کشور سوئد چگونه کشوری است؟ شرایط زندگی در سوئد - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

همه چیز در مورد زندگی در کشور سوئد

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

دلتان می خواهد زندگی کسانی را که به کشورسوئد مهاجرت کرده اند مورد بررسی قرار بدهید؟ و بیشتر راجع به اینکه کشور سوئد چگونه کشوری است بدانید؟ شما تنها نیستید! ما همراه شما خواهیم بود.

کیفیت بالای زندگی در کشور سوئد چیزی است که همه ساله تعداد زیادی را از سراسر دنیا در شمار مهاجران به آن درمی آورد. در حالیکه هزینه های زندگی در این کشور شیب تندی دارد، در عوض تجربه شگفت انگیزی نصیب شما می شود. راهنمای ما به ” سرزمین خورشید نیمه شب” دیدگاه خوبی نسبت به زندگی در کشورسوئد به شما ارائه خواهد داد.

خرید ملک در ترکیه

شرایط زندگی در سوئد

به طور متوسط  سطح و سبک زندگی مردم در کشور سوئد نشان دهنده ی  رفاه نسبتاً خوبی نسبت به دیگر کشورهای  عضو سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی اروپا می باشد. هزینه ی زندگی در کشور سوئد ۷۰/۵۸ درصد بیشتر از ایران است (داده های جمع آوری شده برای همه شهرها ، اجاره به حساب نیامده است.). اجاره آن ۷۸/۱۹ درصد بالاتر از ایران است (میانگین داده ها برای همه شهرها).

زندگی در کشور آلمان

جمعیت کشور سوئد

به نظر می رسد جمعیت سوئدی ها تا سال 2020 به بیش از ده میلیون نفر برسد. مهاجرت (از جمله مهاجرت به داخل  و مهاجرت به خارج) جمعیت این کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است. نرخ افزایش طبیعی جمعیت در آنجا ۳۱ درصد در سال است. تراکم جمعیت این کشور از ۲۰/۳ در ۱۹۸۰ به ۲۴/۲ در ۲۰۱۷ تغییر کرده است.

کشور سوئد

خصوصیات مردم سوئد

یکی از مهمترین ویژگی های رفتار سوئدی ها در طبیعت ، فروتن بودن آنهاست.
شما در میان آنها هرگز فخر فروشی نخواهید دید. مردمان این کشور بسیار بسیار آرام و میانه رو و اهل اعتدال هستند.
یک فرد سوئدی حتی اگر مخالف عقاید شما هم باشد، تا به آخر کلام شما را می شنود .بعبارتی شنونده های خوبی هستند.
سوئدی ها حین سخن گفتن بسیار آرام و با طمانینه صحبت می کنند.
به ندرت پیش می آید که یک سوئدی در ملاء عام داد و فریاد کند و عصبانیت خود را نشان بدهد.

به عنوان مثال ، کار سخت و بازی سخت در آنجا زیاد عرف نیست. مردم سخت کار می کنند اما نه خیلی سخت. آنها بیرون رفتن و لذت بردن از زندگی را بسیار دوست دارند و بطور کل اهل افراط و تفریط نیستند.

با توجه به قوی بودن حس مساوات طلبی در این کشور، چیزی به نام رقابت در بین مردم این کشور  تشویق نمی شود. به کودکان هم چنین موضوعی از ابتدا آموزش نمی دهند تا در شرایطی آرام بزرگ شود و کسی احساس خودبرتر بینی نکند.

خانواده یکی از مهمترین ارکان در برنامه های کشورسوئد شمرده میشود و حقوق کودکان کاملا رعایت می شود.
اگر چه کشورسوئد  محیطی بسیار آرام و به دور از تنش برای ساکنینش محسوب میشود،اما مهمان نوازی و تدارک مراسمات خوردن و نوشیدن اغلب  جزو امور رسمی آنان بشمار می آید.

کشور سوئد

آب و هوای سوئد

تابستان آن، اگر چه گرم ترین نیست، اما ویژگیهایی چون طولانی بودن و روزهای روشن را دارد. در حالی که زمستان آن از  حال و هوایی عاشقانه ای برخوردار است. زندگی در شمال کشورسوئد ممکن است حجم زیادی از تاریکی را در طول  ماه های  سرد آن به ارمغان بیاورد، اما این تاریکی ها با خود شفق قطبی معروف شمالی را همراه دارند.

کشور سوئد

قومیت ها در سوئد

جمعیت بومی این کشور شامل سوئدی هایی است که از  اقلیت های فنلاندی و سامی شکل گرفته است. مهاجرین خارجی و یا نسل اولی به طور معمول و بیشتر از نژاد های فنلاندی ، دانمارکی ، نروژی ، یونانی ، ایرانی و ترک هستند.

جایگاه فرهنگ در بین مردم کشورسوئد

کلیسای مخصوص کشورسوئد مربوط به شاخه ی لوتری مسیحیت است که تقریبا هفت میلیون عضو دارد و آن را بزرگترین کلیسای لوتری در سطح جهان می دانند.

اگر چه بیش از ۷۵ ٪ از شهروندان سوئدی عضو کلیسا هستند ، اما تنها 2 ٪  از اینها به طور منظم در خدمات و مراسم عبادی کلیسا شرکت فعالانه دارند.

کشور سوئد

وضعیت اقتصادی کشور سوئد

  • بازار مسکن در شهرهای بزرگ آن بسیار رقابتی عمل میکند.
  • یک حق اجاره دادن،بسیار ساده تر از پیدا کردن یک قرارداد اجاره دست اول خواهد بود.
  • بخش بزرگی از آموزش و پرورش در سوئد به صورت رایگان در دسترس عموم قرار دارد.
  • اثربخشی نظام سلامت سوئد را می توان در امید به زندگی بالای سوئدی ها دید.
  • شما فقط باید بخش بسیار کوچکی از هزینه های کلی را برای این نظام سلامت پرداخت کنید.

زندگی در این کشور به رویای خیلی از مهاجران تبدیل شده است. سیستم های بهداشت و سلامت و تحصیل تنها دلایلی نیستند که سبب مهاجرت افراد به این سوی اسکاندیناوی  می شوند. این کشور بازدیدکنندگان و  شاغلان را بطور یکسان با مناظر خیره کننده اش تحت تاثیر قرار می دهد. بد نیست بدانیم خیلی از ساکنان سوئد در ویلاهایی زندگی می کنند که در سواحل زیبای دریاچه ها و خلیج های این کشور ساخته شده اند.

کشور سوئد
فهرست