St. Kitts coğrafyası -

Saint Kitts ve Nevis ülkesine giriş

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

St. Kitts ve Nevis nerede? Saint Kitts ve Nevis’in ülkesi hakkında ne biliyorsun? St. Kitts’te hayat nasıl? Bize katılın … St. Kitts ve Nevis Doğu Karayip Denizi’nde bulunan ikiz adalardır. Her iki ada da aslında denize batmış volkanik dağların zirveleridir. Nevis koni şeklindedir ve merkezi bir volkanik tepeye sahiptir. جزایر سنت کیتس و نویس Adanın güzel bir ovası ve yavaş yavaş yukarılara doğru yükselen dar bir kıyı şeridi vardır. St. Kitts ve Nevis adaları, Küçük Antiller’deki Louvre’un bir parçası olarak düşünülmelidir. Güney Angola ve güneydoğu Porto Riko’da bulunurlar.

سنت کیتس و نویس

St. Kitts Coğrafyası

Ülke coğrafi olarak oldukça dağlık ve volkaniktir. Adalardaki aktif yanardağların bir sonucu olarak zaman zaman depremler meydana gelebilir. St. Kitts Adası’nın rüzgarlı tarafındaki lav yatakları, ülkedeki volkanik geçmişin kanıtıdır. St. Kitts, uzun boyunlu ve güneydoğu ucunda daha küçük bir yarımada olan oval bir adadır. Tuz gölü ve güzel beyaz kumsalı olan düz bir yarımadadır. Engebeli ve çok ormanlık yamaçlar, deniz seviyesinin üzerinde yavaşça yükselir ve yükselir.
Adanın toprağı rüzgar ve akıntıya maruz kaldığından, St. Kitts toprağından daha az verimlidir. Daha yüksek rakımlarda su yeterli miktarlarda bulunabilir. Nevis’te yağmur mevsimi yoktur, ancak adada birkaç kaplıca vardır. Yirminci yüzyılın ikinci yarısından itibaren ovaların toprak örtüsü önemli ölçüde değişti. Ülkenin orman örtüsü yüzde elliden doksan beşe çıkarken, adanın ekilebilir arazisi 1945’ten 2000’e yüzde altmıştan yüzde yüze düştü. Bunun nedeni muhtemelen şeker üretiminin nispeten uzak geçmişte bu alanlara hâkim olmasından kaynaklanırken, bugün bu adalarda şeker üretimi için şeker kamışı yetiştiriciliği karlı kabul edilmiyor.

سنت کیتس و نویس
جغرافیای سنت کیتس

Saint Kitts ve Nevis'in Güvenliği

St. Kitts ve Nevis, aynı zamanda iyi gelişmiş bir üçüncü dünya ülkesi olarak düşünülmelidir. Dünyanın bu bölgesine seyahat eden turistler genellikle iyi bir güvenlik ve huzurun tadını çıkarırlar. Çünkü St. Kitts, her yönden güvenlik isteyen turistleri kendine çeken küçük ama güvenli bir ülke. Şaşırtıcı güzelliğinin yanı sıra, bu ülkede her turisti tatilini geçirmeye çeken şeyler var. Heyecan verici maceralardan bozulmamış doğaya ve lüks maden suyu kaynaklarına ve lezzetli yemeklere kadar herkes ve herkes bu büyüleyici adada yenidir.
St. Kitts ve Nevis, Amerika’nın en küçük adalarından biri olan iki adadan oluşan bir ülkedir. Ülke, keçi kemiği ve keçi etinden yapılan keçi suyuyla ünlüdür.

سنت کیتس و نویس

St.Kitts turistik yerler

Bu ülkenin turistler için en iyi eğlencelerinden biri şeker kamışı tarlalarının içinde dolaşmaktır. Güzel demiryolu ve çarpıcı renkli treni ile turistler için mutlu bir an olacak. 1912-1926 yılları arasında inşa edilen tren, geçmişte şeker kamışı taşımak için kullanıldı. Bugün bu tarihi tren, St. Kitts’in turistik cazibe merkezlerinden biridir.

کشور سنت کیتس

Yağmur ormanlarını keşfedin

St. Kitts’in yüzde 25’inden fazlası yağmur ormanları ile kaplıdır. St. Kitts Yağmur Ormanı Turu’nda, bu ormanların yemyeşil ağaçlarına bir gezi yapacaksınız ve bu geniş yeşillik alanını keşfetme rehberiniz bilgili insanlar ve botanikçiler olacak.سنت کیتس St. Kitts yağmur ormanı turu, turistleri bölgenin yaban hayatı, önemli ağaçları, çiçekli bitkileri ve yüzlerce nadir bitki ve hayvan türü ile tanıştıracak.

جنگلهای سنت کیتس

Zip hattı ile uçmak

سنت کیتس St. Kitts, en uzun ve en uzun teleferiklere sahiptir. Turistler bu zip hatlarını bu ülkenin yoğun ormanları ve yemyeşil vadileri üzerinde uçmak ve bu sevimli adanın bozulmamış atmosferinin tadını çıkarmak için kullanabilirler.

زیپ لاین سنت کیتس

Volkan dağcılık

Adanın hareketsiz yanardağı Liamoga Dağı, en son yaklaşık iki yüz yıl önce patladı. Yeterli enerjiniz varsa, bu volkanik dağda eşsiz bir dağcılık yapmanın keyfini çıkarabilir ve ayaklarınızın altındaki muhteşem manzarası üzerinde uzun süre yeteri kadar enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

کوههای اتشفشانی سنت کیتس

Aziz Kitts halkının kültürü

Bu iki adanın sakinlerine Kitishians ve Nevis denir. İki ada 1493’te Christopher Columbus tarafından keşfedildi. Bu iki Afrika adasının sakinlerinin çoğu, şeker kamışı tarlalarında çalışmak üzere iki adaya köle olarak getirilen Karayipler’dir.

Ülkenin en büyük şehri ve başkenti olan Baster, 18.000 nüfusa sahip. Adanın dört bir yanına dağılmış, orijinal sakinlerine ve sahiplerine ait güzel binalar var ve bunların bir kısmı turistler için hanlar haline getirildi.

مردم سنت کیتس

St. Kitts'te Yiyecek

St. Kitts’te, çoğu adanın yerel geleneklerine dayanan restoranlarda çeşitli lezzetli yemekler bulunabilir. Çoğunlukla fasulye ve pilavla yapılan yemeklerin yanı sıra St. Kitts, keçi suyuyla dünyaca ünlüdür.

Sipariş edilen yemeklerin çoğunun yanı sıra çeşitli sebzeler, özellikle kabak ve bezelye ve acı soslar bulabilirsiniz. Bu adalarda bol miktarda taze balık bulunurken, koyun eti ve keçi eti ada halkının ana yemeği olup, yemekleri çeşitli taze turşu ve sebzelerle hazırlanmaktadır.

غذا

Hatıra Eşyası

St. Kitts’te ilginç şeyler hatıra olarak alıp ülkenize götürebilirsiniz. Salyangoz istiridyesi bu hediyelik eşyalardan biridir. Ayrıca deri, hindistancevizi kabukları, batik veya kumaş tasarımlar, el yapımı takılar, el yapımı seramikler ve züccaciye, turistler tarafından hediyelik eşya olarak karşılanan arazi el sanatlarından örneklerdir.

سنت کیتس

St. Kitts'te Ekonomi

St. Kitts’te çalışan her kişi, Doğu Karayipler’de ayda ortalama 3.410 dolar kazanıyor. Ülkenin ekonomisi geleneksel olarak şeker kamışının büyümesine ve işlenmesine bağlıydı. Ancak düşen küresel fiyatlar sektöre zarar verdi. Bu kalıtsal sektöre ek olarak, St. Kitts ekonomisinin iyileştirilmesinde önemli bir rol oynayan turizm, ihracata yönelik ürünler ve denizaşırı bankacılık gibi başka endüstriler de var. Ancak St. Kitts’te tüketilen gıdanın çoğu ithal edilmektedir. Adanın toplam arazi alanının sadece% 39’u ekilmiştir. St. Kitts’teki özel çiftlik ürünleri, şeker kamışı ve yer fıstığı gibi mahsullere ayrılmıştır. Nevis’te pamuk ve hindistancevizi temel ürünlerdir. Her iki adada yerel tüketime yönelik tatlı patates, soğan, domates, lahana, havuç ve ekmek daha çok küçük çiftlikler tarafından üretilir ve halk tarafından tüketilir. Bu iki adadaki meralar küçük bir alana sahiptir ve ülke topraklarının sadece% 2,7’si hayvanlar için otlaklara ve otlaklara ayrılmıştır. Pangola ve Bermuda otları, bu topraklardaki yemlerin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu iki adanın evcil hayvanları daha çok koyun, sığır, keçi ve domuzdur. Her iki ada da ülke ekonomisinde önemli rol oynayan palmiye ağaçları ve tropikal ağaçlarla kaplı yoğun ormanlara sahiptir. Madencilik sektörü de bu iki adanın ekonomik refahında çok önemlidir. İmalat ve turizm endüstrileri, 1998 yanardağından sonra ağır hasar gördü. St Kitts’in geçmişte ayakta kalan demiryolunu koruduğunu ve şimdi onu turistleri çekmek için kullandığını belirtmek ilginçtir.

اقتصادسنت کیتس
اقتصادسنت کیتس
فهرست
fa فارسی
X