مجوز اقامتی که صادر شده، حداقل شش تا ده سال اقامت مستمر بدون خروج در این کشور لازم است تا فرد بتواند صلاحیت اخذ شهروندی اتریش را کسب کند.  آگاهی از زبان آلمانی و همچنین، انصراف از شهروندی و تابعیت  دیگر کشورها از ملزومات اخذ مجوز اقامت و شهروندی اتریش به حساب می آید.

بسته به نوع مجوز صادر شده، مدت زمان پردازش برای اجازه ی اقامت در اتریش  می تواند از 3 تا 14 ماه طول بکشد.این مدت نسبت به دیگر کشورها به نظر کوتاه تر می آید.کسب  شهروندی اتریش میتواند از طریق سرمایه گذاری در این کشور و کمک به رشد اقتصادی آن نیز صورت بگیرد.

برای زندگی و اقامت بیش از شش ماه در کشور اتریش نیاز به دریافت مجوز اقامت دائم است. انواع مختلفی از مجوز های اقامت هم برای این کشور وجود دارند.اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اقامت تا سقف شش ماه نیازی به مجوز اقامت ندارند و تنها ویزا برای آنها کافیست.برای اقامت تا سقف نود روز تا صد و هشتاد روز هم بعضی از اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا بر اساس نوع شهروندیشان نیازی به ویزا هم ندارند.

مهاجرت به انریش

شرایط عمومی برای صدور مجوز اقامت و  مهاجرت به اتریش :

باید توجه داشته باشید که مقامات اتریشی تنها در صورت داشتن شرایط زیر می توانند به شما مجوز اقامت بدهند:

برخورداری از سرمایه کافی برای امرار معاش:

این به معنی آن است که شما باید یک درآمد شخصی ثابت و منظم داشته باشید تا بتوانید بدون مراجعه به کمک های رفاهی از طرف مقامات محلی ، از پسِ هزینه های زندگی خود برآیید. در زمانی که  درخواست اقامت دائم خود را ارائه داده اید، درآمد ماهیانه ی شما باید به طور منظم برابر با نرخ مرجع مکمل تسویه حساب  قانون بیمه عمومی اجتماعیِ اتریش  باشد.

نرخ مرجع مکمل برابری از اول ژانویه 2019:

برای مجردها=933.06 یورو

برای زوجها=1398.97 یورو

برای هر فرزند که اضافه شود=143.97 یورو

اثبات مزایای اجتماعی که شما تنها پس از دریافت اجازه اقامت خود مجاز به دریافت آن هستید (مزایای رفاهی یا مکمل های تسویه حساب به ویژه) در اینجا لحاظ نشده است.

لطفاً توجه کنید:

هنگام درخواست کارت قرمز-سفید-قرمز یا بلو کارت اتحادیه اروپا، حتماً به الزامات ویژه مربوط به درآمد خود توجه کافی داشته باشید.

مهاجرت به انریش

پوشش بیمه ی سلامتی اتریش:

برای اخذ اقامت اتریش لازم است که تحت پوشش یکی از بیمه های معتبر و مورد قبول کشور اتریش قرار داشته باشید؛ بطوریکه بتواند همه ی مزایای بیمه ای کشور اتریش را برای شما پرداخت کرده و همه ی خطرات مربوط به سلامتی شما را جوابگو باشد. بعنوان مثال اگر شما در اتریش شاغل هستید و تحت پوشش یکی از شرکت های بیمه قرار دارید همین میتواند برای اخذ اقامت شما کفایت کند.

مسکن مناسب:

لازم است که برای اخذ مجوز اقامتتان گواهینامه ی معتبری همچون اجاره نامه محل سکونتتان در اتریش را به مقامات زیربط ارائه دهید. البته باید توجه داشته باشید که براساس قوانین اتریش این مسکن باید با اندازه ی تعداد خانوار شما کاملاً مناسب و جور باشد.

لطفاً توجه کنید:

محل های اسکان رایگان، که موقتی هستند و می تواند در هر زمان و بدون اطلاع قبلی باطل شود، شامل حال این بند نمی شود و قانون مربوط به مسکن مناسب را در این شرط اعمال نمی کند.

تهدیدی برای نظم عمومی در اتریش محسوب نشوید:

اقامت شما نباید مغایرتی با نظم عمومی یا امنیت عمومی اتریش داشته باشد یا بر روابط کشور اتریش با سایر کشورها تأثیر سوئی بگذارد.

در اینجا بعضی روشهای اخذ اقامت اتریش را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا می آوریم:

*داشتن کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش به کارگران و نیروهای ماهر و متخصص غیر اروپایی کمک میکند که بتوانند در اتریش مشغول به کار شوند. این دسته میتوانند به صورت زیر اقدام کنند:

1. کارگران بسیار ماهر و متخصص، در صورت واجد شرایط بودن در سیستم امتیاز، میتوانند برای یافتن شغل ویزای 6 ماهه ای از کشور اتریش دریافت کنند.

2. نیروهای کار ماهر در مشاغلی که کمبود نیرو برای آنها وجود دارد؛

3. سایر کارگران اصلی برای کسانی که پیشنهاد شغلی مناسب برای آنان دارند آنهم در جایی که در آن هیچ شخص واجد شرایط و جویای کار اتریشی وجود نداشته باشد و یا در خدمات استخدام عمومی ثبت نشده باشد و فرد دیگری هم نتوانسته باشداز پس انجام آن کار برآمده باشد.

4.دانش آموزان،دانشجویان و فارغ التحصیلان.

5. بنیانگذاران راه اندازی مشاغل و کسانی که می خواهند شرکتی را در اتریش تأسیس کنند تا محصولات، خدمات، روش های پردازش یا فناورانه ی نو را ارائه دهند. این دسته از افراد نیازمند برخورداری از سرمایه ای به اندازه ی حداقل 50 هزار یورو می باشند و اینکه حداقل بتوانند 50 درصد سهام یک شرکت را خریداری نمایند و همچنین لازم است دیگر معیارهای مربوط به اخذ اقامت را رعایت نموده، از جمله مهارت کافی به زبان آلمانی داشته باشند.

immigration to Austria

6.کارگران اصلی خود اشتغال که میتوانند حداقل سرمایه ای معادل صدهزار یورو را به این کشور انتقال دهند و یا می خواهند شغل جدیدی را در اتریش بنیان گذارند، قادر خواهند بود تا برای اقامت در این کشور درخواست اجازه ی اقامت کنند.

7.اگر فرد دارای مدرک دانشگاهی معتبر یا تجربه حرفه ای شناخته شده ای از دانشگاه های معتبر می باشد و یا همچنین قرارداد کار یا پیشنهاد کار مهمی از طرف اتریش دارد، ممکن است بتواند واجد شرایط برای دریافت بلو کارت اروپا باشد. بلوکارت اروپا، یک مجوز کار و اقامت موقت چهارساله  است. بلوکارت همچنین مجوز مسافرت آزادانه به تمامی کشورهای منطقه ی شینگن را به فرد می دهد و خانواده ی فرد هم به واسطه ی این کارت میتوانند به او ملحق شوند.اگر فرد پیشنهاد شغلی مناسب یا قرار داد کاری از طرف اتریش نداشته باشد میتواند در سامانه ی بلوکارت اروپا ثبت نام نماید. این سامانه جاییست که کارفرمایان اروپایی تمامی جزییات مربوط به شغل و مهارتها و تخصص های شما را می بینند و با فرد بطور آنلاین برای فرصتهای شغلی مناسب تماس می گیرند.فرد متقاضی اقامت میتواند از طریق همین سامانه برای ردیافت بلوکارت اروپا اقدام نماید.

ویزای استارت آپ اتریش

8.کارت قرمز-سفید-قرمز برای همه ی موسسین استارت آپ در دسترس می باشد. این کار بر اساس تخصیص امتیاز بر اساس مواردی چون تجربه ی کاری، مدارک تحصیلی، بودجه ی استارت آپ، میزان سرمایه ی اولیه، توانایی و مهارت در زبان صورت می گیرد.

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

9.اگر بتوانید ثابت کنید که از دارایی های نقدی برای هر بزرگسال چهل هزار یورو و ده هزار یورو برای هر زیر 18 سال برخوردارید، ممکن است بتوانید واجد شرایط اخذ اقامت در اتریش بشوید.

اگر بتوانید ثابت کنید که دارای درآمدی ماهانه و منظم بر اساس حداقل نرخ های استاندارد قانون بیمه عمومی اجتماعی اتریش (ASVG) هستید، از این راه هم ممکن است بتوانید مشمول اخذ مجوز اقامت از کشور اتریش بشوید. این مبلغ در سال 2018 برای هر فرد مجرد 909.42 یورو بود. برای زوجها  € 1,363.52 و برای هر بچه € 140.32 . با همه ی این تفاسیر در این بخش هم باز نیازمند آن هستید که از سطح مهارت لازم در زبان آلمانی برخوردار باشید. بعلاوه، داشتن بیمه ی سلامت معتبر و همینطور آدرس محل سکونت دائمی هم جزو مواردی است که در این بند برای مجوز اقامت به آنها نیازمندید.

10.از همسر شما شهروند و یا مقیم دائم اتریش باشد، مسلماً شما از واجدین شرایط اخذ اقامت دائم برای مهاجرت به اتریش خواهید بود. اگر همسر شما شهروند اتریش باشد، شما میتوانید بعد از گذراندن شش سال اقامت در اتریش تقاضای شهروندی در این کشور را نمایید. توجه داشته باشید که وضعیت همسر شما باید بطور قانونی مورد شناسایی دولت اتریش قرار گرفته باشد.

immigration to Austria

دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان

بعنوان دانشجوی در حال تحصیل در کالج یا دانشگاهی در اتریش، شما قادر خواهید بود که کار دلخواهتان را پیدا کرده و همزمان با درستان مشغول به کار شوید. این امر مسلماً میتواند کمکی در روند اخذ اقامت شما در آینده باشد.

اخذ شهروندی در اتریش

در اینجا بعضی از راهکارهایی که میتواند در گرفتن شهروندی اتریش به شما کمک کند عنوان می کنیم:

اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری:

هر چند که اتریش شهروندی رسمی از طریق برنامه ی سرمایه گذاری ندارد، اما مقامات مسئول اتریش میتوانند این تابعیت را به کسی که سهم قابل توجهی در  رونق اقتصادی این کشور داشته باشد، بدهند. حالا این سهم میتواند از طریق سرمایه گذاری مستقیم پولی و یا ایجاد شغل و حرفه ای درآمد زا باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق خانواده:

اگر مادرتان در زمان ولادت شما تابعیت و شهروندی اتریش را داشته، و شما بعد از اول سپتامبر سال 1983 به دنیا آمده باشید، مسلماً از شهروندان اتریش محسوب میشوید.

اگر پدر شما شهروند اتریش باشد شما نیز از شهروندان اتریش بشمار می آیید.

اگر همسر شما تابعیت و شهروندی اتریش را دارا باشد،شما نیز پس از گذراندن شش سال دوره ی اقامت در اتریش بطور مستمر، میتوانید تقاضای شهروندی و تابعیت این کشور را ارائه دهید.

دانشگاه پاولف روسیه
دانشگاه علوم پزشکی شماره یک سن پطرزبورگ (پاولف)
دانشگاه ملی علوم پزشکی ساراتوف
دانشگاه ملی علوم پزشکی ساراتوف روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست