ویزای شنگن - ویزای شینگن - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

ویزای شنگن

2 دیدگاه
ویزای شنگن

با ویزای شنگن به چه کشورهایی می توانید سفر کنید؟

ویزای شینگن

ویزای شینگن

شینگن، به منطقه ی گذرنامه آزاد اروپا گفته می شود که بیشتر کشورهای اروپایی را در زیر مجموعه ی خود دارد. در واقع این مجموعه، بزرگترین محدوده ی سفر آزاد در جهان بشمار می آید. ویزای شینگن، ویزایی کوتاه مدت است که به دارنده ی آن اجازه میدهد در قلمرو کشورهای شنگن گردش کند. این قلمرو، 26 کشور اروپایی را بدون کنترل مرزی تحت پوشش خود قرار میدهد. این کشورها عبارتند از : اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، لتونی، ایسلند، ایتالیا، لیختن اشتاین، لیتوانی، اوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوییس.

ویزای شینگن یک مجوز صادر شده از طرف کشورهای شینگن است، با این دیدگاه که:

برای حمل و نقل یا اقامت در قلمرو کشورهای شنگن به مدت بیش از 90 روز در هر دوره ی 180 روزه (“ویزای اقامت کوتاه”) بکار رود.

حمل و نقل از طریق مناطق ترانزیت بین المللی فرودگاه های کشورهای شنگن که به آن  ویزای ترانزیت فرودگاه نیز گفته می شود.

باید گفت که ویزای شینگن رایج ترین ویزای سفر به اروپا محسوب می شود. همانطور که پیش تر گفتیم، دارنده ی این ویزا میتواند به راحتی و آزادانه در بین کشورهای بدون مرز عضو شینگن تردد کند و هیچکس نمی تواند برای او مانعی برای او تلقی شود. اما در صورتیکه فرد بخواهد اقامتی بیش از نود روز در یکی از کشورها داشته باشد، یا به فرض تصمیم به تحصیل، کار و یا زندگی طولانی مدت در یکی از کشورهای عضو شینگن بگیرد، لازم است که برای ویزای ملی آن کشور اقدام نموده و درخواست اقامت دائم از آن کشور نماید.

بد نیست بدانیم که در سال 2018 بیش از 14میلیون نفر با استفاده از ویزای شینگن به سفر به دور اروپا رفته و از مناظر دیدنی و طبیعت های گاه بکر کشور های عضو شینگن بهره ی فراوان برده اند.

ویزای شنگن

مدارک سفر و ملزومات ورود برای اتباع غیر اروپایی:

برای ورود به کشورهای عضو شنگن و جهت اخذ مجوز ورود، در صورتیکه از اتباع غیر اروپایی هستید، لازم است که مدارک متعددی را فارغ از اینکه ویزا دارید یا نه، در درگاه ورودی شینگن به ماموران مربوطه  ارائه دهید. مدارکی که برای ورود به محدوده ی شینگن باید از قبل آماده کنید به شرح زیر می باشند:

گذرنامه معتبر: در طول ده سال گذشته صادر شده باشد و حداقل تا سه ماه بعد از تاریخ خروجتان از اروپا،اعتبار داشته باشد.

ویزای شنگن: اگر یکی از اتباع کشورهای جهان سوم می باشید به این ویزا احتیاج دارید.

مقامات مرزی شنگن/اروپا ممکن سوالات و یا اسناد دیگری را هم از شما بخواهند. مواردی همچون سرمایه کافی، اثبات محل اسکان،مدت زمانی که میل به اقامت دارید، بلیط هوایی رفت و برگشت، مقصد ورود، بیمه ی سفر، دعوتنامه و … .

لطفاً زمانی که میخواهید وارد محدوده ی شینگن شوید، اطمینان حاصل فرمایید از اینکه افسر گیت مرزی تمبر ورودی را در پاسپورت شما زده باشد. چرا که بدون آن تمبر میتوانند شما را بازداشت و یا جریمه کنند.

انواع ویزای شنگن برای ملاقات های کوتاه مدت در اروپا:

اگر قصد این را دارید تا از یک یا چند کشور اروپایی عضو شینگن برای مقاصد زیر دیدن کنید، لازم است تا برای ویزای شینگن اقدام کنید:

مقاصد تجاری؛

دیدار دوستان و اقوام؛

تعطیلات و گردشگری؛

وقایع ورزشی و فرهنگی؛

عبور و مرور  هوایی و تردد دریانوران؛

 دیدارهای رسمی مقامات؛

دلایل پزشکی؛

مطالعات کوتاه مدت و اهداف تحقیقاتی؛

براساس نوع دلایل شما برای دیدار از کشورهای شنگن و ملاقاتهای  مکرری که داشته باشید، کنسولگری شنگن میتواند ویزای ورودی منفرد، ویزای ورودی دوگانه و ویزای ورودی چندگانه را برای شما صادر کند .

اعتبار ویزای ورودی منفرد بستگی دارد به تعداد روزهایی که در فرم اپلیکیشن ویزایتان برای ماندن در منطقه ی شینگن عنوان کرده اید و همینطور به تصمیم واقعی کنسولگری که ویزای شینگن را برای شما صادر کرده است.

اگر شما از آن دسته هستید که به طور مکرر به اروپا سفر میکنید،میتوانید درخواست ویزایی برای  اروپا کنید که حداکثر تا پنج سال اعتبار داشته باشد،اما باید به خاطر داشته باشید که نمی توانید با ویزای شینگن برای بیش از نود روز در یک دوره ی صد و هشتاد  روزه در اروپا اقامت کنید حتی اگر ویزای ورودی چند منظوره یا چندگانه ی  اروپا را تا حداکثر مدت پنج سال، در دست داشته باشید .

چگونه درخواست ویزایی برای ورود به اروپا کنید:

در ابتدا به منظور درخواست ویزای شنگن برای سفر به اروپا، لازم است تا مقصد یا مقاصد سفرتان را در اروپا مشخص کنید. سپس باید نقشه سفر را تهیه کرده و تعداد روزهایی را که قصد اقامت و دیدار در شهرها و کشورهای عضو شینگن دارید و در نهایت کشور ورود و کشور خروج را تعیین نمایید. همین که موفق به تهیه ی چنین نقشه ای شدید، باید مروری بر تمامی ملزومات اپلیکیشن ویزای اروپا را که لازم است پر کنید، داشته باشید و روند تنظیم قرار ملاقات ویزا را در یکی از کنسولگری های شینگن در کشورتان شروع کنید.

ویزای شنگن

یک ویزای اروپایی چقدر هزینه برمیدارد؟

هزینه ی یک ویزای شینگن برای هر بزرگسال 60 یورو برآورد شده است.هنوز،بسته به سن متقاضی، ملیت و بعضی عوامل دیگر، تقسیم بندی هایی وجود دارد که زمینه های پرداخت کمتر یا هیچ را می تواند فراهم آورد.لیست هزینه های ویزای شینگن را که چک کنید، دقیقاً به شما تقسیم بندی هایی را که مشمول تخفیفات و یا معافیت از پرداخت هزینه های شینگن می شوند، نشان میدهد.

برنامه ی سفر برای اپلیکیشن ویزای اروپا چیست؟

برنامه ی سفر سند تصدیق شده ایست که میتواند بصورت آنلاین برنامه ی پروازهای ارائه شده را مورد تایید قرار دهد.

بیمه ی مسافرتی ویزای شینگن چیست؟

بیمه ی پزشکی مسافرت شما باید برای تمام طول دوران حضور شما در اروپا و حوزه ی شینگن با حداقل پوشش 30 هزار یورویی برای مواقع اورژانسی پزشکی، اعتبار داشته باشد.

اثبات محل اقامت برای اپلیکیشن ویزا یعنی چه؟

در راستای تهیه ی ویزای شینگن،لازم است که سندی تایید شده درباره ی محل اقامت خود در طول دوره ی حضور در حوزه ی شینگن اروپا به مسئولین امر ارائه کنید.

blank
مهاجرت از طریق ثبت قرارداد کار
blank
اقامت از طریق سرمایه گذاری

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

چګونه ویزای شینګین بدست بیاوریم

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست