لیست 25 دانشگاه برتر کانادا در سال 2019 - دانشگاه های برتر کانادا - موسسه دادآور نسیم مهر

لیست 25 دانشگاه برتر کانادا در سال 2019

بدون دیدگاه
دانشگاه های کانادا

کانادا کشوری است که همیشه در صدر انتخابهای دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور قرار داشته است. این امر به خاطر وسعت زیاد کشور و جمعیت کم و امکانات استثنایی است که کانادا در اختیار ساکنینش و دانشجویان مشغول به تحصیل در آن می گذارد. در واقع دانشگاه ها و کالج های این کشور یکی از بهترین مقاصد علمی دنیا برای جویندگان علم هستند که خدمات آموزشی را با بالاترین کیفیت ممکن برای دانشجویان دوره ی لیسانس و دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه میدهند.
در کانادا بالغ بر 250 انستیتوی آموزشی وجود دارند. چنین آموزشگاه هایی به منزله ی خانه ای برای هم دانشجویان محلی و هم دانشجویان بین المللی که به دنبال بهترین کیفیتهای آموزشی هستند، به حساب می آیند. طبق گزارشهای رسیده تقریباً 10% از جمعیت دانشجویان مشغول به تحصیل در این موسسات را دانشجویان مهاجر به کانادا تشکیل می دهند. دانشگاه های آنتاریو، بریتیش کلمبیا، تورنتو و کیبک در صدر بهترین دانشگاه های منتخب دانشجویان خارجی قرار دارند. با صرف 4.5% از تولید ناخالص داخلی بر روی آموزش، شکی نیست که کشور کانادا برای تمامی برنامه های پیشنهادی خود دستورالعمل جامعی را تدارک دیده است. کیفیت آموزشی بین مدارس کانادایی و دانشگاه های این کشور مدام توسط آموزشگاه های فدرال و استانی مورد بررسی و ارزشیابی قرار میگیرد. هدایت اندازه گیری تضمین کیفیت آموزشی در کانادا، سازمانی است تحت عنوان “دانشگاه های کانادا” که پیش از این به نام انجمن دانشگاه ها و کالج های کانادا(AUCC) شناخته میشد. کار این انجمن مقایسه ی بین عالی ترین دانشگاه های این کشور می باشد.
دو طبقه موسسات پسا‌آموزشی در کانادا وجود دارند که به دانشجویان بین المللی امکان ثبت نام در آنها را می دهند. این دانشگاه ها برای آن دسته از دانشجویانی هستند که خواهان دریافت رتبه، کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا می باشند. از سویی دیگر کالج ها، گواهینامه و یا دیپلم هایی را برای رشته های تخصصی خاصی ارائه میدهند.

برترین دانشگاه های کانادا

برترین دانشگاه های کانادا

حقایقی درباره ی دانشگاه های کانادا:

*بیست و شش دانشگاه در کانادا بعنوان آموزشگاه های با کیفیت بالای آموزشی معروف می باشند.
*دانشگاه های تورنتو و مک گیل از بهترین دانشگاه های دنیا بشمار می آیند.
*جمعیت دانشجویان کانادا چیزی حدود سی و پنج میلیون نفر می باشد.
*در کانادا، بطور متوسط در هر دانشگاه چیزی حدود هجده هزار نفر مورد ثبت نام قرار گرفته اند.
*در حدود 1.6میلیون شغل در کانادا در دسترس فارغ التحصیلان دانشگاهی قرار دارد.
*حدود 40% همه ی اعضای شاغل در دانشگاه های کانادا دارای مدارک دانشگاهی بین المللی می باشند.
*در مقایسه با دیگر دانشگاه های آمریکایی، شهریه ی دانشگاه های کانادایی پایین تر می باشد.
* شهریه و دیگر هزینه های دانشگاه های کانادایی برای هر دوره ای، به طرح های برنامه شامل مواد درسی و محتوای کتب برای بستگی دارد.
*بیشتر دانشگاه ها تعداد زیادی دانشجوی تمام وقت دارند، همچون دانشجویان پاره وقت و یا دانشجویان در حال ادامه تحصیل.
*دانشگاه های کانادایی به دانشجویان آموزش بومی و شریک زندگی با جوامع بومی برای یادگیری تجربی ارائه می دهند.
*همچنین حدود 78% دانشگاه های کانادایی دانشجویانشان را برای کسب تجارب تعامل فرهنگی و برنامه های ارتباطی میفرستند.
*در دانشگاه های کانادا به منظور تحقیقات و توسعه و ایجاد زمینه های نوآوری بودجه ای اختصاص داده شده است.
*هر دانشگاه برای دانشجویان خارجی پروسه و سیاستهای پذیرش خاص خود را دارد. هیچ ارزیابی ورودیِ ملی در کانادا برغم دیگر کشورها وجود ندارد.
*95% از دانشگاه های کانادا گزینه های اقامت در پردیس دانشگاهی دارند. چنین گزینه هایی معمولاً شامل برنامه غذایی و استفاده از خدمات عمومی می شوند؛ اگرچه دیگر گزینه های اسکان برای دانشجویان بین المللی در دسترس قرار دارند.
*در دانشگاه ها، برنامه های کلی شامل برنامه درسی سال اول میشود. برنامه ی دوره های خاص در دانشگاه ها در طول سال دوم شروع میشوند.
*برای دانشجویان بین المللی ، آزمون گویش انگلیسی، همچون تافل، آیِلتز، یا مِلَب لازم است قبل از اینکه صلاحیت فرد برای برنامه‌ی رتبه بندی گویش انگلیسی در دانشگاه های کانادا مورد تایید قرار بگیرد. برای دانشگاه های فرانسوی زبان، اپلیکیشن آزمون استاندارد زبان فرانسویِ مورد نیاز وجود ندارد، به جز زمانی که آموزشگاهی تصور میکند که این امر برای برنامه ی رتبه بندی مهم است و فرد میخواهد در آن ثبت نام کند .
*دانشگاه های کانادایی گزینه ی تکمیل یک یا دو ترمِ تحصیلات دانشگاهی را در کشور فراهم میکنند و سپس آن را در دانشگاهِ وطنِ دانشجو مورد ادامه قرار میدهند. گزینه ی دیگر، ادامه دادن به برنامه ی رتبه بندیِ بدست آمده از کشوری دیگر در یک دانشگاه کانادایی می باشد.

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه مک گیل

-معرفی چند انتخاب خوب برای دانشجویان بین المللی :

*تحصیل در مونترال:

مونترال، دومین شهر بزرگ کانادا است که دانشگاه های آن در لیست بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد. تنها یکی از دلایلی که دانشگاه های مونترال را در صدر انتخابهای دانشجویان بین المللی قرار میدهد این است که این دانشگاه ها در رتبه بندی های جهانی حائز بهترین رده های علمی شده اند که در این میان دانشگاه مک گیل شاخص ترین آنها می باشد. در حال حاضر، 27% از دانشجویان ثبت نام کرده ی دانشگاه های این شهر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه های برتر کانادا

دانشگاه مونترال

*تحصیل در تورنتو:

تورنتو یکی دیگر از شهرهای ایده آل برای زندگی و تحصیل در کانادا به شمار میرود. این شهر نیز همچون مونترال با تمرکز بر روی بهترین غذاها و هنرهای زیبا در جذب توریستها و دانشجویان خارجی در صدر انتخابها قرار دارد. دانشگاه تورنتو در رده بندی امتیاز علمی در کنار برترین دانشگاه های کانادا و جهان است و پذیرای بهترین اساتید و دانشجویان بومی و بین المللی می باشد.

*تحصیل در ونکوور:

ونکوور یکی از خوش منظره ترین و زیباترین شهرهای کانادا است که بهترین چشم اندازهای دیدنی را در خود جای داده است. دانشجویان خارجی هیچ مشکل اختلاف زبانی در این شهر نخواهند داشت. دانشگاه های بریتیش کلمبیا و سیمون فریزر در این شهر قرار دارند و در صدر بهترین دانشگاه های کانادا و همینطور جهان می باشند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

برترین دانشگاه های کانادا

*تحصیل در اُتاوا:

اُتاوا، یکی از شهرهای بسیار مدرن و متنوع فرهنگی می باشد. این شهر پایتخت کانادا است و دانشگاه مشهور اُتاوا را در خود جای داده است. بعنوان شهری که سفارتخانه ها و کنسولگری های بسیاری را در آن بعنوان پایتخت و کلان شهر میتوان یافت، دانشجویان خارجی بدون هیچ مشکلی میتوانند به کنسولگریهایشان رفته و رفع مشکل نمایند. بزرگترین کارخانه های سازنده ی انواع فناوریها هم در این شهر اداره ها و سازمانهای خود را دارند که این بهترین فرصت را برای دانشجویان خارجی جهت پیدا کردن شغل فراهم آورده است.

دانشگاه اوتاوا

دانشگاه اوتاوا

*تحصیل در کیبک:

نظام تحصیلی در کیبک نسبتاً متفاوت از نظام های تحصیلی دیگر شهرهای کانادا می باشد. این شهر با تمام جاذبه هایی که در جذب توریستها و دانشجویان خارجی دارد، جایگاه سه تا از بهترین دانشگاه های شناخته شده‌ی جهان می باشد. در این شهر، دانشگاه های لاوال، کِبِک و دانشگاه ملی مدیریت دولتی به زبانهای فرانسه و انگلیسی به تمامی دانشجویان تدریس می کنند. این امر بخاطر تنوع فرهنگی و جمعیت متنوع خارجیهای ساکن دراین شهر می باشد. همچنین این شهر با بهره مندی از تاریخچه ی غنی و فرهنگ بالایی که دارد میتواند محلی برای استراحت و آرامش ذهن های خسته تلقی شود.

برترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا بر اساس رتبه بندی در سال 2019:

1.دانشگاه مک گیل
2.دانشگاه مونترال
3.دانشگاه کنکوردیا
4.دانشگاه لاوال
5.دانشگاه کبک مونترال
6.دانشگاه شِربوروک
7.دانشکده پلی تکنیک مونترال
8.دانشگاه کبک در چیکوتیمی
9.دانشگاه کبک
10.دانشگاه HECمونترال
11.دانشگاه فناوری عالی
12.دانشگاه کبک در ترویس ریورز
13.دانشگاه اُسقُف
14.دانشگاه کبک در کاتائوس
15.دانشگاه کبک در ریموسکی
16.دانشگاه کبک در روین نوراندا
17.دانشگاه ملی مدیریت دولتی

 

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر

ثبت شرکت در آلمان
ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت(2020)
blank
جاب آفر غیر تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست