شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه

بدون دیدگاه
بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه های دولتی روسیه:

در صورتی که در رابطه با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه، مزایا و نحوه ارائه درخواست برای بورسیه روسیه سوالاتی دارید با ما همراه باشید. گروه های خاصی از خارجی ها، روس های ساکن در خارج از روسیه، و مهاجران میتوانند پس از گذراندن امتحانات ورودی یا امتحان یکنواخت دولتی (EGE) برای دریافت بورس های دولتی با همان شرایطی که شهروندان روسی از آن بهره می برند، ارائه ی درخواست کنند.

بعلاوه، هر سال، دولت روسیه به دانشجویان ممتاز و نخبه ی متقاضی بین المللی بورسیه هایی را تحت عنوانِ به اصطلاح ” کرسی های با بودجه ی دولتی” در دانشگاه های عالی این کشور ارائه می دهد.

در سال 2019، حدود پانزده هزار از این کرسی ها به دانشجویان خارجی متقاضی بورسیه در روسیه، اعطا شده بود.

نکات جالب توجه در مورد بورسیه های دولتی روسیه:

-هزینه های تحصیلی رایگان برای تمام دوره ی تحصیلیِ برداشته شده توسط دانشجو؛

-اعطای کمک هزینه ی نگهداری به دانشجو(برای کل مدت تحصیل و مطالعه، بدون در نظر گرفتن موفقیت یا عدم موفقیت او). در سال 2019 میلادی، متوسط کمک هزینه ی اعطا شده برای بورس تحصیلی به ​​مبلغ 1،484 روبل در ماه بوده است که چیزی معادل 22 دلار می شده است.

-فراهم بودن خوابگاه و محل اسکان دانشجو در صورتی که موجود باشد؛

-بورسیه ی تحصیلی دولتی روسیه هزینه های مسافرتی دانشجو را شامل نمی شود؛

-دانشجو باید بداند که این بورسیه های دولتی هزینه های زندگی دانشجو را تقبل نمی کنند؛

-اعطای بیمه نامه ی پزشکی داوطلبانه جزو بورسیه تحصیلی روسیه نمی باشد؛

بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی روسیه

دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان دانشگاهی سراسر دنیا، آنهایی که دوره های کارآموزی خود را در برنامه های آموزش حرفه ای اضافی (آموزش حرفه ای یا پیشرفت شغلی) سپری کرده اند، مشمول دریافت مستمری و ماهانه نمی شوند، اما میتوانند در خوابگاه های دانشگاهی خود اقامت نمایند.

آژانس فدرال مشترک المنافع کشورهای مستقل، هموطنان ساکن خارج از کشور و همکاری های بشردوستانه بین المللی ،سازمانی است تحت عنوان Rossotrudnichestvo که تخصیص سهمیه های دانشجویی توسط آن و از طریق شبکه های بین المللی دفاتر خود، و همچنین از طریق سفارتخانه های روسیه در خارج از کشور، صورت می گیرد.

شما بعنوان یک دانشجو میتوانید با دانشگاه خود تماس گرفته و برای درخواست یک بورسیه دولتی در روسیه از کارشناسان دانشگاهتان مشاوره بگیرید.

چگونه برای دریافت یک بورسیه دولتی در روسیه درخواست بدهیم؟

درباره ی چگونگی انتخاب متقاضیان بین المللی میتوانید در وب سایت Studyinrussia.ru اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. این اطلاعیه همچنین در وب سایتهای نمایندگی Rossotrudnichestvo (“پیوست 1.pdf”) یا سفارت روسیه در کشور خودتان (“پیوست 2.pdf”) منتشر شده است که میتوانید ملاحظه کنید.

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به کنسولگری روسیه در کشور خود مراجعه کرده و در مورد انواع بورسیه های قابل ارائه در این کشور به دانشجویان خارجی سوال نمایید.

تعداد دانشگاه ها و سازمانها و موسسات علمی که با بودجه ی دولتی بورسیه هایی را برای دانشجویان بین المللی قائل میشوند، همگی بستگی این دارد که کشور متبوع دانشجو تا چه حد با روسیه همکاری داشته است. بعضی از کشورها هستند که توافق نامه هایی را با روسیه دارند که نه تنها تعداد موسسات حامی مالی و تامین کننده ی بورسیه، بلکه افراد آن را نیز تعیین می کنند.

اپراتور عمل کننده در کشورهای خارجی :

– نمایندگی سازمان Rossotrudnichestvo؛

-نمایندگی سازمان Rossotrudnichestvo در کنسولگری روسیه؛

-کنسولگری روسیه؛

*برای شروع به کار در راستاری درخواست بورس دولتی در روسیه باید ابتدائاً در وبسایت و بصورت آنلاین اقدام به ثبت نام در یکی از دانشگاه ها یا موسسات علمی یا سازمانهای ارائه دهنده ی بورسیه تحصیلی در روسیه، کنید. پس از آن فرم الکترونیکی ثبت نام را پُر کرده و سرانجام درخواست خود را ارسال می نمایید.

بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی روسیه

لطفاً خاطر نشان کنید که:

-اطلاعات شخصی خود را همچون نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، کشور محل اقامت، ایمیل و شماره تلفنی جهت تماس با شما حتماً دقیق ذکر کنید. ( در طی فرآیند رسیدگی به درخواستتان، ممکن است به روز رسانی هایی درباره وضعیت برنامه خود دریافت کنید.)؛

-شغل و تخصص خود را در رشته ای که در آن تحصیل کرده اید و درخواست بورسیه در همان زمینه را داده اید حتماً ذکر کنید و حواستان باشد که اگر اشتباهی در این زمینه رخ داد تا پیش از تکمیل آزمونهای مربوطه باید اصلاح شود.

– سطح تحصیلات کنونی تان را فراموش نکنید که بنویسید ؛

-سطح تسلط خو را به زبان روسی ذکر کنید؛

نوجه داشته باشید که شما بعنوان یک دانشجوی متقاضی بورسیه تحصیلی در کشور روسیه، میتوانید تا سقف شش دانشگاه از سری دانشگاه هایی که ارائه دهنده ی بورسیه تحصیلی می باشند، را انتخاب نمایید. اما این را هم مد نظر داشته باشید که در یک حوزه ی انتخابیه فدرال بیشتر از سه مورد نمی تواند انتخاب شما باشد. در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ، در هرکدام بیش از دو مورد نمی توانید انتخاب نمایید.

شهر دلخواه خود را که مایلید در دانشگاه آن و در رشته مورد نظرتان برای بورسیه پذیرفته شوید، حتماً در اولویت قرار دهید. سپس دانشکده های دیگر را به ترتیب علاقه، اولویت بندی کرده و در رده های دوم به بعد جاگذاری کنید.

اینها را هم باید همراه با درخواست خود ارسال نمایید:

-یک کپی از پاسپورت خود که حداقل به مدت هجده ماه از تاریخ ورود برنامه ریزی شده شما به روسیه اعتبار داشته باشد و یا اینکه یک کپی از گواهینامه ولادت یا همان شناسنامه ی خود را ارسال نمایید.

-کپی های اسناد / گواهی هایی که موید سطح تحصیلات کنونی شما باشند و یا کپی های مدرک تحصیلی که در خارج از کشور خود دریافت نموده اید. توجه داشته باشید که کلیه ی موارد فوق را می توانید به صورت کپی در یک دیسک یا سی دی به اپراتور متحد و یا کنسولگری روسیه در کشور خود ارسال نمایید.

بورسیه دولتی روسیه

بورسیه دولتی روسیه

*منتظر ارسال دعوت نامه برای شرکت در فرآیند انتخاب (انجام مصاحبه، شرکت در آزمون، دادن امتحانات) باشید.

بسته به کشوری که از آن درخواست خود را ارسال می نمایید، اپراتور می تواند برنامه ی مصاحبه ها، تست ها و امتحانات را در وب سایت خود و یا به طور مستقیم از طریق پست الکترونیکی برای شما منتشر کند. لطفاً در صورت وجود هرگونه سوالی در مورد این مرحله، به دفتر اپراتور متحد کشور خود و یا کنسولگری روسیه در کشورتان مراجعه کنید. آزمونها و امتحانات در این مرحله توسط یک تیم کارشناسی و کارگروهی زبده طراحی میشوند که در نهایت هم لیستی از نتایج آزمونها بهمراه اطلاعاتی مربوط به همه ی شرکت کنندگان و نمرات آنها را مورد انتشار قرار میدهند.

*نام خود را در لیست داوطلبان (براساس نتایج آزمون ها / امتحانات) پیدا کنید.

این اطلاعات در وب سایت رسمی اپراتور متحد در کشور خود شما منتشر می شود و یا می توان آنرا مستقیماً به آدرس دانشجویان متقاضی ارسال کرد. (لطفاً این مورد را در دفتر نمایندگی مربوطه Rossotrudnichestvo مورد تأیید و تاکید قرار دهید.)

*توجه:

متقاضیانی که زبان روسیه را به حدی نمی دانند که بتوانند در موضوع و رشته ی تحصیلی انتخابی خود توسط آن مطالعه نمایند،در بخش مقدماتی ثبت نام می کنند.این دسته از دانشجویان، یک سال مقدماتی خود را صرف تحصیل در زبان روسی و همچنین چندین واحد آموزش عمومی براساس نوع رشته ای که انتخاب کرده اند،می کنند همچون ریاضیات،فیزیک، زیست شناسی،شیمی و … .

متقاضیانی که آزمونهای نهایی را با موفقیت پاس می کنند حق شرکت و ثبت نام در سال دوم و ادامه ی کورس تحصیلی خود را در روسیه دریافت میکنند. دانشجویانی هم که نتوانند این آزمونها را با موفقیت پشت سر بگذرانند حق دریافت شهریه رایگان را هم از دست میدهند.

*اگر نامتان در لیست داوطلبان هست باید اسناد و موارد اضافی زیر را هم تهیه نمایید:

-گواهی پزشکی و بهداشتی معتبر که بر سلامت و صحت جشمی و روحی شما دلالت کند و بخصوص نشان بدهد که برای ورود به دانشگاه های روسیه، دارای هیچ نوع بیماری مِن جمله ایدز نیستید .

-کپی همه ی اسناد باید ترجمه شده و محضری شده باشد.

*منتظر نامه یا همان ابلاغیه تأیید ثبت نام خود در دانشگاه مورد نظرتان باشید که حاوی اطلاعاتی درباره مراحل بعدی کارتان می باشد.

موسسه حقوقی مهاجرتی دادآور نسیم مهر در زمینه اخذ بورسیه های تحصیلی ارائه دهنده خدمات به شما عزیزان می باشد در صورتیکه در رابطه با بورسیه تحصیلی روسیه نیاز به دریافت مشاوره دارید با شماره های موجود در وبسایت تماس حاصل نمایید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا
پاسپورت دوم کشور اکوادور
پاسپورت دوم کشور اکوادور و مزایای آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست