مهاجرت کاری به آلمان از طریق جاب آفر (job offer) 2020 - موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت کاری به آلمان از طریق جاب آفر (job offer) 2020

مهاجرت کاری
قانون مهاجرت کارگر ماهر آلمان، قانونی جدیدی است که امکان حضور افراد حرفه ای و متخصصِ واجد شرایط برای کار در آلمان (جاب آفر آلمان) را فراهم می کند. این آیین نامه جدید از تاریخ اول مارس 2020 به اجرا در می آید. براساس این آیین نامه، در آینده کار مهاجرانی که با مهارتهای حرفه ای و غیر آکادمیک از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای مهاجرت به آلمان روانه میشوند و به دنبال زندگی بهتر و کار راحت تر و مزایای بهتر می باشند، آسان تر خواهد بود. با اینحال، شرایط فعلی برای خارجی های متخصصِ واجدِ شرایط و دارای مدرک دانشگاهی، با اجرای تعدادی از قوانین مهاجرتی بصورت ملایم تر، همچنان برقرار خواهد بود.

قانون جدید مهاجرتی آلمان چه قوانینی را اعمال میکند؟

قانون جدید مهاجرتی آلمان، چارچوبی را عنوان کرده که براساس آن، متخصصان متقاضی مهاجرت واجد شرایط کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند در آلمان خیلی آسانتر از گذشته اقدام به کار کنند. تغییرات کلیدی و مهم به ترتیب در زیر آورده شده است:

-متخصصان واجد شرایط:

شناسایی متخصصان واجد شرایط: در آینده و براساس قانون جدید مهاجرتی آلمان، عنوان متخصص مهاجر واجد شرایط، به فردی اطلاق می شود که دارای مدرک دانشگاهی با تحصیلات عالیه و یا یک مدرک تحصیلی حرفه ای باشد و یک دوره ی آموزشی حداقل دو ساله را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد. صرف نظر از این که شما بعنوان یک متخصص متقاضی کار و مهاجرت، دارای مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه ای هستید، در ابتدا از شما این را میخواهند که صلاحیت خارجی خود را به طور رسمی به اثبات مرجع ذیربط در آلمان برسانید.

جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان

-دسترسی به بازار کار آلمان:

بر اساس همین قانون جدید مهاجرتی آلمان، ورود به بازار کار این کشور راحت تر از قبل خواهد شد. مهاجر متخصص لازم است که دارای یک قرارداد کاری در آلمان باشد و یا اینکه از طریق جاب آفر آلمان، به یک پیشنهاد شغلی خوب در این کشور دست یافته و همینطور، تخصص او در آلمان شناخته شده و آشنا باشد.

-اشتغال احتمالی:

برای یک متخصص مهاجر و حرفه ای واجد شرایط ممکن است شرایطی پیش آید که به شغلی دست یابد که برای آن واجد شرایط شناخته شده باشد. این به این معناست که در آلمان گاهی این شانس هم پیش می آید که شغل و حرفه ای را بتوانید مناسب با مدرک تحصیلی تان بیابید. در ادامه ی این موضوع این را باید اضافه کرد که افراد حرفه ای و متخصص واجد شرایط که مدرک دانشگاهی خوبی هم دارند، می توانند در مشاغلی که نیازی به مدرک تحصیلات عالی ندارند، مشغول به کار شوند. همچنین می توانند در مشاغل دیگری که به تخصص و حرفه ی آنها مربوط باشد و معمولاً نیازمند صلاحیت حرفه ای و آکادمیک هستند، به فعالیت بپردازند. البته این امر شامل مشاغل کمکی و نیمه ماهر نمی شود. بر اساس قوانین کاری – مهاجرتی آلمان، مشاغل همیشه نیازمند تخصص لازم بوده اند. برای مثال میتوان از بلوکارت اروپا نام برد که تنها برای مشاغل متناسب با تخصص و حرفه ی افراد متقاضی مهاجرت صادر می شود و بطور معمول هم برای دریافت آن باید مدرک دانشگاهی معتبر در دست داشت.

-افراد حرفه ای واجد شرایط و متخصص:

براساس قانون جدید مهاجرتی آلمان، استخدام متخصصان واجد شرایط خارج از اتحادیه اروپا با آموزش های حرفه ای، یعنی غیر علمی و غیر آکادمیک، دیگر محدود به مشاغلی نیست که با کمبود مهارت لازم روبرو هستند، نمی باشد. به این ترتیب که اگر شخصی دارای مدرک فنی حرفه ای در آلمان باشد، مجوز اقامت او این اجازه را به او میدهد که در یک حرفه و شغلی خاص مشغول به کار شود و همینطور این امر را برای او ممکن می سازد تا در همه ی مشاغل تحت پوشش صلاحیت خود در آلمان بتواند کار کند.

-رفتن به آلمان برای جستجوی کار:

متخصصان دارای مدرک تحصیلی حرفه ای، به راحتی می توانند برای جستجوی شغل به آلمان مهاجرت کنند. مجوز اقامتی تا حداکثر شش ماه به آنها داده میشود تا ظرف این مدت بتوانند به شغل دلخواه خود دست یافته و یا اینکه از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد شغلی خوب دریافت کنند. منتها، پیش شرط این امر این است که صلاحیت های متخصص و کارگر خارجی حرفه ای، توسط نهاد مربوطه در آلمان به رسمیت شناخته شود، و اینکه شخص متقاضی کار، بودجه ی کافی جهت گذران اموراتش را طی مدتی که هنوز استخدام نشده است داشته باشد. بعلاوه برای چنین فردی ضروری است که بتواند از پسِ مهارتهای زبانی مورد نیاز آلمان و مهاجرت به این کشور برآید و همه ی شروط لازمه ی زبان آلمان را برای اشتغال در چنین کشوری رعایت کرده باشد.

جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان

-مدت اقامت برای آموزش و توسعه ی مهارت:

بر اساس قانون جدید مهاجرت کاری آلمان، فرصتهای تازه ی مهاجرتی به این کشور و دست یافتن به مشاغل مورد نظر در حال گسترش و بهبود شمرده میشود. منتها، شرط اصلی این امر در این است که در حالی که متقاضی مهاجرت و کار در خارج از آلمان به سر میبرد، یک روش تشخیص صلاحیت توسط نهاد مربوطه در آلمان به انجام برسد. در این روش در یک گواهی شناسایی مشخص می شود که آیا فردِ خارجیِ خواهانِ کار، به طور کامل الزامات مربوط به واجد شرایط بودن شغل و اقامت در آلمان را دارد یا نه ؟
پیش شرط دیگر صدور ویزای کار برای این دسته از افراد، دریافت آموزش های زبانی لازم است تا فرد بتواند به مهارت های مورد نیاز در زمینه ی زبان آلمانی دست یابد.
اگر شما یک فرد متقاضی مهاجرت و کار در آلمان هستید که میخواهید شغل مناسبی در آلمان پیدا کنید، باید این را بدانید که از کجا شکار شغلی خود را شروع کنید. هرچند ممکن است دشوار باشد، چرا که به خصوص آن شغل جزو کارهایی باشد که در آلمان در آن ها به زبان انگلیسی صحبت میکنند. با این حال، اگر شما دارای مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی حرفه ای معتبر باشید، و همینطور سابقه ی کار مفید داشته و اینکه بتوانید دست کم به زبان آلمانی هم صحبت کنید، خیالتان راحت باشد که شانس خوبی برای یافتن شغل در آلمان مخصوصاً در بخشهای خاصی که با کمبود کارگر آلمانی مواجهند، خواهید داشت.
کشور آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا و سومین کشور بزرگ جهان است و برهمین اساس است که مشاغل زیادی برای افراد خارجی با مهارت های خاص وجود دارد. اگرچه گهگاه میتوان کارهای ساده تری هم که چندان به تخصص و مدارک خاصی نیاز ندارند پیدا کرد.

کاریابی در آلمان:

مشاغل خارج از کشور:

برای دستیابی به مشاغل متمرکز و انگلیسی زبان در آلمان ،سایت Expatica jobs را مورد بررسی دقیق قرار دهید.
در این سایت، طیف وسیعی از بخش های مختلف کاری و انتخاب مشاغل به طور مداوم به روز رسانی میشود. بخصوص اینکه مشاغل بسیاری را میتوانید هم برای انگلیسی زبانان و هم برای دیگر زبانهای موجود در جهان پیدا کنید.

جاب آفر آلمان

جاب آفر آلمان

سایتهای مشاغل عمومی آلمان:

آژانس استخدامی آلمان، بزرگترین ارائه دهنده ی خدمات بازار کار در آلمان، دارای شبکه ی کاری بیش از 700 آژانس و دفتر شغلی در سراسر کشور می باشد. سرویس بین المللی مستقر در این کشور (ZAV) اطلاعاتی در مورد فرصت های شغلی، از جمله کارهای گاه به گاه پیش آمده، در اختیار کاربران قرار میدهد. همچنین افراد متقاضی مهاجرت و کار در این کشور نمایه خود را در پرتال شغلی خود میتواند ارسال کند – و همچنین بر اساس مدارک تحصیلی و امتیازات شغلی خود می تواند بگوید که به دنبال چه نوع پستی است و قصد دارد در چه زمینه ای اقدام به کار نماید.
در کنار اینها بعضی از کارشناسان امر مهاجرت، مراحلی را برای افرادی که خواهان دستیابی به شغل مورد نظر آن هم از طریق جاب آفر می باشند، مشخص کرده اند.

1.شانس خود را امتحان کنید.
قبل از اینکه در وبسایتهای کاریابی آلمانی و یا از طرق وکلای خبره در این امر اقدام به یافتن شغل مورد نظر خود کنید بهتر است اول با خود روراست شوید که آیا اصلاً شما به ویزای کار در آلمان نیاز دارید یا نه؟
2.مدارک تحصیلی و صلاحیتهای شغلی خود را مشخص کنید؛
3.اکنون به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید؛
4.درخواست شغلی خود را نوشته و ارسال نمایید؛
5.درخواست ویزا هم بدهید؛
6.از نظر بهداشتی و سلامتی خود را چک آپ کرده و سپس خود را بیمه ی سلامت کنید؛

ویزای جستجوی کار
ویزای جستجوی کار آلمان (job seeker) 2020
مهاجرت کاری به آلمان
مهاجرت کاری به آلمان(blue card)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست