بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان چه کشوری است؟ - بهترین کشور برای اقامت - دادآور نسیم مهر

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان چه کشوری است؟

2 دیدگاه
مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان با توجه به معیارهایی که ممکن است شما داشته باشید

هر ساله فهرستی از کشورهای دنیا برای مهاجرت منتشر می‌شود که طبیعتاً برخی از آنها مورد علاقه ایرانی ها هستند، اما انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان نیاز به بررسی‌های بیشتری دارد. برخی از کشورها از لحاظ روابط سیاسی با ایران تنش زیادی دارند و طبیعتاً مهاجرت به آنها برای ایرانی ها سخت است. از طرف دیگر کشورهایی مانند ایسلند شرایط آب و هوایی خاصی دارند و احتمال افسردگی برای ایرانیان وجود دارد.

با در نظر گرفتن همه این موارد به معیارهای مختلف برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان اشاره خواهیم کرد و می گوییم که برای هر کدام از آنها نیاز به چه مدارکی دارید.

هدف گذاری برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

قبل از اینکه به تبلیغ شرکت های مختلف برای مهاجرت تضمینی یا اقامت تضمینی در یک کشور خاص توجه کنید، به خودتان نگاه کنید و ببینید که شرایط حضور در کدام کشور را دارید. شاید شما برای حضور در کشورهای حوزه اسکاندیناوی مشکل خاصی نداشته باشید، اما واقعا از لحاظ فردی و خانوادگی می توانید برای مدت طولانی در این کشورها بمانید یا مجبور به تغییر اقامت و مهاجرت می شوید. بنابراین در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان به فاکتورهای زیر توجه کنید:

اقامت سریع و کم دردسر

اگرچه مهاجرت به کانادا برای ایرانی ها نسبتا آسان است، اما برخی از کشورهای اروپایی مانند اتریش بعد از ۵ تا ۶ سال به شما پاسپورت می دهند و کشورهایی مانند مالزی و امارات به هیچ وجه امکان اهدای پاسپورت یا اقامت برای مهاجران ایجاد نمی کنند.

وضعیت سیاسی و دموکراسی

از لحاظ قضایی و سیاسی کشور های اروپایی مانند سوئیس و سوئد و همچنین دانمارک و انگلستان از جمله مناسب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان هستند. اما در این بین سیستم قضایی و دموکراسی آمریکا هم در سطح مطلوبی قرار دارد و می‌توان آن را به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی کرد.

 امنیت اجتماعی و رفاه

همیشه در انتخاب خود به مسائل مالی یا شغلی اهمیت ندهید و در بحث مهاجرت خود امنیت اجتماعی و شغلی را هم در نظر بگیرید. کشورهای کوچکی مانند مالت و موناکو انتخاب های خوبی هستند، اما از لحاظ تحصیل در مدارس دانمارک و اتریش بالاترین سطح امنیت را در اختیار شما می‌گذارند.

مهاجرت ایرانیان

 شاخص شرایط آب و هوایی

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ شرایط آب و هوایی کشور هایی هستند که آب و هوای آنها چهارفصل بوده و به آب و هوایی ایران نزدیک باشد. ایتالیا از لحاظ رابطه سیاسی با ایران در شرایط مناسبی بوده و کشور اتریش هم چنین شرایطی دارد. این دو کشور از لحاظ آب و هوایی انتخاب های مطلوبی هستند.

امنیت شغلی و آمار بیکاری

اگر برای شما در انتخاب بهترین مقصد اقامت امنیت شغلی و آمار بیکاری در اولویت است، انتخاب اولیه ما کشور آلمان است که در سطح مطلوبی قرار دارد. اما جالب است بدانید که آمار بیکاری در کشورهای کوچک مانند موناکو و مالت بسیار پایین است و این اقامت را برای شما راحت می کند.

سرمایه گذاری به عنوان مبنای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

اگر از لحاظ مالی مشکل خاصی ندارید و می توانید در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و کانادا سرمایه گذاری کنید، بهتر است از کشورهای کوچک تر دوری کنید. هزینه سرمایه گذاری در کشورهایی مانند فنلاند و ایسلند بسیار بالاست، این در حالی است که شما از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا خیلی راحت تر می توانید پاسپورت و اقامت دائمی در این کشور را بگیرید و زندگی راحتی داشته باشید.

کشور مناسب و برای تحصیلات

بسیاری از دانشجویان و به طور ویژه افراد نخبه با داشتن رزومه تحصیلی مناسب می توانند در کشورهای خارجی اقامت بگیرند. در حال حاضر بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان برای ادامه تحصیل کانادا و آمریکا هستند که آمریکا به دلیل قوانین جدید محدودیت‌های سفت و سختی دارد. اما برای کانادا و برخی از کشورهای مطرح اروپایی می توانید از طریق بورسیه یا حتی از طریق فول فاند اقدام کنید که طبیعتاً هزینه تحصیل و زندگی شما پرداخت می‌شود و بعد از آن می توانید برای پیدا کردن کار و اقامت دائمی اقدام کنید. معمولا آمار بیکاری در کشورهای حوزه مدیترانه مانند ایتالیا و یونان بالاست و بهتر است به سمت این کشورها نروید.

بورسیه دکترا

بهترین کشورها از لحاظ خدمات پزشکی

برخی از افراد به دلیل شرایط خاص و خانوادگی خود به سراغ کشورهایی می روند که از لحاظ خدمات پزشکی در سطح مطلوب می باشند. آمارهای منتشره در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد که کشور هلند در سطح بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ خدمات پزشکی است. اما در کنار آن گرفتن اقامت استرالیا، سوئد و ژاپن هم می تواند گزینه خوبی باشد. اگرچه آلمان از این لحاظ در سطح پایین‌تری است اما از لحاظ رفاه عمومی و خدمات پزشکی در سطح مطلوبی بوده و می توانید روی گزینه مهاجرت به آلمان هم حساب کنید.

معرفی چند کشور به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

تلاش و داشتن رزومه خوب برای گرفتن اقامت دائم در یک کشور و دریافت پاسپورت آنها بی‌نتیجه نیست و معمولا بعد از چند سال تلاش می توانید در یکی از کشورهای پیشرفته اروپا یا آمریکا مستقر شوید. اما تجربه نشان داده که تمایل ایرانیان به برخی از کشورهای دنیا بیشتر است و این باعث می شود که در آنجا هم وطن بیشتری پیدا کنید و کار شما برای اقامت دائم راحت تر باشد. از جمله گزینه هایی که به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 استرالیا

کشور استرالیا به عنوان مهاجرپذیرترین کشور دنیا شناخته می‌شود و مهاجرت به استرالیا چندان پیچیده نیست. برای حضور در این کشور می توان از شیوه های مختلفی استفاده کرد که ویزای سرمایه گذاری استرالیا و ویزای کار استرالیا طرفدار بیشتری دارد. البته برخی هم به دنبال گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا هستند و اخذ اقامت دائم حدود ۸ تا ۱۲ ماه طول میکشد. با این وجود کشور استرالیا امکانات خوبی در اختیار مهاجران قرار می‌دهد و می‌توان آن را بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی کرد.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

کانادا

اگر بخواهیم یکی از بهترین کشورهای دنیا برای طیف های مختلف معرفی کنیم، بدون شک کانادا در صدر این فهرست قرار می‌گیرد. گرفتن اقامت دائم و دریافت پاسپورت از کشور کانادا برای دانشجویان و متخصصین بسیار راحت است و با توجه به سیاست های مهاجر پذیر بودن آنها، اخذ ویزای کانادا چندان سخت نیست. ضمن اینکه در چند سال اخیر ویزای مولتی ۵ ساله کانادا و ویزای سینگل کانادا هم معرفی شده که تردد ایرانیان را راحت می کند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

کشور کانادا از لحاظ امکانات در سطح مطلوبی قرار دارد و با توجه به تنوع برنامه برای پذیرش مهاجر می‌توان آن را در بین گزینه های بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان قرار داد. البته کسانی که قصد اقامت دائم و حضور در این کشور را دارند باید از لحاظ مالی در سطح مطلوبی باشند و به مقامات ثابت کنند که توانایی زندگی در این کشور را دارند.

آلمان

آلمان یکی از کشور های مهاجر پذیر محسوب می شود، اما در کنار آن گرفتن اقامت دائم در این کشور سختی‌های زیادی دارد و به همین دلیل گرفتن ویزای سرمایه گذاری آلمان و ویزای تحصیلی آلمان راحت تر است. این کشور از لحاظ نرخ بیکاری و رفاه اجتماعی در سطح مطلوبی قرار دارد و از طرف دیگر امکان استفاده از ویزای شنگن هم وجود دارد. بنابراین تردد در این کشور برای مهاجران چندان سخت نیست و این باعث می‌شود که تمایل افراد مختلف برای مهاجرت به آلمان بیشتر باشد.

البته توصیه ما این است که شما برای انتقال به این کشور بیشتر روی بحث تحصیل سرمایه گذاری کنید و این امید را به خود بدهید که در قدیمی ترین دانشگاه های دنیا با خدمات آموزشی با کیفیت مشغول به کار می شوید.

آلمانسوئیس

سوئیس که به کشور بانک‌ها معروف است از لحاظ سطح پذیرش مهاجرت مانند کشورهای کانادا و استرالیا نیست، اما رشد جمعیت آن منفی بوده و به همین دلیل در پذیرش مهاجرانی که از لحاظ علمی در سطح مطلوبی باشند انتخاب مناسبی است. برای گرفتن ویزای سوئیس بهتر است از طریق ویزای کار و ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید که شرایط مطلوب تری دارد. معمولاً ویزای تحصیلی در این کشور نمی تواند گزینه مطلوبی باشد اما اگر مشاور خوبی داشته باشید می توانید اقامت دائم سوئیس را هم بگیرید.

سوییس

 آمریکا

با توجه به تعداد نسبتاً زیاد ایرانی ها در کشور آمریکا معرفی کردن آن به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان چندان بیراه نیست. البته قوانین سفت و سخت ترامپ برای پذیرش مهاجرت و ورود ایرانی ها به این کشور باعث شده که در چند سال اخیر آمار مهاجرت به شدت پایین بیاید و به عنوان یکی از سخت ترین مقاصد شناخته شود.

در عین حال کشور آمریکا از لحاظ دموکراسی و کیفیت زندگی در سطح مطلوبی قرار دارد و افراد مقیم در این کشور از امکانات جالب توجهی در اختیار دارند. البته ایرانی هایی که پاسپورت سایر کشورها دارند برای تردد به آمریکا مشکل کمتری دارند.

در اینجا تلاش کردیم که به شکل های مختلف به سوال شما در زمینه انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان پاسخ دهیم. در هر صورت شرایط فردی و توانایی و قابلیت هایی که دارید می تواند اصلی‌ترین فاکتور در انتخاب کشور باشد. اگر سوالی دارید می توانید در بخش نظرات مطرح کنید یا مستقیماً با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

فلوشیپ
فلوشیپ چیست و تفاوت بین فلوشیپ و اسکالرشیپ؟
بورسیه دکتری
چگونه بورسیه دکتری یا PHD بگیریم؟

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

blank
كشواد ابراهيمي
ژانویه 4, 2020 1:45 ب.ظ

سلام
تا شهريور آينده همسر و فرزندانم را از طريق سرمايه گذاري به كدام كشورها ميتوانم بفرستم؟ همسرم داروخانه فعال دارد، داروساز است، فرزندان ١٨ و ٩ ساله

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست