هلند | کشور هلند | هزینه زندگی در هلند | موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

معرفی کشور هلند

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

هلند، سرزمینی در شمال غربی اروپا، مشهور برای چشم انداز کانال های همسطح، دشت لاله ها، آسیاب های بادی و مسیرهای دوچرخه سواری. آمستردام، پایتخت هلند، جایگاه دو موزه ی ریک و ون گوک می باشد. همینطور شهری است که آنه فرانک، صراف یهودی، در طول جنگ جهانی دوم  در آن پنهان شد. عمارت های مجاور کانال و آثار نفیسی از هنرمندان بزرگی چون رامبراند و  وِرمِیر در این شهر از دوران عصر طلایی به جا مانده است.
اسم رسمی این کشور پادشاهی نِدِرلند است. شاه ویلیام الکساندر هم پادشاه آن می باشد. اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم، هلند نام دو استان به نام های “نوُرد- هلند” و ” زُوید- هلند” می باشد. با این حال زمانی که از هلند نام می بریم، منظورمان تمامی سرزمین نِدِرلند می باشد.

کشور هلند

جغرافیای کشور هلند

کشور هلند به سرزمین همسطح دریا و گاه پایین تر از سطح دریا معروف است. این کشور مکان مناسبی برای اهالی ورزش بخصوص علاقمندان به دوچرخه سواری و پیاده روی است. پارک های طبیعی بیشمار هلند، هرکدام با ویژگی های منحصربه فردی که دارند، مناظر شگفت انگیزی را برای شما به تصویر می کشند. در این پارکها به راحتی می توانید گیاهان و جانواران خاصی را کشف کنید. این کشور با یک خط ساحلی طولانی، سواحل بسیار زیبایی را به رخ بازدیدکنندگانش می کشد. برهمین اساس، به دلیل وجود حجم بسیار زیاد آب در هلند، این کشور همیشه در معرض خطر سیل قرار دارد. در همین راستا، مسئولین هلندی، اقداماتی همچون دلتا وُرک را به اجرا درآورده اند. طرح های مهندسی ویژه ای که ارزش بازدید کردن را دارند.

کشور هلند

گردشگری در هلند

قاعدتاً هر وقت به هلند فکر می کنید چیزهایی به سرزمین لاله ها، آسیاب های بادی و پنیر به ذهنتان می رسد. اما چیزهای زیاد دیدنی دیگری هم هستند که ارزش سفر به هلند را بیشتر می کنند. فریزلند و زی لند استان های شگفت انگیزی برای تورهای دوچرخه سواری به شمار می آیند. نورد باربانت و گدرلند مکانهای جذابی برای کشف هنر توسط بزرگانی چون باخ، وینسنت ونگوک و دیگر اساتید هلندی محسوب می شوند. از انواع پنیرهای محلی معروف هم در لیمبرگ میتوانید لذت ببرید. هوا که به اندازه ی کافی در هلند سرد شد، مشتاقان اسکیت روی یخ می توانند از جاده ها و مسیرهای یخی متنوعی که در این سرزمین وجود دارند لذت ببرند.

هلند

تعطیلات هلند

معروف ترین تعطیلات در هلند “سینترکلاس” و “روز شاه” می باشند. سینترکلاس را در ماه دسامبر جشن می گیرند و پالدین  به بچه های خوبشان در آن روز هدیه می دهند. اما روز شاه، روز تولد پادشاه می باشد که هلندی ها آن را جشن می گیرند. این یک روز ملی برای هلندی ها به شمار می آید که در خیابان ها با برپایی مراسم شاد همراه با موزیک و پایکوبی برگزار می شود.

تعطیلات در هلند

فصول هلند

هلند در تمام فصلهایش دیدنی است.  هر فصلی حالات و ویژگیهای خاص خودش را دارد. در بهار مزارع پیازهای گل غنچه داده اند و بازدیدکنندگان را به دیدن خود دعوت می کنند. در تابستان، شما می توانید از آفتاب و دریا در سواحل بسیار زیبا و فریبنده ی هلند لذت وافر ببرید. پاییز هلند، زمان بسیار مطلوبی است برای کشف زیبایی های این سرزمین آن هم با دوچرخه سواری در جاده های خلوت و رنگارنگ این کشور. همینطور، در این فصل بعد از یک دوچرخه سواری باحال، می توانید در تمام رستوران های اینجا، خوراک خوشمزه ی گوشت گوزن و آهو را امتحان کنید. و در نهایت زمستان های هلند را بسیار دنج و مطلوب می یابید.

هلند

شهرهای دیدنی هلند

لاهه:

لاهه قلب سیاسی هلند و شهر سلطنتی این کشور می باشد. لاهه یکی از شهرهای ساحلی فوق العاده دیدنیِ این کشور است که همه ساله بخاطر بناهای تاریخی و محدوده های باستانی و همینطور موقعیت خاصش در نزدیکی خط ساحلی دریای شمال، گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

اوترِخت:

این شهر در قلب هلند واقع شده و از قدیمی ترین شهرهای این کشور می باشد.

ماستریخت:

ماستریخت همه چیز دارد؛ از هنر مدرن گرفته تا تونل های هزار توی!

روتردام:

روتردام شهری جوان و پویاست، همراه با بندری جهانی که از همه جای دنیا پذیرای کشتی ها می باشد. شهر زیبای روتردام به دلیل معماری های باشکوه و طراحی های جدیدش شهرت بین المللی دارد.

آمستردام:

بدون شک آمستردام را یکی از نگین های درخشان قاره ی اروپا خواهید یافت؛ البته نه فقط به دلیل کانال های قرن هفدهمی خیره کننده ای که در خود دارد.

شهرهای هلند
شهرهای هلند

جغرافیا و اقلیم هلند

هلند سرزمینی است که بیشتر بخاطر جغرافیای خیلی کم ارتفاع و همسطح دریایش شناخته شده است. بعبارتی بهتر است بگوییم بیش از نیمی از خاک این کشور پایین تر از سطح دریا قرار دارد و این سدها و آب بندها هستند که جلوی حمله ی سیلاب ها را به زمین ها می گیرند. همچنین تعدادی تپه ی کم ارتفاع هم در  هلند وجود دارند که ارتفاعشان به بیش از دوهزار پا نمی رسد.
اقلیم هلند، معتدل است و بیش ازهمه از موقعیت دریایی آن تاثیر گرفته است. در نتیجه دارای تابستانهایی خنک و زمستان هایی خفیف می باشد. شما در آمستردام،  ژانویه هایی بطور متوسط با دمای نیم درجه ی سانتیگراد و آگوست هایی با حداکثر دمای 21 درجه ی سانتیگراد را تجربه خواهید کرد.
مراکشی ها، سورینامی ها و ترکها، جمعیت اقلیت را در هلند تشکیل می دهند.
آمستردام، روتردام، لاهه، اوترِخت و آیِندهووِن از شهرهای بزرگ هلند به شمار می آیند.

آمستردام

غذاهای هلند

بطور سنتی غذاهای هلندی ساده اند و بیشتر ترکیبی از سبزیجات همراه با کمی گوشت به شمار می روند. صبحانه و ناهارشان همراه با نان و پنیر در صدر منو سِرو می شود. در حالی که شام، بیشتر با گوشت و سیب زمینی و مکملهایی همچون سبزیجات فصلی درست میشود. در طول قرن بیستم، غذاها و رژیم غذایی هلندی دستخوش تغییرات زیادی شده است. امروزه، بچه ها صبحگاه  قبل از رفتن به مدرسه صبحانه شان را با دولایه نان تست یکی آغشته به لایه ای شکلات و دیگری پوشیده با پنیر همراه با لیوانی شیر و یا فنجانی چای صرف می کنند.

غذاهای هلند

اخلاق غذاخوردن در هلندیها

بطورکل باید گفت که غذا خوردن در هلند نسبتاً رسمی برگزار می شود. رفتارهای سرمیز کاملاً بومی شده ست؛ به این معنا که شما چنگال را در دست چپ و کارد را در دست راست کنار بشقاب آنان خواهید دید.
تا از شما دعوت به نشستن نکرده اند ایستاده باقی می مانید! ممکن است به شما صندلی خاصی را برای نشستن اختصاص داده باشند البته بعنوان یک مرد؛ اما در هر صورت منتظر می مانید تا ابتدا همه ی خانم های حاضر در سالن در جاهای خود بنشینند.
اگر غذایتان را تمام نکرده اید، کارد و چنگال را در وسط بشقاب میگذارید بطوری که چنگال روی کارد قرار بگیرد!! این را هم به خاطر داشته باشید که تا میزبان دست به غذا نبرده، شما نباید غذا را شروع کنید.
هرچه در بشقابتان است باید تمام کنید؛ باقی گذاشتن غذا در بشقاب و برخاستن، بسیار برای هلندی ها توهین آمیز است.

غذا خوردن هلندی ها

جامعه و فرهنگ در هلند

هلندی ها دیدار با خانواده را از پایه های ساختار جامعه شان می دانند.
در هلند، خانواده ها میل به کوچک شدن دارند، همراه با یک تا دو بچه.
در مقایسه با دیگر فرهنگ ها، بطور نسبی زنان کمی در هلند میل به کارکردن تمام وقت در بیرون از خانه دارند. این امر به مادران اجازه می دهد تا زمان بیشتر را در خانه همراه با کودکانشان بگذرانند.

رفتار و کردار هلندی ها:

حفظ ظاهر برای هلندی ها مهم است.
آنها مودب و محافظه کارند و به جزییات توجه بسیار زیادی می کنند.
هلندی ها خود را پرکار و فعال، خوب سازمان یافته، و گاه خسته کننده می دانند.
هلندی ها ارزش بسیار زیادی برای نظافت و پاکیزگی قائلند.
آنها به نمایش دادن ثروت خود عقیده ای ندارند و از این عمل بیزارند و آن را خلاف اندیشه ی برابری انسانها می دانند.
هلندی ها به دستاوردها و دارایی های مادی خود هرگز مباهات نمی کنند.

مردم هلند

اقتدارگرایی در هلند

هلندی ها بسیار اقتدارگرا هستند و نسبت به تفاوت های شخصیتی صبور می باشند.

فرزندانشان، بدون هیچگونه تعصب جنسیتی بزرگ می شوند.
با وجود افزایش بار مالیاتی بر کارگران، بخاطر برنامه های اجتماعی دولت، هیچگونه آثاری از فقر در هلند دیده نمی شود.
نظریه ی مساوات طلبی و اقتدار هلندی در تمامی کارگاه ها کارخانه ها کاربرد دارد.
حتی در سلسله مراتب سازمانی، هر فردی حق ابراز عقیده و شنیده شدن دارد.
در هلند، رییس آخرین تصمیم گیرنده است، و خود خواهان ورود کارگران به تصمیم گیری و کارهای گروهی است.
در کل، هلندی ها برای فرد احترام و ارزش بسیاری قائل می شوند.

مردم هلند

اخلاق در هلند

دست دادن رایج ترین شکل سلام علیک در دیدار های روزمره است، البته همراه با یک لبخند و بر زبان بردن نام خودتان.
با خویشان و دوستان نزدیک بوسه هم میدهند، سه بار و ابتدائاً از گونه ی چپ!
بیشتر هلندی ها در دیدارهایشان با دوستان و اقوام نزدیک از اسم کوچک استفاده می کنند.

کشور هلند

هزینه های زندگی در هلند

هزینه های زندگی در هلند نسبتاً بالاست. براساس “نظرسنجی هزینه زندگی مِرکِر”، شهر آمستردام در بین 209 شهری که مورد سنجش قرار گرفته بود، پنجاهمین شهر گران قیمت جهان برای زندگی مهاجران شمرده شده بود. در بررسی دیگر شهرهای مهم هلند برای زندگی، لاهه و نوتردام به نسبت آمستردام ارزانتر برآورد شده بودن.

پیداکردن مسکن مناسب همیشه یکی از معضلات برای مهاجران محسوب میشود و هلند هم از این قضیه مستثنا نیست؛ بخصوص در شهرهای بزرگ آن. تنها میتوان در شهرها و شهرستانهای کوچک آن قیمتهای ارزانتر در حوزه ی مسکن پیدا کرد. در صورتیکه مجبور به انتخاب شهرهای بزرگ هستید، بهتر است در حومه ها بگردید تا به نسبت در مرکز شهر.

خرید خانه در هلند کار بسیار پیچیده ای است که پیشنهاد می شود از یک واسطه ی ملکی انگلیسی زبان کمک بگیرید.

شاید بد نباشد بدانیم که هر فرد شاغل در طول ماه چیزی معادل 4520 یورو درآمد دارد. هرچند که این حقوق ماهانه بر اساس نوع شغل افراد متغیر است. بعنوان مثال یک باغبان یا کشاورز براساس نوع شغلشان هرماه انتظار درآمدی معادل 3029 یورو را دارند. در حالیکه یک فرد شاغل در حوزه های بهداشت و سلامت، پزشکی و پرستاری میتواند امیدوار باشد که چیزی بیش از 6هزار یورو درماه درآمد داشته باشد. بر همین اساس میتوان گفت که میزان درآمد و عیدی افراد برمبنای شغل و حرفه ای که دارند با هزینه های زندگی و قیمت های موجود در بازار هلند همخوانی دارد .

هزینه های زندگی در هلند
فهرست