کشور ترکیه - شرایط زندگی در ترکیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط زندگی در ترکیه

بدون دیدگاه
blank

کشور ترکیه

ترکیه کشوری در آسیای غربی واقع شده  و پایتخت آن آنکارا است. زبان رسمی این کشور ترکی است و انگلیسی به سختی می توانند صحبت کنند و همین عدم تسلط بر زبان انگلیسی یکی از نقاط ضعف برای این کشور به منظور مهاجرت به حساب می آید.

از جمله مزایای مهاجرت به این کشور عبات است از:

1- نزدیکی به ایران

2- داشتن دین اسلام و نزدیکی دینی به مردم ایران

3- قرار گرفتن در میان کشورهای اروپایی

4- داشتن اقتصادی رو به پیشرفت.

روش های اقامت به ترکیه متفاوت است:

1- روش تحصیلی: اقامت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از بهترنی روشهای اخذ اقامت است. مدت زمان تحصیل در ترکیه بسیار شبیه به ایران است. تحصیل در مقطع فوق دیپلم 2 سالف کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری 3 تا 5 سال است. از جمله رشته های پرطرفدار در ترکیه برای ادامه تحصیل عبارتند از:

کامپیوتر؛

روابط بین الملل؛

پزشکی؛

مدیریت بازرگانی و رشته های مهندسی.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. در دانشگاه های دولتی این هزینه بین 500 تا 2500 دلار متغیر است و در دانشگاه های خصوصی (بیلکنت، سابانچ و کوچی). میزان این هزینه بین 4000 تا 20000 دلار است و در دانشگاه های علوم پزشکی این هزینه حدوداً 15000 تا 25000 دلار خواهد بود.

کشور ترکیه

2- روش کاری: به منظور مهاجرت برای ترکیه برای یکی از متداول ترین راه ها است به این منظور باید پیشنهادی از سوی کارفرما نسبت به متقاضیان مطرح شود و شما در صورت دارا بودن شرایط شغلی احتمال دارد که از سوی کارفرما انتخاب شوید. برای مهاجرت از طریق کار باید ردخواست ویزای کار از سوی متقاضی مطرح شود. هزینه این درخواست برای ایرانیان حدوداً 600 لیر خواهد بود.

3- روش سرمایه گذاری: ثبت شرکت، خرید ملک، سرمایه گذاری و خرید اوراق بهادار از جمله روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه است. هزینه ثبت شرکت در کشور ترکیه حدوداً 1،500،000 لیر است و برای سرمایه گذاری حدوداً 500،000 دلار است.

4- روش ازدواج: در صورتی که با فردی که تابعیت ترکیه را دارد ازدواج کنید و 3 سال از زندگی مشترک نیز بگذرد، می توانید اقامت دائم کشور ترکیه را داشته باشید.

5- روش پناهندگی: این روش هرچند از منظر قانونی صحیح نیست؛ لکن یکی از روشهای مطلوب برای بسیاری از افراد که سرمایه چندانی ندارند به شمار می آید. با این روش ابتدا باید فرد پناهنده خود را به عنوان فردی که از نظر سیاسی، نژادی، دینی، اجتماعی در کشور خود در رنج به سر می بدر معرفی کند و سپس خود را تسلیم پلیس یا نماینده پناهندگان سازمان ملل نماید و مورد مصاحبه قرار گیرد.

هزینه های زندگی در کشور ترکیه:

با توجه به وضعیت کنونی اقتصادی در ایران، هزینه های زندگی در کشور ترکیه از قیبل اجاره مسکن و تهیه خوراک به مراتب و با درصدی قابل توجهی (حدوداً 48 تا 50 درصد) نسبت به ایران کمتر است.

blank
مهاجرت به ژاپن
blank
شرایط زندگی در انگلستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست
fa فارسی
X