راه های مهاجرت به کشور اکوادور و اخذ پاسپورت اکوادور - موسسه مهاجرتی دادآور نسیم مهر

راه های مهاجرت به کشور اکوادور

بدون دیدگاه
مهاجرت به کشور اکوادور

مهاجرت؛شهروندی و اقامت دائم آمريكاي لاتين، كشور اکوادور:

مهاجرت به کشور اکوادور: کسانی که مایل به مهاجرت و زندگی و کار در کشور زیبای اکوادور (جاذبه های گردشگری اکوادور)هستند، لازم است که ویزای مناسب را  با توجه به شرایطی که دارا هستد تهیه  نموده و اقدام به مهاجرت نمایند و در این زمینه گروه وکلای ما به شما کمک خواهند نمود.

زمانی که برای اولین بار وارد کشوری مثل  اکوادور می شوید، در گذرنامه ی خود تمبر توریستی T-3 دریافت خواهید کرد. این تمبر به شما این  امکان را می دهد تا به مدت  90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. هرچند اگر میخواهید اقامتی بیش از نود روز در طول یکسال در اکوادور داشته باشید، میتوانید از ویزای گردشگری ویژه استفاده کنید. ویزایی که به شما اجازه میدهد تا سقف حداکثر 180 روز در طول سال در اکوادور مقیم شوید. اگر هم برای دریافت ویزای اقامت موقت یا ویزای اقامت دائم  اکوادور نقشه کشیده اید، بهتر است با ما در این صفحه همراه شوید.

شما بعنوان یک متقاضی ویزای اقامت در اکوادور، اگر می خواهید بیش از 90 روز و یا حدود یک سال در کشور اکوادور مقیم شوید، بهتر است  به کنسولگری اکوادور  بروید و برای ویزای 12-IX اقدام نمایید.

روش های اخذ اقامت اکوادور

برای اینکه بتوانید مقیم اکوادور بشوید، روش های مختلفی وجود دارد که بعضاً روند پیگیری آنها زیاد هم مشکل و دردسر ساز نیست. اگرچه شما باید برای اینکار در ابتدا به نزدیکترین کنسولگری اکوادور در محل زندگیتان مراجعه کنید و درخواست ویزای مهاجرت نمایید. در واقع این کنسولگری باید  از طریق وزارت امور خارجه به تصویب رسیده باشد و پس از طی مقدمات کار و درخواست ویزا  است که شمارمیتوانید انتظار داشته باشید که رسیدگی به درخواستتان در حال پیگیری باشد. در ضمن  روند تصویب این درخواست هم چهار تا هشت هفته طول میکشد.  با این حال برنامه های ویزا برای بستگان شما به این صورت است که پس از تأیید درخواست شما مدارک مربوط به اطرافیانتان می تواند مستقیماً توسط کنسولگری مورد پردازش و بررسی قرار گیرند.

در حالی که هر دو ویزای غیر اقامتی و توریستی می توانند زمینه ی اقامت شما را تا مدتی نسبتاً  طولانی در کشور اکوادور فراهم آورند، اما فقط وضعیت اقامتی شما است که این امکان را ایجاد میکند تا بطور دائم در اکوادور بمانید و کالاهای خانگی خود را بدون عوارض وارد کشور نمایید.

ویزای اکوادور

ویزای اکوادور

انواع اقامت در اکوادور :

*اقامت موقت دو ساله اکوادور

*اقامت دائم اکوادور

در هر نوع اقامت متقاضی علاوه بر گرفتن اقامت الکترونیکی خود، کارت سدولا (Cedula) که کارت شهروندی  کشور اکوادور است را نیز دریافت خواهد نمود.

در گذشته، افراد مهاجر به اکوادور می توانستند بلافاصله برای ویزای اقامت دائم اکوادور اقدام کنند.  اما در حال حاضر اینگونه نیست. امروزه همه باید در اولین قدم ویزای اقامت موقت خود  را دریافت کنند که اعتبار آن به مدت دو سال میباشد. باید اضافه کرد که این ویزای موقت تنها یک بار قابل تمدید است. پس از گذراندن مدت اقامت ویزای موقت خود به مدت 21 ماه، شما واجد شرایط درخواست ویزای دائمی  میشوید که البته این ویزا، دیگر تاریخ انقضا ندارد. مهاجران دارنده ی  ویزای موقت نمی توانند  بیش از 90 روز در هر دوره ی 12 ماهه یعنی طول یکسال، خارج از کشور باشند. آن دسته از افرادی هم که ویزای دائمی دارند، نمیتوانند در طول دوسال اول اقامت بیش از 180 روز خارج از کشور باشند.

13 گزینه ی مختلف جهت اخذ ویزای اکوادور وجود دارد، اما اکثریت قریب به اتفاق متقاضیان مهاجرت به این کشور خواهان اخذ ویزای بازنشستگی و  اقامت اکوادور هستند. این همان چیزی است که به آن ویزای 9-1 میگویند که در حال حاضر 60-3 خوانده میشود.

طبق قوانین جدید کشور اکوادور متقاضیان می بایست با توجه به شرایط خویش از روشهای زیر اقامت خود را دریافت نمایند .

1-  اقامت از طریق مدرک دانشگاهی قابل استعلام در وزارت علوم کشور اکوادور

2-  اقامت کاری

3- اقامت از طریق سپرده گذاری بانکی برای نفر اول سی هزار دلار امریکایی و برای همراهان  پانصد دلار  آمریکایی  لازم به ذکر است این پول در حساب  شخصی متقاضی تا زمانی که متقاضی از اقامت برخوردار است بلوکه خواهد شد.

4-  اقامت از طریق خرید بیزنس و یا ملک

5-  اقامت بازنشستگی

6-  اقامت از طریق والدین

7-  اقامت از طریق  ازدواج

8-  اقامت از طریق تولد فرزند

قابل ذکر است که متقاضیان پس از گذراندن اقامت موقت دو ساله و هم چنین سپری کردن سه سال از اقامت دایم یعنی بعد از پنج سال می توانند برای پروسه پاسپورت در صورت تکمیل کردن پرونده و گذراندن امتحان اقدام کنند.

اقامت در اکوادور

اقامت در اکوادور

-ویزای بازنشستگی 60-3:

برای متقاضیانی که دارای درآمد بازنشستگی هستند، معمولاً از آنجایی که نیازی به سرمایه گذاری بیشتری ندارند، این گزینه میتواند گزینه ی برتر تلقی شود. برای اینکار لازم است تا ثابت کنید که شما از منبعی خارج از اکوادور(کشور محل زندگی خودتان) درآمدی حداقل  معادل 800$ ماهانه دریافتی دارید. در کنار این، برای هر وابسته و خویش و قومی که با شما قرار است زندگی کند، درآمد هر ماه 100 دلار مورد نیاز است. به طور معمول، این درآمد مربوط به حقوق بازنشستگی، تأمین اجتماعی، یا سالهایی با درآمد ثابت متقاضی می شود و لازم به ذکر است که با شروع مرحله ی توزیع، وجوه سپرده شده به بانک در اکوادور، قابل برداشت نیست. همچنین باید یادآور شد که درآمد حاصل از منابعی مانند مِلک اجاره ای یا سهام، با این ویزا قابل قبول نیستند. هرچند که اینگونه سرمایه گذاریها مربوط به ویزای نوع دوم( 60-2  رانتیستا)میشوند. زمانی که درخواست ویزای اقامتی میدهید درحالیکه شما در اکوادور برمبنای ویزای T-3 زندگی میکنید، لازم است که  در زمان درخواست ویزای اقامت دائم، از مدت زمان اقامتت توریستی تان حداقل سی روز باقی مانده باشد.

*ملزوماتی که برای اقامت در اکوادور به آنها احتیاج دارید:

همه ی آنچه که برای اقامت در اکوادور به آن نیاز دارید نسبتاً ساده می باشند، اگرچه، این امر مهمی  است که وکیلی شما را در طی مراحل درخواست ویزا تا به آخر، راهنمایی کند. در ادامه چند مورد کلی و مهم را محض یادآوری برای شما آورده ایم:

– اسناد ارسالی برای طی این فرآیند، باید اصل باشند یا نسخه های معتبر داشته باشند و اگر کشور موطن شما امضا کننده ی کنوانسیون آپوستیل ملل متحد باشد، این موضوع حتماً  باید درج شود.

-همه ی این اسناد باید به زبان اسپانیایی ترجمه شوند. لازم است که این کار را پس از ورود به اکوادور انجام دهید تا از گرفتن اسناد بیشتر در هنگام پیشرفت کارتان خودداری کنند.

– شما باید آدرس محل زندگی خود را در سازمان مربوط به مهاجرت  به ثبت برسانید و همینطور، هرگونه تغییر آدرس را هنگام زندگی در اکوادور گزارش دهید.

* کلیه درخواستهای مربوط به اقامت در اکوادور نیاز به ارسال موارد زیر دارند:

اخذ اقامت اکوادور

اخذ اقامت اکوادور

-فرم کامل شده ی درخواست ویزای مهاجرت برای هرنوع اقامت خاص؛

– یک نسخه ی معتبر از گذرنامه ای که به روز باشد. (لازم است که مطمئن شوید که گذرنامه تان ظرف مدت شش ماه آینده از اعتبار ساقط نشود.) با توجه به اینکه دفتر اسناد رسمی میتواند موید این مطلب باشد که وضعیت گذرنامه ی شما از نظر قانونی درست و صحیح است.

-فرم کامل شده ی “برگه ی کارت  اطلاعات”(برگه ی اطلاعاتی که متعاقباً برای کارت شناسایی تان بکار رفته باشد.)

– دو عکس در اندازه گذرنامه فعلی، رنگی با زمینه ی سفید. این عکس ها را خیلی راحت میتوانید به محض رسیدن به اکوادور تهیه کنید.

– در صورت لزوم، گواهی ازدواج یا یک گواهی قانونی رسمی و رایج ضمیمه پرونده تان کنید. اگر ازدواج قبلی داشته اید، لازم است که گواهی مربوط به طلاق و یا گواهی فوت را هم ضمیمه نمایید.

-گواهی ولادت متقاضی و دیگر بستگان همراهش. برای این ویزا فقط برای کودکان وابسته ضروری است، اما گواهی ولادت برای هرشخصی  که میخواهد درخواست کارت شناسایی اکوادور نماید، لازم میشود، آنهم بعد از اینکه ویزای شخص مورد تایید قرار بگیرد. بنابراین بهتر است که از همین حالا این گواهی های را تهیه کرده و مشکلات احتمالی مربوط  به آنها را برطرف نموده و در جایی آنها را نگهداری کنید تا زمان لازم برای ارائه ی آنها فرارسد.

-تهیه ی گزارش مربوط به عدم سوء پیشینه. تهیه ی این مورد شامل تمامی ویزاهای اقامتی – مهاجرتی به اکوادور میشود(ویزای نوع 9). این گزارش باید از طرف کشوری صادر شود که متقاضی ویزا طی پنج سال گذشته در آنجا ساکن بوده است.

یکی دیگر از انواع  ویزای اکوادور را میتوان ویزای تخصصی با  طبقه بندی 60-X، شمرد. این نوع ویزا برای موارد زیر بکار میرود:

-متخصصان سطوح فنی بالا؛

-متخصصان رشته های تخصصی؛

متقاضیان این نوع ویزا به موارد زیر نیازمندند:

-پاسپورتی که حداقل تا شش ماه آینده دارای اعتبار باشد.

-تاییدیه ی پلیس مبنی بر سوء پیشینه ی متقاضی.

-دو عدد عکس.

– اجازه کار، که توسط دفتر منابع انسانیِ وزارت کار صادر شده و به طور صحیح قانونی شده باشد.

– کپی قرارداد کار که بطور صحیح توسط وزارت کار پیش نویس شده باشد.

-گواهی حقوق برای اداره ی تامین اجتماعی اکوادور تایید شده توسط وزارت امور خارجه .

– گواهی تکمیل ملزومات تعیین شده توسط سرپرست شرکتها.

– کپی قانونی آئین نامه شرکت.

دلیل ریجکت شدن اقامت : مهمترین دلیل رد صلاحیت پرونده های مهاجرتی در مدارک و اسناد ارایه شده به اداره می باشد. به همین دلیل مشاوران ما در این زمینه با شما قدم به قدم خواهند بود.

نشنالیتی دوم – پاسپورت آمریکا – پاسپورت اکوادور – اقامت اکوادور – خرید پاسپورت – پاسپورت فوری – پاسپورت ارزان

بورسیه تحصیلی ترکیه
اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه 2020
هزینه تحصیل در آلمان
شرایط و هزینه های تحصیل در آلمان در سال 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست