مهاجرت به هلند - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مهاجرت به هلند

بدون دیدگاه
blank

مهاجرت به هلند

در سال 2021 با توجه به شرایط اقتصاد و رفاه اجتماعی، طرفداران زیادی از سرتاسر دنیا دارد. اگرچه نظام تحصیلی هلند رایگان نیست ولی افراد زیادی به تحصیل در این کشور می پردازند چرا که آمار بیکاری هلند در سال 2021 پس از شیوع کرونا به 6.4% رسید. علاوه بر شرایط خوب بازار کار، دانشگاه های هلند نیز غالبا دانشجویان را با برگزاری دوره های کارآموزی آماده می کنند. البته به جز تحصیل راه های دیگری نیز برای ورود به هلند وجود دارد اما محبوب ترین راه در طی سال های گذشته روش تحصیلی بوده است. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به این کشور در سال 2021 ارائه گردیده است. هلند، کشور گل و دوچرخه ها در اروپاست، این کشور یکی از زیباترین کشورهای اروپایی مخصوصا در زیبایی شهریست، اقامت هلند از روشهای ثبت شرکت در هلند، روش کاری (ویزای کاری هلند)، سرمایه گذاری، تحصیل و همچنین روشهای دیگری مانند ازدواج در هلند ( الحاق به خانواده ) امکان پذیر است.

مهاجرت به هلندشرایط زندگی در هلند

کشور هلند تحت عنوان سرزمین اصلی اروپا شناخته می شود. زندگی در این کشور در سطح بین المللی قرار دارد. این کشور پلی در خصوص ورود به اتحادیه اروپا می باشد. زندگی در این کشور حتی برای شهروندان اتحادیه اروپا نیز با جذابیت بالا روبه رو می باشد. زندگی در این کشور شرایط با کیفیتی را برای افراد فراهم می کند. قیمت اجاره خانه در کشور هلند بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است. اشخاص نیز می توانند در خصوص خرید خانه از وام نیز بهره مند شوند. شرایط کاری مساعد برای مهاجرین و نرخ بیکاری پائین از سایر مزیت های این کشور در خصوص اخذ اقامت محسوب می گردد که متقاضیان نباید به سادگی از این شرایط چشم پوشی کنند.

ورود کوتاه مدت به هلند

هلند از اعضای اتحادیه اروپا است و اتباع کشورهای عضو اتحادیه برای ورود به هلند نیاز به اخذ ویزا ندارند. اما ایرانیان می بایست جهت ورود به این کشور بنا به نوع اقامت، درخواست ویزا دهند. اگر فردی قصد سفر به هلند به جهت بازدید از اقوام یا دوستان، کارهای فصلی کمتر از 3 ماه، دوره های آموزشی و یا سفر توریستی را دارد می بایست برای ویزاهای نوع C که یک ویزای کوتاه مدت بوده درخواست دهد.

این نوع ویزا برای مدت نهایتا 3 ماه صادر می گردد و قابلیت تمدید برای 3 ماه دیگر را هم دارد. اگر کسی برای کار موقت با این ویزا به هلند سفر می کند، می تواند در این مدت با یک کارفرما که مجوز کار را برای یک نیروی کار فصلی فراهم نموده است کار کند. البته این نوع کار موقت بوده و نمی توان این ویزا را به نوع دیگری از اقامت تبدیل نمود.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

جالب است بدانید که در حال حاضر بهترین و آسان ترین راه مهاجرت به کشور هلند، از طریق تحصیل می باشد. این راه مهاجرت نه تنها آسان ترین راه برای مهاجرت به هلند بلکه آسان ترین راه برای مهاجرت به اروپا برای ایرانیان شناخته می شود. موسسات آموزشی فراوانی در هلند وجود دارد که امکان تحصیل را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند. مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، در حال حاضر پر مخاطب ترین نوع مهاجرت از سوی ایرانیان برای مهاجرت به هلند است. دانشجوی متقاضی می تواند با این ویزا به این کشور مهاجرت نموده و در این کشور تحصیل کند. تحصیل در هلند برای دانشجویان ایرانی رایگان نبوده و دانشجویان سالیانه هزینه ای 6000€ تا 20000€ (یورو) بابت شهریه پرداخت می کنند که این هزینه ها برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

مدارک لازم برای تحصیل در هلند

این مدارک دو دسته اند یکی مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و دسته دیگر مدارک مورد نیاز برای تقدیم به سفارت به منظور اخذ ویزای تحصیلی. مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از هلند عبارتند از:

  • رزومه یا CV
  • ترجمه رسمی مدارک مندرج در رزومه از جمله مدرک تحصیلی
  • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع قبلی
  • توصیه نامه اساتید
  • انگیزه نامه
  • مدرک زبان

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر شما فردی خارج از خاک کشور هلند و جویای کار در این کشور می باشید با توجه به این مطلب که قوانین کار در کشورهای اتحادیه اروپا بصورت یکپارچه و یکسان می باشد بایستی دعوت نامه ای از کارفرمایی در کشور هلند دریافت کنید، می توانید طی مدت کوتاهی اقدام جهت دریافت ویزای کار هلند نمایید. حال با توجه به اینکه ساکن کشوری خارج از اروپا هستید دریافت این دعوتنامه امری سخت به نظر می رسد چون بایستی سه ماه در کشور هلند آگهی جذب نیروی کار درج گردد و در صورتی که شخصی متقاضی این شغل نباشد مجددا این آگهی در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه دیگر تکرار شود.

افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپا هستند از شانس بیشتری برای دریافت کار برخوردار می باشند، پس می توان ورود بواسطه تحصیلی هلند را مد نظر قرار داد و نهایتا پس از تحصیل اقدام جهت پیدا نمودن کار نمود. حال کشورهایی چون آلمان و اتریش ویزای دیگری تحت عنوان ویزای کاریابی صادر می کنند که این فرصت را به شما می دهند که شش ماه متوالی در این کشورها جستجوی کار داشته باشید. این ویزای کار شانس بسیار ارزشمندی برای مهندسین و افراد پر تجربه خواهد بود. جهت کسب اطلاع از شرایط این ویزای کار آلمان با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

 ثبت شرکت در هلند

  1. سرمایه اولیه معادل با €۵۰٫۰۰۰ یورو در حساب شرکت خود در هلند
  2. متقاضی حداقل مدرک تحصیلی لیسانس داشته باشد. ( در هر رشته ای )
  3. متقاضی ثبت شرکت بایستی سابقه بیزینس در ایران داشته باشد.
  4. مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو بابت مالیات در شرکت ایرانی خود پرداخت کرده باشد.

مدت زمان انجام کار در روش ثبت شرکت ۴ الی ۶ ماه می باشد.

در این مدت، پروسه ثبت شرکت و اخذ اقامت انجام می شود.

در ثبت شرکت، اگر متقاضی دارای شرایط ذکر شده باشد می تواند برای ثبت شرکت مستقل در هلند تقاضا نماید.

در صورت موافقت ادارات مربوطه برای متقاضی و خانواده ایشان کارت اقامت موقت یکساله صادر می شود که باید تا ۵ سال تمدید گردد.

کارت اقامت هلند تا ۵ سال موقت است و به شرکت عدم ارتکاب جرم و حضور ۶ ماه در سال و پرداخت مالیات منظم به اقامت دائم منجر می شود.

بعد از ۵ سال اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل شده و می توان برای پاسپورت هلند اقدام نمود.

شرایط تمدید اقامت از روش ثبت شرکت هلند

۱- عدم ارتکاب جرم عمدی منجر بر محکومیت

۲- فعالیت واقعی شرکت در هلند و پرداخت مالیات

۳- حضور در حوزه شنگن حداقل به مدت ۶ ماه

اخذ بلوکارت در هلند

در نوع دیگری از ویزای کار می توان به بهترین کارت اقامتی در اروپا جهت کار یعنی Blue Card اشاره داشت. ارسال دعوتنامه و قرارداد کاری از سوی کارفرماست. همچنین نیاز است که فرد متقاضی، یک مدرک تحصیلی آکادمیک با دوره زمانی حداقل 3 سال را دارا باشد و مدت قرارداد نیز کمتر از 12 ماه نباشد. میزان حقوق دریافتی بر اساس قوانین اداره کار هر سال دست خوش تغییر می شود و در حال حاضر برای دریافت کارت آبی باید حداقل دارای حقوق ماهیانه 5000€ (یورو) در هلند بود. برخی مشاغل جهت کار در هلند از قبیل طبابت و وکالت نیاز به تطبیق مدرک تحصیلی و گذراندن استانداردهای کاربردی در این کشور هستند.

راحت ترین راه مهاجرت به هلند

کشور هلند یک کشور مهاجر پذیر در قاره اروپا می باشد. می توان گفت این کشور روابط سیاسی نسبتا مناسبی با کشور ایران دارد و راه های مهاجرت به این کشور برای ایرانیان در حال حاضر باز و آزاد است. درصورت اقدام به مهاجرت، هر شخص نیاز به اخذ اجازه اقامت در این کشور را دارد. راه های بسیاری برای مهاجرت به کشور هلند وجود دارد که در این مقاله این راه ها را مورد بررسی قرار دادیم. هر متقاضی با توجه به بررسی شرایط خود می تواند بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور زیبا با استاندارد بالای زندگی انتخاب کند. راحت ترین راه مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد که با استقبال زیادی از جانب متقاضیان در خصوص تحصیل در مقاطع دانشگاهی قرار گرفته است.

مهاجرت هلند

شرایط لازم جهت اخذ اقامت دائم در هلند

یکی از فرصت هایی که کشور هلند برای شهروندان خارجی ساکن در این کشور ایجاد می کند، امکان دریافت اقامت دائم این کشور است. بر اساس قوانین هلند، هرگاه فردی برای مدت حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد، می تواند اقامت دائمی هلند را بدست آورد. البته افرادی که با استفاده از ویزای تحصیلی راهی هلند می شوند، این امکان را نخواهند داشت. افراد برای دریافت اقامت دائم کشور هلند باید ثابت کنند که توان پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند. گواهی عدم سوء پیشینه قضایی در کشور هلند نیز یک مدرک الزامی برای دریافت اقامت دائم کشور هلند است. در صورتی که فردی موفق به دریافت اقامت دائم هلند شود می تواند به کشورهای عضو شنگن آزادانه سفر کند. همچنین پس از مدتی امکان دریافت پاسپورت هلند نیز برای افراد ممکن می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت قانونی با دادینلی تماس بگیرید (رایگان)

blank
مهاجرت به روسیه
blank
مهاجرت به ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست