اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی - تمکن مالی ایتالیا -موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

بدون دیدگاه
تمکن مالی ایتالیا

تمکن مالی در ایتالیا: شاید جالب باشد برای شما اگر بدانید که بیش از آنچه که تصور میکنید آنهایی که رویای بازنشستگی در کشورهای خارجی خوش آب و هوا را در سر می پرورانند، ایتالیا را بعنوان کشوری بسیار مناسب، در صدر لیست کشورهای انتخابی خود قرار میدهند؛ کشوری که بین کشورهای جهان، رتبه ی یازدهم را از نظر بهترین مکان برای زندگی مرفه در دوران بازنشستگی در سال 2018 کسب کرده است. و اگر شما از آن دسته مرفهانی باشید که بتوانید از پس زندگی دوران بازنشستگی در کشوری همچون ایالات متحده برآیید، حتماً میتوانید در ایتالیا هم با سبک زندگی و رفاهی در همان سطح به آرامش مورد انتظارتان در دوران بازنشستگی  برسید.

اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

در حال حاضر، سرمایه داران ثروتمند خارجی میتوانند برای زندگی و اقامت در ایتالیا نسبت به کسب “ویزای سریعِ” ایتالیا که ظرف مدت سی روز این ویزا برای آنان مهیا خواهد شد و به دنبال آن اسناد حمایتی لازم  برای کمیته ای ویژه اقدام نمایند. این ویزای ایتالیایی جدید برای سرمایه داران خارجی اقامتی تجدیدپذیر را برای مدت دو سال برای آنان فراهم میکند. این ویزا تا سه سال اقامت هم مورد بازنگری و تجدید است. ویزای سریع ایتالیا زمینه را برای سرمایه داران خارجی، نه سرمایه داران عضو کشورهای اتحادیه اروپا، برای مواردی از قبیل موارد زیر فراهم آورده است:

*سرمایه گذاری حداقل معادل دو میلیون یورو در دوائر دولتی ایتالیا؛

*سرمایه گذاری حداقل معادل یک میلیون یورو در شرکتهای پایتخت ایتالیا؛

*تاسیس شرکتهای استارت آپ در ایتالیا با حداقل سرمایه ای حدود پانصد هزار یورو؛

تمکن مالی ایتالیا

تمکن مالی در ایتالیا

لازم به ذکر است که این سرمایه گذاری باید حداقل به مدت دو سال در این کشور حفظ شود. در عوض دولت ایتالیا هم خدمات مفید و مهمی را ارائه می دهد از قبیل اختصاص یک میلیون یورو به توسعه ی امور فرهنگی، مدیریت امور مهاجران، تحصیلات و تحقیقات.

مدارکی که مورد نیاز است تا از سرمایه گذاران متقاضی اقامت در ایتالیا دریافت شود شامل گواهی های معتبریست که بر توانایی مالی و بهره مندی سرمایه گذار از پشتوانه‌ی مالی محکم دلالت داشته باشد. بررسی پیشینه‌ی سرمایه گذار خارجی میتواند این امر را به مسئولین امور مهاجرتی ایتالیا ثابت کند که سرمایه گذار هیچگونه جنایت و سوء پیشینه ای در گذشته ی خود  مرتکب نشده و همینطور هیچگونه دوران محکومیتی را در هیچ یک از زندانهای سراسر دنیا پشت سر نگذاشته است.

ارزیابی های اولیه درباره ی سوابق و قدرت مالی متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا توسط کمیته ای ویژه  در طول مدت سی روز از ارائه ی درخواست ویزای سریعِ متقاضی به انجام می رسد. همینکه درخواست فرد مورد بررسی های لازم قرار گرفت و مجاز به دریافت مجوز سرمایه گذاری توسط اعضای این کمیته شد، او میتواند برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا به کنسولگری های این کشور مراجعه نموده و درخواست خود را برای دریافت ویزای سریع و مجوز اقامت اعلام نماید. با دریافت ویزا و به محض ورود به ایتالیا طی هشت روز اولیه ی ورود، متقاضی نیازمندِ دریافت کارت مجوز اقامت در این کشور می باشد و باید بلافاصله برای دریافت آن اقدام نموده و درخواست خود را به مراکز ذیربط ارجاع نماید. چنین کارتی به مدت دوسال اعتبار دارد. حتی میتوان به راحتی آن را تجدید کرد و به سرمایه گذاری مطمئن خود در این کشور ادامه داد و از زندگی لذت برد.

طی سه ماه اول ورود به کشور ایتالیا، لازم است که سرمایه گذاران اسناد لازم را برای اثبات اینکه مراحل قانونی را پشت سر گذرانده و ملزومات لازم را جهت ویزای سرمایه گذاری رعایت کرده اند به ثبت برسانند و نشان دهند که طبق توافقات بعمل آمده صد در صد سرمایه گذاری لازم را در یکی از شرکتهای مورد توافق با مسئولان امر این کشور به انجام رسانده اند.

قانون مالی ایتالیا در سال 2017، سری جدیدی از ویزا  را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار داده است که بر اساس آن سرمایه گذاران خارجی میتوانند با اختصاص حداقل 2 میلیون یورو در اوراق دولتی ایتالیا سرمایه گذاری کنند، و یا باتنها خرید 1 میلیون یورو سهام عام به نمایندگی از سرمایه یک شرکتِ دولتی یا خصوصی که در ایتالیا به فعالیت مشغول است، دست به فعالیتهای اقتصادی سرمایه داری در این کشور بزنند و از این طریق اقامت سریعتری بگیرند.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در شرکت های نوپای ایتالیا که در بخشهای متفاوتی از شرکت ها به ثبت رسیده اند، به چیزی حدود 500000 یورو کاهش می یابد. چنین مجوز اقامتی گاه ممکن است با اهداء کمک مالی  در حدود حداقل 1 میلیون یورو  به متقاضی سرمایه گذاری  اهدا شود.

سازمان جذب سرمایه گذاری خارجی در ایتالیا، یک واحد اختصاصی مربوط به ITA (آژانس تجارت و سرمایه گذاری) است که در راستای  تسهیل در تأسیس و توسعه ی شرکت های خارجی در ایتالیا همکاری میکند. مهمترین فعالیتهای این آژانس  را میتوان تمرکز بر روی موارد زیر دانست:

*ارتقای فرصتهای تجاری؛

*کمک به سرمایه گذاران خارجی در جهت توسعه یا تثبیت عملیاتهای تجاری شان؛

*حمایت از سرمایه گذاران در تمامی لحظات زندگی حرفه ایشان؛

* ارائه ی خدمات آموزشی سطح بالا برای سرمایه گذاری های استراتژیک موجود؛

ایتالیا سرزمینی  است با زیبایی های متنوع، طعم ها و استعداد های فوق العاده ای که تنها باید از نزدیک به کشف آنها بپردازید. اما این تنها ویژگیهای این کشور نیست؛ چرا که امروزه بر همه آشکار شده است که این کشور زیبا، یکی از برترین قدرتهای اقتصادی جهان بشمار می آید. کشور  ایتالیا با بهره مندی از تولید ناخالص داخلی بیش از 1.7 تریلیون یورو و جمعیتی بیش از 60 میلیون نفر، نهمین قدرت  بزرگ اقتصادی جهان محسوب میشود.

تمکن مالی ایتالیا

تمکن مالی در ایتالیا

رتبه بندی پیوسته ی ایتالیا از نظر اقتصادی در بین ده ها کشور جهان:

 *دومین تولید کننده ی بزرگ در اروپا؛

*سومین قدرت اقتصادی بزرگ در منطقه ی اروپا؛

*پنجمین تولیدکننده ی بزرگِ جهان؛

*اولین دارنده ی میراث جهانی در یونسکو؛

*سومین کشور برخوردار از اقامتهای یک شبه در اروپا؛

*پنجمین مقصد توریستی جهان؛

تمکن مالی در ایتالیا

تمکن مالی در ایتالیا

جالب است بدانید که مشاغل فعال در ایتالیا قابلیت دسترسی آزاد به بیش از 30 بازار ملی در منطقه ی اقتصادی اروپا را دارند  و جالبتر از همه اینکه این مشاغل بیش از 500 میلیون مصرف کننده را از آنِ خود کرده اند. ایتالیا از کشورهایی است که در خیلی از زمینه ها پیشرفتهای چشمگیری داشته همچون صنعت اتوموبیل که از میان تولیدات خودروی آن میتوان به فیات، آلفا رومئو، فراری و مازراتی اشاره داشت.

شرکت های وابسته به صنایع خارجی در ایتالیا 11٪ از کل کارگران را  به استخدام خود درآورده اند .این شرکتها بیش از 20٪ از تولید داخلی را به خود اختصاص داده اند و  26٪  از صادرات کل کشور را تشکیل می دهند .

ثروت خالص خانوارهای ایتالیایی تقریباً 8 برابر درآمد قابل عرضه ی  آنها است که این مقدار خیلی بیشتر از خانوارهای ساکن در کشورهایی همچون ایالات متحده ، آلمان و کانادا می باشد.

 ایتالیا یکی از تنها پنج کشور جهان بشمار می آید که محصولات تولیدی آن دارای مازاد تجارت صادراتی است.

طی یک دهه گذشته، شرکت های ایتالیایی در حال نوآوری، نوسازی و ایجاد تخصص های جدیدی بوده اند که توانسته است  ایتالیا را به عنوان یکی از قهرمانان صنعتی  اروپا در تجارت و  صادرات معرفی کند. بطوریکه میتوان گفت  کل صادرات این کشور  بیش از 500 میلیارد یورو بوده  و  این میزان صادرات کالا در سال 2017 از مرز  450 میلیارد یورو  هم فراتر رفته بود.

در برآوردی که در سال 2017 به انجام رسید ده تا از بهترین شرکای تجاری ایتالیا به ترتیب زیر اعلام شدند:

آلمان؛ فرانسه؛ آمریکا؛ اسپانیا؛ انگلیس؛ سوئیس؛ چین؛ بلژیک؛ لهستان و هلند.

خوبست بدانید که برند”ساخت ایتالیا” تنها به مواردی چون ” مُد،غذا و مبلمان” اختصاص نمی یابد. بخش صنعتی این کشور تحولات عمیقی را پشت سر گذاشته است و در صنایع عظیمی چون ماشین آلات ، داروسازی و فناوری الکترونیک به پیشرفته های چشمگیری دست یافته است.

در سالهای اخیر بخش سُنَتی “ساخت ایتالیا”،همچون کاشی و مبلمان، در حالی رشد کرده اند که بخش های تخصصی دیگر مانند ماشین آلات مکانیکی، داروسازی و فن آوری پیشرفته هم به مهمترین صنایع ملی این کشور اضافه شده و به رشد بالایی دست یافته اند.

شروع یک بیزینس درست و حسابی در ایتالیا:

 راه ها و گزینه های مختلف زیادی هست که میتواند شما را برای انتخاب یک بیزینس درست و حسابی در ایتالیا هدایت کند. اینها همه تنها بخاطر بسیاری از اصلاحاتی انجام شده در این کشور است که فرآیند شروع کار در این کشور را بسیار ساده و راحت کرده است. تجارت در ایتالیا ممکن است یا به عنوان معامله گری تنها و  یا به عنوان راه اندازی یک شرکت تلقی شود. که هردوی این نهادها هم طبق قوانین مدنی ایتالیا اداره می شوند.

فرد متقاضی سرمایه گذاری در ایتالیا ممکن است تجارت خود  را بصورت شخصی یا از طریق راه اندازی یک شرکت جدید و یا از طریق خرید سهام در یک شرکت موجود به انجام برساند. چنین فرصتی برای هم شهروندان اروپایی و هم غیر اروپایی بطور مساوی فراهم و در اختیار است.

 در اینجا طیف گسترده ای از گزینه های قانونی برای راه اندازی شرکت ها در ایتالیا را آورده ایم که انواع اصلی آن عبارتند از:

*S.r.l.،شرکت با مسئولیت محدود؛

*S.p.A.، شرکت های سهامدار (شرکتهای محدود شده توسط سهام)؛

این نوع مشارکتها شخصیت حقوقی ندارند؛ هرچند که طبق قوانین تجاری ایتالیا هنوز بعنوان شکلی از شرکت تلقی میشوند. انواع مهم اینها شامل زیر میشوند:

* S.n.c.،مشارکت عمومی یا نامحدود؛

*S.a.s.، مشارکت محدود؛

کارآفرینی در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در سال 2020
سرمایه گذاری در انگلستان
سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست