سرمایه گذاری در سوئد - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

سرمایه گذاری در سوئد

بدون دیدگاه
سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد: کشور سوئد را باید به نوعی لیدر جهانیِ نوآوری با استفاده از نیروی کار بسیار ماهر و متخصص،دروازه ای بسوی مالکیتهای بین المللی و فرا مرزی و در نهایت یک اقتصاد مستحکم و پایدار دانست.سوئد را باید بزرگترین بازار تجارت آزاد منطقه ی اسکاندیناوی شمرد که با دسترسی کامل به اتحادیه ی اروپا،نیروی کار متخصص و زیر ساختهای کلاس جهانی برای مشاغل،در سال 2012  کلاس جهانی برترین استانداردهای زندگی را از آنِ خود کرد.سوئد کشوری است که بالاترین میزان سرمایه گذاری ها را در صنعت جذب کرده است.صنایعی همچون خودرو سازی،نیرو و تولید انرژی،خمیر چوب مخصوص کاغذسازی،پزشکی و در نهایت آمایش و فناوری اطلاعات.

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری،عملاً یکی از مهمترین روشهای دریافت مجوز اقامت شمرده میشود.اینکه برای مهاجرت از کشوری به کشور دیگر نقل و انتقال سرمایه صورت بگیرد و در کشور مقصد بعنوان سرمایه گذار به اقتصاد آن کشور کمک شود،همیشه مورد تشویق کشورهای مهاجر پذیر قرار گرفته است.

سرمایه گذاری در سوئد

ملزومات ویزای سرمایه گذاریِ سوئد:

از طریق این راهکار است که به سرمایه گذاران کشورهای غیر اتحادیه اروپا ویزای سرمایه گذاری برای اقامت در سوئد اعطا میشود.از این رو،این برنامه، مجوز اقامت دائم را به متقاضیانی که حداقل دوره ی اقامتی پنج ساله را بعلاو ی موارد زیر رعایت نکرده باشند،نمی تواند بسرعت  این ویزا را اعطا کند:

گزینه های مجوز اقامت در  سوئد:

فرد دارای پیوندهای خانوادگی در سوئد باشد؛

هنوز در حال درس خواندن در سوئد باشد؛

فرد خوداشتغال باشد و بخواهد به کارش در سوئد ادامه دهد؛

فرد برای تحقیقات و پژوهش به سوئد آمده باشد؛

مهاجرت سرمایه گذار به سوئد:

فرد متقاضی چنین بندی لازم است تا مشمول موارد زیر شده باشد:

1.تجربه ی قابل توجهی در زمینه ی تخصص و مهارت سابق خودش و در حوزه ی اداره شغل مورد نظرش داشته باشد.

2.تسلط خوبی بر یکی از زبانهای سوئدی و یا انگلیسی داشته باشد.

3.آگاهی کامل از نحوه ی فروش کالاها یا خدمات در شرکتهای تجاری سوئد داشته باشد.

4.مال و سرمایه ی کافی برای حمایت خود و خانواده اش به اندازه ی حداقل دوسال زندگی در سوئد را داشته باشد.

5.ثابت کند که قادر به اداره کردن تجارتش به منظور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است و میتواند صاحب حداقل نیمی از یک  شرکت تجاری بازرگانی   باشد.

سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در سوئد با ETF & ADRs   :

راحت ترین راه برای سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید از صندوق مبادله ی ارزی که ETF   نامیده میشود ، می باشد،که به نوعی تنوع فوری را در امنیت تجاری آمریکا ارائه میدهد. سرمایه گذارانی که میخواهند به بیشترین سهام سوئد دست پیدا کنند ، ممکن است مایل باشند رسید سپرده‌گذاری آمریکا (ADR) را  که اوراق بهادار تحت تجارت ایالات متحده است را در نظر بگیرند که این امر نوعی حرکت تقلیدی از جنبش بورس سهام  خارجی میتواند باشد.

مزایا و خطرات سرمایه گذاری در سوئد:

کشور سوئد به سرمایه گذاران سراسر دنیا نوعی اقتصاد بر مبنای سرمایه داری مدرن و سرسخت را پیشنهاد میدهد که از دهه ی 1990 تا کنون بسیاری از رکودهای اقتصادی را پشت سرنهاده است. اما علیرغم این عملکرد قدرتمند اقتصادی ، خطرات زیادی در این راه وجود دارد که سرمایه گذاران بین المللی قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری  باید از آنها آگاه باشند.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد:

1.اقتصاد سرمایه داری قوی:سوئد دارای اقتصاد سرمایه داری رقابتی بالایی است که توانسته پذیرای بسیاری از شرکت های چند ملیتی در مجموعه ی متنوعی از صنایع باشد.

2.ریسک پایین بحران بدهی:نسبت بدهی کشور سوئد به تولید ناخالص داخلی بسیار پایین می باشد و دولت از 1998 به بعد همه سال دارای مازاد در حال تولید دارد.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

ریسک یک سرمایه گذاری در کشور سوئد:

1.نیروی کار اتحادیه:تقریباً 70% نیروی کار سوئد اتحادیه هستند که این امر میتواند برای  بعضی از رسیدهای سرمایه گذاری رایج آمریکا مشکل ایجاد کند.

2.مزایای گسترده ی رفاه:شهرت کشور سوئد بیشتر به دلیل مزایای گسترده ی رفاهی است که تاکنون به آن عمل کرده ولی تنها ممکن است مشکلی با رشد آهسته تولید ناخالص داخلی ایجاد کند.

نکات کلیدی که باید به خاطر سپرد:

*کشور سوئد با داشتن سیستم رفاهی سخاوتمندانه و جهانی با نام الگوی نوردیک ،توانسته  اقتصاد سرمایه داری کاملاً رقابتی را در سطح جهانی توسعه دهد و آن را به فرصتی بسیار بی نظیر برای سرمایه گذاران بین المللی تبدیل کند.

*ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در سوئد خرید  iShares MSCI Sweden Index ETF (NYSE: EWD)   است ؛ در حالی که سرمایه گذاران نخبه و  پیشرفته تر می توانند یکی از رسیدهای سرمایه گذاری رایج ایالات متحده(ADR) را در نظر بگیرند.

*مزایا و خطرات زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران بین المللی قبل از سرمایه گذاری در سوئد باید در نظر بگیرند.

زمینه های اصلی سرمایه گذاری در سوئد:

سوئد از دیرباز به عنوان  کشوری صنعتی در کل جهان شناخته شده است و اهمیت بیشتر آن  به خاطر  جهانی سازی و نوآوری های آن در زمینه ی اقتصاد است. پیشرفت های مختلف فناوری ، باعث شده است که هر بخش های تو در توی صنعتی این کشور، همچون پناهگاهی امن برای سرمایه گذاران بین المللی بشمار آید. برخی از سریعترین مناطق صنعتیِ درحال رشدِ سوئد  که سرمایه گذاران واقعاً می توانند در آن با خیال راحت اقدام نمایند و آن را توسعه ی بیشتری بخشند شامل : اتومبیل ، فناوری های بهداشتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، علوم زندگی ، علوم مواد ، مسافرت و گردشگری ، خدمات مالی و بسیاری دیگر است. جدا از اینها ، به دلیل توجه خاص دولت سوئد به افزایش رشد بهره وری انرژی و منابع جایگزین آن، این کشور استعداد بسیاری در راستای سرمایه گذاری خارجی در زمینه هایی چون محیط زیست ، انرژی و صنعت ساختمان سبز دارد.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

سیاست سرمایه گذاری خارجی FDI:

در سال 1993 ،دولت سوئد حرکتی به سوی سیاست باز و آزادترانه تر در برابر محدودیتهای پیچیده ی موجود رفت.در همین زمان بود که باردیگر سیاست سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)خود را تغییر داد. همچنین در زمانی که سوئد  عضو اتحادیه اروپا شد و به این سازمان پیوست، برخی از اصلاحات ساختاری مهم در اقتصاد این کشور رخ داد.اصلاحاتی که از آن میان می توان به مقررات زدایی در بخش انرژی و ترافیک هوایی و جذب سرمایه گذاری خارجی در ارتباطات اشاره داشت.

انگیزه های خاص:

با در نظر گرفتن اهمیت سرمایه گذاریهای خارجی و مزایایی که این امر به دنبال دارد  دولت سوئد ، تمام تلاش خود را برای تشویق سرمایه گذاری های خارجی در  این کشور به کار بسته است. برای همین هم در گذشته اقدامات قابل توجهی در همین راستا به انجام رسیده  و حالا مقامات این کشور مایلند تا اقدام به رفع مشکلاتی که مانعِ ورود سرمایه گذاری خارجی به سوئد میشوند کنند. دولت سوئد در سال 2003  مالیاتهایی را که بر سود سرمایه ها بسته بود در راستای جذب سرمایه گذاری خارجی لغو کرد. بعلاوه، در سال 2006 شرکتها را مجبور کرد تا عملکردشان را نسبت به قانون جذب سرمایه گذار خارجی بهتر کرده و در اعمال بازرگانی خود سهام بهتری در اختیار سرمایه گذاران خارجی بگذارند.جدای از اینها در حال حاضر سوئد پایین ترین نرخ مالیاتیِ شرکتها  را در اتحادیه اروپا دارا می باشد.

دولت سوئد در راستای جذب و تشویق سرمایه گذار خارجی به این کشور اقدام به تاسیس آژانسهای متعددی همچون آژانس” سرمایه گذاری در آژانس سوئد(ISA)” کرده است.همچنین دولت سوئد در اقدامی دست به تاسیس شورای بازرگانی سوئد نمود که به تقویت نمای کلی و جهانی سوئد کمک کرده و به افزایش قراردادهای تجاری بین شرکتهای سوئدی و  خارجی کمک میکند.

مزایا و خطرات سرمایه گذاری در سوئد

در اینجا به تعدادی از فرصتهای شغلی – سرمایه گذاری در سوئد اشاره میکنیم:

1.کار مشاوره مهاجرت را شروع کنید.

2.دست به کسب و کار اجاره ی قایق بزنید.

3.تجارت بافندگی ژاکت و ژاکت کش بافتِ پشمی را شروع کنید.

4.یک کارگاه روستایی تولید اَرّه برقی را به راه اندازید.

5.یک مدرسه ی زبان باز کنید.

6.پیش دبستانی و کریشه باز کنید.

7.میتوانید اقدام به افتتاح یک آژانس آموزشی کنید.

8.کسب و کار خدمات پخش موسیقی هم نوعی پیشنهاد است.

9.فروشگاه موسیقی بزنید.

10.در کار ضبط و تولید موسیقی وارد شوید.

11.یک نشریه و روزنامه دیجیتال و آنلاین راه اندازی کنید.

12.بوتیک بزنید.

13.خرده فروشی کفش ، صندل ، دمپایی و کمربند شغل نان و آب داریست.

14.عطرفروشی بزنید.

15.خرده فروشی جواهرات و لوازم جانبی مد باز کنید.

16.باز کردن بنگاه تجاری حمل و نقل؛

17.فروشگاه تجهیزات عروسی باز کنید.

18.رستوران بزنید.

19.وارد کار تجهیزات ورزشی بشوید.

20.شرکت نطافت کشتی تاسیس کنید.

ویزای تحصيلي روسيه
تحصیل در روسیه چگونه است؟
سوئد
روش های اخذ اقامت در سوئد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست