از چه راهکارهایی می توانیم برای مهاجرت به نروژ اقدام کنیم؟ - دادآور نسیم مهر

از چه راهکارهایی می توانیم برای مهاجرت به نروژ اقدام کنیم؟

بدون دیدگاه
مهاجرت به نروژ

کشور نروژ به عنوان یکی از کشورهای امن و مرفه اروپا و حتی دنیا شناخته می‌شود و این موضوع باعث شده که مهاجرت به نروژ برای تجربه زندگی راحت تر تبدیل به یک برنامه شود. کشور نروژ جمعیتی در حدود ۵ میلیون نفر دارد و نرخ بیکاری آن در حدود ۴ درصد است. مردم این کشور از سطح رفاه مطلوبی برخوردار هستند و از لحاظ ایمنی و انجام جرم و جنایت در بهترین سطح قرار دارند.

روش های مختلفی برای مهاجرت به نروژ یا اقامت دائم در این کشور وجود دارد. البته باید بپذیریم که این کشور بسیار سردسیر و کوهستانی بوده و در بیشتر نواحی آن به صورت ۶ ماه در سال روز و ۶ ماه در سال است. این یعنی اگر فرد با شرایط سردسیر هماهنگی نداشته باشد یا نتواند این شرایط خاص را تحمل کند، به احتمال زیاد در معرض افسردگی خواهد بود. اما در هر حال تجربه حضور در این کشور می‌تواند جذاب تر و بهتر از بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی کانادا باشد.

مهاجرت به نروژ با چه امتیازاتی همراه است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که با وجود فراهم بودن امکان مهاجرت به آلمان یا حتی مهاجرت به استرالیا و نیوزیلند، چرا باید کشور نروژ را انتخاب کنیم؟ حقیقت ماجرا این است که کشور نروژ از لحاظ رفاه شهروندی در سطح مطلوبی قرار دارد و خدمات عمومی آنها هم بسیار خوب است. این یعنی کسانی که به صورت فردی یا خانوادگی درخواست اقامت دائم در کشور نروژ را می دهند، احتمالا زندگی فوق العاده راحت و با کیفیتی را خواهند داشت.

امتیاز جالب توجه دیگری که در مورد مهاجرت به نروژ وجود دارد این است که پیدا کردن کار در این کشور راحت است و از طریق مهارت می توان در آنجا ویزا یا حتی اقامت دائم گرفت. در نهایت تحصیل در مقاطع مختلف در کشور نروژ رایگان است و این باعث می‌شود که دانشجویان و افراد نخبه سایر کشورها برای حضور در این کشور مشکل خاصی نداشته باشند.

مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

اما شیوه های اقامت دائم یا گرفتن تابعیت نروژ متنوع هستند و شامل موارد زیر می شوند:

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل به عنوان آسان ترین راهکار

تابعیت نروژ از طریق تحصیل به کمک تحصیل در مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است و جالب است بدانید که تحصیل در کشور نروژ رایگان است. البته برای هر کدام از این مقاطع تحصیلی محدودیت هایی در نظر گرفته شده که باید رعایت کنید:

تحصیل در دبیرستان یا کالج

معمولا دوره تحصیلی دبیرستان و کالج در کشور نروژ به زبان نروژی است و به همین دلیل فرد باید حداقل سطح یک زبان نروژی را داشته باشد. در برخی از این دبیرستان ها امکان استفاده از زبان انگلیسی وجود دارد که در این صورت فرد باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس

معمولاً در دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی صحبت می‌شود و به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل با نمره ۵ ضروری است. برای دانشجویان در این مقطع هزینه چندانی وجود ندارد و امکانات رفاهی و تحصیلی مناسبی هم در اختیار آنها قرار دارد. برای این افراد زمان مشخصی برای انجام کار پاره وقت یا دانشجوی تعریف نشده و ممکن است برای گذراندن زندگی خود دچار مشکلاتی شوید. به همین دلیل باید شرایط مالی خود را از قبل آماده کرده باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

کشور نروژ برای دادن تابعیت از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ۶ و همچنین گذراندن دوره تحصیلی کارشناسی را ضروری می داند. کسانی که از این طریق برای مهاجرت به نروژ اقدام می‌کنند می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند و از این طریق هزینه زندگی خود را تامین کنند. در ضمن داشتن مبلغی در حدود ۱۰ هزار یورو برای ۶ ماه قبل در حساب بانکی و ارائه آن به سفارت برای گرفتن مجوز ضروری است.

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا برای دانشجویان خارجی بسیار سخت است و پذیرش آن با مشکلات زیادی همراه است. به همین دلیل توصیه می شود که دانشجویان حتماً دوره‌های قبلی را در کشور نروژ بگذرانند و سپس وارد دوره دکترا شوند. افراد شاغل در دوره دکترا به صورت ماهانه ۲۲ هزار کرون نروژ به عنوان حقوق دریافت می‌کنند و در کنار آن امکان استفاده از بیمه درمانی یا امکان تحصیل رایگان همسر و فرزند را هم دارند.

افراد فارغ التحصیل از دوره دکترا باید یک دوره سه ساله را به صورت موقت به کار و زندگی در این کشور بپردازد تا پس از آن امکان دریافت پاسپورت و مهاجرت به نروژ برای آنها فراهم شود.

البته جزئیات بیشتری در بحث دریافت تابعیت از طریق تحصیل در نروژ وجود دارد که حتماً با کارشناسان ما در این مورد صحبت کنید تا اطلاعات جزئی بیشتری در اختیار شما بگذارند.

مهاجرت از طریق کار برای افرادی که مهارت دارند

اگر در یک زمینه خاص آموزش دیده اید یا مهارت شما برای انجام برخی کارها در سطح مطلوبی باشد، شیوه فوق‌العاده‌ای برای مهاجرت به نروژ دارید و می توانید بعد از سه سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. معمولاً کسانی که از این طریق جذب می‌شوند بلافاصله ویزای کار کشور نروژ را دریافت می‌کنند و بعد از ۳ سال فعالیت و پرداخت مالیات موفق به اخذ اقامت دائم این کشور می شوند.

نکته ناامید کننده در رابطه با مهاجرت به نروژ از طریق کار این است که معمولاً کارفرمایان ترجیح می‌دهند که از نیروهای نروژی یا حتی نیروهای اروپایی استفاده کنند و در صورتی که شخص متقاضی پیدا نشد، درخواست خود را به خارج از خاک اروپا می فرستند. با این وجود می توان از طریق کاریابی های بین المللی یا حتی وب سایت های بین المللی درخواست کار در کشور نروژ را پیدا کرد. البته توصیه ما این است که شرایط تحصیل در این کشور را فراهم کنید و بعد از گذراندن یک دوره تحصیلی در آنجا مشغول به کار شوید.

البته پیشنهادات دیگری هم در این زمینه برای مهاجرت به نروژ وجود دارد که حتماً با کارشناسان ما صحبت کنید تا راهکارهای دیگر را هم به شما معرفی کنند.

اقامت دائم نروژ

اقامت دائم نروژ

مهاجرت از طریق تولد فرزند

با وجود اینکه بسیاری از کشورهای دنیا مانند آمریکا و کانادا از اعطای تابعیت از طریق خاک اقدام می‌کنند، اما این موضوع در مورد کشور نروژ صدق نمی‌کند و آنها تابعیت از طریق خون را قبول دارند. این یعنی کسانی که که گرفتن تابعیت کشور نروژ را دارند باید از والدین نروژی زاده شوند و بعد از آن امکان گرفتن تابعیت نروژی برای آنها فراهم می شود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت برای افراد مسن

افرادی که در سن بالایی هستند و امکان گرفتن مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یا حتی تحصیل را ندارند می توانند گزینه ای مانند سرمایه گذاری را امتحان کنند. با توجه به وضعیت مناسب اقتصادی و شرایط کار در این کشور، طبیعتاً سرمایه گذاری هم می تواند راهکار خوبی برای کسب درآمد و سود آوری باشد و پس از سه سال هم می توان اقامت دائم کشور نروژ را گرفت.

شرط اصلی و مهم مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری این است که فرد حداقل ۱۰۰ هزار یورو را در این کشور سرمایه گذاری کند. بنابراین اگر از لحاظ شرایط مالی توانایی فراهم آوردن جنین مبلغی را دارید، به راحتی می توانید با این روش اقامت دائم سه ساله بگیرید و بعد از ۷ سال پاسپورت و تابعیت این کشور را دریافت کنید.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راهکارهای مناسب برای گرفتن مهاجرت به کشورهای مختلف و طبیعتاً مهاجرت به نروژ است. طبق قوانین کشور هر فردی که با یک تبعه یا مقیم دائم کشور نروژ ازدواج کند، امکان دریافت تابعیت و اقامت دائم این کشور را دارد. البته در این بین امکان ازدواج صوری هم وجود دارد که باید از مسیر قانونی انجام شود و مدارکی در اختیار شما قرار گیرد تا از طریق آن برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید.

معمولاً کشور نروژ برای استفاده از این روش یک دوره شش ماهه در نظر می گیرد و یک مجوز شش ماهه حضور در این کشور را صادر می‌کند. فرد درخواست دهنده در این مدت باید ازدواج کند و بعد از ۶ ماه و ازدواج به صورت قانونی امکان مهاجرت به نروژ برای آنها فراهم می شود.

مهاجرت از طریق پناهندگی

گرفتن پناهندگی از همه کشورهای دنیا با ریسک زیادی همراه است و با توجه به اینکه پناهجویان در کشورهای مختلف شرایط نامطلوبی را تجربه می کنند، استفاده از آن توصیه نمی‌شود. دسترسی به کشور نروژ با توجه به دوری مسافت و نداشتن ارتباط مستقیم برای ایرانی ها سخت و غیر ممکن است و به همین دلیل بهتر است که راهکار های دیگر را برای مهاجرت به نروژ امتحان کنید.

مطمئن باشید که راهکارهای گرفتن تابعیت نروژ محدود نیستند و شما هر شرایطی که داشته باشید می توانید آنها را با کارشناسان ما در میان بگذارید تا آنها بهترین و مطمئن ترین راهکار مهاجرت به نروژ را به شما معرفی کنند.

مهاجرت به نیوزیلند
مهاجرت به نیوزیلند و شرایطی که باید در مورد آن بدانید
تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلستان چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست