تحصیل در انگلستان چگونه است؟ - هزینه تحصیل در انگلیس - موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

تحصیل در انگلستان چگونه است؟

بدون دیدگاه
تحصیل در انگلستان

انگلستان، یکی از کشورهای اروپایی است که همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان مستعد از سراسر دنیا برای تحصیل و بعضاً تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا، به این نقطه از جهان سرازیر میشوند. کشوری که با وجود آب و هوایی منحصر بفرد و جغرافیا و موقعیت خاصی که در بین دیگر کشورها از لحاظ علمی دارد، از جاذبه های گردشگری و تحصیلی ممتاز بشمار میرود.
انگلیس، از نظر آموزش عالی بین المللی یکی از کشورهای پیشرو در جهان است و دارای تعداد زیادی دانشگاه و مؤسسه ی آموزشی معتبر و مشهور می باشد. بنابراین، تعجبی ندارد که همه ساله هزاران دانشجوی متقاضی از سراسر دنیا به دنبال تحصیل در انگلستان، به سوی این کشور سرازیر میشوند. به همین ترتیب، اگر می خواهید از جمله کسانی باشید که در انگلستان فرصتی برای تحصیل کسب کنید، مراحل خاصی وجود دارد که شما باید برای انجام تحصیل در انگلستان پشت سر گذاشته و با موفقیت از پس تک تک آنها برآیید.
در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را با شرایط و مزایای تحصیل در انگلستان آشنا کنیم.

شرایط تحصیل در انگلستان

بسته به رشته ی تحصیلی و مقطعی که برای تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان انتخاب کرده اید، مسلماً شرایط ورود مختلف و زیادی هم میتواند وجود داشته باشد. شرایطی که برای رسیدن به هدف مطلوب خود حتماً باید آنها را برآورده کنید. نکته ی جالب توجه در مورد تحصیل در انگلستان این است که حتی اگر شرایط یک دوره ی تحصیل را نتوانستید برآورده کنید ، به راحتی این امکان برای شما وجود دارد که دوره ی دیگری را و در سطحی دیگر انتخاب کرده و راه پیشرفت تحصیلی خود را ادامه دهید. چرا که بریتانیا، از کشورهایی بشمار میرود که طیف وسیعی از گزینه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی علاقمند و مستعد در همه ی سطوح ، ارائه می دهد.

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

مهارتهای زبان انگلیسی خود را توسعه دهید

باید این را بدانید که قبل از آماده سازی مقدمات تحصیل در بیشتر مؤسسات آموزش عالی و بالاتر در کشور انگلستان، نیاز به درک خوبی از زبان انگلیسی دارید. تحصیل یک دوره زبان انگلیسی در انگلستان، مانند دوره ی انگلیسی برای اهداف دانشگاهی (EAP) ، یا گذراندن یک پیش دوره که قبل از کورس تحصیلی به شما ارائه میدهند، میتواند زبان انگلیسی شما را برای شروع بهتر دوره ی تحصیلی تان آماده کند.
گزینه ی دیگری هم هست و آن این است که قبل از حرکت به سمت انگلیس، در کشور خود در دوره های آمادگی و آموزش حرفه ای زبان شرکت کرده و در آزمون های انگلیسی آنان همچون IELTS شرکت نموده و حد نصاب قبولی را کسب نمایید. سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) ، پیشروترین آزمون زبان انگلیسی در جهان محسوب میشود که در نوع خود بی نظیراست و چهار مهارت زبانی را مورد آزمایش دقیق و استاندارد قرار می دهد: آزمون نوشتاری، آزمون شنیداری، آزمون خوانداری، و آزمون صحبت کردن. امروزه بیش از 1000 موسسه ی مختلف در سراسر انگلستان، آیِلتس را به رسمیت می شناسند و این آزمون در بیش از 125 کشور مختلفِ جهان برگزار می شود. همچنین می توانید از آزمون آکادمیک انگلیسی پیرسون (PTE Academic) استفاده کنید که بصورت آنلاین در مراکز تست پیِرسون اداره شده و برگزار می شود. این آزمون توسط بیش از 100 موسسه علمی در انگلستان به رسمیت شناخته شده است و توانایی ها و مهارت های زبانی افراد غیربومی رادر زمینه های گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن زبان انگلیسی به طور دقیق مورد سنجش و بررسی قرار میدهد.

شرایط ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی

برای شرکت در این مقطع تحصیلی در دانشگاه های انگلستان، مدارک تحصیلی مورد نیاز شما بستگی به دوره ای دارد که می خواهید بعنوان دانشجو در آن حضور داشته باشید. به این ترتیب که شما باید حداقل 13 سال تمام تحصیلات را در کشور متبوع خود یا بریتانیا گذرانده باشید و مدارک تحصیلی قبل از دانشگاه را معادل سطح A انگلستان، رده ی عالی اسکاتلند و دیپلم ملی دریافت کرده باشید.
اما اگر هنوز هم این شرایط را احراز نکرده اید، نگران نباشید! هنوز می توانید در انگلستان تحصیل کنید. شرایط لازم:

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

-HND

داشتن مدارک تحصیلی معادل یک یا دو سطحِ A در انگلستان ، دو رده ی عالی اسکاتلندی یا گواهینامه ملی برتر یا دیپلم ملی BTEC؛ یا یکسال تحصیل پایه ی بین المللی. بعلاوه ی نمره ی آیلتس 5.5-6.0 .

-مدرک پایه

داشتن مدارک تحصیلی معادل یک یا دو سطحِ A در انگلستان ، یک یا دو رده ی عالیِ اسکاتلند یا یک دیپلم ملی؛ یا یکسال تحصیل پایه ی بین المللی. بعلاوه ی نمره ی آیلتس 5.5-6.0 .

-دیپلم آموزش عالی

داشتن مدارک تحصیلی معادل یک یا دو سطحِ A در انگلستان ،دو یا سه رده ی عالیِ اسکاتلند یا یک دیپلم ملی؛ یا یکسال تحصیل پایه ی بین المللی. بعلاوه ی نمره ی آیلتس 5.5-6.0 .

-درجه ی تحصیلی

داشتن مدارک تحصیلی معادل دو یا سه سطحِ A در انگلستان، سه یا چهار رده ی عالی اسکاتلند یا یک گواهینامه ی ملی بالاتر یا دیپلم؛ یا دیپلم ملی BTEC ؛ یا یکسال تحصیل پایه ی بین المللی. بعلاوه ی نمره ی آیلتس 5.5-6.0 .

– شرایط ورود به تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات MBA

برای اینکه بتوانید شروع به تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در انگلستان کنید، حتماً باید مدرک کارشناسی خود را از انگلستان یا کشور متبوع خودتان و یا هر جای دیگری دریافت کرده باشید. در حقیقت آنچه که از شما انتظار می رود این است که یا این مدرک کارشناسی را در دست داشته باشید و یا اینکه لازم است یک مدرک معادل بین المللی را در یک رشته ای که موضوع آن مستقیماً به رشت ی ارشد انتخابی شما بستگی دارد، داشته و در کنار آن از نمره ی آیلتس 6.5 برخوردار بوده و انگلیسی را دست کم روان صحبت کنید.

شرایط ورود به مدارس مستقل انگلستان

برای درخواست تحصیل در یک مدرسه ی مستقل در انگلستان، ابتدا باید در کشور خود از تحصیلات استاندارد خوبی برخوردار باشید. از شما انتظار نمی رود که مدارک رسمی را پشت سر بگذرانید، اما شاید بخواهند که در امتحان ورودی مدرسه که در مفاد درسی همچون انگلیسی و ریاضیات برگزار میشود، شرکت کنید. ممکن است برخی از مدارس انگلستان از دانش آموزان متقاضی بخواهند که در امتحانات ورودیِ آنها در دروس انگلیسی و ریاضیات شرکت کنند. امتحان ورودی مشترک هم که توسط بسیاری از مدارس برگزار میشود برای دانش آموزان 13 ساله استفاده میشود.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

مهاجرت تحصیلی به انگلیس

شرایط ورود به دانشگاه برای تحصیل در رشته های مبتنی بر شغل و پیش دانشگاهی

برای شرکت در این دوره های دانشگاهی، مدارک تحصیلی مورد نیاز شما بستگی به دوره ای دارد که می خواهید در آن مشغول به تحصیل شوید. بعضی از مدارک تحصیلی همچون دیپلم ملی BTEC ،پایین تر از سطح دانشگاهی هستند و فرد را مستقیماً به سمت سطوح آموزش عالی سوق میدهند.

*یکی از سوالاتی که اغلب در مورد امکان تحصیل در انگلستان پرسیده میشود این است که آیا این امکان هست که بدون آزمون آیلتس و بهره مندی از سطح مهارتی زبان انگلیسی بتوان در انگلستان به دانشگاه راه یافت؟
پاسخ این سوال مثبت است. آری.شما میتوانید بدون داشتن آیلتس برای تحصیل در یکی از دانشگاه های انگلستان اقدام نمایید.اما پیش از همه باید توجه داشته باشید که این همان سوالی است که ذهن نه فقط شما،که بیشتر دانشجویان متقاضی بین المللی را به خود مشغول کرده است.بیشتر کسانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل در انگلستان داوطلب میشوند از سطح زبانی خوبی برخوردار نیستند.دلایل گوناگونی هم دارند. همچون نبود امکانات آموزشی مناسب و کافی در کشور خودشان. بعضی ها هم این اعتقاد را دارند که چه جایی بهتر از انگلستان برای یادگیری زبان انگلیسی. خب این هم حرفی است!
بنابراین میتوان خیال اینها را راحت کرد و گفت مدارس شبانه روزی در انگلیس دایر هستند که انگلیسی را بصورت بومی آموزش میدهند؛ همینطور دوره های پیش دانشگاهی را هم باید اضافه کرد که طی آنها متقاضی میتواند به فراگیری زبان انگلیسی بپردازد.

مهاجرت به نروژ
از چه راهکارهایی می توانیم برای مهاجرت به نروژ اقدام کنیم؟
بورسیه تحصیلی ایتالیا
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست