شرایط بورسیه تحصیلی اوکراین - تحصیل رایگان در اوکراین - موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

بورسیه تحصیلی اوکراین

بدون دیدگاه
بورسیه تحصیلی اوکراین

گروه مشاوره ای EEC؛

بورسیه تحصیلی اوکراین: اوکراین دارای تاریخی طولانی و جذاب به عنوان یک کشور اسلاوی شرقی می باشد. با اینکه اوکراین زمانی به عنوان یکی از جمهوریهای سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی بشمار میرفت، هرگز روحیه ی ملی گرایی خود را از دست نداد و فراموش نکرد و سرانجام موفق شد در سال 1991 استقلال خود را بدست آورد. کشور اوکراین هنوز هم در حال تلاش برای دستیابی به حفظ تعادل داخلی است که این کار شامل کنترل بیش از حد دولت نمی شود.

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی اوکراین:

بورس تحصیلی یا آموزش رایگان در کشور اوکراین، توسط هیچ دانشگاه پزشکی، مهندسی و یا دانشکده های حوزه ی حمل و نقل هوایی ارائه نمی شود. چرا که تمامی دانشگاه های اوکراین، دانشگاه هایی دولتی محسوب میشوند و بالطبع هزینه های آنها بسیار پایین می باشد، حتی برای دانشجویان بین المللی که تازه 40٪ هم به آنها یارانه دولتی پرداخت میشود. بنابراین، دانشجویان در این کشور هزینه های احتمالی خود را باید از جیب و سرمایه ی شخصی خود پرداخت نمایند. این بدان معناست که تحصیل در اوکراین کاملاً مبتنی بر سیستم خود تأمین مالی است. همچنین باید برای اطلاعات شما ذکر شود که هیچ بخشی از بورس های تحصیلی ارائه شده در اوکراین بطور کامل به دانشجویان بین المللی اعطا نمی شود. وزارت علوم و آموزشِ اوکراین یا هر دانشگاه و موسسه ی علمی هم در این کشور، هیچ نوع کمک مالی را به دانشجویان خارجی ارائه نمی دهند. به این ترتیب، دانشجویان بورسیه شده در اوکراین بسته به پشتیبانی های حامی مالی یا والدین خود باید هزینه های زندگی خود را در این کشور پرداخت نمایند. برای همین هم به کلیه ی دانشجویانی که می خواهند برای تحصیل علوم پزشکی یا مهندسی به اوکراین بیایند، توصیه می کنیم تا پیش از ورود به اوکراین، تمامی مشکلات مالی احتمالی خود را به خوبی مورد ارزیابی قرار داده و سازماندهی کنند .

گروه مشاوره تحصیلی اوراسیا به بهترین دانشجویانی که برای تحصیل و اخذ بورسیه ها و فلوشیپهای تحقیقاتی به اوکراین می آیند، کمک مالی ارائه میدهد. گروه مشاوره ای EEC، از سال دوم تحصیل دانشجویان مقاطع عالی، بهترین بورس های سالانه ی دانشجویی اَش را به دانشجویان خود اعطا می کند. این بورسیه های دریافت شده توسط دانشجویان چیزی به مبلغ 1000 دلار و یا 20٪ از کل هزینه های احتمالی آنها می باشد. لازم به ذکر است که بورسیه های تحصیلی اعطا شده، از دانشجویی به دانشجوی دیگر متفاوت می باشد و براساس شایستگی دانشجو ارائه می شود. در ضمن، باید گفت که این نوع بورسیه ها ملزم به بازپرداخت نمی باشند. بیشتر این بورس های تحصیلی، بر اساس فعالیت های دانشگاهی، هنری، ورزشی یا سایر فعالیت های فوق برنامه و سوابق و خدمات اجتماعی دانشجو ارائه می شوند، درست مثل کمک به دیگر دانشجویان جامعه خود در تحصیل یا سازماندهی دانشجویان برای شرکت در انواع فعالیتهای فرهنگی.

همچنین گروه مشاوره ای EEC، کمک های مالی هم به آن دسته از دانشجویانی که حداقل دو یا سه دانشجوی دیگر را برای ادامه تحصیل در اوکراین آماده میکنند، اعطا می نماید.

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین

چگونگی تحصیل رایگان در اوکراین:

راه های گوناگونی هست برای اینکه دانشجویان باهوش و نخبه ی خارجی بتوانند در اوکراین به راحتی و بدون پرداخت هزینه ای به ادامه تحصیل بپردازند. در زیر سه نمونه از این راهکارها را ارائه داده ایم:

1.دانشجو میتواند بورسیه ی تحصیلی خود را از گروه مشاوره ای EEC دریافت کند که برای دسته ی خاصی از دانشجویان فراهم شده و خدمات ویژه ای را برای آنان در نظر گرفته است. برای کسب این دسته از خدمات، نیاز به تلاش زیادی نیست و دریافت آن به هیچ وجه باعث اختلال در تحصیل دانشجویان نمی شود. تنها باید دانشجو باید در قبال این خدمات برای گروه ارائه دهنده ی خدمات دست به تبلیغات اینترنتی و آنلاین بزند و به ازای هر دانشجویی که جذب این گروه نماید خدمات رایگان در راستای کاهش هزینه ها دریافت خواهد کرد.

2.اگر دانشجو، از آن دسته دانشجویان نخبه ای باشد که نه تنها در دروس خودش ممتاز بوده، بلکه به دیگر دانشجویان هم کمک های درسی می نموده تا کسب نتیجه ای بهتر در درسهایشان داشته باشند،تا حدودی مورد حمایت و پشتیبانی مالی در زمینه ی هزینه های دانشگاهی قرار خواهد گرفت. به همین ترتیب اگر دانشجویی در زمینه ی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی فعالیت های خوبی داشته باشد بطوریکه به نتایج و نمرات خوبی دست یابد، و در همین راستا بتواند به دیگر دانشجویان هم کمک های شایان ذکری بکند تا آنها هم به نتایج و عملکرد مثبتی برسند، مورد حمایت مالی موسسه واقع خواهند شد.

3.اگر دانشجویی در طول سه ماه تعطیلات تابستان در دانشگاه بماند و به دانشگاه در جهت پیشرفت و ارتقای موقعیت آن در کشوری دیگر کمک کند، دانشگاه بخشی و یا تمام هزینه های دوره ی تحصیلی آن را تقبل می نماید.

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه تحصیلی اوکراین

بورسیه های دولتی اوکراین

-بورِن اوارد(جایزه ی تحصیلی بورن):

جوایز تحصیلی دولتیِ بورِن، شامل بورس های تحصیلی می باشد که برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کمک هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است. این دسته از دانشجویان آنهایی هستندکه مایل به تحصیل در خارج از کشورشان و حضور در کلاس های بورسیه ای عالی در کشورهایی هستند که کمتر دانشجویی در جهان حاضر میشود این دوران را در آنها برای تحصیلات سپری کند. بورسیه ی تحصیلی بورِن در اوکراین دانشجوی متقاضی را موظف به یادگیری زبان خارجی، یعنی هم اوکراینی و هم روسی، می داند. این دو زبان در واقع زبانهای اصلی در کشور اوکراین بشمار می آیند. اوکراین جزو کشورهایی است که اغلب توسط دانشجویان بین المللی ترجیح داده میشود و در لیست اَرجَح ها برای انتخاب بورسیه تحصیلی قرار دارد. در واقع کیفیت های منحصر بفردی که در بورسیه های تحصیلی این کشور گنجانده شده است باعث میشود دانشجوی خارجی به راحتی آن را در لیست انتخابهای خود قرار دهد. بورسیه ی تحصیلی بورِن، یکی از آن دسته بورسیه های رقابتی شمرده میشود. دانشجویان پذیرفته شده در این بورس ها در دوره های اسکولارشیپ تا سقف 20،000 دلار و دانشجویان فلوشیپ تا سقف 30،000 دلار به آنها اعطا میشود، در مقابل از آنان انتظار می رود در ازای این فرصت اعطا شده، خدمات دولتی را به انجام برسانند. بعنوان مثال یکی از دایره های دولتی ارائه دهنده ی شغل دولتی به فارغ التحصیلان این بورسیه ها، سرویس التزام NSEP است که تعیین کننده ی کار در حوزه ی امنیت ملی اوکراین است. این سرویس امنیتی، ممکن است دانشجوی فارغ التحصیل شده از بورسیه تحصیلی را به آژانسهای دولتی چون وزارت امور خارجه، وزارت دفاع یا امنیت اوکراین ببرد.

بورسیه های تحصیلی سازمانهای خصوصی؛

-مدرسه ی مطالعات آسیا و روسیه:

مدرسه ی مطالعات آسیا و روسیه (SRAS)، هم ارائه دهنده و هم منبع منحصر به فردی برای بودجه تحصیل در خارج از کشور در اوراسیا بشمار می آید. این مدرسه، نه تنها دوره ی کارآموزی ترجمه را به دانشجویان دوره ی بورسیه ی خود ارائه می دهد؛ بلکه، انواع کمک هزینه ها و جوایز تحقیقاتی متنوع را برای جبران برخی از هزینه های برنامه های مطالعاتی خود در خارج از کشور در اختیار دانشجویان بورسیه شده قرار میدهد. از میان این کمک هزینه ها میتوان به چند نمونه اشاره داشت:

-کمک هزینه برای مدارس آنلاین؛

-بورسیه های کالج برای بانوان؛

-مدرک معتبر آنلاین؛

-بورسیه های تحصیلی سیاسی؛

کشور امارات
تحصیل در نروژ
تحصیل در نروژ 2020 + شرایط و مدارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست