ویزای نیروی متخصص کانادا 2020 - نیروی متخصص فدرال -موسسه مهاجرتی دادآورنسیم مهر

ویزای نیروهای متخصص در کانادا

بدون دیدگاه
ویزای نیروی متخصص کانادا

ویزای نیروی متخصص کانادا

واجد شرایط بودن برای درخواست به عنوان یک کارمند ماهر فدرال ( طرح ورود سریع):

این برنامه چگونه عمل میکند:

برای مشمول این برنامه شدن حداقل ملزوماتی همچون تجربه ی کار تخصصی، توانایی صحبت به زبان انگلیسی و تحصیلات مورد نیاز است. فرد متقاضی می بایست که این حداقل ها را برای دریافت این نوع ویزا برآورده  کند.

عوامل انتخاب:

چنانچه حداقل ملزومات ذکر شده را برآورده کردید، سپس نوبت به آن می رسد که مسئولان مربوطه درخواست شما را باتوجه به موارد زیر مورد بررسی قرار دهند:

*سن؛

*تحصیلات؛

*تجربه ی کاری؛

*آیا فرد دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر هست یا نه؟

*بهره مندی از مهارت زبانی انگلیسی یا فرانسوی

*سازگاری(چقدر احتمال دارد که فرد بتواند در کانادا مستقر شود؟)

این عوامل بخشی از صد نکته ی مهمی است که برای ارزیابی صلاحیت “برنامه کارگر ماهر فدرال” مورد استفاده قرار می گیرد. با داشتن هریک از موارد بالا فرد متقاضی میتواند رتبه های بالاتری برای کسب صلاحیت دریافت ویزا دریافت کند .

ویزای نیروی متخصص کانادا

ویزای نیروی متخصص کانادا

چگونگی کاربرد نکته های عوامل انتخاب:

مسئولان مربوطه از نکته های عوامل انتخاب برای ارزیابی واجد شرایط بودن فرد متقاضی در جهت برنامه ی ویزای نیروی کار متخصص فدرال استفاده می کنند. زمانی که فرد در جریان برنامه ی ورود سریع قرار می گیرد، مسئولان مهاجرتی کانادا از سیستم متفاوتی برای رده بندی پروفایل او استفاده میکنند. بالطبع آنها کسی را که بالاترین رده را در رده بندی نامزدها کسب کرده باشد انتخاب کرده و از او برای اقدام به دریافت اقامت موقت در کانادا دعوت به عمل می آورند.

#حداقل ملزومات:

تجربه کار تخصصی؛

تجربه کار تخصصی به آن معناست که فرد باید حداقل در یکی از گروه های شغلی ” طبقه بندی شغلی ملی(NOC)” کار کرده باشد؛

*شغلهای مدیریتی(نوع مهارتی0)؛

*شغلهای حرفه ای(سطح مهارتیA)؛

*شغلهای فنی و تجارتهای حرفه ای (سطح مهارتی B)؛

فرد باید نشان دهد که در زمان اشتغال در حرفه ی اصلیش، به وظایف مندرج در بیانیه اصلی توضیحات شغلی عمل کرده است. این امر شامل همه ی وظایف اساسی و بیشتر وظایف اصلی ذکر شده می باشد.

ویزای نیروی متخصص کانادا

ویزای نیروی متخصص کانادا

تجربه کار مهارتی فرد باید به نوعی باشد که:

*در نوع مشابهی از شغلی باشد که در NOC ذکر شده و فرد متقاضی خواهان آن در فرم درخواستش برای مهاجرت بوده است و بعنوان شغل اصلی شما خوانده می شود؛

* طی ده سال گذشته به آن مشغول بوده باشد؛

 *کار در ازای پول باشد؛(به این معنا که به ازای کاری که انجام می دادید دستمزد و یا کمیسیون دریافت کرده باشید. کار داوطلبانه یا کارآموزی بدون حقوق به حساب نمی آید.)

*دست کم یک سال کاری مستمر یا بطور کل 1,560 ساعت یعنی 30 ساعت در هفته کار کرده باشد؛ برای کار پاره وقت، فرد متقاضی باید طوری کار کرده باشد که ساعات کاری هفته و بطور کلی 1560 ساعت کاری را پر کرده باشد. این را هم بدانید که مسئولین این امر ساعات کاری بیش از 30 ساعت در هفته را اصلاً مورد توجه قرار نمی دهند و تنها به همان مقدار مقرر شده توجه می نمایند.

#مهارت زبان:

فرد متقاضی باید:

*آزمون زبان تایید شده به زبان انگلیسی یا فرانسه بدهید؛ این آزمون باید شامل آزمون های نوشتاری، خوانداری، شنیداری و گفتاری باشد.

*فرد باید حداقل نمره ی لازم برای معیار زبان کانادایی یعنی نمره ی  7  را در هر چهار مهارت  بدست آورده باشد.

*فرد باید نتیجه ی آزمون را در پروفایل ورود سریع خود وارد کند.

باید توجه داشت که این آزمون زبان تا دوسال بعد از اعلام نتیجه ی زبان اعتبار دارد. این نتیجه باید در روزی که فرد متقاضی درخواست اقامت دائم می دهد معتبر باشد.

#تحصیلات:

اگر فرد به مدرسه یا موسسه ای علمی در کانادا می رود، لازم است که مدرک تحصیلی داشته باشد و یا دیپلم و یا رده ای کانادایی که نشان دهنده ی میزان تحصیلاتش باشد؛ در واقع این مدرک باید یکی از موارد زیر باشد:

*متوسطه اول یا دبیرستان؛

*متوسطه ی دوم؛

اگر فرد در خارج تحصیل کرده است، لازم است این ها را داشته باشد:

*گواهینامه ی تحصیلات تکمیلی معتبر؛

*ارزشیابی گواهینامه ی تحصیلات تکمیلی معتبر برای اهداف مهاجرتی از یک سازمان مشخص  شده که نشان بدهد  تحصیلات شما برابر است با یک گواهینامه ی معتبر ،دیپلم و یا مدرک تحصیلی معتبر کانادایی.

نیروی متخصص فدرال

ویزای نیروی متخصص کانادا

#اثبات بودجه:

فرد متقاضی باید نشان بدهد که پول و سرمایه کافی برای اقامت خود و خانواده اش در کانادا را دارا می باشد.مگر اینکه فرد:

*در حال حاضر مشغول به کار در کانادا بوده باشد؛

*یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی داشته باشد؛

**چه کسی یک کارگر ماهر در کانادا محسوب می شود؟

کارگر ماهر کسی است که مهارت و تخصص های لازم خود را حین کار آموخته باشد.مهندسی ها؛توسعه ی نرم افزار؛ پیراپزشکی؛ افسران پلیس؛ سربازان؛ پزشکان؛ عملگرهای جرثقیل؛ راننده های کامیون؛ چرخ کارها؛ تهیه کنندگان؛ لوله کش ها؛ صنعتگران؛ آشپزها و حسابداران همگی مشمول کارگر ماهر در برنامه ی ورود سریع کانادا می باشند.

مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، و مهاجرت کارگر ماهر را میتوان تحت سیستم ورود سریع به کانادا مدیریت کرد. بر اساس این برنامه ی ورود سریع به کانادا است که آن دسته از کاندیداهای مهاجرت در صورت احراز بالاترین رتبه های مورد قبول مسئولین مهاجرتی کانادا دعوت شده و از آنها خواسته میشود تا درخواست خود را برای مهاجرت تحت یکی از عناوین نیروی متخصص  فدرال، تاجر متخصص فدرال، کلاس تجربی کانادا و یا طبقه بندی استانی ورود سریع اعلام نمایند. همانطور که دیدید برنامه ی نیروی متخصص فدرال کانادا باتوجه به عوامل مختلفی از سیستم امتیازات خاص خود استفاده میکند. هدف از طراحی و اجرای  این سیستم هم این بوده تا نشان دهد که آیا فرد متخصص متقاضی کار و اقامت در کانادا و وابستگانش میتوانند با موفقیت در کانادا مستقر شده و اقامت کنند؟

در نهایت خواهید دید که افراد متقاضی ایده آل مهارت و تجربه ی کافی و  سازگار با مشاغل مورد  تقاضایشان  را داشته و یا برای رسیدن به مورد مطلوبشان کسب خواهند کرد. قوانین انتخابی و مورد پسند متقاضیان اینطور نشان داده که اغلب افراد مشاغل مصوب دولتی را بیشتر گرایش داشته اند.

استانهای کبک و دیگر استانهای کانادا هم در این بین قوانین و برنامه های مهاجرتی تجارتی خاص خود را به مورد اجرا میگذارند. تحت برنامه های کلاس نیروی کار متخصص کبک و کلاس نامزد استانی میتوانن بر اساس توانایی های اثبات شده شان اقامت دائم در کانادا بگیرند و از لحاظ اقتصادی در این کشور مستقر شوند. این نوع مقیم شدن نیروهای متخصص  مطابق با برنامه های مهاجرتی و معیارهای انتخابی توسط استان كبك یا دیگر استانهای کانادا است که سیستم مهاجرت متقاضیان را اداره میکند.

 کانادا برای کارگران ماهر و متخصص جوان، مشتاق و دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی و در زمینه ی کاری خود، فرصت های رشد و شکوفایی گسترده ای را فراهم آورده است. در سال 2019 دولت کانادا میزان این فرصتها را چند برابر دیگر کشورهای مهاجر پذیر کرده بود. این به این خاطر است که این کشور رسماً طرح برنامه مهاجرت چندساله ی 2019-2021  را شروع کرده است و بنابراین قرار است که بصورت سالانه  بیش از سه میلیون  متقاضی ماهر و متخصص را به خود اختصاص داده و بعنوان مهاجر از سراسر دنیا بپذیرد. برهمین اساس است که انتظار میرود امسال بیشترین میزان مهاجر پذیری کارگر متخصص  از طریق برنامه‌ی ورود سریع توسط دولت فدرال کانادا صورت بگیرد.

سرمایه گذاری در انگلستان
سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت 2020
تحصیل در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست