شرایط تحصیل در اتریش 2020 - دانشگاه های اتریش - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط تحصیل در اتریش 2020

7 دیدگاه
تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش 2020: در چنین کشور کوچکی پیدا کردن بهترین دانشگاه های آن که شهرت جهانی دارند کار مشکلی نیست. بیشتر دانشگاه های اتریش در رتبه بندی جهانی در بین بهترین دانشگاه های جهان بالاترین رده های علمی را از آنِ خود کرده اند. بطوریکه اگر دانشجویان بین المللی خواهان بالاترین کیفیتهای آموزشی باشند به راحتی میتوانند برای انتخاب رشته در یکی از دانشگاه های اتریش اقدام کنند. علاوه بر این، امتیازی هم  برای دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپایی قائل شده اند که شهریه را برای آنها در هر یک از دانشگاه های دولتی رایگان قرار داده اند. در صورتی هم که دانشجو ملیتی خارج از کشورهای حوزه ی اتحادیه اروپا را داشته باشد، هزینه های دانشجویی در دانشگاه های اتریش نسبت به دیگر دانشگاه های اروپایی با چیزی حدود 1,500یورو در سال، بسیار معقول تر و پایین تر نشان میدهد. دانشگاه های خصوصی اتریش از آن دسته موسسات علمی هستند که نرخ هزینه ها و شهریه ها را خود تعیین می نمایند، با اینحال دانشجویان خارجی فرصتهای بسیاری برایشان وجود دارد و  مطمئناً به طریقی بودجه و تمایل آموزشی خود را پیدا خواهند کرد.

دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمانی زبان جهان است که در سال 1365 میلادی بنیان نهاده شده است. وین به دلیل داشتن فرهنگ کهن و تاریخچه ای دیرینه و همچنین زندگی شبانه در شهر مشهور است. با وجود پانزده برنده‌ی جایزه نوبل در ارتباط دارد، و تقریباً دویست نوع برنامه با درجه های مختلف برای انتخاب، بسیاری از آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

*زندگی در اتریش بعنوان یک دانشجو:

بسیاری از دانشجویان خارجی اتریش را برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد انتخاب می کنند؛ بطور متوسط، نزدیک به 15% از دانشجویان دانشگاه های اتریش بین المللی هستند که این امر محیط دانشگاه های این کشور را به محیطی متنوع و  چند فرهنگ برای مطالعه تبدیل کرده است.

اگرچه هزینه های زندگی در اتریش در حد متوسط می باشد، استانداردهای زندگی در این کشور در سطح بالاترین سبکهای زندگی در میان کشورهای اروپایی است. شاید برهمین اساس است که همگی دانشجویان مشغول به تحصیل در اتریش اغلب تخفیفاتی در سفرها، هزینه های ورود، و گاه حتی فعالیتهای ورزشی دریافت می کنند. در این کشور موزه هایی بسیار، رویداهای موسیقی فراوان و تماشاخانه های زیادی وجود دارند که برای هر جوینده ی فرهنگی فرصتی برای لذت بردن از فضا و محیط ایجاد میکند. حتی اگر دانشجو ترجیح دهد که اوقات فراغتش را در محیطی باز بگذراند کوهستان زیبا و منحصر بفرد آلپ در مقابل او قد برافراشته و فرصت گشت و گذار در طبیعتی بکر را در اختیار او قرار می دهد. دراین کشور، مسیرهای پیاده روی فراوانی در حومه ی شهرهای زیبا وجود دارد، و همچنین در زمستانهای سردِ اتریش زمینه و فرصت برای اسکی و اسنوبورد به طور فراوانی در اختیار همگان قرار دارد. هرچند که شاید زندگی شبانه ی شلوغ  شهرهای پرجمعیت دنیا به مذاق بسیاری از دانشجویان خارجی خوش بیاید، اتریش از این امر مستثنا نیست و این مورد را در شهرهای خود به خوبی به اجرا درآورده است. از کافی شاپها گرفته تا کلوپ های شبانه و شیک زیرزمینی، اینها همه ی آن چیزهایی هستند که یک دانشجو آرزو میکند. با نگاهی به برخی از دوره های تحصیلات عالیه در دانشگاه ها که میخواهید در آنها به ادامه ی تحصیل بپردازید، می توانید دریابید که چرا اتریش مقصد نهایی شما برای ادامه تحصیل میتواند باشد.

*دانشگاه های اتریش:

1.دانشگاه آلپن آدریا کلاگنفورت

2.دانشگاه علمی کاربردی کارینتیا

3.دانشگاه فناوری گِراس

4.دانشگاه علمی کاربردی کِرِمز

5.دانشگاه خصوصی وِبسِتر ویَن

6.دانشگاه منابع طبیعی و علوم زندگی وین

7.دانشگاه سالزبورگ

8.دانشگاه علمی کاربردی فنی وین

9.دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین

در اینجا چهار دانشگاه برتر اتریش را که در بین پانصد دانشگاه مطرح جهان، عنوان بهترین ها را از آنِ خود کرده اند برایتان معرفی میکنیم:

1.دانشگاه وین:

دانشگاه وین بالاترین رده ی علمی را در بین دانشگاه ها و موسسات علمی این کشور دارا می باشد. این دانشگاه از نظر وسعت بزرگترین دانشگاه اتریش است که در سال 2015 توانست ششصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را جشن بگیرد. همینطور باید گفت که این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های آلمانی زبان جهان می باشد. امروزه همگان این دانشگاه را از بزرگترین دانشگاه های شناخته شده ی اروپا با نود و چهار هزار دانشجوی ثبت نامی می شناسند. این دانشگاه برنامه ای را در طیف گسترده ای از موضوعات، عمدتاً به زبان آلمانی، اما با تعداد قابل توجهی از مدارک کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی مورد آموزش قرار گرفته اند در دست اجرا دارد. شهرت عمده ی این دانشگاه بخاطر پانزده برنده‌ی جایزه ی نوبلی است که در این دانشگاه سربلند کرده اند.

دانشگاه وین

تحصیل در اتریش

2.دانشگاه فناوری وین:

دومین نماینده‌ی علمی اتریش در رده بندی جهانی دانشگاه فناوری وین است. این دانشگاه در حالیکه در سال 1815 میلادی بنیان نهاده شده، یکی از معتبرترین موسسات فنی در اروپا بشمار میرود. این دانشگاه بیشترین تمرکزش بر روی رشته های مهندسی و علوم طبیعی می باشد و حدود بیست و نه هزار و نهصد دانشجوی ثبت نامی دارد که درصد چشمگیری از اینان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه که در پایتخت زیبای اتریش بنا نهاده شده، این امکان را به دانشجویان می دهد تا از زندگی پر جنب و جوش و فرهنگی شهر وین نهایت  استفاده را ببرند.

دانشگاه فناوری وین

دانشگاه فناوری وین

3.دانشگاه اینسبورگ:

دانشگاه اینسبورگ در رده بندی جهانی در جایگاه دویست و هشتاد و ششم ایستاده است. این دانشگاه به دلیل نسبت دانشجویان بین المللی که همه ساله در آن ثبت نام بعمل می آورند در رتبه سی و پنجم جهانی قرار گرفته است. جمعیت بیست و هشت هزار نفری دانشجویان ثبت نامی این دانشگاه، آن را در جایگاه سومین دانشگاه بزرگ اتریش قرار داده است. وجود همه گونه امکانات رفاهی و تفریحی در سراسر شهر پر جاذبه‌ی اینسبورگ که از شرق تا غرب آن را در بر گرفته است، باعث شده که بعنوان نمونه این شهر به عنوان شهر اسنوبورد در همه جا شناخته شود. با توجه به این مکان کوهستانی، شگفت آور است که دانشگاه اینسبورگ بخاطر فعالیتهای علمی و تحقیقات گسترده در زمینه‌ی کوهستان و منابع مربوط به آن شهرت همه گیر پیدا کرده است.

تحصیل در اتریش

دانشگاه اینسبروک

4.دانشگاه کارل فرانزن (گراس):

دانشگاه کارل فرانزن بطور معمول بعنوان دانشگاه گراس شناخته می شود. رتبه ی جهانی آن در بین دانشگاه ها و موسسات علمی معتبر دنیا چهارصد و هشتاد می باشد. این دانشگاه قدیمی در سال 1585 میلادی بنیان نهاده شده که آن را در جایگاه دومین دانشگاه قدیمی اتریش قرار می دهد. همچنین، این دانشگاه فرانزن با بیش از سی و دو هزار و پانصد دانشجوی ثبت نامی در جایگاه دومین دانشگاه بزرگ اتریش قرار دارد. همچون دانشگاه اینسبورگ، دانشگاه گراس اخیراً از دانشکده ی پزشکی خود جدا شده و دانشگاه پزشکی گراس در حال حاضر بعنوان یک موسسه ی علمی مستقل عمل میکند. همچنین دانشگاه کارل فرانزن گراس با دانشگاه تکنولوژی گراس در زمینه ی علوم زیست محیطی و طبیعی برای ارائه ی برنامه هایی مرتبط همکاری می کند.

دانشگاه کارل فرانزن

تحصیل در اتریش

 

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر

ویزای نیروی متخصص کانادا
ویزای نیروهای متخصص در کانادا
ازدواج در ترکیه
ثبت ازدواج بیگانگان در کشور ترکیه

7 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

Please confirm me

پاسخ

tnx…. your website is very good

پاسخ

اطلاعاتتون کامل و مفید بود ممنون از سایت خوبتون

پاسخ

خیلی خوب و روان توضیح دادین. عالی

پاسخ

باسلام و درود ممنون بابت سایت خوبتون . کاش راجع به ثبت شرکت در اتریش هم توضیح میدادین

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست