İsveç nasıl bir ülke? İsveç'teki yaşam koşulları -

İsveç'te yaşamakla ilgili her şey

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

. İsveç’e göç etmiş insanların hayatlarını incelemek ister misiniz? Ve İsveç’in nasıl olduğu hakkında daha fazla şey biliyor musunuz? Yalnız değilsin! Biz seninle olacağız

. İsveç’teki yüksek yaşam kalitesi, her yıl dünyanın her yerinden çok sayıda göçmeni çeken bir şeydir. Bu ülkede yaşamanın maliyeti dik bir eğime sahipken, bunun yerine harika bir deneyim yaşayacaksınız. .“Gece Yarısı Güneşinin Ülkesi” rehberimiz size İsveç’teki yaşam hakkında iyi bir genel bakış sunacak.

خرید ملک در ترکیه

İsveç'teki yaşam koşulları

.به طور متوسط سطح و سبک زندگی مردم در کشور سوئد نشان دهنده ی رفاه نسبتاً خوبی نسبت به دیگر کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی اروپا می باشد. . İsveç’te yaşamanın maliyeti İran’dakinden% 58,70 daha yüksektir (tüm şehirler için toplanan veriler kira olarak kabul edilmez). Kirası İran’dan% 19.78 daha yüksek (tüm şehirler için ortalama veriler).

زندگی در کشور آلمان

İsveç Nüfusu

İsveç nüfusunun 2020 yılına kadar on milyonu aşması bekleniyor. Göçmenlik (iç göç ve dışarıya göç dahil) ülke nüfusunu etkiledi. Doğal nüfus artış oranı yılda% 31’dir. Ülkenin nüfus yoğunluğu 1980’de 3,20’den 2017’de 2,24’e değişti.

کشور سوئد

İsveç halkının özellikleri

İsveçlilerin doğadaki davranışlarının en önemli özelliklerinden biri tevazularıdır.
Onlarla asla gurur duymayacaksınız. Bu ülkenin insanları çok, çok sakin, ılımlı ve ılımlı.
Bir İsveçli, sizinle aynı fikirde olmasa bile sonuna kadar sizi dinleyecektir, başka bir deyişle, onlar iyi dinleyicilerdir.
İsveçliler çok sakince ve sakince konuşurlar.
Bir İsveçlinin toplum içinde bağırması ve öfke göstermesi nadirdir.

Örneğin, sıkı çalışma ve sıkı oyun orada çok yaygın değil. İnsanlar çok çalışıyor ama çok değil. Dışarı çıkıp hayattan zevk almayı seviyorlar ve hiç de aşırılık yanlısı değiller.

Bu ülkedeki güçlü eşitlik duygusu düşünüldüğünde, bu ülkenin insanları arasında rekabeti teşvik edecek bir şey yoktur. Sakin bir ortamda büyümeleri için çocuklara baştan aynı şey öğretilmez ve kimse kendini üstün hissetmez.

Aile, İsveç programlarının en önemli direklerinden biridir ve çocuk haklarına tam anlamıyla saygı gösterilir.
İsveç, sakinleri için çok sessiz ve stressiz bir ortam olmasına rağmen, misafirperverlik ve yeme-içme törenlerinin hazırlanması genellikle resmi işidir.

کشور سوئد

İsveç Hava Durumu

Yaz mevsimi, en sıcak olmasa da, uzun ve parlak günler gibi özelliklere sahiptir. Kış romantik bir atmosfere sahipken. İsveç’in kuzeyinde yaşamak, soğuk aylarda çok fazla karanlık getirebilir, ancak bu karanlıklara ünlü kuzey aurora borealis eşlik ediyor.

کشور سوئد

İsveç'teki etnik kökenler

Ülkenin yerli nüfusu Fin ve Sami azınlıklardan İsveçlileri içeriyor. Yabancı veya birinci nesil göçmenler genellikle Fince, Danimarka, Norveç, Yunan, İran ve Türk kökenlidir.

İsveç halkı arasında kültürün yeri

İsveç Kilisesi, yaklaşık yedi milyonluk bir nüfusa sahip olan ve dünyanın en büyük Lutheran kilisesi olarak kabul edilen, Hristiyanlığın bir Lutheran koludur.

İsveç vatandaşlarının% 75’inden fazlası kiliseye üye olmasına rağmen, yalnızca% 2’si düzenli olarak kilise hizmetlerine ve hizmetlerine katılmaktadır.

کشور سوئد

İsveç'in ekonomik durumu

  • Büyük şehirlerindeki konut piyasası çok rekabetçidir.
  • Kiralama hakkı, ilk elden kiralama bulmaktan çok daha kolay olacaktır.
  • İsveç’teki eğitimin büyük bir kısmı halka ücretsiz olarak sunulmaktadır.
  • İsveç sağlık sisteminin etkinliği, İsveçlilerin yüksek yaşam beklentisinde görülebilir.
  • Bu sağlık sistemi için toplam maliyetin çok küçük bir kısmını ödemeniz gerekiyor.

Bu ülkede yaşamak birçok göçmenin hayali haline geldi. İnsanların İskandinavya’ya göç etmesinin tek nedeni sağlık ve eğitim sistemleri değil. Ülke, büyüleyici manzarasıyla hem ziyaretçileri hem de çalışanları etkiliyor. Göllerin ve koyların güzel kıyılarında inşa edilmiş villalarda birçok İsveçlinin yaşadığını bilmek fena değil.

کشور سوئد
فهرست
fa فارسی
X