ویزای تحصیلی انگلستان - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

ویزای تحصیلی انگلستان

بدون دیدگاه
blank

ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به دلیل کیفیت بالای آموزشی و وجود دانشگاه های برتر جهانی همواره در کانون توجه متقاضیان تحصیل در خارج قرار دارد. به همین دلیل، در این مقاله درباره شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان بحث شده و سعی تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت از تهیه آن، بالا بردن هر چه بیشتر اطلاعات افراد در خصوص این نوع ویزا بوده است. عموما، شرایط ویزای انگلستان و معیارهای مهاجرت به انگلستان تحت کنترل اداره مهاجرت و ویزاهای انگلستان می باشد که دارای وب سایت مفیدی برای کمک به متقاضیان تحصیل در انگلستان است. بر اساس قوانین مهاجرتی انگلستان متقاضیان کشورهای غیر اروپایی که مایل به تحصیل برای مدت بیش از 3 ماه در انگلستان می باشند، بایستی پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان نسبت به اخذ ویزای تحصیلی Tier4 اقدام نمایند.

با وجود اینکه نتیجه رفراندوم انگلستان درباره خروج از عضویت اتحادیه اروپا (EU) یا همان برکسیت منجر به برخی شبهات در خصوص مقررات ویزایی شده است اما دولت انگلستان به تازگی بیان کرده است که برنامه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا (EU) هیچ گونه تغییری در حقوق و وضعیت شهروندان اروپایی و خارجی تا سال 2021 نخواهد داشت. در این میان، ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اگر 16 سال یا بیشتر سن دارید و متقاضی تحصیل در یک مؤسسه آموزش عالی Tier-4 هستید و شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاEEA  یا سوئیس نمی‌باشید، شما باید درخواست ویزای Tier-4 (عمومی) کنید. ویزای عمومی یا همان Tier-4 به شما امکان ورود به انگلستان را برای اهداف تحصیلی می‌دهد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن درخواست، ویزای شما به صورت یک برگه‌ی الصاقی خواهد بود که دارای عکس شماست و در یکی از صفحات گذرنامه شما قرار داده می‌شود. قبل از شروع فرآیند درخواست، شما باید منتظردریافت پیشنهاد بدون قید و شرط تحصیل از دانشگاه مقصد (CAS) بمانید.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان

اگر متقاضی ثبت‌نام در دوره های حداکثر 6 ماهه و یا دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی حداکثر 11 ماهه  می‌باشید، ویزاهای تحصیلی کوتاه مدت برای شما مناسب می باشد . با توجه به  قوانین وضع شده توسط دولت انگلستان، این نوع ویزا در داخل کشور انگلستان قابل تمدید نمی‌باشد. جهت درخواست ویزای کوتاه مدت، شما باید شواهدی ارائه کنید مبنی ‌بر اینکه می‌توانید در طول دوران تحصیل، خود را از لحاظ اقتصادی پشتیبانی کنید. کلیه دانشجویان برای هر ماه از دوران اقامت خود در لندن باید حداقل 1265 پوند داشته باشند. این مبلغ جهت رفع هزینه‌های زندگی یا “Maintenance” است که توسط UKVI (سازمان مهاجرت انگلستان) تعیین شده‌است. شما ملزم به داشتن این مبلغ می باشید حتی اگر هزینه‌ی اسکان شما قبلاً به طور کامل پرداخت شده باشد.دانشجویانی که واجد شرایط قراردادهای تفکیکی کشوری هستند، الزامی به ارسال بعضی از مدارک در هنگام ارائه درخواست ویزا ندارند، اما ممکن است از آنها خواسته شود که این مدارک را در مراحل بعدی در بازه‌ی زمانی مشخص  ارائه کنند.

برخی از اطلاعات مهم درباره‌ی ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

HIS – هزینه سلامت مهاجرت

شما به عنوان درخواست کننده ویزای تحصیلی ممکن است مستلزم به پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی باشید. توجه داشته باشید ویزاهای کوتاه مدت که کمتر از 6 ماه هستند، نیازی به پرداخت هزینه‌ی خدمات درمانی ندارند. به هر میزان که ویزای تحصیلی شما طولانی مدت‌تر باشد مبلغ پرداختی بابت هزینه سلامتی مهاجرت بیشتر خواهد بود. پس نتیجه می‌گیریم که بسته به مدت اعتبار ویزای درخواستی شما هزینه‌های خدمات درمانی که بصورت پیش‌پرداخت دریافت می‌شود متغیر خواهد بود .

دریافت BRP – مجوز اقامت بیومتریک

پس از موفقیت درخواست ویزا، درگذرنامه به شما اجازه ورود 30 روزه به کشور انگلستان داده می‌شود، شما باید حتما به دلیل قوانین حاضر در این بازه زمانی وارد کشور انگلستان شوید. کارت ویزای شما به صورت مجوز اقامت بیومتریک (BRP) است و شما باید پس از ورود خود آن را دریافت کنید. BRP  مدرک مستندی است که مجوز حضور شما درانگلستان می‌باشد، بنابراین مطمئن شوید که همیشه آن را در مکانی امن نگهداری می‌کنید زیرا درصورت درخواست مسئولین مهاجرتی ملزم به ارائه این مدرک خواهید شد.

گواهی ثبت پلیس مهاجرت

اگر مجوز فعلی یا اخیر مهاجرت شما، شرایط ثبت‌نام در اداره پلیس را دارد (یا داشته است) ، باید گواهی ثبت‌نام پلیس خود را با درخواست Tier 4 ارائه دهید. اطمینان حاصل کنید که گواهی ثبت پلیس شما به روز بوده و آدرس فعلی و وضعیت مهاجرت فعلی شما را نشان می‌دهد.

شرایط کار دانشجویی در انگلستان

دارندگان ویزای Tier-4 مجاز به کار در اکثر مشاغل هستند البته این موضوع بستگی به این دارد که دوره شما در چه سطحی می‌باشد و چه حامی مالی شما را حمایت می‌کند. به طور معمول شرایط کاری شما، از جمله حداکثر ساعات‌کاری که می‌توانید در طول مدت ترم اشتغال داشته باشید، به  صورت برچسب بر روی ویزا یا اجازه اقامت بیومتریک (BRP) چاپ می‌شود. لطفاً با دقت بررسی کنید که کدام یک از شرایط کاری برای شما اعمال می‌شود و اگر مطمئن نیستید با ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است که به دانشجویان دارای ویزای دانشجویی کوتاه مدت اجازه کار در انگلستان داده نمی‌شود. با توجه به موارد ذکر شده، فرآیند دریافت ویزای دانشجویی دارای پیچ و خم‌ها و نکات جزئی بسیاری است که شما می‌توانید جهت گذر از آنها از تجربیات مشاوران UKStudy بهره‌مند شوید و این مسیر ناهموار را با کمک ما به جاده‌ای هموار و لذت‌بخش به سوی موفقیت تبدیل کنید. UKStudy همراه همیشگی شما در زمینه‌ی تمامی امور تحصیل در انگلستان خواهد بود.

 

دلایل تحصیل در انگلستان

انگلستان خواستگاه 12 دانشگاه برتر جهانی است که در بین این دانشگاه ها، دانشگاه های آکسفورد و کمبریج همواره جزو 5 دانشگاه برتر جهان محسوب می شوند. همه ساله بیش از 5000 دانشجو از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل می شوند که همگی این آمارها حاکی از کیفیت بالای استاندارد آموزشی در انگلستان می باشد. به همین دلیل، انگلستان جزو مقاصد تحصیلی اصلی دانشجویان خارجی برای ساخت یک آینده روشن محسوب می شود.

انگلستان همواره به دلیل ارائه برنامه های تحصیلی جدید و متنوع از ادبیات گرفته تا علوم پایه، از برنامه نویسی تا زیست فناوری جزو مقاصد تحصیلی جذاب و اولویت شماره یک شیفتگان تحصیل در خارج محسوب می شود. از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان می توان به اخذ بورسیه های تحصیلی مختلف، کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل، امکان اخذ اقامت اتحادیه اروپا (EU) را نام برد. برای همین، بحث از ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 در این مقاله از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. نتیجتا تحصیل در انگلستان مورد علاقه بسیاری افراد در سرتاسر دنیا می باشد.

برترین دانشگاه های انگلستان در سال 2021

رتبه نام دانشگاه رضایت دانشجویی چشم انداز تحصیلات نمره کلی
1 کمبریج 4.09 86.7 1000
2 آکسفورد 4.10 83.4 989
3 سنت اندروز 4.26 79.7 944
4 دانشکده اقتصاد لندن 3.67 86.1 934
5 امپریال کالج لندن 4.02 90.4 933
6 دورام 4.01 84.8 915
7 لنکستر 4.14 89.2 914
8 لافبورو 4.18 86.8 905
9 bath 4.05 87.4 882
10 دانشگاه کالج لندن 3.87 83.8 880

در این بخش دانشگاه های انگلستان به همراه پارامترهای رضایتمندی و کیفیت در سال 2021 به صورت جدول ارائه شده است. این لیست می تواند کمک کننده متقاضیان تحصیل باشد. دانشگاه های برتر انگلستان شامل موارد ذیل است:

توضیحاتی در خصوص دانشگاه های برتر انگلستان

در اینجا لیستی متفاوت از برترین دانشگاه های انگلستان به همراه مشخصات هریک در ذیل وجود دارد:

نام دانشگاه ویژگی ها و مشخصات
دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلستان. دارای بیش از 22000 دانشجو از جمله 11832 دانشجوی کارشناسی و 9587 دانشجوی ارشد. 94% از دانشجویان این دانشگاه شاغل هستند.
دانشگاه کمبریج از محبوب ترین دانشگاه های انگلستان. دارای بیش از 31 دانشکده. دارای 20000 دانشجو که حدود 10% از آنها دانشجویان بین المللی هستند.
دانشگاه ادینبورگ تاسیس در سال 1583 در اسکاتلند. پیتر هگز در سال 2013 از این دانشگاه برنده نوبل شد.
دانشگاه بریستول تاسیس در سال 1876. دوره های تحصیلی متنوع. دارای فارغ التحصیلان مشهوری چون وینستون چرچیل، پل دیراک، سر نویل فرانسیس.
دانشگاه لندن دارای 9 کالج بزرگ و مشهور شامل کالج لندن، گلداسمیت، کینگ، رویال هالووی و غیره. دارای بیش از 180000 دانشجو در سال.
دانشگاه گلاسکو یکی از بهترین انگلستان. حضور در بین 100 دانشگاه برتر دنیا. حضور دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط دنیا در گلاسگو
دانشگاه کاردیف برترین دانشگاه ولز و یکی از برترین دانشگاه های انگلستان. تاسیس در 1883. دارای بیش از 30000 دانشجو.
دانشگاه منچستر دارای 39000 دانشجو و 1400 کارمند در دانشگاه. سال تاسیس در سال 2004.
دانشگاه اسکس سال تاسیس 1963. دارای یک مدرسه بازیگری مشهور. دارای بیش از 11000 دانشجو که 8000 دانشجو در مقطع ارشد دارد.
دانشگاه کیله تاسیس در سال 1949. در ابتدا با نام Staffordshire نامگذاری شد.

 

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان با توجه به قوانین هر دانشگاه و رشته تحصیلی ای که فرد قصد دارد انتخاب کند، مدارک متفاوتی لازم است. برخی از مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان در سال 2021-2020 عبارت هستند از:

 • CV که باید شامل تمامی موفقیت های تحصیلی و غیرتحصیلی فرد باشد به عنوان مثال اخذ مدال های ورزشی و غیره
 • ترجمه رسمی مدارکی که در CV به اخذ آن ها اشاره شده است به زبان انگلیسی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه از اساتید یا کارفرمایان پیشین
 • انگیزه نامه
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک که اصطلاحا به آن application fee گفته می شود

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان با توجه به قوانین هر دانشگاه و رشته تحصیلی ای که فرد قصد دارد انتخاب کند، مدارک متفاوتی لازم است. برخی از مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان در سال 2021-2020 عبارت هستند از:

 • CV که باید شامل تمامی موفقیت های تحصیلی و غیرتحصیلی فرد باشد به عنوان مثال اخذ مدال های ورزشی و غیره
 • ترجمه رسمی مدارکی که در CV به اخذ آن ها اشاره شده است به زبان انگلیسی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه از اساتید یا کارفرمایان پیشین
 • انگیزه نامه
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک که اصطلاحا به آن application fee گفته می شود

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

در شهری مثل لندن، هزاران فرصت شغلی جدید برای دانشجویان خارجی وجود دارد که می تواند به آنها در جهت پوشش هزینه های تحصیلیشان کمک نماید. لازم به ذکر است که اکثر دانشگاه های انگلستان دارای مراکز کاریابی برای کمک به دانشجویان جهت یافتن کار پاره وقت می باشد. البته برای دانشجویانی که مشغول تحصیلی دندانپزشکی در انگلستان هستند فرصتی برای کار حین تحصیل وجود ندارد، همچنین دانشجویان می توانند کاریابی را از طریق جستجوی آنلاین نیز انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان و اخذ اقامت با مشاوران دادینلی تماس بگیرید.

blank
آیا من به زبان آلمانی جهت مهاجرت نیاز دارم؟
ویزای بیزینس کانادا
راه های مهاجرت به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست