Ekvador'da yaşama maliyeti - Ekvador dili

Ekvador Ülke Bilgileri

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

. Güzel Ekvador ülkesine göç etmeye karar verdiyseniz, bizimle seyahat etmek daha iyidir. . Bu yolculukta size Ekvador, iklimi ve doğası, Ekvador halkının dili ve kültürü ve oradaki iş ve eğitim gibi diğer şeyler hakkında bilgi vereceğiz. . Ekvador’un turistik yerleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu sitede daha önce yayınladıklarımıza bakın.

کشور اکوادور

Ekvador'da yaşam koşulları

Ekvador turizm endüstrisinde birçok ödül kazandı. Güney Amerika’nın kuzeybatı kesiminde yer alan ülke, turizm, yerli üretim ve hizmetlerdeki gelişmelerle tanınmıştır.

Bazıları buna inanıyor Ekvador, 2.000 $ ve altındaki bir çiftin kolayca yaşayabileceği gizli bir cennettir. Ekvador, kuzeyde Kolombiya, doğuda ve güneyde Peru ve batıda Pasifik Okyanusu ile sınırlanmıştır. Ekvador’un yaprak dökmeyen doğası, bu yaprak dökmeyen topraklara göç ederken, kışlık kıyafetlerinizi sonsuza dek atmanız için sizi cesaretlendirir.
Ekvador, su altı dünyasını keşfetmek için dünyanın en iyi yerlerinden biridir. Çünkü Güney Pasifik’in tüm güzelliği renkli deniz hayvanları ve su altı kayalıklarında özetleniyor.
Ekvador’un ana dinleri: Katolik% 80; Protestan:% 11;

زندگی در اکوادور

Ekvador halkının dili

Ekvador halkının resmi dilinin, nüfusun yaklaşık% 93’ü tarafından konuşulan “İspanyolca” olduğunu bilmek güzel. Halk arasında en çok kullanılan ikinci dildir. Ekvador’da bir ila iki milyon insanın “Kichua” ve 35.000 kişinin “Shwar” konuştuğunu bilmek fena değil.Bu iki yerli dilin yanı sıra, bu ülkenin kabileleri de 11 dil daha konuşuyor.

زبان مردم اکوادور

Ekvador kültürü

Gittiğiniz her yerde insanlar sizi görünce “merhaba” diyor; şimdi sizi nasıl tanıyorlar? Ancak bu Ekvador’da biraz farklı. Ekvador halkının birbirleriyle başa çıkmanın farklı yolları var. Ekvadorlular bir arkadaş veya görevliyle tanışırken sıcak bir şekilde tokalaşırlar.
Kadınlar yanaklarından bir öpücükle birbirlerine sarılırlar; Erkekler ayrıca, özellikle kadın yakın bir arkadaş veya tanıdık ise kadınları öper.
Ekvadorlular son derece naziktir. Asla hızlı yürümezler, aceleci ve aceleci hareketler yapmazlar. Saatlerce bir banka gibi sıraya girmeleri gerekiyorsa sabırlı olurlar ve birbirlerine nazik ve kibarca davranırlar.
Ekvador, belirgin şekilde güzel, canlı ve canlı bir kültüre sahiptir. Bu ülkenin uzun ve zengin tarihinin yanı sıra kültürü, Avrupa sömürgeciliğinin etkisiyle farklı bir renk ve kokuya bürünmüş yerli gelenek ve göreneklerin bir birleşimidir. Ekvador’daki hemen hemen herkesin yerel kültür ve ırk geçmişi vardır.
Genel olarak, Ekvadorluların büyük çoğunluğu İspanyolca konuşan Katoliklerdir ve bu eğilim zaman geçtikçe azalmaktadır.

کشور اکوادور

Ekvador'da yaşama maliyeti

Son resmi istatistiklere göre Ekvador’da yaşamanın maliyeti İran’dakinden% 17,3 daha yüksek ve Ekvador’daki kiraların fiyatı İran’dakinden% 22,18 daha düşük.
. Küresel istatistiklere göre Ekvador, Quito gibi bir şehirde asgari ücret 394 dolar, bu da diğer Latin Amerika ülkelerindeki ortalama ücretten daha yüksek.
Örneğin:

Ekvador, Cuenca’da bir çift için üç yatak odalı bir ev veya eşyasız bir daire kiralamak ayda 500 dolara mal oluyor. Aynı şekilde, bu şehirdeki bir çift için sosyal güvenlik ve aylık sağlık bakımı maliyeti 80 dolara eşittir.
Ekvador’da en az parayla emekli olmanın yanı sıra rahat bir yaşamın da tadını çıkarabilirsiniz. Bu ülkedeki bir çift, sadece rahat yaşam tarzlarına bağlı olarak yılda 18.000 dolardan daha az emekli oluyor. Bu ülkede yaşayan birçok yabancı, memleketlerindeki ana evlerinin yanı sıra bu düşük yaşam maliyetini kullanabilir, başka bir ülkede bile bir kır evi veya bir sahil mülküne sahip olabilir.

پول اکوادور
فهرست
fa فارسی
X