Kanada nasıl bir yer? Kanada'daki yaşam koşulları -

Kanada'da yaşamakla ilgili her şey

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

Kanada, Kuzey Amerika’da yer almaktadır. Bağımsızlığını 1867’de kazanan geniş ve nispeten büyük bir ülkedir. Amerika Birleşik Devletleri’ni güneyle sınırlar.

. Kanada’yı soğuk olarak düşünseniz de, Kanada’nın iklimi ve ikliminin bulunduğunuz yerden çok farklı olduğunu bilmelisiniz. Kanada, bir tarafta Pasifik Okyanusu’na ve diğer tarafta Atlantik kıyılarına bakan büyük bir ülkedir; Beş zaman dilimini kapsar. Bu ülkenin en güney noktasının Kuzey Kaliforniya eyaletiyle sınırı olduğunu ve en kuzey bölgesinin Kuzey Kutup Dairesi’nde olduğunu bilmek fena değil. . Kanada’nın tüm büyüklükleri için, Kaliforniya’dan daha küçük bir nüfusu var, 37 milyonun biraz üzerinde.

مهاجرت به کانادا

Kanada'da yaşam koşulları

Kanada harika bir coğrafyaya sahip, örneğin dev St. Lawrence Nehri. Atlantik Okyanusu’ndan doğan ve Ontario Gölü’ne akan 2.000 millik bir nehir. Bu nehir, malları sular üzerinden Kanada’ya taşımak için en büyük nakliye yoludur.
Amerika Birleşik Devletleri ile sınırı boyunca büyük göllere sahiptir. Göller dünyadaki en büyük tatlı su koleksiyonudur; Bu, dünyadaki tatlı suyun yaklaşık% 21’i anlamına gelir! Bu göller arasında Michigan Gölü, Erie, Huron, Berther ve Ontario bulunur.
Hudson Körfezi, ülkenin bir başka muhteşem güzelliğidir. Dünyanın en büyük koylarından biri olan bu koy beş il ile çevrilidir.
Batı Kanada’da da Rocky Dağları vardır. Dünyanın en büyük dağ silsilesi, Britanya Kolombiyası’nın kuzeyinden New Mexico’ya kadar 3.000 mil uzanır.

Kanada Serbest Meslek – Kanada Serbest Meslek – Kanada Serbest Meslek – Kanada Serbest Meslek

مهاجرت به کانادا

Kanada Nüfusu

Bildiğiniz gibi Kanada, Rusya’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ülkesidir, ancak bu ülkenin Rusya nüfusunun beşte birine sahip olduğunu bilmek ilginizi çekebilir. En büyük şehirleri sırasıyla Toronto, Montreal ve Vancouver’dır. Toronto, yaklaşık 5.5 milyonluk nüfusu ile en büyük şehirdir.

2018’deki en son Birleşmiş Milletler tahminlerine göre, nüfusu 36255440 kişiydi, bu da yaklaşık% 0,49 veya dünya nüfusunun neredeyse yarısı.

Kanada’da nüfus yoğunluğu, kilometre kare başına 4 kişi ile çok düşüktür ve nüfusun ortalama yaşı 40,8’dir.

مهاجرت به کانادا

Kanada'da yaşamanın maliyeti

. Kanada’da yaşamanın maliyeti birçok gelişmiş Avrupa ülkesinden daha düşüktür.
Bu ülkede yaşamanın maliyeti İran’dakinden% 15.68, kira ise İran’dakinden% 61.112 daha yüksek.
Bu ülkede çalışan bir kişi ayda ortalama 6.000 C $ kazanıyor Bu ülkedeki asgari aylık maaş yaklaşık 900 $ ve bu ülkedeki maksimum aylık gelir yaklaşık 27.000 $. Örneğin, Kanada’da teknik servislerde çalışan bir kişi ayda yaklaşık 6.700 dolar kazanıyor.
Bu ülkede çalışan bir kişi ayda ortalama 6.000 C $ kazanıyor Bu ülkedeki asgari aylık maaş yaklaşık 900 $ ve bu ülkedeki maksimum aylık gelir yaklaşık 27.000 $. Örneğin, Kanada’da teknik servislerde çalışan bir kişi ayda yaklaşık 6.700 dolar kazanıyor. Bir öğretmen için aylık yaklaşık 6.400 dolara mal oluyor.

مهاجرت به کانادا

Kanada Hava Durumu

Bu ülkenin iklimi genellikle temiz, açık ve rüzgarlıdır ve minimum sıcaklığı -63 santigrat derecedir. Bu ülkedeki rüzgar miktarı İran’dakinden çok daha fazla ve hatta bir elektrikli otobüse bindiğinizde aniden kuvvetli bir rüzgar esmeye başlaması ve otobüsün durması ve hatta kapılarının açılmaması bile mümkündür. Ancak Toronto şehir merkezinde hava genellikle kirli ve şehir çok kalabalık ve başka bir görsel kirlilik de şehrin bu bölümünde evsizler görüyor. Elbette hükümet tüm bu insanlara barınak sağladı, ancak uyuşturucuyu daha kolay kullanabilmek için sokaklarda yaşamayı tercih ediyorlar.

مهاجرت به کانادا

Kanada'da yaşanacak en ucuz yerler

Kingston, bu ülkede yaşamak için en uygun fiyatlı yerlerden biridir. Bu şehir, emekliliğini sessiz bir yerde geçirmek isteyenler için en iyi seçenektir. Kendinize hazırlanın.
Edmonton, çoğunlukla çalışan bir şehir olan Alberta’nın başkentidir. Pek çok insan her gün başka şehirlerden çalışmak için Edmonton’a seyahat ediyor. Bu yüzden bu şehirde kiralık veya satın alabileceğiniz herhangi bir evi istediğiniz fiyata bulabilirsiniz.

مهاجرت به کانادا

Kanada'nın kurucuları

Bu ülkenin yerlileri
İngiliz Kanadalılar
Fransız Kanadalılar

Ancak son 200 yılda göçmenler ve yeni gelenler ülkenin inşasında ve ekonomisinde önemli bir rol oynadılar Bugün bu ülkede barış ve uyum içinde yaşayan birçok etnik ve dini grup var.

مهاجرت به کانادا
فهرست
fa فارسی
X