مهاجرت به نیوزیلند و شرایطی که باید در مورد آن بدانید - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت به نیوزیلند و شرایطی که باید در مورد آن بدانید

بدون دیدگاه
مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلند در چند سال اخیر در زمینه های مختلف رشد چشمگیری داشته و به همین دلیل درخواست برای مهاجرت به نیوزیلند روند رو به رشدی را دنبال می کند. از طرف دیگر جمعیت پایین و سهولت در گرفتن اقامت دائم نیوزیلند موارد دیگری هستند که افراد را برای مهاجرت به این کشور تشویق می کنند. البته باید این واقعیت را هم قبول کنیم که گرفتن اقامت نیوزیلند نیاز به شناخت مسیر دارد و ممکن است که خود شما در این مسیر موفق عمل نکنید.

بنابراین در ادامه به شما خواهیم گفت که برای مهاجرت به نیوزیلند باید چه شرایطی داشته باشید و از چه مسیرهایی اقدام کنیم. در ضمن به بخش خدمات و توانایی های گروه خود هم اشاره می‌کنیم که طبیعتاً در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

شرایط عمومی مهاجرت به نیوزیلند

نیوزیلند یکی از کشورهای درحال توسعه دنیا محسوب می شود که کیفیت زندگی بالا و اعتبار بالای پاسپورت و ویزا از مهم‌ترین ویژگی آن محسوب می‌شود. این کشور ۴ میلیون نفری از لحاظ دسترسی به امکانات رفاهی در سطح مطلوبی قرار دارد و گرفتن اقامت دائم نیوزیلند نسبت به کشورهای دیگر مانند کانادا و استرالیا بسیار راحت تر است. کسانی که قصد حضور در کشور نیوزیلند و مراجعه به این کشور را دارند باید شرایط زیر را داشته باشند:

تسلط کامل به زبان انگلیسی با توجه به اینکه زبان رسمی این کشور انگلیسی است

سلامت کامل جسمی و روحی و نداشتن هرگونه سوء پیشینه کیفری و قضایی

داشتن حداکثر سن ۵۵ سال

ارائه گذرنامه معتبر

داشتن درخواست رسمی برای حضور در این کشور با توجه به شیوه های مختلف اخذ اقامت دائم

مهاجرت به نیوزیلند

با توجه به شرایط خاصی که برای مهاجرت به نیوزیلند در نظر گرفته شده به نظر می‌رسد که افراد مسن و بین ۴۵ تا ۵۵ سال کار راحت‌تری نسبت به گرفتن اقامت کانادا یا اقامت استرالیا داشته باشند. با این وجود مسیر های اخذ اقامت دائم نیوزیلند به شکل زیر است:

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تحصیل

امکانات تحصیلی و خدمات رفاهی دانشجویان در کشور نیوزیلند در سطح مطلوبی قرار دارد و افراد می توانند در دوره های تحصیلی مختلف این کشور ادامه تحصیل دهند. نکته جالبی که در مورد تحصیل در کشور نیوزیلند وجود دارد این است که دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و این زمان برای دانشجویان دوره فوق لیسانس تا ۲۰ ساعت و برای دانشجویان دوره دکترا تا ۳۰ ساعت افزایش می یابد.

داشتن نمره بالا در مدرک آیلتس برای دانشجویان درخواست دهنده ضروری است و در کنار آن باید ثابت کنند که از لحاظ مالی مشکلی برای ادامه تحصیل در این کشور ندارند. معمولاً هزینه تحصیل در کشور نیوزیلند بین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار دلار نیوزیلند متغیر است و بعد از اتمام تحصیل هم یک تا سه سال فرصت دارند تا شغل مناسبی پیدا کنند و درخواست مهاجرت به نیوزیلند را داشته باشند.

تحصیل در نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از مسیر هایی است که کار شما را برای اخذ اقامت دائمی نیوزیلند راحت می کند. کارآفرینان و افراد فعال در حوزه کسب و کار می‌توانند از طریق کارآفرینی یا راه اندازی یک کسب و کار جدید امکان سرمایه‌گذاری در کشور نیوزیلند را داشته باشند و به کمک آن اقامت دائم بگیرد. به طوری کلی مسیرهای سرمایه‌گذاری در کشور نیوزیلند شامل سه مسیر سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی می شوند که حداقل سرمایه فرد هم باید سه میلیون دلار نیوزیلند باشد.

برای این افراد محدودیت سنی زیر ۶۵ سال و همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر ضروری است و موارد عمومی تر هم باید در کنار آن رعایت شوند

مهاجرت به نیوزیلند از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از بدترین مسیرهای ممکن برای درخواست اقامت در کشور های مختلف و به طور ویژه کشور نیوزیلند است. این راهکار بیشتر برای کسانی قابل استفاده است که با توجه به شرایط قومیت یا مذهبی از لحاظ جانی تهدید شود و نگرانی نسبت به سلامت او وجود داشته باشد. به همین دلیل است که اثبات این شرایط برای مقامات کشور نیوزیلند بسیار سخت است و فرد باید مدارک قطعی و ثابت کننده داشته باشد.

اقامت دائم از طریق مهاجرت راهکار خوبی نیست و توسط گروه ما هم پیشنهاد نمی‌شود. اما اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این روش مهاجرتی به دست بیاورید از طریق شماره های سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مهاجرت به نیوزیلند

مهاجرت به نیوزیلند از طریق تخصص

جذب نیروهای کاری متخصص و ماهر یکی دیگر از برنامه‌های کشور نیوزیلند برای حمایت از تولید در این کشور است. با توجه به اینکه داشتن مهارت های ضروری برای فعالیت در این کشور باعث شد که کارفرمایان با کمبود نیروی کار ماهر مواجه شوند، استخدام نیروی کار ماهر از خارج از کشور در برنامه کارفرمایان است و معمولاً قرارداد سه ساله با افراد بسته می شود و برای آن ها ویزای کار صادر می شود.

برای استفاده از ویزای کار نیوزیلند داشتن آفر یا پیشنهاد کار و همچنین تاییدیه از طرف کارفرما ضروری است. برای استفاده از این گزینه شما می توانید به لیست مهارت های مورد نیاز کشور نیوزیلند مراجعه کنید و برای یکی از آنها درخواست دهید. با انجام این کار درخواست شما به کارفرما ارسال شده و در صورت تایید، درخواست استخدام شما ارسال می شود و از این طریق امکان مهاجرت به کانادا برای شما فراهم می شود. برخی از مشاغل مانند پرستارها با وسواس بیشتری انتخاب می‌شوند و این شانس شما را برای گرفتن اقامت بالاتر می برد.

اگر به فکر اخذ اقامت دائم نیوزیلند از طریق نیروی کار ماهر هستید باید شرایط زیر را داشته باشید:

حداقل ۳ سال در زمینه کاری مورد نظر تجربه داشته باشید

باید به طور کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید

مدرک رسمی تایید کننده مهارت یا گواهی اشتغال داشته باشید

مهارت شما در لیست درخواست کشور نیوزیلند باشد

سلامت بدنی و روحی داشته باشید

سن شما از ۵۶ سال کمتر باشد

اقامت نیوزیلند

مهاجرت از طریق ازدواج یا پیوستن به همسر

یکی از تغییرات جدیدی که در قوانین مهاجرت به نیوزیلند به وجود آمده این است که اعطای تابعیت به فرزندان از از تابعیت خاک به تابعیت خون تغییر کرده است و به همین دلیل تنها کسانی می‌توانند از طریق تولد در این کشور اقامت بگیرند که یکی از والدین آنها نیوزیلندی باشد. این یعنی گرفتن اقامت از لحاظ ازدواج راهکار خوبی برای مهاجرت است و در کنار آن می‌توانید به فرزندانتان هم تابعیت کشور نیوزیلند بدهید.

یکی از راهکارهای مهاجرت به نیوزیلند این است که فرد با یک تابعه این کشور ازدواج کند. افراد برای ازدواج در این کشور هم باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند و ازدواج ۱۶ یا ۱۷ ساله ها هم باید با رضایت پدر و مادر انجام شود. در ضمن کسانی که همسر آنها تابعیت کشور نیوزیلند را گرفته یا در حال حاضر در حال تحصیل یا کار در این کشور است می‌تواند از ویزای الحاق یا پیوستن به همسر استفاده کند. این افراد باید گواهی ازدواج و فرم درخواست مورد نظر را ارائه دهند و در کنار آن نامه پذیرش همسر از دانشگاه یا از محل کار مورد نظر را هم داشته باشند تا درخواست آنها مورد موافقت قرار گیرد.

مهاجرت به نیوزیلند نسبت به کشورهای دیگر مانند آمریکا و کانادا راحت تر است، اما این دلیلی نمی‌شود که شما بدون تجربه کافی اقدام کنید و مطمئن باشید که با درخواست شما موافقت می شود. بنابراین حتی اگر احساس می کنید که شرایط لازم را دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در این زمینه به شما کمک کنند و بهترین مسیر را برای اقامت دائم نیوزیلند در اختیار شما قرار دهند.

تحصیل در استونی
همه چیز درباره تحصیل در استونی
مهاجرت به نروژ
از چه راهکارهایی می توانیم برای مهاجرت به نروژ اقدام کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست