مهاجرت تحصیلی به کانادا هزینه‌ها و شرایط 2020 - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید حتماً به این موارد توجه کنید

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به کانادا فقط مختص به ایرانی‌ها نیست و تقریباً همه کشورهای دنیا درخواست ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند. با توجه به اینکه دولت کانادا شرایط مناسبی برای مهاجرت و اقامت در این کشور فراهم آورده، اکثر افراد در وهله اول به دنبال اقامت تحصیلی در کانادا هستند و بعد از آن قصد دارند که از گزینه های دیگری مانند ویزای کاری یا حتی اقامت دائم استفاده کنند.
حالا برای پاسخ دادن به سوالات احتمالی شما در این زمینه به طور کلی مسئله مهاجرت تحصیلی به کانادا را بررسی خواهیم کرد و در مورد شرایط لازم اخذ ویزای تحصیلی کانادا صحبت می کنیم.

مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دانش آموزان

شرایط آموزش دانش آموزان در کشور کانادا به صورت استانی است و به همین دلیل ممکن است از لحاظ پذیرش یا جنبه های آموزشی با یکدیگر متفاوت باشند. تحصیل دانش‌آموزان در کانادا از سن پنج سالگی بوده و تا سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی ادامه دارد. دوره ابتدایی در این کشور تا حدود ۱۳ یا ۱۴ سالگی است و آموزش متوسطه آن هم تا کلاس ۱۲ یعنی سن ۱۸ سالگی ادامه پیدا می کند.
کسانی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را دارند باید به زبان انگلیسی یا زبان فرانسه تسلط داشته باشند و خانواده های آنها هم از لحاظ مالی توانایی پوشش هزینه زندگی آنها را داشته باشند. به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دانش آموزان بسیار سخت است و معمولاً کسانی که خانواده آنها سابقه حضور یا اقامت در کشور کانادا را داشته اند می توانند از این گزینه استفاده کنند.

تحصیل در کالج های کانادا

در تمامی استانها پس از دوره ی دبیرستان کالج های فنی و حرفه ای وجود دارند که دوره ی تحصیلیشان از 1 تا 4 سال متغیر است .

مزیت های کالج:

1- شهریه کمتر نسبت به دانشگاه ها

2- تطبیق دروس گذرانده شده با دروس دانشگاهی

3- آموزش فنی لازم جهت ورود به بازار کار بدون نیاز به سپری کردن مقاطع دانشگاهی

سطح زبان مورد نیاز برای ورود به کالج: حداقل سطح زبان مورد نیاز برای ورود به بیشتر کالج های کانادا داشتن مدرک آیلتس آکادمیک 6 است .

شهریه کالج: شهریه کالج های کانادا بین 8000 تا 16000 دلار کانادا (سالانه) متغیر است.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا برای دانشجویان

نحوه ادامه تحصیل در آموزش عالی در کالج ها و دانشگاه های کشور کانادا تقریبا همانند ایران است. در این کشور افراد باید مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را بگذرانند و گرفتن ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع ارشد و دکترا راحت تر است.
برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی باید حداقل مدرک دیپلم ۱۲ ساله و مدرک زبان انگلیسی یا زبان فرانسه را داشته باشید و ترجیحاً از طرف دانشگاه نامه پذیرش مستقیم هم بگیرید. البته نبود مدرک زبان در این مرحله مشکل ساز نیست و فرد می تواند بعد از اقامت در این کشور اقدام به اخذ مدرک زبان انگلیسی کند.
برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی با معدل مناسب و رزومه قوی ضروری است. در ضمن دانشجویان برای پذیرش در این مقطع باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس در حدود ۶ را داشته باشند و توانایی ارتباط با اساتید و دانشجویان دیگر را داشته باشد.
برای مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکترا شرایط کمی سخت تر است و فرد باید رزومه قوی از لحاظ مقاله های علمی و پروژه های فنی داشته باشد. ارائه دانشنامه با نمره و توانایی بالا و پذیرش از طرف دانشگاه مقصد هم در این مسیر تاثیرگذار است و فرد باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس هم داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ ویزای تحصیلی کانادا

کسانی که قصد ورود به خاک کشور کانادا را دارند باید در وهله اول ثابت کنند که شرایط مالی آنها برای اقامت در این کشور مناسب است و پیشینه بدی ندارند. در ضمن این افراد باید ثابت کنند که قصد اقامت دائم در این کشور را ندارند و بعد از اتمام تحصیل به کشور خود بازمی‌گردند. بنابراین برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید مدارک زیر را آماده کنید:

اصل و ترجمه پاسپورت که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
اصل و ترجمه شناسنامه با تصویر هماهنگ با شرایط ظاهری فعلی فرد
دو قطعه عکس سازمانی مربوط به یک ماه قبل فرد
ارائه رسید بانکی محاسبه توسط بانک مبنی بر تمکن مالی برای حضور در کشور کانادا
ارائه سند ملکی از طرف خود فرد یا والدین او
ارائه سابقه کار و سابقه بیمه به منظور نشان دادن سابقه فرد
ارائه بلیط سفر به کانادا حداقل به صورت رفت و برگشت
به خاطر داشته باشید که این موارد پیش نیازهای حضور در کشور کانادا هستند و ارائه آنها به هیچ وجه تضمین کننده موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیست.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

اگر به صورت اختصاصی بخواهیم شرایط خاص مهاجرت تحصیلی به کانادا را بررسی کنیم، هر فرد باید شرایطی بیشتر نسبت به مدارک گفته شده در بند قبلی داشته باشد تا بتواند رضایت افسر ویزا را جلب کند. این شرایط عبارتند از:
حداقل مدرک تحصیلی لازم برای حضور در دوره
تمکن مالی برای پرداخت هزینه یک سال تحصیل و اقامت در کانادا
نداشتن سوء پیشینه در هر زمینه‌ای
نامه پذیرش از دانشگاه رسمی یا ادمیشن
ارائه مدارکی مبنی بر ترک کشور کانادا بعد از اتمام تحصیل.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای ویزای تحصیلی کانادا چه کار کنیم؟

احتمالاً اگر همه مدارک و شرایط گفته شده در بند های قبلی را دارید خود را آماده حضور در سفارت کانادا می کنید. معمولاً کسانی که به صورت فردی می کنند یک شخص در کشور کانادا دارند که مجوز های لازم را برای آنها گرفته و تنها وظیفه حضور در سفارت و انجام کارهای مختلف را بر عهده می گیرند. متاسفانه درصد بالایی از این افراد به دلیل نداشتن تجربه کافی شانس خود را از دست می دهند و با ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا مواجه می شوند.
اما ما یک پیشنهاد بهتر برای شما داریم. گروه ما در این مسیر در کنار شماست تا امکان مهاجرت تحصیلی به کانادا را برای شما فراهم کند. کارشناسان ما از لحظه تصمیم گیری در کنار شما است تا همه مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را برای شما فراهم کنند و در مورد شرایط اخذ ویزا هم به شما کمک می‌کنند. از این طریق احتمال ریجکت شدن درخواست شما به حداقل می رسد و می توانید مطمئن باشید که بعد از چند ماه چمدان خود را برای حضور در کانادا می‌بندید.

زمان لازم برای پاسخ دهی و صدور ویزا

وقتی که مدارک و فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا را به سفارت تحویل می‌دهید زمانی برای شما تعیین می‌شود که برای انگشت نگاری باید در محل سفارت حضور داشته باشید. طبق اعلام سفارت کانادا معمولا بعد از انگشت نگاری زمانی در حدود یازده هفته نیاز هست تا پاسخ نهایی مبنی بر پذیرش یا ایجکت در خواست به شما ارسال شود.
تجربه ما در این زمینه ثابت کرده که از لحظه شروع درخواست تا لحظه دریافت پاسخ نهایی در حدود ۳ ماه زمان نیاز است. بنابراین اگر می خواهید زمان زیادی را از دست ندهید و از گرفتن مجوز مهاجرت تحصیلی به کانادا مطمئن باشید، حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در این مسیر کمک کنند.

مدت زمان ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است؟

به طور کلی کسانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارند در گام اول یک ویزای موقتی دریافت می‌کنند تا به کمک آن وارد خاک کشور کانادا شوند. از این مرحله به بعد کشور کانادا یک ویزای تحصیلی با طول مدت طولانی در اختیار آنها قرار می دهد که مطابق با زمان تحصیل آنهاست. به عنوان مثال ویزای تحصیلی مورد نیاز برای دوره کارشناسی به صورت چهار سال است و در مورد سایر مقاطع هم زمان آن با توجه به مدت تحصیل تغییر میکند.
مهمی که در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد این است که فرد تحت شرایط خاصی می تواند برای تمدید مدت اعتبار ویزای خود اقدام کند. در ضمن کشور کانادا شرایطی را برای دانشجویان به وجود می آورد تا ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند و حتی بعد از مدتی درخواست اقامت دائم داشته باشند. کارشناسان ما در مورد همه این موارد به شما کمک می کنند تا بهترین و ایده آل ترین مسیر ممکن را انتخاب کنید.

هزینه تحصیل در کانادا

دانشگاههای کانادا جزو معتبرترین دانشگاههای جهان هستند، به همین دلیل هرساله افراد زیادی برای تحصیل از سراسر جهان به این کشور سفر می کنند. البته شهریه مناسب دانشگاه‌های کانادا نسبت به کشورهایی همچون آمریکا، انگلستان، اسپانیا، استرالیا و… و ارائه بورسیه های تحصیلی به دانشجویان برتر مخصوصا در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری از عوامل اصلی رشد مهاجرت به این کشور هستند.

شهریه دانشجویان بین المللی بین 5000 تا 30000 دلار کانادا در سال و در استان کبک بین 3000 تا 15000دلار متغیر است.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت این نوع ویزا اثبات تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی به مدت حداقل یکسال الزامی است. در غیر اینصورت درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد.

تمکن مالی مورد نیاز برای افراد مجرد: شهریه سال اول +12هزار دلار

تمکن مالی مورد نیاز برای افراد متاهل:شهریه سال اول+18هزار دلار

تمکن مالی موردنیاز برای افراد متاهل دارای یک فرزند:شهریه سال اول+22هزاردلار

مورد دیگری که برای دریافت ویزا بسیار حائز اهمیت است ،داشتن نامه پذیرش از دانشگاه و استادی پلن (برنامه درسی) قابل قبول برای سفارت است.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

کار همزمان با تحصیل در کانادا

برخلاف بسیاری ازکشورها که به دانشجویان بین المللی خود اجازه کار نمی دهند ،در کشور کانادا دانشجویان می توانند کار دانشجویی on campus و یا off campus داشته باشند و یا به عنوان کارآموز در برخی مراکز مشغول به کار شوند. ضمنا مادامی که دانشجو در حال تحصیل درکانادا است ،همسر او نیز می تواند با داشتن ویزای کاری در این کشور مشغول به کار شود.

**درصورتیکه متقاضی دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید حتما مدرک زبان معتبر (آیلتس) داشته باشید، حتی برای دانشگاههایی که درآنها پیش شرط داشتن مدرک زبان وجود نداشته باشد چرا که احتمال ریجکت ویزا تحصیلی کانادا بدون داشتن مدارک زبان وجود دارد.


لیست دانشگاههای کانادایی مورد تایید وزارت علوم و فناوری ایران

گروه الف (ممتاز)

Dalhousie University

Laval University

Montréal School of Higher Commercial Studies (HEC Montréal)

McGill University

McMaster University

Queen’s University

Simon Fraser University

Université de Montreal

Universitié de Montreal Ecole Polytechnic

University of Alberta

University of British Columbia

University of Calgary

University of Guelph صرفاً در رشته های کشاورزی و دامپروری

University of Ottawa

University of Toronto

University of Victoria

University of Waterloo

گروه ب (خوب)

Carleton University

Concordia University

Ecole de Technologie Supérieure, University of Quebec

Ryerson University

The University of Western Ontario

Université du Québec à Montréal

Université du Québec à Québec

University of Guelph

University of Manitoba

University of Saskatchewan

York University

University of New Brunswick

university of Regina

Memorial University of Newfoundland

National Institute Scientific Research, University of Quebec

University of Windsor

گروه ج (متوسط)

Acadia University

Augustana University College

Bishops University

Brandon University

Brock University

Cape Breton University (CBU)

Lakehead University

Laurentian University

Mount Allison University

Mount Saint Vincent University

National School of Public Administration, University of Quebec

Nipissing University

Nova Scotia Agricultural College

Universite Saint – Anne

Saint Paul University

Saint Marys University

St. Francis Xavier University

The Kings University College

The University of Lethbridge

The University of St. Jeromes College

The University of Winnipeg

Trent University

Trinity Western University

Universite de Moncton

University of Prince Edward Island

University of Quebec at Chicoutimi

University of Quebec at Hull

University of Quebec at Rimouski

University of Quebec at Trosi – Rivieres

University of Quebec, Abitibi – Temiscamingue

University of Sherbrooke

University of St. Michaels College

University of Sudbury

University of Trinity College

University College of Saint – Boniface

Wilfrid Laurier University


پس از پایان تحصیلات در کانادا چه کنیم؟

کانادا پس از پایان تحصیلاتتان نیز راه های تشویقی زیادی برایتان در نظر میگیرد مثلا می توانید سابقه کاری بدست آورید و در بخش فرهنگ و اقتصاد مثمرثمر باشید یا حتی ممکن است شغل مناسبی پس از فارغ التحصیلی به شما پیشنهاد شود و یا پس از گذراندن دوره کسب سابقه کار کبک اقامت دائمی دریافت کنید.

موسسه حقوقی مهاجرتی دادآور نسیم مهر همواره به واسطه ی همراهی با جمعی از کارشناسان و وکلای زبده خود در امر مهاجرت آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا است و شما عزیزان می توانید پس از مشاوره با کارشناسان ما با خیالی آسوده بار سفر ببندید تا در یکی از بهترین و معتبرترین کالج ها یا دانشگاههای کانادا به ادامه تحصیل بپردازید.

مهاجرت کاری به آلمان
مهاجرت کاری به آلمان(blue card)
ویزای خوداشتغالی کانادا
ویزای خود اشتغالی کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست