اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

بدون دیدگاه
سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند و اخذ اقامت این کشور: ایجاد زمینه های اقتصاد آزاد در کشوری همچون هلند باعث شده تا دولت آن از کارآفرینان بین المللی و تجار و بازرگانان سراسر دنیا با آغوش باز استقبال کند. میتوان گفت  بازار هلند، از جمله بازارهایی است که به طور مداوم در حال رشد اقتصادی است و در تمام بخش های اقتصادی، فرصت های تجاری زیادی را فراهم میکند.

سرمایه گذاری در هلند چرا؟

 کشور هلند، گرچه کوچک است اما موقعیت ثروتمند آن باعث شده تا وضعیت تجاری خوبی در بازار جهانی داشته باشد و به شرکتها اجازه می دهد تا قبل از صادرات به سراسر جهان، امکان سنجش اوضاع آتی محصولات خود را بطور کامل مورد  بررسی قرار دهند. شاید این امر به آن دلیل است  که  بیشتر مردم هلند، انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند و به این طریق میتوانند با تجار بین المللی ارتباط برقرار کرده و از محصولات و ایده های جدید استقبال شایسته ای بعمل بیاورند. بنابراین  به همین دلیل است که هلند اغلب به عنوان دروازه ای برای قاره ی اروپا معرفی می شود.

دولت هلند با ارائه ی کمک های مالی مختلف ،فراهم آوردن مزایای مالیاتی و تخصیص اعتبار جهت نوآوری، برنامه هایی برای پشتیبانی از توسعه ی محصولات خلاقانه طراحی و به مورد اجرا گذاشته است. در این بین اتحادیه اروپا  هم چندین طرح کمک مالی در ارتباط با ایده های نوآورانه برای سرمایه گذاران بین المللی پایه ریزی کرده است.

دولت هلند در راستای حمایت از سرمایه گذاران، با دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی همکاری نزدیکی دارد و در این راه، کنسرسیوم های برتر برای ایجاد  نوآوری و گسترش  دانش ایجاد کرده است. این اتحادیه، برای قرار دادن  خدمات و محصولات نوآورانه در بازار ملی دست به کار شده است.

در این بین ، وزارت امور اقتصادی و سیاست آب و هوای هلند هم، دست به ایجاد انگیزه برای کارآفرینانی کرده است  که مایل به سرمایه گذاری در زمینه های علمی – تحقیقاتی هستند.

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری خارجی در هلند؛

1. موقعیت مکانی عالی و فضای کسب و کار و آموزش مناسب:

هلند، موقعیت ساحلی استراتژیکی دارد که با دسترسی به 500 میلیون مصرف کننده در اروپای غربی دارای بهترین بازار و ساحل تجاری در دنیا می باشد. میتوان گفت هلند از زیر ساختهای لجستیکی برخوردار است که در میان آنها بندر روتردام از بزرگترین بنادر تجاری در اروپا شمرده میشود. در کنار اینها شاید دیگر نیازی نباشد تا از ارتباطات عالی فناوری اطلاعات و ارتباطات (TCT)، نیروی کار محور بین المللی که تسلطی عالی به زبان انگلیسی دارند، و شرایط اقتصادی و مالیاتی مطلوب این کشور صحبت کنیم.

همچنین  هلند، با برخورداری از استاندارد زندگی خوب، شهرهای اَمن و مدارس درجه یک، مکانی عالی برای زندگی شمرده میشود. درست به همین دلیل است که در حال حاضر بیش از شش هزار و سیصد شرکت خارجی اجرای بیش از هشت هزار و صد و ده عملیات را در این کشور بنیان نهاده اند.

در سال 2014،  شرکت های خارجی در هلند سرمایه گذاری مستقیم داخلی به ارزش 664 میلیارد دلار انجام دادند که این میزان بعبارتی   82.2٪ از تولید ناخالص داخلی هلند را شامل میشده است. در نتیجه، هلند را باید دهمین کشور دریافت کننده ی سرمایه گذاری خارجی، در جهان دانست. در حقیقت سرمایه گذاری خارجی چیزی حدود 15% از اشتغال آفرینی در بخش خصوصی در هلند را به انجام می رساند که این تقریباً معادل نهصد و سی و پنج هزار و سیصد و ده شغل می باشد.

سرمایه گذاری خارجی در کشور هلند

سرمایه گذاری خارجی در کشور هلند

2. دولت کارآمد:

کشور هلند دارای یک دموکراسی پارلمانیِ پایدار و پر جنب و جوش است که به دلیل برخورداری از شفافیت، رعایت انصاف و اثربخشی قوانین آن، در سراسر جهان شناخته شده می باشد. به گفته ی بانک جهانی، دولت هلند را باید یکی از کارآمد ترین دولتها در جهان بشمار آورد. نظام سیاسی این کشور مشخصاً بر پایه ی جمع گرایی و ایجاد اجماع بنیان نهاده شده که دولت ائتلافی هم از میان آن برآمده و همین دولت انعکاس دهنده ی صدای مردم می باشد. بد نیست بدانیم که هلند از اولین کشورهایی بود که در سال 1922 حق رای را به زنان اعطا نمود.

3. نظام حقوقی منصفانه و شفاف:

هلند سیستم حقوقی منصفانه و شفافی دارد و به کمک آن به خوبی برای مقابله با موضوعات تجاری، بازرگانی، مالیاتی و ثبت اختراعات مجهز شده است. در این کشور دادگاه های ویژه ای برای رسیدگی به مسائل کیفری و اداری و همچنین تحت نظر گرفتن قوانین مالیاتی، قانون برنامه ریزی، قانون محیط زیست و تجارت و بیزنس وجود دارد. همچنین تعداد زیادی از شرکتهای بزرگ و معتبر حقوقی اعم از داخلی و بین المللی وجود دارند که پا به پا با قوانین مالیاتی و تملک و قانون اروپا همراهی میکنند. در این میان بطور نمونه میتوان از لاهه اسم برد که به نوعی دفتر ثبت اختراعات اروپا بشمار میرود.

4. نظام مالیاتی سودمند:

-نظام مالیاتی هلند ویژگیهایی دارد که میتواند نقش سودمندی در طراحی مالیاتی بین المللی داشته باشد.

– عوامل مربوطه شامل نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها میشود که  از 20٪  برای 200،000 یوروی اول شروع میشود ، و 25٪ برای سود مشمول مالیات بیش از 200،000 یورو است که این مقدار خیلی کمتر از میانگین ملی در اتحادیه اروپا بشمار میرود.

– شرکتها می توانند از نرخ مالیات مؤثر تنها 5٪ برای درآمد تحقیق و توسعه از داراییهای غیرمستقیم ثبت اختراع شده و همچنین از داراییهای غیرمستقیم خود توسعه یافته که واجد شرایط به اصطلاح WBSO هستند، بهره مند شوند.

– متد حکومتی هلند  بر این اساس است  که وضوح و اطمینان در ارزیابی مالیات را از قبل ارائه می دهد که این امر کمک می کند تا در معاملات و سرمایه گذاری ها، ساختارهای شرکتی آینده بدست آید.

-در هلند همچنبن شبکه ی پیمان مالیاتی گسترده ای وجود دارد.این کشور با بیش از 80 کشور معاهده ای منعقد کرده که بوسیله ی آن بتواند  اطمینان از جلوگیری مالیات مضاعف بر درآمد و سرمایه یابد. این امر موجب میشود تا مالیات در سود سهام، سود و حق امتیاز کاهش یابد. (برای بهره و حق امتیاز، در بعضی موارد مالیات تا 0٪ پایین  می آید.)

آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند (NFIA)

سرمایه گذاری خارجی در کشور هلند

سرمایه گذاری خارجی در کشور هلند

آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند، یک واحد عملیاتی از وزارت امور اقتصادی است که به شرکت های خارجی  در هر مرحله از ایجاد یا گسترش عملیات در هلند کمک می کند. خدماتی که NFIA ارائه میدهد به شرح زیر می باشد:

-سازماندهی ماموریتهای حقیقت یابی؛

-ترتیب دادن ملاقاتهایی با شرکای مرتبط؛

– ارائه راهنمایی ها و مشاوره های شخصی در  امور مالیاتی، دولتی و طی کردن مراحل مجوز، گزینه های مکان و راه حل های تجاری.

در طول سالها، NFIA  هزاران شرکت خارجی از سراسر جهان را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار داده است. شرکتهای معروفی همچون هوآوری، فوجی فیلم، محصولات الکترونیک ال.جی.، شرکتهایی هستند که توانسته اند با موفقیت کسب و کار خود را زیر پرچم هلند راه اندازی کرده و به سودهای سرشاری از معاملات خود در این کشور دست یابند.

بخشهای مختلفی در هلند وجود دارند که فرصتهای بسیاری برای سرمایه گذاری در هلند ایجاد کرده اند. بخش غذا و کشاورزی یکی از این نمونه ها می باشد. در واقع این بخش کارخانه داری و کشاورزی را باهم در بر میگیرد و سرمایه گذاران علاقمند به این بخش را به سوی خود فرا می خواند. از طرفی دیگر بخشهای لجستیکی واردات و صادرات در هلند، مهمترین نقش را در اقتصاد پویای  این کشور بازی میکنند. بیزینسهایی  که تجارت بین الملل را شامل میشوند، به پشتیبانی های لجستیکی نیازمندند و امکانات گوناگونی را هم ارائه میدهند.

کشور هلندمحصولات ابتکاری و خلاقانه که با آخرین تکنولوژی های روز دنیا روی کار می آیند هم نمونه هایی از فرصتهای سرمایه گذاری در هلند بشمار می آیند. دولت هلند در این بخش با آغوش باز سرمایه گذاران جوان و مبتکر را می پذیرد و از ایده های نوی آنها حمایت های گوناگون بعمل می آورد. بطور کل باید گفت که هلند بخاطر اختراعات نوآورانه اش در دنیا معروف است و نظیر این اختراعات را میتوان ابداع وای فای، بلوتوث و دیسک فشرده شمرد. از همین روی است که پشتیبانی های مالی دولت هلند از مبتکران جدی است و خود نوعی تشویق برای این دسته از سرمایه گذاران شمرده می شود.

علوم زندگی و بهداشت و سلامتی بخش دیگری است که سرمایه گذاری در آن را می طلبد و هلند مشتاقانه پذیرای سرمایه گذاران در این بخش می باشد.

در صورتی که در رابطه با سرمایه گذاری در هلند نیاز به مشاوره تخصصی دارید با شماره های موجود در وبسایت تماس حاصل نمایید کارشناسان مهاجرتی موسسه دادآور نسیم مهر آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. موسسه حقوقی مهاجرتی دادآور نسیم مهر دارای دفتر مهاجرتی در کرج و تهران می باشد.

آدرس دفتر مهاجرتی در تهران: میدان ونک- نرسیده به چهار راه جهان کودک- جنب داروخانه جهان کودک- پلاک 59- طبقه اول- واحد 4

آدرس دفتر مهاجرتی در کرج: کرج – چهارراه نبوت – برج پارسه – طبقه 6 – واحد 603

بورسیه تحصیلی DAAD
بورسیه تحصیلی DAAD در آلمان
بورسیه تحصیلی اراسموس
بورسیه تحصیلی اراسموس و نحوه درخواست آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست