مهاجرت به استونی و اخذ اقامت دائم - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت به استونی و اخذ اقامت دائم

بدون دیدگاه
مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی: اگر شما جزو افرادی هستید که در کشورهای غیراتحادیه اروپا زندگی میکنید و شیفته ی پیشرفت اقتصادی و وضع رفاهی خوب استونی شده اید و میخواهید برای مدتی بیش از شش ماه در این کشور زندگی کنید، لازم است که حتماً برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایید. مجوزی که علاوه بر زندگی در این استونی فرصت کار کردن و کسب درآمد هم به شما میدهد. در صورتیکه خواهات ماندن دائمی در این کشور هستید باید درخواست مجوز اقامت موقت طولانی مدت بدهید، که البته پس از دریافت آن کم کم قادر خواهید بود درخواست اقامت دائم داده و ساکن استونی شوید.

مهاجرت به استونی

راه های مهاجرت به استونی

در اینجا بعضی از راه های مهاجرت و کسب اقامت در استونی را برای شما می آوریم:

*مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

شما با داشتن سرمایه ای حدود 65000یورو و یا بیشتر میتوانید در استونی سرمایه گذاری در شرکتی نموده و مجوز اقامت بگیرید. البته لازم است که نشان دهید ماندنتان در استونی لازم است و به سرمایه گذاری تجاریتان در این کشور مربوط میشود.

*از طریق خانواده تان:

در صورتیکه یکی و یا هردو نفر والدین همسرتان در زمان تولد همسرتان ساکن استونی بوده و شهروند این کشور به حساب می آیند، شک نکنید که همسر شما هم سیتیزن و یا شهروند استونی محسوب شده و شما از این طریق میتوانید درخواست مجوز اقامت دراین کشور را کنید. البته این را بدانید که در ابتدا باید مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند هر دوی شما همسر قانونی و ثبت شده ی همدیگر هستید.

*ویزای استارت آپ:

موسسان و بنیانگذارن کارآفرین و استارت آپ ها قادر خواهند بود که مجوز اقامت در استونی را دریافت نمایند.

تحت پوشش برنامه ی ویزای استارت آپ، یک استارت آپ بعنوان یک شغل تجاری شناخته شده که میتواند موجبات توسعه و تنوع و ابداعات مختلف را فراهم آورد .

*ویزای تحرک جوانان:

جوانان اهل استرالیا، نیوزلند و یا کانادا که بین 18 تا سی سال سن دارند میتوانند تحت پوشش برنامه تعطیلات کارساز ، برای اقامت دائم در استونی درخواست داده و به این کشور مهاجرت نمایند.

همچنین، در کشور استونی این امکان وجود دارد که مجوز اقامت موقت را بتوان برای خارجیها صادر کرد. برای این منظور هم راهکارهایی هست که در زیر به بعضی از آنها اشاره می کنیم:

*ازدواج با فردی که مقیم دائم در استونی می باشد؛

* اسکان و زندگی با یک خویشاوند و فامیل نزدیک که دائماً در استونی ساکن است؛

*کار؛

*استفاده از فرصتهای آموزشی و مطالعاتی در دانشگاه ها و موسسات علمی پزوهشی استونی؛

*تجارت؛

*بخاطر منافع و مصالح عمومی قابل توجه همچون مساله های مربوط به حقوق بشر؛

راه های مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی

درخواست مجوز اقامت دائم بخاطر اشتغال:

خارجی ها و افرادی که ساکن کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشند برای استفاده از فرصتهای شغلی در کشور استونی ملزم به دریافت مجوز اقامت و یا مجوز کار برای انجام هرگونه فعالیتی در این کشور، براساس قوانین و مقررات و قراردادهای کاری استونی می باشند. افراد و شهروندان غیر اروپایی می توانند درخواست مجوز اقامت برای کار در استونی را بدهند نها در صورتی که رقابت آزادانه ای در استخدام نیروی کار برای جای خالی موجود وجود داشته باشد و آن شهروند هم باید صلاحیت، تحصیلات لازم، سلامتی، تجربه ی کاری ، مهارتهای خاص و دانش مورد نیاز در زمینه ی کسب آن شغل مورد نظر را برخوردار باشد. اجازه ی اقامت متقاضی تنها درصورتی صادر می شود که فرد از میزان دستمزد و حقوق و مزایای خود بطور برابر با بقیه ی کارکنان و در شرایط یکسان با شهروندان استونی اطمینان حاصل کند. کارفرما هم باید بپذیرد که به متقاضی خارجی دستمزدی را پرداخت کند که حداقل برابر با دستمزدهای متوسط ​​سالانه اخیر در استونی باشد که این امر توسط دفتر آماری استونی منتشر شده و ضریب آن 1/24 می باشد.

توافق بنیاد بیمه ی بیکاری استونی و رقابت آزاد زیاد واجب نیست زمانیکه درخواست متقاضی برای اشتغال درحالی باشد که فرد دانشمند، رایزن، مشاور(که با مدرک تخصص کاملاً مورد نیاز است)، و یا به منظور انجام وظایف مدیریتی یا نظارتی شخصی حقوقی و شرکتی که ثبت شده در استونی باشد و توسط قوانین خصوصی اداره میشود. در این حالت باید بدانید که برخی شرایط برای صدور مجوز اقامت اعمال می شوند:

*شرکت مورد نظر باید در استونی حداقل به مدت پنج ماه به ثبت رسیده باشد.

*شرکت مورد نظر حداقل به مدت پنج ماه باید فعالیت اقتصادی پیگیر و مستمر داشته باشد.

*اعطای مجوز اقامت باید به نحوی باشد که فرد را در راستای گرفتن اقامت جهت اشتغال به طور مفید یاری کرده و او را به مقصودش برساند.

مجوز اقامت به منظور تجارت:

یک فرد غیر اروپایی متقاضی اقامت در استونی که صاحب سهامی از یک شرکت است و یا عنوان مالک خصوصی شرکت را برخود دارد و یا در آمد مستمر دارد میتواند برای اقامت در استونی جهت تجارت در این کشور درخواست بدهد. ناگفته نماند که این شرکت و یا مالک خصوصی باید در سازمان ثبت بازرگانی استونی به ثبت برسد و این گونه حل و فصل ها برای متقاضی خارجی جهت براه انداختن تجارتش بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. شرکت و یا مالک خصوصی طبق قوانین مهاجرتی استونی ملزم به داشتن نقشه ی بازرگانی بوده بطوریکه ویژگی ها و دامنه ی تجاری شرکت را بیان کرده و قادر باشد پیش بینی درستی از اوضاع مالی شرکت تا دوسال مالی آینده را ارائه دهد.همچنین لازم است تعداد کارکنان و صلاحیتها و مهارتهای لازم آنان را عنوان کرده و جایگاه هرکدام را مشخص نماید.

بطور کل:

*یک متقاضی اقامت غیر اروپایی بعنوان شرکت لازم است که از حداقل سرمایه ای شخصی تحت مالکیت خودش به میزان 65000 استونیایی استثنایی بهره مند باشد.

*یک متقاضی اقامت غیر اروپایی بعنوان مالک خصوصی لازم است که از حداقل سرمایه ای شخصی تحت مالکیت خودش به میزان 16000استونیایی استثنایی بهره مند باشد.

سرمایه سهام یک شرکت ، تعهدات فرعی و ارزش داراییهای ثابت ثبت شده ی آن میتواند به عنوان سرمایه گذاری شرکت و یا فرد خصوصی مالک در نظر گرفته شود. در همین راستا لازم است که درآمد مستمر قانونی شرکت و یا مالک خصوصی به مدت شش ماه نمایش داده شود که معادل با دستمزد متوسط هجده استونیایی می باشد.

خوب است بدانیم که در زمینه ی مهاجرت و شهروندی در استونی، وزارت کشور استونی سیاست هایی را در رابطه با اقامت موقت و تسویه حساب در استونی ، سیاست شهروندی ، سیاست انطباق و سیاست پناهندگی تدوین و پیاده سازی کرده است.

دانشجویان و دانش آموزان غیر اتحادیه اروپا هم برای تحصیل در استونی ملزم به کسب حداقل مجوز اقامت موقت می باشند. بد نیست متوجه این امر باشیم که کشور استونی به هیچ وجه ویزای تحصیلی صادر نمی کند و همه ی دانشجویان غیر اروپایی برای تحصیل و یا ادامه تحصیل در این کشور لازم است که درخواست کسب مجوز اقامت موقت نمایند. پس از این مرحله است که دانشجو میتواند درخواست ویزای کوتاه مدت(C Visa) و یا ویزای بلند مدت(D Visa) برای سفر به استونی و اقامت در این کشور را نماید.

راه های مهاجرت به استونی

مهاجرت به استونی

استخدام پرستار در سوئد
روش استخدام پرستار برای کشور سوئد
دانشگاه علوم پزشکی و دندان پزشکی یودوکیمف مسکو
دانشگاه علوم پزشکی و دندان پزشکی یودوکیمف مسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست