Kanada başlangıç ​​vizesine nasıl başvurulur - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

Başlangıç Vizesi ile Kanada'ya Göçmenlik: Nasıl talep gönderilir

* Kimlik kanıtı sağlamalısınız:

Çoğu durumda, bu aşamada talep üzerine parmak izinizi ve fotoğrafınızı göndermeniz gerekir. Kimlik belgeleriniz sizden istenenlere uygun olmalıdır.

* Başlangıç ​​vizesine nasıl başvurulur:

-Uygulama paketini alın.

Başvurunuz için ödeme yapın.

-İsteğinizi gönderin.

* Uygulama paketini alın:

Başlangıç ​​Vizesi Başvuru Paketi, bir kullanım kılavuzu ve bir belge kontrol listesi içerir.

* Başvuru formunuzu doldurun:

Kanada’ya çevrimiçi olarak göç etmek için genel başvuru formunu doldurun.

“Doğrula” düğmesine tıklayın. Doldurmanız gereken alanlar varsa, bunlar çevrimiçi olarak otomatik olarak kırmızı renkte görüntülenir.

– Geçerli bir başvuru formu yazdırın. Başvuru formunun tüm sayfalarını ve barkod sayfasını yazdırdığınızdan emin olun. Formu onayladıktan sonra bir barkod ekranı görünecektir. Birden fazla paketiniz varsa, her birine ayrı bir barkod ekranı yerleştirin.

– İstenen formu tarih olarak kaydedin.

* Belgelerin kontrol listesini tamamlayın:

– Belge inceleme listesinde belirtilen sırayla tüm belgelerin ve yedekleme bilgilerinin toplanması gerekir.

Her belgeyi dikkatlice inceleyin.

Tüm kimlik ve destek belgelerini kapalı bir zarfa koyun.

Bir kontrol listesi yazdırın ve imzalayın.

Uygulamanızın kapak sayfası olarak bir belge kontrol listesi ekleyin.

Tüm formları, yedek belgeleri, imzaları, dil testi sonuçlarını ve işlem masraflarının ödeme kanıtını çevrimiçi olarak göndermelisiniz. Bunlardan herhangi birinin olmaması durumunda başvurunuz eksiktir ve işleme alınmadan tarafınıza iade edilecektir.

Tüm cevaplarınız eksiksiz ve doğru olmalıdır. Kanada Göçmenlik Bürosu yanlış bilgilerin gönderildiğini öğrenirse veya önemli ayrıntıları belirtmeyi unutursanız, başvurunuz reddedilecek ve Kanada’ya yeniden göçmenlik başvurusunda beş yıla kadar yasaklanacaksınız.

* Başvurunuz için ödeme yapın:

Maliyetleriniz, kendinizin ve refakatçinizin belgelerinin işlenmesi, daimi ikamet masrafları, kimliklerinizin işlenmesi ve üçüncü taraf masrafları gibi şeyleri içerir. Tüm bu masrafları çevrimiçi olarak ödemeniz gerektiğini unutmayın.

* Tanımlama ve doğrulama maliyeti (biyometrik):

Çoğu durumda, başvurunuzu gönderirken kendinizin ve yakınlarınızın kimlik ve doğrulama belgelerinin işlenmesi için ödeme yapmanız gerekecektir. Aksi takdirde, çalışmanızı işleme koymanız gecikebilir. Buna parmak izi ve dijital fotoğraf toplama maliyeti de dahildir.

Bu ücretleri eksiksiz bir planla ödedikten sonra, göçmenlik yetkilileri size kimlik belgelerinizi göndermeniz ve nereye gidebileceğinizi söylemeniz gereken bir mektup gönderecekler Kimliğinizi gösterirken bu mektubu göstermelisiniz.

Kimlik belgelerinizi şahsen teslim etmelisiniz. Bundan sonra sizinle bir randevu rezerve edilecektir.

* Üçüncü şahıs ücretleri:

Durumunuza bağlı olarak, tıbbi muayeneler, polis sertifikaları ve dil testleri gibi şeyler için üçüncü şahıs ücreti ödemeniz gerekebilir.

Kullanım kılavuzu, hangi masrafların sizinle ilgili olduğunu ve bunları nasıl ödeyeceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

* İsteğinizi gönderin:

Programın tam olarak kullanılmasını sağlamak için tüm soruları doğru ve eksiksiz yanıtlamanız gerekir. Başvurunuzu ve tüm formları imzalayın. İşlem için ödeme yapın ve makbuzun ve tüm yedek belgelerin bir kopyasını başvurunuza ekleyin.

Bir şeyi unutursanız, talebinizin iade edileceğini ve hatayı düzeltip yeniden göndermeniz gerektiğini unutmayın.

Başvurunuzun tamamını kullanım kılavuzunda listelenen e-posta adresine gönderin Ayrıca başvurunuzu herhangi bir işlem merkezine veya vize ofisine göndermemeye dikkat edin.

فهرست
fa فارسی
X