چگونه می توان به هلند مهاجرت کرد؟ - مهاجرت به هلند 2020 -موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

چگونه می توان به هلند مهاجرت کرد؟

بدون دیدگاه
راه های مهاجرت به هلند

تقریبا برای اینکه بتوانید به یک هلندی تبدیل شوید و راه های مهاجرت به هلند را یاد بگیرید، دوازده مرحله وجود دارند که باید آنها را مدنظر گرفته و پشت سر بگذارید. ما برای شما دوستان این دوازده مرحله را در اینجا گرد هم آورده ایم.

باید گفت که برای مهاجرت به هلند یک سری موانع وجود دارند که به نوع ویزا و درخواست اقامت شما برای این کشور بستگی دارند. در واقع بسته به اینکه از کجا می آیید و به چه روشی تصمیم گرفته اید به هلند مهاجرت کنید این موانع و موارد قانونی را باید پشت سر بگذارید. به شما بگوییم در صورتیکه جواب درخواست شما چندین ماه طول کشید لازم نیست زیاد دلشکسته و سرخورده شوید. این روند کار است.

به هر دلیلی که باشد شما قرار است هلند را بعنوان سرزمین جدیدی برای زندگی انتخاب کنید. برای همین هم باید با سازمان مهاجرتی ندرلند یا همان اداره ی مهاجرت و تبعه پذیری هلند(IND) تماس بگیرید که البته هر چه این تماس زودتر باشد بهتر است. این در واقع اولین قدم برای مهاجرت به هلند به شمار می رود. در ابتدا لازم است با این اداره تماس بگیرید.

باید بدانیم که قوانین و مقررات مربوط به مهاجرت به هلند همیشه در معرض تغییرات و اصلاحات مكرر است. علت این وضعیت هم سیاست ها ، بخشنامه ها و پرونده های حقوقی است که عمدتاً توسط هیئت مهاجرت هلند (IND) بیان شده و در معرض قانونگذاران این بخش قرار می گیرند. بنابراین دور از ذهن نیست که مسائلی از این دست کمتر توسط قانون مورد تصمیم گیری قرار می گیرند. در کل واقعیت این است که اجرای قوانین و مقررات مهاجرتی اروپا بر روی قوانین مهاجرتی هلند تاثیر خود را به مرور زمان خواهد گذاشت. بطوریکه آنچه که در باب مهاجرت امروز دارای اعتبار است، فردا لزوماً از اعتبار چندانی برخوردار نخواهد بود. اگر کسی هم بخواهد از  این فضای هر لحظه در حال تغییر مهاجرتی به خوبی آگاه شود، لازم است تا از سیاستهای در حال تغییر استفاده کرده و اشراف کامل بر وضعیت کلی  مهاجرت به هلند داشته باشد.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

*اقامت کارآفرینان و سرمایه گذاران در هلند:

یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور هلند، از طریق کار آفرینی سرمایه گذاری در هلند است.

 مجوز اقامت کوتاه مدت و بلندمدت برای هلند:

باید گفت که مهاجرت به هلند برای اهداف تجاری به شدت قانون مدار است. و البته همینطور برای مواردی که اهداف خصوصی برای اقامت مطرح شده باشد. در این خصوص مجوزهای اقامتی کوتاه مدت و بلند مدتی وجود دارند که هر کدام آنها فرآیندهای ویژه ی خاص خود را برای پشت سر گذاشتن دارند. به منظور کسب هر کدام از این مجوز ها فرد باید تقاضای مهاجرتی خود را از همان کشور مبداء خود شروع کند.

برای مواردی چون اقامت کوتاه مدت برای اهداف تجاری و یا تبادلات علمی فرد می تواند تقاضای خود را  برای دریافت ویزای شینگن در سفارتخانه و یا کنسولگری هلند در کشور خودش و یا اگر وجود نداشت در نزدیکترین کشور همسایه تسلیم کند. این ویزا به دارنده خود اجازه ی اقامتی برای حداکثر سه ماه میدهد. بعلاوه، دولت هلند امکانات بالقوه ای را برای بازرگانان بین المللی  که مسافرتهای تجاری مستمر به اروپا دارند فراهم کرده است. شرکتها و سازمانهای هلندی هم باید همیشه و در همه ی زمانها بعنوان مراجع تجاری تعیین شوند.

*اخذ اقامت هلند از طریق خانواده:

مهاجرت به هلند از طریق خانواده و یا همسر یکی دیگر از روشهای مهاجرتی و کسب اقامت در هلند می باشد. برای اینکه بتوانید بهمراه همسر خود در هلند زندگی کنید نیاز به دریافت مجوز اقامت دارید. برای اینکار باید به نکاتی توجه داشته باشید. اینکه همسر شما مقیم هلند بوده و اقامت این کشور را داشته باشد و یا شهروند این کشور محسوب شود. و یا اینکه متقاضی زیر هجده سال است و قصد پیوست به خانواده اش در هلند را دارد. در این مجوز برای والدین شصت و پنج سال به بالا میتوان مجوز اقامت دریافت کرد. به این ترتیب که اگر فرد در هلند مشغول به کار باشد و از درآمد کافی برای اداره ی خودش و حمایت والدینش برخوردار باشد میتواند یک یا هر دو والدینش را پس از صدور مجوز اقامتشان تحت سرپرستی و حمایت خود بگیرد. باید خاطر نشان کرد که این قانون تنها در صورتی مشمول متقاضی میشود که والدین سالخورده فرزند دیگری در کشور مبداء نداشته باشند که قادر به نگهداری آنان باشد. در ضمن این را هم باید اضافه کرد برای زندگی با خانواده در هلند متقاضی مهاجرت باید از سرمایه ی کافی بهره مند باشد.

مهاجرت به هلند از طریق خانواده

مهاجرت به هلند از طریق خانواده

*ویزای تحصیلات در هلند:

کشور هلند در حال حاضر یکی از اهداف مطالعاتی بین المللی پر درخواست در سراسر جهان به شمار می رود. برای شهروندان و متقاضیان مهاجرت به این کشور به جهت تحصیلات، دو نوع ویزا در کل ارائه می شود. ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت. بر اساس نوع ملیتی که دارید برای اقامت کمتر از سه ماه به داشتن ویزا نیازمندید.

برای اقامت بیش از سه ماه هم به مجوز اقامت موقت نیاز دارید. مجوز اقامت موقت هلند تحت شرایط زیر به شما داده خواهد شد:

1.پاسپورت معتبر داشته باشید.

2.سرمایه مالی کافی داشته باشید.

3.سوء سابقه کیفری نداشته باشید و خطری برای جامعه ی هلند محسوب نشوید.

4.هزینه های مورد نیاز را برای کسب مجوز پرداخت کرده باشید.

5.نامه و یا مدارک و دعوتنامه های معتبر از دانشگاه ها و یا موسسات علمی هلند در دست داشته باشید.

6.برای کارورزان: حتی الامکان یک نسخه از جواز کار خود را باید در دست داشته باشید.

روند پاسخگویی به  درخواست شما حداقل شش ماه به طول خواهد انجامید. پس بهتر آن است که درخواست خود را در بهترین زمان ممکن ارائه داده باشید.اطلاعات بهتر در این زمینه را میتوانید از طریق کنسولگری و یا سفارت هلند در کشور خود به دست آورید.

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

*کار هنگام تحصیل در هلند:

خیلی از دانشجویان ترجیح میدهند که حین تحصیل به کار نیز مشغول شوند. بر اساس نوع ملیت، هر دانشجو میتواند مقدار ساعات محدودی را در روز و یا هفته بر طیق مجوز کاری که کارفرمایش برای او تهیه کرده است، به کار مشغول شود. دانشجویان غیر اروپایی با مجوز اقامت معتبر، اجازه دارند که کار  تمام وقت فصلی در ماه های ژوئن، ژولای و آگوست داشته باشند و یا بطور نیمه وقت نه بیشتر از ده ساعت در هفته بغیر از تابستان به کار مشغول شوند. بهر ترتیب کارفرما باید برای دانشجوی متقاضی کار اقدام به گرفتن مجوز کار نماید که البته مراحل آسانتری نسبت به بقیه دارد چرا که کارفرما برای این منظور لازم نیست ثابت کند که هیچ هلندی برای اشغال این موقعیت شغلی وجود داشته یا نداشته است.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

*مجوز کار در هلند:

هر شهروند متقاضی اقامت و کار در کشورهای غیر اتحادیه اروپا که می خواهد در هلند کار کند، باید برای کسب مجوز کار معتبر اقادام کند. راه دیگر این است که کارفرمای آینده برای فرد متقاضی مهاجرت درخواست مجوز کار نماید. اگرچه معمولاً  این کارفرما است که این درخواست را انجام می دهد. این مجوز تنها برای کارفرمایی که این درخواست را کرده معتبر است و در صورتیکه متقاضی شغلش را رها کند مجوز باطل خواهد شد.مجوز کار عمومی برای مهاجرت به هلند در کل وجود ندارد. باید بدانیم تمامی کسانی که از غیر از کشورهای اتحادیه اروپا به هلند قصد مهاجرت دارند، ملزم به دریافت مجوز کار می باشند.

انواع مجوز های کار در هلند:

مهمترین انواع مجوزهای کاری که برای هلند تقاضا میشوند عبارتند از :

1.مجوز انفرادی و یاGVVA؛

2.مجوز مهاجر متخصص؛

3.مجوز یکسال تحصیلی برای دانشمندان و دانشجویان فارغ التحصیل؛

4.مجوز کارآفرین؛

همچنین موقعیتهای دیگری هم برای دانشمندان غیر اروپایی موجود است که میتوانند بدون درخواست مجوز اقدام به کار در هلند نمایند.

 در خصوص مجوز مهاجر متخصص نکاتی حائز اهمیت می باشد. برای دریافت مجوز کار کارگر متخصص متقاضی به یک قرارداد کاری و یا یک قرار ملاقات نیاز دارد. برای انتقال داخلی به شعبه ی هلندی مستقر در یک شرکت بین المللی،متقاضی کار به  اظهارنامه کارفرما از طرف کارفرمای خارجی نیاز دارد. این اظهار نامه باید حاوی مطالبی همچون مدت زمان انتقال، نوع اشتغال و میزان درآمد کارگر باشد.

بعلاوه فرد متقاضی کار باید:

1.پاسپورت معتبر داشته باشد؛

2.تحت پوشش بیمه ی سلامتی معتبر در هلند باشد؛

3.در گذشته بصورت غیر قانونی در هلند اقامت نکرده باشد؛

4.اطلاعات غلط و یا براساس احتمال در درخواست خود ارائه نداده باشد؛

متقاضیان کار باید طی سه ماه پس از صدور مجوز کار و اقامت آزمایش سل انجام بدهند.

لازم به ذکر است که همسر و فرزندان فرد متقاضی پس از صدور مجوز کار و اقامت وی میتوانند با او در هلند مشغول به زندگی بشوند.

*مجوز کار برای کارآفرینان:

آن دسته از افرادی که میخواهند به هلند بیایند تا کار و تجارت خود را شروع کنند و یا بعبارتی دست به یک استارت آپ بزنند نیازمند آنند که درخواست مجوز اقامت و مجوز خود اشتغالی ارائه دهند. برای داشتن صلاحیت چنین درخواستی، متقاضی باید از درآمد و طرح و نقشه ی کامل و کافی برای شکل دهی شرکت و بیزینس خود برخوردار باشد.

همچنین تجارت این افراد باید سود و منفعت کافی برای کشور هلند بهمراه داشته باشد تا بتواند برای کارآفرین مجوز های لازم را فراهم آورد. این موضوع توسط دانشمندان و کارشناسان مسئول در دولت هلند مورد بررسی دقیق برای اثبات قرار میگیرد.

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر

ازدواج در ترکیه
ثبت ازدواج بیگانگان در کشور ترکیه
استخدام پرستار در سوئد
روش استخدام پرستار برای کشور سوئد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست