ویزای جستجوی کار آلمان (job seeker) 2020 - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

ویزای جستجوی کار آلمان (job seeker) 2020

1 دیدگاه
ویزای جستجوی کار

آلمان، تنها یک کشور زیبا نیست که همه ساله جمع کثیری از گردشگران یا مهاجران را به سوی خود میخواند. بلکه باید آلمان را یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا و جهان بخصوص در عرصه ی اقتصاد و کار دانست. این کشور با بهره مندی از رشد اقتصادی بالا و کاهش بیکاری، به یکی از بهترین مکانها برای آنانی تبدیل شده است که جویای کار می باشند. در این کشور، به افرادی که مقیم آن هستند یعنی ساکنینش آموزش رایگان ارائه میشود، همراه با محیطی کاملاً امن، و زندگی و محیط کاری فوق العاده جذاب.
همچنین باید گفت که آلمان هم از آن دسته کشورهای توسعه یافته ایست که همواره به دنبال نیروی کار ماهر و متخصص (مهندسان (مکانیک، برق، کامپیوتر و IT)، پزشکهای متخصص و متخصصین و مرتبطین زیر شاخه های پزشکی و دیگر متخصصان واجد شرایط) بوده و برای این نیروهای زُبده، شرایط کاری و زندگی خوب با درآمد مُکفی را فراهم آورده است. بنابراین اگر بخاطر شرایط کاری تصمیم به مهاجرت گرفته اید و شرایط ایده آل آن را هم در خود سراغ دارید، بد نیست در این صفحه همراه ما باشید. چرا که ما در اینجا برای شما پیشنهاد فوق العاده ای داریم: ویزای جستجوی کار آلمان.

ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

ویزای جستجوی کار برای کشور آلمان، یکی از مجوز های اقامت طولانی مدت برای متقاضیان کار در این کشور می باشد. با توجه به این ویزا شما می توانید به مدت شش ماه در آلمان اقامت نموده و به دنبال کار برای خود بگردید. در صورتی که در انتهای مهلت شش ماهه توانستید کار مورد علاقه خود را بیابید، به شما ویزای کار آلمان و یا مجوز کار در آلمان ارائه خواهد شد و شما اجازه خواهید یافت تا در این کشور مشغول به کار شده و زندگی کنید. در ضمن باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای جستجوی کار در آلمان، اجازه ی شروع فوری کار در این کشور را به شما نمی دهد. این ویزا تنها برای این به شما داده میشود که طی مهلتی معلوم و محدود، وارد آلمان شده و به دنبال کار دلخواه خود در این مدت بگردید.

ویزای جستجوی کار آلمان

به منظور کسب ویزای جستجوی کار در آلمان، به موارد زیر احتیاج دارید:
– واجد شرایط درخواست این ویزا باشید؛
-همه ی اسناد مورد نیاز برای تهیه این ویزا را فراهم کرده باشید؛
-فرم درخواست ویزا را پر کرده و قرار ملاقات ویزا را رزرو نمایید؛

واجد شرایط بودن متقاضیان:

چندین معیار برای واجد شرایط ویزای کار آلمان بودن لازم است که یک متقاضی باید آنها را داشته باشد تا بتواند درخواست چنین ویزایی را نماید.
-داشتن مدرک لیسانس یا مدرکی معادل آن از یکی از دانشگاه های کشور خود یا دیگر کشورها؛
-داشتن حداقل پنج سال سابقه ی کار در همان زمینه ی مدرک تحصیلی تان؛
-اثبات بهره مندی از منابع مالی کافی برای گذران زندگی در طول مدتی که در آلمان زندگی می کنید و به دنبال کار میگردید؛
-بهره مندی از بیمه ی مسافرتی و یا بهداشتی برای کل دوره ی اقامتتان در آلمان یا تا زمانیکه مجوز کار در آلمان را میگیرید.
در صورتی که همه ی این معیارها را دارید، خیالتان راحت باشد که یک گام به گرفتن ویزای کار در آلمان نزدیکتر شده اید.

ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

اسناد مربوط به درخواست ویزای کار در آلمان:

قدم بعدی که باید در راستای این ویزا بردارید این است که مجموعه ای از اسناد را که باید به فرم درخواستتان ضمیمه شود، گردآوری نمایید. این اسناد این ضمانت را به شما میدهد که درخواست شما دیگر به هر بهانه ای رد نمی تواند بشود و هر آنچه که مسئولین مربوطه ی آلمانی در رابطه با درخواست ویزای شما نیاز داشته باشند، شما برای آنها فرستاده اید.
در زیر، چک لیست اسنادی را که برای دریافت ویزای جستجوی کار در آلمان نیاز خواهید داشت، آورده ایم:
-پاسپورت معتبر (که در طی این ده سال اخیر صادر شده و حداقل تا 12 ماه بعد از بازگشت برنامه ریزی شده ی شما اعتبار داشته باشد.)
-یک کپی از صفحه ی اطلاعات پاسپورتتان؛
-3قطعه عکس پاسپورت بر اساس حصوصیات بیومتریک خودتان؛
-نامه ای که طی آن هدف از بازدید خود را از آلمان بطور مبسوط توضیح داده باشید، همینطور گفته باشید که برای پیدا کردن شغل مورد نظرتان در آلمان چه برنامه ای در سر دارید و در صورتیکه طبق این نقشه نتوانستید به کار مورد نظرتان دست یابید، طرح های دیگر شما برای یافتن شغل در آلمان چه می باشد.
-برنامه ی آموزشی دقیق ویتای شما (CV)؛
-مدارک اثبات آدرس محل زندگی شما در آلمان(در طول مدتی که در این کشور به سر می برید و به دنبال کار می گردید.)

-اثبات توانمندی مالی برای گذران امور خود در طول مدت اقامت در آلمان برای جستجوی کار که به یکی از روشهای زیر می باشد:
1. نامه ی تعهد رسمی توسط یک حامی که در آلمان زندگی میکند؛
2. ارائه ی صورت حساب بانکی؛
3. حساب بانکی مسدود شده؛
– اثبات وضعیت هویت شخصی خود در کشورتان،همچون شناسنامه، گواهی ازدواج، و دیگر گواهی هایی که ممکن است نیاز شود (همه ترجمه شده به انگلیسی)
-برگه ی اثبات بیمه ی سلامتی؛
به منظور تحقق این ملزومات گفته شده، لازم است تا دو سری از این موارد را که عنوان کردیم فراهم نمایید و آنها را به دایره رسیدگی به درخواست خود ارائه دهید. این را هم خاطر نشان میکنیم که محض دارا بودن همه ی مدارک فوق، به هیچ وجه کسب ویزای شما را بطور صد در صد تضمین نمی کند. در واقع باید گفت تحقق این امر کاملا به تصمیم افسر کنسولگری بستگی دارد.
کنسولگری آلمان این حق را هم برای خود حفظ کرده که در صورت نیاز درخواست اسناد بیشتری از شما داشته باشد.

ویزای جستجوی کار

ویزای جستجوی کار

فرم درخواست و قرار ملاقات:

پس از اینکه توانستید همه ی مدارک و اسناد خواسته شده را گردآوری نمایید، گام آخر پر کردن فرم درخواست می باشد که باید آن را برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، در اداره ی کنسولگری آلمان در کشور خود پر نمایید. بعد از اینکه فرم مزبور را پر نمودید و تحویل مقامات مسئول در کنسولگری آلمان دادید، باید تاریخ ملاقاتی برای یک مصاحبه را رزرو کنید. پیشینه و اسناد شما، فرم درخواست، و در نهایت مصاحبه تان همگی نشان خواهند داد که آیا ویزای جستجوی کار در آلمان به شما تعلق می گیرد یا نه!
در نهایت، اگر شما از آن دسته افرادی بودید که مجاز به دریافت این ویزا شده و توانستید در مدتی محدود در این کشور به جستجوی شغل ایده آلتان برآیید، اطمینان حاصل کنید که مراتب فوق را به دقت سپری کرده اید،درخواست خود را به خوبی ارائه داده اید، و همینطور اینکه باید در این مسیر تماس خود را از طریق تلفنی و یا شبکه های اینترنتی با کارفرمایان آلمانی برقرار نموده باشید.
بازهم میگوییم شما به هیچ وجه با ویزای جستجوی کار در آلمان نمی توانید در این کشور مشغول به کار شوید. همینکه توانستید کار مورد نظر خود را پیدا کنید، باید ویزای خود را به یک مجوز اقامت برای کار تبدیل کنید.

blank
اقامت هنرمندی اتریش
مهاجرت کاری
مهاجرت کاری به آلمان از طریق جاب آفر (job offer) 2020

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

سلام. علاقمندم تابا۵نفرفامیلم درکشورآلمان منحیث مهاجردایمی ادامه حیات دهم.خوشحال میشوم تادرزمینه برایم چانس مصاحبه رالطف نمایید.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست