تحصیل در نروژ 2020 + شرایط و مدارک

تحصیل در نروژ 2020 + شرایط و مدارک

بدون دیدگاه
تحصیل در نروژ

کشور نروژ یکی از کشورهای اروپایی توسعه یافته است که همه ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در نروژ می باشد. بطوریکه تعداد دانشجویان خارجی که پس از سال 2001 میلادی و در پی تغییراتی که در سیاست مهاجرت این کشور ایجاد شد، به سوی نروژ عزیمت کردند، به میزان قابل توجهی افزایش داشت. این تغییر سیاست در جهت فراهم ساختن زمینه های لازم برای کارِ دانشجویان بین المللی بود که پس از فارغ التحصیلی شان بتوانند کار پیدا کرده و در این کشور اقامت نمایند.

دانشجویان و پژوهشگرانی که اهل منطقه ی نوردیک، اتحادیه اروپا و یا سوییس نیستند، برای تحصیل و یا انجام تحقیقات در نروژ به داشتن مجوز اقامت در این کشور نیاز دارند. پژوهشگران متقاضی اقامت، همانطور که دانشجویان دوره‌ی دکترا با کارفرمای نروژی انجام میدهند، اینها هم باید مجوز نیروی کار ماهر بگیرند. دانشجویان دوره های دکتری که با بودجه ی خارجی حمایت میشوند، لازم است برای کسب اجازه‌ی تحصیل در نروژ اقدام نمایند. مراحل درخواست هر دو مجوز، بصورت آنلاین آغاز می شود و قبل از شروع کار، باید این درخواست به صورت حضوری در کشور نروژ نهایی شود. اگر برای ورود به نروژ به ویزا احتیاج دارید، بهتر است بدانید که در زمانی که اجازه‌ی اقامت شما داده شود، ویزا هم به صورت خودکار برایتان صادر خواهد شد. این را هم بدانید که به محض ورود به نروژ، برای تکمیل مراحل و دریافت کارت اقامت خود، لازم است که خیلی فوری، یک قرار ملاقات رزرو کنید.

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

اقامت خانواده و بستگانِ دانشجو به نروژ:

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مجوز کارگر ماهر یا تحصیل در نروژ را دارید، خانواده ی شما هم بالطبع میتوانند درخواست اقامت و مجوز کار بدهند، آنهم برای مدت مشابهی که فراهم شده و البته بر اساس قوانین نروژ با درآمد ماهیانه و سالیانه شما جور باشد. در این بین باید یادآور شد که اعضای خانواده شامل همسر، شریک زندگی، شریک ثبت شده، و فرزندان زیر هجده سال.

ثبت نام و شماره شناسنامه ملی نروژ:

دانشجویان و پژوهشگران اروپایی و غیراروپایی که خواهان رفتن به نروژ و اقامت به مدت بیش از شش ماه در نروژ هستند لازم است که توسط سازمان امور مالیاتی نروژ، ثبت ملی ثبت شوند. شما و اعضای خانواده تان بایستی بصورت حضوری ثبت نام کرده و در طی هشت روز پس از ورود شما به کشور نروژ ، لازم است که امور مربوط به کنترل شناسایی را به انجام رسانید. شما بعنوان یک دانشجوی مهاجر به کشور نروژ باید حتماً مدارک و اسناد را دقیق و طبق آنچه از شما خواسته اند و براساس اینکه شهروند کجا هستید، با خود بهمراه ببرید. هنگامی که شناسه خود را مورد بررسی دقیق قرار دادید، می توانید تصویر و اثر انگشت خود را نیز برای کارت اقامت بگیرید. پس از انجام مرحله ی ثبت نام است که به شما یک شماره ی هویت ملی نروژ داده می شود. این شماره، یک شماره ی 11 رقمی مخصوص خود شماست و برای شناسایی در برابر مقامات دولتی نروژ، دسترسی به مراقبت های بهداشتی و افتتاح حساب بانکی باید از آن استفاده کرد. خوبست بدانید که پس از انجام همه ی این اقدامات، کارت اجازه اقامت و شماره هویت ملی شما، تقریباً حدود هشت هفته بعد به دستتان خواهد رسید. پس از گذراندن کنترل شناسنامه و شماره شناسنامه ملی ، باید برای دریافت کارت کسر مالیات نروژ اقدام نمایید. هر کسی که در نروژ زندگی میکند، فارغ از اینکه چه تابعیتی دارد، باید یکی از این کارتها را داشته باشد. اگر در نروژ بدون داشتن کارت کسر مالیات شروع به کار کنید، آنوقت کارفرمای شما باید 50% از درآمدتان را بعنوان مالیات کسر نماید. برای درخواست کارت مالیاتی، باید مدارک هویتی خود را دریافت کنید ،سپس اجازه اقامت را نشان دهید که حق کار دارید، و یک قرارداد کاری یا پیشنهاد اشتغال.

در شهر اُسلو، میتوانید کنترل شناسه خود را انجام دهید، حرکتتان را ثبت کنید، و در خواست کارت مالیات دهید که همه ی اینها را تنها در یک قرار ملاقات در مرکز خدمات کارگران خارجی، میتوانید به انجام رسانید.مهاجرت تحصیلی به نروژ

هزینه زندگی و تحصیل در نروژ

زندگی در کشور نروژ بعلت گران بودن سطح زندگی در آن بسیار شُهره است، اما تحصیل در نروژ ممکن است به آن گرانی که فکر میکنید نباشد. منتها، دانشگاه های نروژ و کالج های دانشگاه ایالتی این کشور، به طور معمول کمک هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بین المللی پرداخت نمی کنند. باید بدانیم، هزینه های زندگی در نروژ نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته ی دیگر که میشناسیم بیشتر است و شما خودتان باید هزینه های مربوط به کتاب و آموزش مواد درسی را تقبل نمایید.

اگر شما از آن دسته دانشجویانی هستید که از خارج از کشورهای اتحادیه اروپا آمده اید و نروژ را بعنوان مقصدی برای تحصیلات دانشگاهی انتخاب کرده اید لازم است بدانید که باید درخواست خود را برای دریافت مجوز اقامت جهت تحصیل ارائه نمایید. به این مجوز “مجوز تحصیل” میگویند. شما می توانید برای تحصیل در کالج یا دانشگاهی در نروژ، حضور در مدرسه ی کتاب مقدس یا دبیرستان عامه، درخواست اقامت نمایید. همچنین اگر شما یک نیروی کار ماهر و دارای تخصص هستید و قصد آن دارید تا برای آموختن زبان نروژی اقدام نمایید و یا اینکه میخواهید برای رسمی تر شدن اقامتتان در نروژ در یک مقطع تحصیلی در دانشگاه ها یا کالج های این کشور شرکت کنید، میتوانید برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در نروژ

مردم اغلب می پرسند که چه چیزهایی برای تحصیل در نروژ مورد نیاز است. در اینجا بطور خلاصه مهمترین چیزهایی را که برای درخواست ویزای دانشجویی در نروژ مورد نیاز می باشد، آورده ایم:

-یک فرم درخواست کامل شده؛

-رسید پرداخت هزینه های درخواست(تقریباً650$آمریکا)؛

-یک سند مسافرتی معتبر(مثل گذرنامه)؛

-دوقطعه عکس مخصوص پاسپورت پشت سفید؛

-گواهیِ پذیرش در یک دوره ی آموزشی دانشگاهیِ تمام وقت تصویب شده.

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

آیا امکان کار در زمان تحصیل در نروژ وجود دارد؟

بیشتر دانشجویان بین المللی که در نروژ مشغول به تحصیل می باشند، شغلهای نیمه وقت و پاره وقتی را انتخاب میکنند. قوانین نروژ برای دانشجویان غیراروپایی چنین مقرر کرده است که آنها میتوانند در طول سال اول دانشجوییشان در این کشور، در عرضِ یک هفته بیست ساعت قادر به کار کردن می باشند.

سطح زبان مورد نیاز برای تحصیل در نروژ

در خیلی از دانشگاه های کشورهایی مثل استرالیا، نروژ، انگلستان، کانادا و آلمان، شما می توانید بدون داشتن آیلتس اقدام به تحصیل نمایید. ولی بطور کل یک دانشجوی متقاضی تحصیل در نروژ لازم است تا با انجام یکی از آزمون های زیر، توانایی زبان انگلیسی خود را در سطح مورد نیاز دانشگاه های نروژ، به اثبات برساند:

-140 ساعت کلاس زبان انگلیسی از دبیرستان های نروژی شامل آزمون کتبی و شفاهی؛

-آزمون آکادمیک آیلتس با حداقل نمره ی 5.

مهاجرت تحصیلی به نروژ

مهاجرت تحصیلی به نروژ

در حالیکه در خیلی از دانشگاه های نروژ میتوان به راحتی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کرد، اما آموختن زبان نروژی میتواند بسیاری از مشکلاتی را که در یک کشور بیگانه برای دانشجوی خارجی پیش می آید،مرتفع کرد، بخصوص اگر دانشجو بخواهد برای گرفتن مجوز اقامت هم اقدام نماید. برای همین هم، تعداد زیادی مراکز آموزش زبان نروژی مخصوص بزرگسالان در سراسر این کشور وجود دارند که دوره ی های زبان نروژی را در هر رده ای به خارجی ها ارائه می دهند.

در مورد بیمه ی سلامتی در نروژ خوب است بدانید دانشجویان و کارمندان خارجی باید تا زمانیکه شماره شناسنامه ملی نروژی خود را دریافت نکرده اند، از بیمه ی مسافرتی خود که آنها را تحت پوشش قرار داده، استفاده کنند. همین که نام دانشجو بعنوان یک مقیم نروژی به ثبت رسید، بطور خودکار در طرح بیمه ی ملی نروژ (NAV) ثبت نام میشود و می تواند به تمامی خدمات بهداشت عمومیِ این کشور دسترسی پیدا کند.

بورسیه تحصیلی اوکراین
بورسیه تحصیلی اوکراین
blank
محدودیت ویزای مادران باردار توسط ایالات متحده ی آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست