شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا- بورس تحصیلی در ایتالیا- موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

بدون دیدگاه
بورسیه تحصیلی ایتالیا

ایتالیا یکی از جذاب ترین کشورهای قاره ی اروپاست که همه ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی از دانشجویان و مشتاقان علم از سراسر جهان می باشد. این کشور دارای مدرن ترین و با کیفیت ترین دانشگاه های دنیا در میان همه ی سطوح علمی است که این امر میتواند خود جاذبه ای برای دانشجویان خواهان تحصیلات عالیه بشود. ایتالیا با داشتن آثار بجامانده ای از زیباترین هنرها و فرهنگهای تمدن غربی، بیشترین پتانسیل را برای دانشجویان بین المللی که بتوانند در این کشور تحصیل کنند دارد. با وجود تعداد زیادی دانشگاه با کیفیت بالا در سراسر این کشور، دانشجویان خارجی می توانند در زمان تحصیلشان در ایتالیا، به رویاهای علمی و شخصی خود جامه ی عمل بپوشانند. این کشور در واقع، مقصد علمی بسیاری از دانشجویانی است که می خواهند در خارج از کشورشان به ادامه ی تحصیل بپردازند. وجود بورسیه های تحصیلی گوناگون هم از دیگر جاذبه ای تحصیلیِ دانشگاه های ایتالیا بشمار میرود که در این مقاله برای شما علاقمندان به شرح مبسوط آن می پردازیم.

در حال حاضر حدود 32000 دانشجوی بین المللی در ایتالیا زندگی میکنند که در حال گذراندن مدارج مختلف تحصیلی در این کشور می باشند. ایتالیا دارای صدها دانشگاه بسیار معتبر است که نه تنها بالاترین کیفیت تحصیلی را به دانشجویان ارائه می دهند، بلکه شهریه های آنها نیز در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشورهای اروپایی، پایین تر می باشد. هرچند که دانشگاه های خصوصی ایتالیا، معمولاً هزینه ی کلی بالاتری نسبت به دانشگاه های دولتیِ آن دارند. میشود گفت که متوسط ​​شهریه ی دانشگاه های دولتی در حدود 1000 تا 4500 دلار تخمین زده شده است.

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بعلاوه جدا از دریافت یک دوره آموزش عالی در ایتالیا، دانشجویان خارجی این امکان را دارند تا از مکانهای زیاد باستانی و دیدنی موجود در این کشور در اوقات فراغتشان بازدید کنند.

در صورتی که شما از متقاضیان بورسیه تحصیلی در یکی از دانشگاه های ایتالیا هستید، لازم است که در ابتدا به یکی از دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده ی بورسیه تحصیلی هستند، درخواست بدهید. شرایط پذیرش هر دانشگاه هم با دانشگاه دیگر فرق میکند.

از دیگر ویژگی های دانشگاه های ایتالیا این است که بیشتر دوره های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی برگزار میشوند. هرچند که، تنها 29٪ از کل جمعیت ایتالیا قادرند به زبان انگلیسی روان و راحت صحبت کنند. با اینهمه، شما بعنوان یک دانشجوی دوره ی تحصیلات عالی در دانشگاه های این کشور دچار مشکل جدی نخواهید شد، اما مسلماً شما دارای روابطی در خارج از دانشگاه با محیط پیرامون آن خواهید شد و حتماً به حداقل توانایی در برقراری ارتباط به زبان ایتالیایی نیاز پیدا خواهید کرد تا بتوانید از پسِ احتیاجات روزانه خود بربیایید. اگرچه ایتالیا فرصتهای خوبی برای دستیابی به زمینه های تحصیلات عالیه را با هزینه هایی مقرون به صرفه برای شما فراهم می آورد، ولی لازم است که برای سالهای تحصیل در این کشور پول کافی جهت هزینه های زندگی را در نظر گرفته و تهیه کرده باشید. برای همین بهتر است بدانید بعضی از شهرها و محله ها هستند که نسبت به سایر مناطق ایتالیا، از نظر بودجه ی مصرفی مناسب تر به نظر میرسند، اما شهرهای بزرگ تجاری این کشور عموماً هزینه های بیشتری برای زندگی می طلبند. متوسط هزینه ی زندگی در ایتالیا برای دانشجویان خارجی را چیزی حدود 4500 تا 7000 دلار در سال برآورد کرده اند. یکی از راهکارهای تحصیل با هزینه های کم در دانشگاه های ایتالیا، استفاده از بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط آنان می باشد. برای این کار باید به دانشگاه های این کشور که بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می آورند، درخواست پذیرش بدهید. هر دانشگاه برای پذیرش دانشجوی خارجی شرایط خاص خود را دارد که با شرایط دانشگاه دیگر فرق می کند. بورس های تحصیلی مبتنی بر شایستگی دانشجوی متقاضی خارجی، قطعاً به سطح معدل مشخصی برای واجد شرایط بودن آنها نیاز دارند. با اینحال رایج ترین شرایط پذیرش دانشگاه ها برای بورسیه کردن دانشجویان به شرح زیر می باشند:

بورس تحصیلی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

شرایط پذیرش دانشگاه‌ها برای بورسیه تحصیلی ایتالیا

 • توصیه نامه؛
 • اظهارنامه شخصی؛
 • فرم درخواست؛
 • نسخه رونوشتی از سوابق تحصیلی؛
 • اثبات تسلط به زبان (بسته به دوره ای که می خواهید در آن ثبت نام کنید، اینکه دوره تان به زبان ایتالیایی و یا انگلیسی تدریس میشود)؛

1.دانشگاه منتخب شما کدام است؟

اگر درحال تصمیم گیری برای تحصیل در یکی از دانشگاه های ارائه دهنده ی بورس تحصیلی در ایتالیا می باشید، باید هر چه زودتر برای یافتن مناسب ترین دانشگاه اقدام نمایید. در اینجا تعدادی از بهترین دانشگاه های ایتالیا را برای دریافت مدرک تحصیلی مورد علاقه تان به شما معرفی می کنیم:

-دانشگاه کاتولیک قلب مقدس؛

-دانشگاه لورنزو دِ مدیچی؛

-دانشگاه بولونیا؛

-دانشگاه پادوا؛

-دانشگاه پلی تکنیک میلان؛

این دانشگاه ها انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان خارجی فراهم آورده اند. شما می توانید شرایط پذیرش دانشگاه منتخب خود، مهلت ارسال مدارک و ملزومات ثبت نام و سایر جزئیات را از وب سایت های مربوطه مورد بررسی دقیق قرار دهید.تنها با یک بررسی و تحقیق و دقت کافی در انتخاب است که می توانید ببینید که یک بسته ی تحصیلی با بورسیه مناسب برای شما وجود دارد.

2. بورس تحصیلی دریافت کنید!

بدیهی است که ساده ترین راه برای تحصیل رایگان در ایتالیا ، دریافت بورس تحصیلی می باشد. با این حال، برای به دست آوردن یکی از آنها، ممکن است شما مجبور شوید تعدادی از شرایط و مدارک را به سختی فراهم آورید، طوری که گویی در یک جنگ گلادیاتوری به سر می برید. خبر خوب این است که طیف گسترده ای از برنامه های بورس تحصیلی برای تعدادی زیادی از دانشجویان مستعد در دسترس قرار گرفته است.

بورس تحصیلی ایتالیا

بورسیه تحصیلی ایتالیا

بورس های تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی

در ایتالیا تا پنج نوع بورس تحصیلی مختلف وجود دارد که توسط دولت این کشور برای دوره های مختلف ارائه می شود. هریک از این بورسیه ها، مجموعه متفاوتی از معیارها را دارند که متقاضی باید برای گرفتن پذیرش از آنها پیروی کند. با این همه دست کم همه ی دانشجویان متقاضی باید این شرایط را برآورده کنند:

 • متقاضیان خارجی این بورسیه ها نباید در ایتالیا قامت داشته باشند؛
 • باید متناسب با شرایط مدرک تحصیلی شما باشد؛
 • متقاضیان این بورسیه ها نباید از 28 سال (برای مدارک کارشناسی ارشد) ، 30 (برای دکتری) و 40 (برای پروژه های تحقیقاتی) بیشتر باشند؛
 • دانشجوی متقاضی بورسیه باید مدرک زبان را ارائه دهد (بسته به دوره ای که دانشجو قصد دارد در آن ثبت نام کند)؛

این یکی از بهترین برنامه های بورسیه تحصیلی موجود در ایتالیا است، زیرا دولت این کشور نه تنها هزینه شهریه شما را پرداخت می کند، بلکه به شما بیمه درمانی و کمک هزینه ی ماهیانه 900 یورو هم اعطا میکند که میشود چیزی معادل 1000 دلار.

دانشگاه پلی تکنیک میلان در این بین بورسیه های جالبی ارائه داده است. به چند نمونه ی آن در اینجا اشاره کرده ایم:

 • بورس تحصیلی پلاتین با شهریه رایگان، اقامت در محل اقامت دانشجویی دانشگاه و اعطای کمک هزینه ی ماهیانه به دانشجو؛
 • بورس تحصیلی طلایی که با شهریه رایگان و اقامت در محل اقامت دانشجویی دانشگاه در اختیار متقاضیان قرار میگیرد؛
 • بورس تحصیلی نقره ای که تنها شهریه ی آن برای دانشجویان متقاضی رایگان در نظر گرفته شده است؛
تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلستان چگونه است؟
بورسیه تحصیلی روسیه
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست