کشور ترکیه - Türkiye'deki yaşam koşulları - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

Türkiye’deki yaşam koşulları

بدون دیدگاه

Türkiye

Türkiye Batı Asya’da bulunan bir ülke olup, başkenti Ankara’dır. Bu ülkenin resmi dili Türkçedir ve İngilizceyi neredeyse hiç konuşamamaktadırlar ve bu akıcı İngilizce eksikliği bu ülkenin göç edebilmesindeki zayıflıklarından biridir.

Bu ülkeye göç etmenin faydaları arasında şunlar yer almaktadır:

1- İran’a yakınlık

2- İslam dinine ve İran halkına dini yakınlığa sahip olmak

3- Avrupa ülkeleri arasında olmak

4- Gelişen bir ekonomiye sahip olmak.

Türkiye’de kalma yolları farklı:

1- Eğitim yöntemi: Türkiye’de okuyarak kalmak, ikamet etmenin en iyi yollarından biridir. Türkiye’de eğitim süresi İran’a çok benziyor. Lisansüstü kursta eğitim 2 yıl, lisans için 4 yıl, yüksek lisans için 2 yıl ve doktora için 3 ila 5 yıldır. Türkiye’de eğitiminize devam etmek için en popüler alanlar şunlardır:

Bilgisayar;

Uluslararası ilişkiler;

tıbbi;

İşletme Yönetimi ve Mühendisliği.

Türk üniversitelerinde öğrenim ücretleri, üniversitenin türüne göre değişmektedir. Devlet üniversitelerinde maliyet 500 ile 2.500 dolar arasında ve özel üniversitelerde (Bilkent, Sabanche ve Kochi) değişmektedir. Maliyet 4.000 ila 20.000 ABD Doları arasındadır ve tıp üniversitelerinde yaklaşık 15.000 ila 25.000 ABD Doları arasında olacaktır.

Türkiye

2- Çalışma yöntemi: Türkiye’ye göç etmek için en yaygın yollardan biridir.Bu amaçla işveren tarafından başvuru sahiplerine teklif verilmesi gerekir ve eğer çalışma koşullarınız varsa işveren tarafından seçilme olasılığınız yüksektir. . İş yoluyla göç etmek için, başvuru sahibi bir çalışma vizesi başvurusu sunmalıdır. İranlılar için bu talebin bedeli yaklaşık 600 lira olacak.

3- Yatırım yöntemi: Şirket tescili, mülk satın alma, menkul kıymet yatırımı ve satın alma Türkiye’deki yatırım yöntemleri arasındadır. Türkiye’de bir şirket kurmanın maliyeti yaklaşık 1.500.000 lira ve yatırım için yaklaşık 500.000 dolar.

4- روش ازدواج: در صورتی که با فردی که تابعیت ترکیه را دارد ازدواج کنید و 3 سال از زندگی مشترک نیز بگذرد، می توانید اقامت دائم کشور ترکیه را داشته باشید.4- Evlenme şekli: Türkiye vatandaşı olan ve 3 yıl birlikte yaşayan biriyle evlenirseniz, Türkiye’de daimi ikametgah sahibi olabilirsiniz.

5- İltica prosedürü: Bu yöntem, yasal olarak doğru olmasa da; Ancak çok fazla parası olmayan birçok insan için de iyi bir fikirdir. Bu şekilde, mülteci ilk önce kendisini kendi ülkesinde siyasi, ırksal, dini veya sosyal olarak acı çekiyor olarak tanımlamalı ve ardından polise veya BM mülteci temsilcisine teslim olmalı ve mülakata alınmalıdır.

Türkiye’de yaşam maliyeti:

İran’daki mevcut ekonomik durum göz önüne alındığında, Türkiye’de yaşamanın maliyeti, örneğin konut kiralama ve yiyecek sağlama gibi İran’dakinden çok daha düşüktür (yaklaşık% 48-50).

Living conditions in the UK
ظروف المعيشة في تركيا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست
fa فارسی
X