شرایط تحصیل در فرانسه در سال 2020 به چه صورت است؟ - رشته های تحصیلی- موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط تحصیل در فرانسه در سال 2020 به چه صورت است؟

بدون دیدگاه
تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه: اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی یا دوره های علمی دیگری هستند، یک دوره ی آموزش شگفت انگیز را به راحتی می توانید در کشور زیبای فرانسه تجربه کنید. این اصلاً مهم نیست که در کدام منطقه ی فرانسه به دانشگاه ها و موسسات آموزشی می روید ؛چرا که در این موسسات، آموزش های کلاسهای جهانی را برای مردم دور و نزدیک بطور  گسترده ارائه می دهند. دلایل زیادی وجود دارد که مردم سراسر دنیا فرانسه را برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی انتخاب می کنند. یکی از آنها این است که تحصیل در فرانسه به شما هر آنچه از نظر علمی نیاز داشته باشید را ارائه میدهد.  در واقع کاملاً می ارزد که وقتتان را بگذارید تا به کالج ها و دانشگاه های سراسر کشور فرانسه بروید و موقعیت های گوناگون و متنوع علمی همه ی آنها را مورد بررسی قرار دهید.

 به عنوان یک دانشجوی در حال تحصیل در یکی از این مؤسسات، شما  می توانید این  اطمینان خاطر را داشته باشید که از تحصیلات شگفت انگیزی برخوردار خواهید شد. ضمن اینکه در همین زمان خیلی چیزهای باارزش دیگری در فرانسه هستند که اوقات آزاد شما را سرشار از لذت و شادی خواهند کرد. بسیاری از دانشگاه های این کشور شانس حضور در انستیتوهای علمی خود را به دانشجویانشان  بصورت تمام وقت و یا نیمه وقت با چندین دوره ی درسی  و برنامه های کلاسی میدهند.  این دوره ها و زمانهای حضور در کلاس های آن با دوره های کالج متفاوت هستند. با این وجود، پیدا کردن چیزی که برنامه های  شما را تکمیل کند بسیار آسان است و به شما این امکان را می دهد تا در بهترین زمان مناسبتان به دانشگاه بروید.

همچنین برخی از دانشگاه های فرانسه این امکان را به دانشجویانشان می دهند که دوره ی تحصیلات تکمیلی خود را در خانه و تنها از طریق رایانه های شخصیشان بگذرانند. این، همان چیزی است که باید با دانشگاه مربوطه تان در میان گذاشته و دقیقاً مورد بررسی قرار دهید، چراکه همه ی دانشگاه های این کشور این موقعیت را به دانشجویانشان ارائه نمی دهند. بعلاوه ، این امتیاز همه ی دوره های تحصیلی و همه ی رشته های درسی را شامل نمی شود.

مردمان مشتاق علم از  سراسر دنیا برای کسب دانش و انجام تحصیلات عالیه به فرانسه می آیند ، زیرا خوب  می دانند که چه سیستم علمی منسجمی در انتظار آنها است. نظام آموزش عالی فرانسه، علاقه مند به ارائه ی آموزش های برتر در همه ی موضوعات و زمینه های درسی برای همه ی دانشجویان جویای علم است.

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

این اصلاً مهم نیست که شما از کدام کشور و از کدامین سوی دنیا به این کشور برای طلب علم می روید؛ چرا که آموزش عالی فرانسه همه ی دانشجویان سراسر دنیا را با آغوش باز پذیرا می باشد. تنوع علمی در این کشور فراوان است. در حقیقت این یکی از حقایقی است که فرانسه را به یکی از جذابترین کشورهای دنیا برای حضور مردم در آن تبدیل کرده است.

دولت فرانسه، در سال 1998 سیاستی مبنی بر حمایت جدی برای استقبال از دانشجویان خارجی در مؤسسات علمی – آموزشی فرانسه ایجاد کرد. این سیاست، توسط وزارت امور خارجه ی فرانسه به همراه وزارت آموزش و پرورش  این کشور معرفی و دنبال شده  و از چهار مؤلفه ی مختلف تشکیل شده است. این چهار مولفه عبارتند از :

1. اصلاح سیاست ویزاهای اعطا شده، کمک به ساده سازی آن و اولویت دادن به همه دانشجویان متقاضی.در همین زمینه، دو اقدام استثنایی نیز تصویب شده است:رد انگیزه و حق تجدیدنظر.

2. ایجاد آژانس پردیس فرانسه، به ویژه در نمایشگاه های آموزش و پرورش، برای ارتقاء سطح آموزش عالی فرانسه در کشورهای خارجی. پیشنهاد میشود که همه ی دانشجویان علاقمند به تحصیل در فرانسه حتما از این سایت دیدن فرمایند:

www.campusfrance.org/en

3. ایجاد دانشگاه های اروپایی کنونی صرفاً جهت اطمینان بیشتر از دسترسی همگان به دیپلم در کشور.

4. طراحی یک برنامه ساختاری جدید از کمک های دولت فرانسه که باعث جذب بیشتر دانشجویان خارجی به دانشگاه های فرانسه  می شود و همچنین زمینه ای فراهم شود تا این کمک هزینه ها با بین المللی شدن مؤسسات آموزش عالی فرانسه مطابقت داشته باشند.

بطور کلی درخواست برای یک موقعیت علمی در یک موسسه ی آموزش عالی در فرانسه کار آسانی است . دانشجویان خارجی ساکن اروپا و غیر اروپا، این امکان را دارند که در هرکدام از بیست  دانشگاه مختلف فرانسه، با ارائه ی یک درخواست واحد در اینترنت تقاضای پذیرش کنند. از آنجا که وقتی در کشور دیگری هستید نمی توانید به صورت حضوری برای ثبت نام به دانشکده های این کشور مراجعه فرمایید، ثبت نام اینترنتی روشی فراهم کرده که همه می توانند به راحتی در یک دانشگاه فرانسوی عضویت پیدا کنند. همچنین گشت و گذار و مرور کالج های موجود در فرانسه با کمک وب بسیار ساده شده است. همه ی کالج های موجود در این کشور، وبسایتهای مخصوص به خودشان را دارند که دانشجویان علاقمند به راحتی میتوانند به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود از طریق آنان دست پیدا کنند.

تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

وقتی شما از طریق این وبسایتها به جستجوی مقصد مورد نظر خود می پردازید خیلی راحت میتوانید بعد از مدتی دانشگاهی را که با اهداف شما جور است پیدا کرده و برای ثبت نام در رشته ی دلخواهتان اقدام نمایید.

فرانسه بیش از سه هزار و پانصد موسسه ی آموزش عالی ارائه دهنده ی تحصیلات تکمیلی دارد که از بین آنها میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

77 دانشگاه با بودجه عمومی، ارائه دهنده ی  مدرک معتبر در کلیه رشته ها که  به عنوان مراکز تحقیقاتی اولیه دانشگاهی در حال فعالیت می باشند.

-سیستم موازی گراندز ایکولز که برنامه هایی همچون برنامه های  علمی، تجاری و هنری را ارائه می دهد و  دارای مدرک های 5 ساله ای است که  معادل کارشناسی ارشد می باشند.

-مدارس معماری.

-بیش از سه هزار مدرسه ی خاص که ارائه دهنده ی مدارکی در زمینه ی موضوعات متنوع و گسترده ای همچون مدیریت هتل یا هتل داری، هنرهای آشپزی، گردشگری و امور اجتماعی.

*رشته ی تحصیلی دلخواه خود را در فرانسه انتخاب کنید:

رشته های تحصیلی زیادی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه وجود دارند که می توانید یکی از آنها را برای تحصیل به زبان فرانسه یا انگلیسی انتخاب کنید. در اینجا تنها چند مورد از پرتقاضاترین گزینه هایی را  که میتوانید در نظر بگیرید، برایتان آورده ایم:

-کارشناسی ارشد مدیریت و سازمان در فرانسه؛

-کارشناسی ارشد مد و کالاهای لوکس در فرانسه؛

-کارشناسی ارشد علوم سیاسی در فرانسه؛

-مدرک MBA در فرانسه؛

-کارشناسی ارشد زیست فناوری در فرانسه؛

*دانشگاه مورد نظر خود را در فرانسه انتخاب کنید:

-دانشگاه INSAلیون؛

-دانشگاه پلی تکنیک ایکول؛

-دانشکده کشاورزی ارشد اَنگِرز؛

-مدرسه ی بازرگانی مونت پِلیِر؛

-مدرسه ی مدیریت HEC پاریس؛

دانشگاه های فرانسه

دانشگاه های فرانسه

*آماده ی درخواست دادن شوید:

-برای بعضی دانشگاه ها، شما میتوانید مستقیماً از طریق وبسایتها اقدام به قبت نام نمایید؛

-موارد مورد نیاز ورودی را به دقت رعایت فرمایید: آزمونهای استاندارد شده، همچون GRE ،GMAT ،LSAT  برای پذیرش در بیشتر دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد نیاز می باشند.

-برای افزایش شانس پذیرشتان، حداقل به سه موسسه ی علمی مختلف مراجعه کنید.

-دانشجویان غیر اروپایی ملزم به گذراندن دوره ی اجباری مقدماتی (درخواست قبولی قبلی (DAP) )هستند. درخواست برای DAP  از طریق سرویس مشارکت اجتماعیِ  سفارت فرانسه در کشور خودتان بدهید.

*معافیت از DAP:

– کودکان دیپلمات هایی که در فرانسه منصوب شده اند و خودشان هم اکنون در فرانسه زندگی می کنند.

– داوطلبانی که از طرف دانشگاه شریک با توافق نامه همکاری آمده اند. (مراحل ویژه ای برای اینان  اعمال می شود)

-دانشجویانی که از طرف دولت و یا یک سازمان علمی در فرانسه بورسیه تحصیلی دریافت کرده اند.

– داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی فرانسه، بین الملل، اروپایی، فرانسوی-آلمانی، فرانسوی ایتالیایی یا کارشناسیِ فرانسوی-اسپانیایی هستند.

* از کجا درخواست برنامه دانشگاه فرانسه را بدهیم:

فرآیند درخواست برای پذیرش دقیقاً بسته به اینکه از کدام کشور می آیید متفاوت می باشد. دانشجویان غیر  اروپایی باید از طریق یک سیستم آنلاینِ درخواست، که قبلاً CEF  نامیده میشد برای پذیرش عمل کنند که در حال حاضر این سیستم  تحت عنوان “تحصیل در فرانسه” شناخته میشود. همچنین از طریق این سیستم، شما می توانید برای ویزای خود بصورت آنلاین اقدام کرده و روند پیشرفت درخواست خود را مورد پیگیریِ دقیق قرار دهید.

بیشتر دوره های علمی ارائه شده در دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسوی تدریس می شوند. با اینحال اگر مایل باشید با کمی جستجو می توانید رشته ها و کورس های تحصیلی را بخصوص در کارشناسی ارشد و دکترا، در این کشور بیابید که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

بورسیه تحصیلی در استرالیا
نحوه درخواست بورسیه تحصیلی استرالیا در سال 2020
فلوشیپ
فلوشیپ چیست و تفاوت بین فلوشیپ و اسکالرشیپ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست