سرمایه گذاری در استرالیا و امتیازات جالب توجه آن - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

سرمایه گذاری در استرالیا و امتیازات جالب توجه آن

بدون دیدگاه
سرمایه گذاری در استرالیا

اگر به آمارهای منتشر شده توسط کشور استرالیا در زمینه آمار وضعیت مالی و شرایط رفاه زندگی مردم این کشور و مهاجران توجه کنیم به این نتیجه میرسیم که سرمایه گذاری در استرالیا می تواند راهکار خوبی باشد. کشور استرالیا در چند سال اخیر آمار رشد اقتصادی جالب توجهی داشته و به همین دلیل مقصد بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به شمار می آید. در ضمن قوانین مهاجرتی آسان و شرایط مناسب برای تحصیل و رفاه باعث می‌شود که جذب سرمایه خارجی در این کشور چندان سخت نباشد.

با این تفاسیر در این مطلب می‌خواهیم سرمایه گذاری در استرالیا را بررسی کنیم و ببینیم که شرایط عمومی حضور در این کشور به عنوان یک سرمایه گذار خارجی به چه صورت است.

چرا باید به فکر سرمایه گذاری در استرالیا باشیم؟

کشور استرالیا یکی از کشورهای وسیع دنیا محسوب می شود که بنادر بسیار بزرگی دارد و از لحاظ اقتصادی به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه شناخته می شود. آمار منتشر شده از وضعیت اقتصادی کشور استرالیا در ۲۰ سال اخیر نشان داده که به طور پیوسته در حال رشد بوده و به همین دلیل جمعیت ۲۶ میلیون نفری آن از لحاظ اقتصادی و رفاه در سطح بسیار خوبی هستند. در ضمن شرایط دیگری هم در این کشور وجود دارد که سرمایه گذاری در استرالیا را توجیه می کند:

امکان گرفتن اقامت دائم در استرالیا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بخش اقتصادی و به طور ویژه خرید ملک در استرالیا روش خوبی است که اکثر مهاجران از آن برای گرفتن اقامت دائم استفاده می کنند. در حقیقت کشور استرالیا شرایط حضور و سرمایه گذاری در این کشور را کاملاً آسان و با کمترین دردسر ممکن فراهم آورده تا از این طریق سرمایه خارجی بیشتری به منظور فراهم آوردن رشد اقتصادی بیشتر جذب کند.

سرمایه گذاری در استرالیا

بحث گرفتن اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در استرالیا قوانین خاص خود را دارد. به طور کلی پروسه سرمایه گذاری در این کشور و درخواست برای ویزای اقامت دائم بین یک تا چهار سال طول می‌کشد که عمدتاً بعد از ۴ سال این مجوز به مهاجران داده می‌شود. افرادی که از این طریق اقدام می کنند می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در کنار خود داشته باشند و برای آنها اقامت دائم بگیرند. اما این افراد امکان گرفتن اقامت برای والدین خود ندارند.

ریسک مصادره اموال پایین

در مطالب قبل گفتیم که کشورهای مختلف دنیا با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی خود ممکن است اموال خارجی سرمایه گذاری شده را ضبط کنند. این موضوع تحت عنوان میزان نرخ مصادره اموال یا سلب مالکیت شناخته می‌شود و در یک بازه عددی بین 1 تا 7 سنجیده می شود. کشورهایی که نرخ مصادره کمتری دارند با عدد 1 و کشورهایی که بالاترین نرخ مصادره اموال را دارند با عدد ۷ مشخص می شوند.

طبق بررسی های صورت گرفته در چند سال اخیر مشخص شده که میزان نرخ مصادره اموال در کشور استرالیا معادل یک بوده و در کمترین سطح ممکن قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سرمایه گذاری در کشور استرالیا حاشیه امن بالایی دارد و شما به عنوان یک فرد سرمایه دار مطمئن هستید که سرمایه خود را از دست نخواهید داد.

کیفیت زندگی بالا برای کسانی که به فکر اقامت دائم هستند

اگر سرمایه گذاری دراسترالیا را به عنوان یک ابزار برای مهاجرت به استرالیا و گرفتن اقامت دائم استرالیا در برنامه خود دارید، کیفیت زندگی در این کشور بسیار خوب و در سطح بزرگترین و اصلی ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. طبق آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۱۹ مشخص شده که میزان امید به زندگی در کشور استرالیا نزدیک به ۸۲ سال است و میانگین درآمد سالانه هر کدام از آنها چیزی در حدود ۳۰ هزار دلار برآورد می شود.

آمار جالب دیگری که کیفیت زندگی استرالیایی ها را نشان می دهد، آمار بیکاری بسیار پایین این کشور است که طبق آمارهای رسمی در حدود ۵ درصد است. جالب است بدانید که نزدیک به ۷۳ درصد از مردم استرالیا با محدوده سنی بین ۱۵ تا ۶۴ سال شاغل هستند و به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که کیفیت زندگی مردم در این کشور بهترین بهانه برای سرمایه گذاری در استرالیا است.

سهولت در سرمایه گذاری

آمارهای منتشره توسط بانک جهانی نشان می‌دهد که کشور استرالیا از لحاظ آسانی در راه اندازی یک کسب و کار دومین کشور دنیا محسوب می شود. در ضمن این کشور برای جذب مهاجر و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری حداقل سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار دلار در نظر گرفته است. این آمارها نشان می‌دهد که اگر چه شرایط اقتصادی کشور استرالیا بسیار خوب است اما به راحتی می‌توان در این کشور سرمایه گذاری کرد.

جالب است بدانید که در حال حاضر نزدیک به ۲۰ هزار شرکت خارجی در استرالیا فعالیت می‌کنند و این نشان می‌دهد که ریسک پایین و سوددهی طولانی مدت در این اقتصاد امکان پذیر است. در ضمن شرکت‌ها هم برای حضور در این کشور و راه اندازی کسب و کار خود در دسر کمتری متحمل می‌شوند.

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

نرخ سود سپرده پایین و حضور سرمایه در بازارهای موازی

همه ما می دانیم که بالا بودن نرخ سود سپرده باعث می‌شود که مردم از سرمایه گذاری ریسکی خودداری کنند و ترجیح دهد که از طریق پس انداز و سود بانکی امور زندگی خود را بگذرانند. اما سیاست کشور استرالیا در این بحث کاملاً متفاوت بوده و در حال حاضر میزان سود سپرده بانکی در این کشور در حدود یک درصد است. حتی در سال های بسیار دور مانند ۱۹۸۱ میلادی هم سود سپرده بانک‌های این کشور در حدود ۶ درصد بوده که نشان دهنده رغبت پایین مردم به استفاده از پس انداز است.

اما نرخ سود سپرده پایین برای کسانی که به فکر سرمایه گذاری در کشور استرالیا هستند خبر بسیار خوبی است. در واقع این موضوع باعث می‌شود که مردم سرمایه خود را به سمت بازارهای موازی ببرند و این در بلندمدت منجر به رونق اقتصادی و جذب مشتری بیشتر برای سرمایه گذاری می شود.

نرخ تورم پایین و جلوگیری از افت ارزش پول سرمایه گذاران خارجی

یکی از بزرگترین خطرات در مورد سرمایه‌گذاری خارجی این است که کشور مقصد نرخ تورم بالایی داشته باشد و این موضوع باعث افت ارزش پول شود. به همین دلیل سرمایه‌گذاران خارجی به دنبال کشورهایی هستند که نرخ تورم آنها پایین تر باشد و کمترین صدمه را به سرمایه آنها وارد کند. در بررسی های آمار نرخ تورم در کشور استرالیا مشخص شده که میزان تورم در سالهای ۲۰۱۲ در حدود چهار درصد و در سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۲ درصد است. این یعنی کسانی که به فکر سرمایه گذاری در استرالیا هستند با احتمال بسیار زیادی اطمینان دارند که ارزش سرمایه آنها بعد از چند سال پایین نمی آید.

امکان تحصیل رایگان برای همسر و فرزندان در استرالیا

کسانی که گزینه سرمایه گذاری در استرالیا را به عنوان یک راهکار برای گرفتن اقامت دائم انتخاب می‌کنند از چند مزیت جالب دیگر برای خانواده خود هم بهره می‌برند. این افراد در وهله اول امکان تحصیل رایگان در کشور استرالیا را دارند و در کنار آن می‌توانند از کلیه خدمات درمانی، بهداشتی و رفاهی همانند سایر شهروندان این کشور استفاده کنند. از طرف دیگر اعضای خانواده آنها که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شوند امکان تحصیل رایگان و دریافت خدمات رایگان را خواهند داشت و در صورت بازنشستگی در این کشور شرایط برای دریافت مستمری آنها هم فراهم می شود.

جمع بندی

سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به منظور گرفتن اقامت یک راهکار مناسب و سریع است که در مورد اکثر کشورهای دنیا مانند ترکیه، کانادا و استرالیا امکان پذیر است. معمولاً کشورهای میزبان برای کسانی که از لحاظ سرمایه مشکل خاصی ندارند استقبال می کنند و شرایط گرفتن اقامت دائم را برای آنها فراهم می‌کنند. در این مطلب به شما گفتیم که برای سرمایه گذاری در استرالیا می‌توانید چه کارهایی انجام دهید، اما برای گرفتن اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره با کارشناسان ما از راه های ارتباطی در قسمت تماس با ما استفاده کنید و با ما تماس بگیرید.

پاسپورت دوم کشور اکوادور
پاسپورت دوم کشور اکوادور و مزایای آن
ثبت شرکت در انگلستان
اخذ اقامت انگلیس از طریق ثبت شرکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست