سنت کیتس و نویس کجاست؟ - جغرافیای سنت کیتس -موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

آشنایی با کشور سنت کیتس و نویس

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

سنت کیتس و نویس کجاست؟ درباره کشور سنت کیتس و نویس چه میدانید؟ زندگی در سنت کیتس چگونه است؟ با ما همراه باشید… سنت کیتس و نِویس جزایر دوقلویی هستند که در دریای کارائیب شرقی واقع شده اند. هر دو جزیره را در واقع باید قله های کوه های آتشفشانی غوطه ور در دریا دانست. نویس مخروطی شکل است و دارای یک قله ی آتشفشانی مرکزی می باشد. این جزیره دارای دشتی زیبا و ساحلی باریک  است که به آرامی به سمت ارتفاعات فوقانی بالا می رود. جزایر سنت کیتس و نویس را باید بخشی از گروه جزایر لوور از سری جزایر لسر آنتیل دانست. اینها در جنوب آنگولا و جنوب شرقی پورتو ریکو واقع شده اند.

سنت کیتس و نویس

جغرافیای سنت کیتس

از لحاظ جغرافیایی این کشور کاملاً کوهستانی و آتشفشانی است. در نتیجه ی آتشفشانهای فعال موجود در این جزایر این کشور گهگاه شاهد وقوع زلزله هایی می باشد. رسوبات گدازه در سمت بادگیر جزیره‌ی سنت كیتس خود گواه این مطلب است که در این کشور  گذشته ای آتشفشانی را پشت سر گذاشته است. سنت کیتس جزیره ای بیضی شکل با گردن بلند است و  شبه جزیره ی کوچک تر در انتهای جنوب شرقی آن قرار گرفته است. این شبه جزیره مسطح است و دریاچه ای نمک را در خود دارد و ساحلی سفید زیبای خیره کننده ای به آن داده است. دامنه های ناهموار و بسیار جنگلی نویس  به آرامی از سطح دریا ارتفاع گرفته و رو به بالا می روند.
خاک این جزیره در معرض باد و هوای در جریان است برای همین هم نسبت به خاک سنت کیتس کمتر حاصلخیز می باشد. آب را در ارتفاعات بالاتر میتوان به مقدار مناسب یافت. هیچ فصل بارانی در نویس وجود ندارد با اینحال چندین چشمه ی معدنی آبگرم در سراسر این جزیره وجود دارد. از نیمه ی دوم قرن بیستم میلادی پوشش زمین های مناطق دشتی بطور محسوسی تغییر پیدا کرده است. در حالیکه پوشش جنگلی این کشور از پنجاه تا نود و پنج درصد افزایش یافته است اما باید گفت زمین های زیر کشت این جزایر از سال 1945 تا سال 2000 میلادی از شصت تا صد در صد کاهش چشمگیری پیدا کرده اند. احتمالاً این به آن دلیل بوده است که تولید شکر در  گذشته های نسبتاً دور این مناطق حاکمیت داشته است در حالیکه امروزه پرورش نیشکر برای تولید قند در این جزایر کار سودآوری شمرده نمی شود.

سنت کیتس و نویس
جغرافیای سنت کیتس

امنیت سینت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس را باید از کشورهای جهان سومی شمرد که در عین حال از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است. گردشگرانی که به این نقطه از دنیا سفر میکنند معمولاً از امنیت و آرامش خاطر خوبی برخوردارند. چرا که سنت کیتس کشور کوچک ولی امنی است که توریستهای خواهان امنیت را از هر سو به سمت خود میخواند. این کشور جدا از زیبایی های شگفت انگیزش چیزهایی دارد که هر گردشگری را برای گذراندن تعطیلات به سمت خود می کشاند. از ماجراجویی های هیجان انگیز گرفته تا طبیعت بکر و چشمه های آب معدنی لوکس و غذاهای بسیار خوشمزه اش همه و همه هر تازه واردی را در این جزیره پاگیر خود میکند.
سنت کیتس و نویس کشوری است مشتمل بر دو جزیره که از کوچکترین کشورهای قاره ی آمریکا بشمار می آید. شهرت این کشور بیشتر بخاطر آبگوشت بزی است که از استخوانهای گردن و گوشت  بز تهیه می شود.

سنت کیتس و نویس

جاذبه های سنت کیتس

یکی از بهترین تفریحات این کشور برای گردشگران سفر به درون مزارع نیشکر است. با راه آهن زیبا و قطار رنگارنگ خیره کننده اش لحظاتی شاد برای توریستها رقم خواهد خورد. این قطار که بین سالهای 1912 تا 1926 میلادی ساخته شده است در گذشته برای جابجایی نیشکر ها کاربرد داشته است. امروزه این قطار تاریخی یکی از جاذبه های گردشگری سنت کیتس بشمار میرود.

کشور سنت کیتس

کشف جنگلهای بارانی

بیش از بیست و پنج درصد از کشور سنت کیتس را جنگلهای بارانی پوشانده است. در تور جنگلهای بارانی سنت کیتس، شما سفری به درون انبوه درختان سرسبز این جنگلها خواهید داشت و راهنمای شما برای گشت و گذار درون این حجم سبز افراد آگاه و دانشمندان گیاه شناس خواهند بود. سیر و سیاحت در جنگلهای بارانی سنت کیتس گردشگران را با انواع حیوانات وحشی این ناحیه، درختان برجسته، گیاهان گلدار و صدها گونه از گیاهان و جانوران نادر آشنا خواهد کرد.

جنگلهای سنت کیتس

پرواز با زیپ لاین

در سنت کیتس بلندترین و طولانی ترین تله کابین ها وجود دارد. گردشگران با استفاده از این زیپ لاین ها می توانند بر فراز جنگلهای انبوه و دره های سرسبز این کشور به پرواز درآمده و از فضای بکر این جزیره ی دوست داشتنی لذت ببرند.

زیپ لاین سنت کیتس

کوهنوردی آتشفشان

کوه لیاموگا، آتشفشان خفته ی جزیره، آخرین بار در حدود دویست سال پیش فعالیت داشته است. اگر به حد کافی انرژی داشته باشید میتوانید از یک کوهنوردی بی نظیر از این کوه آتشفشانی لذت ببرید و بر فراز قله ی آن از منظره ی شگفت انگیزی که زیر پاهای شما قرار میگیرد انرژی کافی برای مدتها ذخیره کنید.

کوههای اتشفشانی سنت کیتس

فرهنگ مردم سنت کیتس

ساکنان این دوجزیره را کیتیشیان و نویسی ها می نامند. این دو جزیره در سال 1493 توسط کریستف کلمب کشف شدند. بیشتر ساکنان این دو جزیره آفریقایی کارائیبی هایی هستند که بعنوان برده به این دو جزیره آورده شدند تا روی مزارع نیشکر کار کنند.

باسه تِر بزرگترین شهر و پایتخت این کشور هجده هزار نفر جمعیت دارد. در سرتاسر جزیره ساختمانهای بسیار زیبایی بطور پراکنده بنا شده اند که به ساکنان اصلی و صاحبان آنها تعلق دارد و بعضی از این ها هم به خاطر گردشگران به مسافرخانه تبدیل شده اند.

مردم سنت کیتس

غذا در سنت کیتس

در سنت کیتس انواعی از غذاهای خوشمزه و لذیذ را میتوان در رستورانها یافت که بیشتر آنها ریشه در سنتهای بومی این جزایر دارند. علاوه بر غذاهایی که اکثراً با لوبیا و برنج درست میشوند، سنت کیتس بخاطر آبگوشت بز شهرت جهانی دارد.

همراه بیشتر وعده های غذایی که سفارش داده میشوند میتوان انواع سبزیجات، به ویژه کدو و نخود فرنگی و سس های گرم را یافت. در حالی که میتوان در این جزایر ماهی تازه را به وفور پیدا کرد، گوشت گوسفند و گوشت بز وعده های  اصلی غذای مردمان جزیره ها را تشکیل می دهند و  خوراکهایی توسط آنها به کمک انواع ترشیجات و سبزیجات تازه تهیه می شوند.

غذا

سوغات

در سنت کیتس میتوانید چیزهای جالبی را بعنوان سوغاتی بخرید و به کشور خود ببرید. صدف حلزونی یکی از این سوغاتی ها می باشد. بعلاوه، چرم، پوسته های نارگیل، باتیک یا طراحی روی پارچه، جواهرات دست ساز، سفالهای دست ساز، و محصولات هنر شیشه گری نمونه هایی از هنرهای دستی این سرزمین هستند که گردشگران بعنوان سوغات از آنها استقبال می کنند.

سنت کیتس

اقتصاد در سنت کیتس

هر فرد شاغل در سنت کیتس بطور متوسط ماهانه درآمدی در حدود 3,410 دلار کارائیب شرقی دارد. اقتصاد این کشور به طور سنتی به رشد و فرآوری نیشکر بستگی دارد. با اینحال کاهش قیمتهای جهانی به این صنعت اسیب زیادی وارد آورده است. در کنار این صنعت موروثی، صنایع دیگری چون گردشگری، تولیدات  صادرات محور و فعالیت های بانکی خارج از کشور هم هستند که  نقش چشمگیری در بهبود اقتصاد سنت کیتس بر عهده دارند. هرچند که بیشتر مواد غذایی مصرفی سنت کیتس را مواد وارداتی تشکیل میدهند. از کل مساحت زمینهای جزیره تنها 39% به زیر کشت محصولات زراعی رفته است. محصولات کشاورزی مزارع شخصی در سنت کیتس به محصولاتی چون نیشکر، و بادام زمینی اختصاص یافته است. در نِویس، پنبه  و نارگیل کالاهای اساسی محسوب میشوند. سیب زمینی شیرین، پیاز، گوجه فرنگی، کلم، هویج و نان برای مصرف محلی در هر دو جزیره، عمدتاً توسط مالکان کوچک تولید شده و به مصرف عموم می رسند. مراتع در این دو جزیره مساحت کمی دارند و تنها 2.7% از زمینهای این کشور به مرتع و چراگاه برای حیوانات اختصاص یافته است. علفهای پانگولا و برمودا بخش عمده ای از علوفه ی موجود در این سرزمین می باشند. حیوانات اهلی این دو جزیره را اغلب گوسفندان، گاو، بز و خوک تشکیل می دهند. در هردو جزیره جنگلهای انبوهی پوشیده از درختان نخل و درختان  گرمسیری وجود دارند که در اقتصاد این کشور نقش مهمی ایفا میکند. بخش معدن هم اهمیت زیادی در رونق اقتصادی این دو جزیره دارد. صنایع کارخانه ای و صنعت گردشگری پس از آتشفشان سال 1998 میلادی آسیب جدی دیدند. نکته ی جالب و دانستنی این است که سنت کیتس راه آهن بجامانده از دورانهای گذشته را حفظ کرده و اکنون از آن برای جذب گردشگر استفاده میکند.

اقتصادسنت کیتس
اقتصادسنت کیتس
فهرست