دوره پادفک روسیه چیست - دوره پادفک-موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

پادفک

بدون دیدگاه
پادفک

پادفک چیست ؟

پادفک یعنی دوره پیش دانشگاهی و امادگی جهت ورود به سال اول دانشگاه در کشور روسیه
(Подготовительный факультет)

دوره پادفک روسیه یک دوره یکساله آمادگی میباشد و معمولا برای دانشجویان خارجی و جهت اموزش زبان روسی و دورس مربوط به رشته مورد نظر برگزار میشود.
پادفَک یا دوره‌ی پیش‌دانشگاهی، برای آموزش زبان روسی در دوره‌های آمادگی10 ماهه در دانشگاه هاي روسيه و کشور های روس زبان و ورود دانشجویان به دانشگاه‌های روسیه تدوین گردیده است.

این دوره‌ی کاربردی بر پایه‌ی بالای 1000 ساعت آموزش با دروس در بر دارنده‌ی نیاز های دانشجویان و مهاجران به کشور های روس زبان و روسیه می باشد.

دوره پادفَک مهارت‌های زبانی را در زمینه‌های زیر برای دانشجویان فراهم میسازد:
✅گفت و گو: توانایی بیان دیدگاه‌های خود بر پایه‌ی موضوع‌هایی که در کتاب های درسی آورده شده است
✅خواندن: توانایی خواندن و درک متن‌های ادبی و نیمه دشوار
✅نوشتن: توانایی پر کردن پرسش‌نامه، نوشتن زندگینامه‌ی خود، نوشتن کارت تبریک و دعوت‌نامه، نوشتن نامه بر پایه‌ی موضوع‌های فراگیری شده
✅شنیدن: توانایی دریافتن مفهوم پرسش و دادن پاسخ به هم سخن خود

پادفک

پادفک

در دوره پادفك زبان روسی و مقدمات چند درس تخصصی مربوط به هر رشته به منظور آشنایی با لغات تخصصی آن رشته آموزش داده می‌شود.
به عنوان مثال، اگر شما متقاضی رشته های پزشکی باشید، در دوره پادفک علاوه بر زبان روسی، با مقدمات دروس زیست ،شیمی و گاها فیزیک و ریاضی هم آشنا می‌شوید.

❗توجه : دانشجویان پس از گزراندن دوره اموزشی پادفک و دریافت دیپلم پادفک از دانشگاه مورد نظر ، میتوانند پس از دادن ازمون ورودی هر دانشگاه به صورت جداگانه ، وارد دانشگاه مورد نظر بشوند .

⚠تذکر: ازمون ورودی دانشگاها به صورت جداگانه برای هر دانشگاه برگزار میشود و اصلا ارتباطی با ازمون های دوره پادفک ندارد.

مزایای دوره پادفک در کشور روسیه: اموزش زبان روسیه توسط اساتید روس زبان ، قرار گرفتن در محیط روسی و حرف زدن شبانه روزی با افراد روس زبان، اشنایی با مردم کشور روسیه و قوانین کشور روسیه ، اشنایی با شرایط دانشگاها وتصمیم گیری درست برای انتخاب دانشگاه مورد نظر و بسیاری از موارد دیگر…

⚠نکته: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان روسی را دارند، ملزم به گذراندن دوره پادفک زبان روسی میباشند.

⚠نکته: تایید بودن و نبودن پادفک در کشور روسیه مهم نیست و یعنی دانشجو میتواند دوره پادفک را در هر دانشگاهی در روسیه بگزراند و فرقی ندارد پادفک را در دانشگاه تایید بخواند و یا غیر تایید.

‼نکته مهم : کلاس های دورۀ زبان ( پادفک ) را جدی بگیرید و از غیبت کردن و دیر رفتن اکیداً خودداری فرمائید. غیبت در کلاسهای این دوره، برخلاف کلاسهای دورۀ اصلی دانشگاه در سالهای بعد، به طور جدی ثبت نگردیده و همین قدر که دانشجو بتواند امتحان آخر سال این دوره را پاس کند موفق به اخذ مدرک پادفک می گردد. این مسئله باعث شده که بعضی از دانشجویان به خود اجازه دهند که بعضاً از حضور فعال و به موقع در کلاسها خودداری نمایند غافل از اینکه دورۀ پادفک تاثیر کلیدی در دوره های بعدی دانشگاه را دارد. کسانی که در تمامی کلاسهای این دوره حضور به موقع داشته و دروس این دوره را جدی می گیرند، معمولاً دوره های بعدی را نیز با موفقیت و بسیار راحت تر از دیگران طی می کنند چرا که از لحاظ یادگیری زبان روسی یک گام از دیگران جلوترند. لذا توصیه می گردد که کلاسهای این دوره جدی تلقی گردیده و تکالیف منزل به موقع انجام گیرد.

پشتیبان شما خواهیم بود…

دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
دانشگاه پاولف روسیه
دانشگاه علوم پزشکی شماره یک سن پطرزبورگ (پاولف)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست