کشور اوکراین چگونه کشوری است؟ شرایط زندگی در اوکراین - دادآور نسیم مهر

همه چیز در مورد کشور اوکراین

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

کشور اوکراین در اروپای شرقی واقع شده است. دومین کشور بزرگ قاره اروپا بعد از روسیه است و رودخانه ی بزرگ دنیپر از میانه ی آن می گذرد. پایتخت آن نیز شهر کیِف می باشد.
این کشور از شمال با بلاروس؛ از شرق با روسیه؛ از سمت جنوب با دریاهای آزوف و سیاه؛ از جنوب غربی با مولداوی و رومانی؛ و بالاخره از غرب با مجارستان، لهستان و اسلواکی  هم مرز و همسایه می باشد.
در دورترین  سمت جنوب شرقی، این کشور توسط تنگه ی کِرچ از روسیه جدا شده که این تنگه دریای آزوف را به دریای سیاه متصل کرده است.

کشور اوکراین

جغرافیای کشور اوکراین

کشور اوکراین ویژگیهای جغرافیایی متنوع و جالبی را بعنوان یک کشور بزرگ اروپایی دارد. سوای کوهستان های خیره کننده اش، این کشور با دریاچه های بزرگی چون آزوف و سیاه مرزبندی شده است. مهمترین رودخانه های آن هم دنیپر، دسنا، دنیستر و دونِتز می باشند. بد نیست این را هم بدانیم که در کوهستان های کریمه و کارپاتیان آبشارهای زیبای بسیاری  یافت شده اند که چشم هر گردشگری را به خود خیره می کند. رودخانه ی بزرگ دنیپر یکی از بزرگترین رودخانه های این کشور است که چهارمین رودخانه ی طویل اروپا بشمار میرود. این رود از روسیه سرچشمه می گیرد و به سمت بلاروس و اوکراین سرازیر می شود و در انتها به دریای سیاه می ریزد. طول این رودخانه 2284 کیلومتر برابر با 1420 مایل می باشد.

جغرافیای اوکراین

جمعیت اوکراین

جمعیت این کشور چیزی حدود 44میلیون نفر است. پول رایج کشور اوکراین گریونا می باشد.
کیِف، پایتخت کشوراوکراین، بزرگترین شهر این کشور و همچنین مرکز فرهنگی، اقتصادی، صنعتی و علمی تحصیلی سراسر اروپای شرقی بشمار می آید.
بعد از کیف، شارکیف و اُدِسا دومین و سومین شهرهای بزرگ این کشور محسوب میشوند.

جمعیت اوکراین

زبان اوکراینی ها

زبان اوکراینی زبان رسمی و پرتکلم ترین زبان رایج در این کشور می باشد. هر چند که این زبان از اوایل قرن نوزدهم میلادی تا انقلاب روسیه در مدارش امپراتوری روسیه منع شده بود، در حال حاضر، چندین آموزشگاه دولتی در کشوراوکراین قوانین کاربرد این زبان را تنظیم و در معرض آموزش و تدریس قرار می دهند.

اطلاعات کشور اوکراین

بومیان اوکراین

بومیان کشوراوکراین،چهارپنجم کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

روسها:

جامعه ی روس ساکنِ کشوراوکراین از ابتدا در کِریمِه اقامت داشته اند.

رومانیایی ها:

در سال 1918  بوکووینا و بسارابیا با پادشاهی رومانی متحد شدند. از اینرو جمعیت اوکراینی های منطقه  مجبور شدند تا نام و زبان خود را تغییر داده و به دنبال آن مدارس و آموزشگاه های مبلغ فرهنگ اوکراینی تعطیل شدند.
بلاروسها، تاتارهای کریمه، بلغارها، مجارها، لهستانی ها، یهودی ها و بالاخره ارمنی ها قبایل ساکن در این کشور را تشکیل می دهند.

معرفی اوکراین

هزینه زندگی در کشور اوکراین

هزینه زندگی در این کشور 21.75% از ایران پایین تر است. نرخ اجاره در این کشور 25.31% پایین تر از ایران می باشد.

در حال حاضر کشوراوکراین یکی از فقیرترین کشورهای اروپا را شمرده میشود. اما پایتخت آن، کیف، فرصتهای شغلی و سرمایه گذاری خوبی را برای مهاجران فراهم کرده است.

کمترین حقوق برآورد شده در 2019 در شهر کیف، حدوداً  4هزار گریونا می باشد که این چیزی برابر با 160 $  و کمی بیشتر از 110 یورو  است. اما متوسط حقوق در شهر کیف تقریباً 10000 گریونا در ماه می باشد، یعنی چیزی بیشتر از 340 یورو و کمی بیش از 385 دلار .

پول اوکراین

آب و هوای اوکراین

در بیشتر مواقع کشوراوکراین دارای آب و هوای قاره ای می باشد. به این ترتیب که زمستانهای بسیار سرد و تابستانهای بسیار گرم دارد. سامانه بارشی در طول سال در این کشور مکرراً جریان دارد اما این سامانه به همه ی نقاط اوکراین تعلق ندارد.
خورشید در این کشور به ندرت در زمستان ظاهر می شود، به ویژه در مناطق داخلی، که  اغلب  آسمانی خاکستری دارد. در حالی که در تابستان، به ویژه در امتداد ساحل دریای سیاه، آسمانی آفتابی پایدار است.
در زمستان غالباًاین کشور هوایی سرد را تجربه میکند و در بهار،دمای هوا و ساعات آفتابی به سرعت  رو به افزایشند.
تابستانهای آن گرم و بسیار آفتابی و با احتمال وقوع رعد و برق و پاییزهای آن هم با دمای رو به کاهش می آیند و می روند.

آب و هوای اوکراین

اوضاع کار در اوکراین

به دنبال تحولات تازه در این کشور و ارتباطات جدیدی که این کشور با غرب داشته، در حال حاضر به محلی برای جذب سرمایه گذاری و انجام تجارت برای جوامع خارجی و بازرگانان شده است. اگر  سیاست و قوانین ضعیف و اوضاع مالی نه چندان جالب اوکراین را در نظر نگیریم، این کشور از موقعیت جغرافیای عالی و بی نظیری بخاطر هم جواری با کشورهای پیشرفته ی اروپایی دارد که میتواند چشم انداز خوبی برای مهاجران به اوکراین را رقم بزند.

 

اقامت اکراین – تحصیل در اکراین – تحصیل بدون کنکور اکراین – کار در اکراین – پاسپورت اکراین – ازدواج در اکراین

شغل در اوکراین
فهرست