سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت 2020 - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت 2020

بدون دیدگاه
سرمایه گذاری در انگلستان

کشور اروپایی انگلستان ششمین قدرت اقتصادی بزرگ دنیا بشمار میرود. در حقیقت لندن یکی از بزرگترین شهرهای جهان است و از بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی  در قاره ی اروپا بهره میبرد. این امر انگلستان را به مرکز مالی بسیار مهم اروپا برای جذب سرمایه گذاران بین المللی تبدیل کرده است. میزان سرمایه گذاری بازار بورس اوراق بهادار لندن چیزی بالغ بر 6 تریلیون دلار می باشد. همین مساله است که بازار بورس اوراق بهادار لندن را به سومین بازار بورس بزرگ در جهان تبدیل میکند. باید گفت که تقریباً سه هزار شرکت از بیش از شصت کشور دنیا در این بازار سهیم هستند که کشورهایی از آفریقا، چین، آمریکای لاتین و اروپا و آسیا از آن دسته بشمار میروند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در انگلستان:

سرمایه گذاری در انگلستان میتواند نسبت به خیلی از بازارهای نوظهور و مرزی امن تر باشد، اما هنوز ریسکهای بسیاری در این زمینه وجود دارد که سرمایه گذاران محترم لازم است که مدنظر داشته باشند. بعضی از مزایای سرمایه گذاری در انگلستان عبارتند از :

سرمایه گذاری در انگلستان

*مرکز مالی:

لندن در کنار نیویورک یکی از پیشرفته ترین بازارهای مالی جهان را دارد، که این امر باعث می شود تا بازار اوراق بهادار برای سرمایه گذارانی که به دنبال آنند تا دور از بازار  ایالات متحده قرار بگیرند، یک بازار بسیار پایدار و انعطاف پذیر به نظر آید.

*سهام  بلو چیپ:

انگلستان بسیاری از بزرگترین شرکتهای جهان را در خود جای داده است، از ریو تینتو گرفته تا BP  تا گلاکسو اسمیت کلاین، که همین مساله باعث میشود تا سرمایه گذاری در این منطقه زیان کمتری نسبت به دیگر بازارهای مالی سراسر جهان داشته باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان

بعضی از ریسکهای سرمایه گذاری در بازار انگلستان:

*خدمات اقتصادی:

اقتصاد انگلستان از بیش از هفتاد درصد خدمات تشکیل شده است که این مساله در بین کشورهای توسعه یافته بسیار رایج است.در حالیکه این امر میتواند پایداری اقتصادی بیشتری را برای بازار این کشور بوجود آورد، اما در عین حال تغییرات در اعتبار مصرف کننده و قیمت کالاها هم می تواند به سرعت زمینه ساز مشکلات متعددی شود.

*مخاطرات سیاسی:

در سال 2016 بریتانیا تهدید به خروج از اتحادیه اروپا کرد که زمینه ساز مخاطرات سیاسی دراز مدتی در اقتصاد این کشور شد. اسکاتلند هم چنین تهدیدی را برای جدایی از انگلستان کرده است. چنین تهدیداتی منجر به ایجاد نوسانات اقتصادی بیشماری در بازار این کشور شده است.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ETF و ADRs:

آسانترین راه برای سرمایه گذاری در انگلستان از طریق “وجوه مبادله شده (ETF)” است که  برای سرمایه گذاران  را در معرض یک بازار متنوع قرار میدهد که با یک امنیت واحد فراهم شده است و دقیقاً مانند سهام قابل معامله می باشد. معروفترین ETFموجود در بازار “شاخص سرمایه گذاریِ  MSCI انگلستان”(EWU) می باشد، با اینحال چندین صندوق دیگر نیز  در منطقه برای ارائه ی خدمات به

بعضی از صندوق های مالی در انگلستان جهت سرمایه گذاری خارجیها به شرح زیر می باشند:

-شاخص سرمایه گذاری MSCI انگلستان(EWU) ؛

-شاخص سرمایه گذاری ADRیورو100BLDRS (ADRU)؛

-صندوق شاخص سود انتخابی اروپا(FDD)؛

-بازار توسعه یافته شاخص ADR100(ADRD)؛

سرمایه گذاری در انگلستان

اما آن دسته از سرمایه گذارانی که به دنبال یک رویکرد دستی بیشتر هستند میتوانند رسید سپرده گذاری آمریکا (ADRs) را بخرند که اوراق بهادار ایالات متحده ی آمریکا هستند و از حرکت یک بازار سهام خارجی تقلید میکنند.چنین اوراق بهاداری راهی برای سرامایه گذاری در شرکتها یا کارخانجات و صنایعی  معین را به سرمایه گذار نشان میدهد تا بجای اینکه یک  سبد کامل از اوراق را بردارد که بخش های زیادی را در بر می گیرد و احتمالاً نمی تواند صددرصد به نفع او باشد.

آن دسته از سرمایه گذارانی که به دنبال رویکرد مستقیم تری برای سرمایه گذاری در انگلستان هستند ، می توانند در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) اقدام به خریداری سهام مورد پسند خود  کنند. در حالی که برخی از حساب های کارگزاری ایالات متحده ی آمریکا قابلیت های تجارت بین المللی را به مشتریان خود  ارائه می دهند، تعدادی از سرمایه گذاران هم ممکن است مجبور شوند حساب کارگزاری خارجی  برای خود باز کنند. اما با همه ی اینها باید این نکته را گفت که همه ی سرمایه گذاران باید به دقت مراقب پیامدهای مالیاتی سرمایه گذاری مستقیم در انگلستان باشند.

کارگزاری های ایالات متحده که به بورس اوراق بهادار لندن دسترسی و اشراف کامل دارند شامل شرکتهایی چون شرکت مالی eTrade و  شرکت کارگزاران تعاملی ( Interactive Brokers) میشوند. از طرفی کارگزاری عمومی سهام در انگلستان شامل شرکتهایی همچون (Banco Santander’s Abbey Sharedealing) و شرکت کارگزاران برکلی میشوند. اما قبل از سرمایه گذاری، سرمایه گذاران باید نسبت به همه ی جوانب مالیاتی و قانونی این کار در کشوری همچون انگلستان آکاهی کامل داشته باشند.

نکات کلیدی در سرمایه گذاری در انگلستان :

*انگلستان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مراکز مالی جهان است که با در برداشتن بسیاری از شرکتهای بزرگ و مهم جهانی در اقتصاد جهان نقش چشمگیری بازی میکند. چنین عواملی باعث میشوند تا این کشور به یکی از مقاصد جذاب سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران و تجار بین المللی تبدیل شود.

*برغم اینکه انگلیس کشور کوچکی است،اما با مخاطراتی اساسی  و جدی روبرو است کهباعث میشود سرمایه گذاران قبل از هر اقدامی دقت لازم را داشته باشند. بعنوان نمونه، اقتصاد این کشور تا حد زیادی به مصرف کنندگانش وابسته است و بنابراین بسیار تحت تاثیر تغییرات در اعتبار مصرف کننده ها و یا نوسانات قیمتی در بازارها می باشد.

*سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در انگلستان میتوانند از روشهای متنوع مختلفی استفاده کنند؛ از روش آسان مصرف ETFs و ADRs گرفته تا روش سرمایه گذاری مستقیم و پیچیده تر در بازار بورس اوراق بهادار لندن.

بریتانیا در حال حاضر چارچوب قانونی داخلی که بطور خاص بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) نظارت داشته باشد، ندارد. بعلاوه، هیچ تفاوت سیاسی رسمی هم بین سرمایه گذاری داخلی و خارجی در این کشور دیده نمی شود.

سرمایه گذاری در انگلستان

هرچند که ابزارهای بسیاری در این کشور وجود دارند که دولت میتواند از آنها در جهت سود اقتصادی خود بهره های لازم بگیرد و به کمک آنها در تمامی معلملات داخلی و خارجی دخالت کند. در حالی که مقررات تجاری مالی این کشور  کاربرد عمومی دارند و مختص سرمایه گذاران خارجی نیستند، مداخلات به احتمال زیاد  ممکن است در برخی شرایط هنگامی که سرمایه گذاران خارجی درگیر هستند ، صورت بگیرند، بخصوص جایی که پی منافع عمومی در میان باشد و یا زمانی که انجام معاملات خارجی ممکن است امنیت داخلی را به مخاطره بیفکند.

بسیاری از معاملات تجاری مربوط به کسب و کار در انگلستان از منظر قانونِ رقابت قابل بررسی هستند. این بررسی ها یا تحت نظارت سازمان کنترل ادغام انگلیس انجام خواهد شد، و یا زیر نظر سازمان کنترل ادغام اروپا.

دولت انگلستان همچنین این حق را از آنِ خود میداند که بتواند برای بررسی معاملات از منظر حمایت از منافع عمومی انگلیس مداخله کند، از جمله در معاملاتی تجاری که پای امنیت ملی این کشور در میان باشد و یا اوضاع داخلی کشور را بتواند به مخاطره اندازد.

در برخی از بخش های اقتصادی انگلستان، دولت یا تنظیم کننده های مستقل بازارهای بورس  برنامه های خاصی برای مجوز و صدور مجوز  دارند که شامل تامین امنیت شرکت کننده ها  برای حضور در فعالیتهای خاص تجاری در این کشور میشود. سرمایه گذاری های ویژه در بخشهای تنظیم شده ای همچون خدمات مالی و آب، ممکن است در معرض ارزیابی های مختلف کنترل ادغام یا شرایط خاص صدور مجوز  و یا هردو قرار گیرند. تنظیم کننده های مستقل بر تعدادی از بخشهای معاملاتی عمل میکنند که حمل و نقل، آب، برق، گاز و انرژی، هسته ای و حمل و نقل هوایی از آن دسته می باشند.

تمکن مالی ایتالیا
اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی
ویزای نیروی متخصص کانادا
ویزای نیروهای متخصص در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست