Hollanda | Ülke Netherlands Hollanda'da yaşama maliyeti

Hollanda'nın tanıtımı

واحد پول

para birimi

پیش شماره تلفن

Alan kodu

زبان رسمی

resmi dil

پایتخت

Başkent

Kuzeybatı Avrupa’da bir arazi olan Hollanda, düz kanalları, lale tarlaları, yel değirmenleri ve bisiklet yolları ile ünlüdür. Hollanda’nın başkenti Amsterdam, Rick ve Van Gogh Müzelerine ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Yahudi bir para değiştirici olan Anne Frank’ın II.Dünya Savaşı sırasında saklandığı şehirdir. Kanalın bitişik köşkleri ve Rembrandt ve Vermeer gibi büyük sanatçıların seçkin eserleri Altın Çağ’dan beri şehirde bırakılmıştır.
Bu ülkenin resmi adı Hollanda Krallığı’dır. Kral William Alexander da onun kralıdır. Kesin olarak belirtmek gerekirse, Hollanda “Kuzey Hollanda” ve “Zweid-Hollanda” adlı iki ilin adıdır. Ancak Hollanda derken, Hollanda’nın tamamını kastediyoruz.

کشور هلند

Hollanda coğrafyası

Hollanda deniz karası ve bazen deniz seviyesinin altında olarak bilinir. Bu ülke, özellikle bisiklete binmek ve yürüyüş yapmak isteyenler sporcular için iyi bir yerdir. Hollanda’da, her biri kendine özgü özelliklere sahip sayısız doğal park, sizin için muhteşem manzaralar sunuyor. Bu parklarda bazı bitki ve hayvanları kolayca keşfedebilirsiniz. Uzun bir sahil şeridi ile ülkenin güzel plajları var. Buna göre, Hollanda’daki büyük su hacmi nedeniyle, ülke her zaman sel riski altındadır. Bu bağlamda, Hollandalı yetkililer Delta Work gibi tedbirler uygulamaya koydu. Görülmeye değer özel mühendislik tasarımları.

کشور هلند

Hollanda'da turizm

Kural olarak Hollanda’yı düşündüğünüzde laleler, yel değirmenleri ve peynir diyarında bazı şeyler akla geliyor. Ancak Hollanda gezisini daha da değerli kılan daha birçok şey var. Friesland ve Zeeland, bisiklet turları için harika yerlerdir. Round Barbados ve Gederland, Bach, Vincent Van Gogh ve diğer Hollandalı ustalar gibi büyüklerin sanatını keşfetmek için büyüleyici yerlerdir. Ayrıca Limburg’da çeşitli ünlü yerel peynirlerin tadını çıkarabilirsiniz. Hollanda’da yeterince serin olan buz pateni meraklıları, karadaki çeşitli buzlu yolların ve patikaların tadını çıkarabilir.

هلند

Hollandalı tatil

Hollanda’daki en ünlü tatiller “Sinterklass” ve “Kral Günü” dür.Hollanda’daki Cinterclass Aralık ayında kutlanır ve Paldin o gün iyi çocuklarına hediyeler sunar. Ancak Kral Günü, Hollandalılar tarafından kutlanan kralın doğum günüdür. Müzik ve dans eşliğinde atlıkarıncalarla kutlanan Hollandalılar için milli bir gündür.

تعطیلات در هلند

Hollanda Mevsimleri

Hollanda her mevsimi muhteşemdir. Her mevsimin kendine özgü ruh hali ve özellikleri vardır. İlkbaharda çiçek soğanı tarlaları filizlenir ve ziyaretçileri ziyarete davet eder. . Yaz aylarında, Hollanda’nın güzel ve büyüleyici plajlarında güneşin ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Hollanda’nın sonbaharı, bu ülkenin tenha ve renkli yollarında bisiklet sürerek bu toprakların güzelliklerini keşfetmek için çok güzel bir zamandır. Ayrıca bu sezon serin bir bisiklet yolculuğunun ardından buradaki tüm restoranlarda lezzetli geyik ve geyik eti yemeklerini deneyebilirsiniz. Ve son olarak, Hollanda kışlarını çok rahat ve keyifli bulacaksınız.

هلند

Hollanda manzaraları

Lahey:

Lahey, Hollanda’nın siyasi kalbi ve bu ülkenin kraliyet şehridir. Lahey, Kuzey Denizi kıyı şeridine yakın özel konumunun yanı sıra tarihi anıtları ve arkeolojik alanları nedeniyle her yıl çok sayıda turist çeken ülkenin en görkemli sahil kentlerinden biridir.

Utrecht:

Bu şehir Hollanda’nın kalbinde yer alır ve ülkenin en eski şehirlerinden biridir.

Maastricht:

Maastricht her şeye sahiptir; Modern sanattan binlerce tünele!

Rotterdam:

Rotterdam, dünyanın her yerinden gemileri ağırlayan küresel bir limana sahip genç ve dinamik bir şehirdir. Güzel Rotterdam şehri, muhteşem mimarisi ve yeni tasarımlarıyla uluslararası üne sahiptir.

Amsterdam:

Hiç şüphesiz Amsterdam’ı kıta Avrupası’nın parlayan mücevherlerinden biri bulacaksınız; Tabii ki, sadece 17. yüzyıldaki çarpıcı kanallar yüzünden değil.

شهرهای هلند
شهرهای هلند

Hollanda'nın coğrafyası ve iklimi

Hollanda, çok düşük coğrafyası ve deniz seviyesiyle tanınan bir ülkedir. Yani ülke topraklarının yarısından fazlasının deniz seviyesinin altında olduğunu söylemek daha doğru olur ve sellerin yere çarpmasını engelleyen baraj ve barajlardır. Ayrıca Hollanda’da yüksekliği 2.000 fitten fazla olmayan bir dizi alçak tepe vardır.
Hollanda’nın iklimi ılıman ve en çok denizcilik durumundan etkileniyor. Sonuç olarak, serin yazları ve ılıman kışları vardır. Amsterdam’da Ocak ayı ortalama yarım santigrat derece, ağustos ayı maksimum 21 santigrat derece olacak.
Hollanda’da azınlık nüfusu Faslılar, Surinamlılar ve Türkler oluşturuyor.
Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Utrecht ve Eindhoven, Hollanda’nın bazı büyük şehirleridir.

آمستردام

Hollanda mutfağı

Hollanda mutfağı geleneksel olarak basittir ve çoğunlukla sebzelerin biraz etle birleşimidir. Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği menünün üstüne ekmek ve peynirle servis ediliyor. Akşam yemeği ise daha çok et ve patates ile mevsim sebzeleri gibi takviyelerle yapılır. Yirminci yüzyılda, Hollanda yemekleri ve diyetleri birçok değişikliğe uğradı. Bugün çocuklar sabah kahvaltısını okula gitmeden önce biri bir kat çikolata, diğeri bir bardak süt veya bir bardak çay ile peynirle kaplanmış iki kat tostla yapıyorlar.

غذاهای هلند

Hollandaca yemek yeme etiği

. Genel olarak, yemek yemek Hollanda’da nispeten resmidir.. Sofra adabı tamamen yerli; Bu, tabağının yanında sol elinde çatal ve sağ elinde bıçağı göreceğiniz anlamına gelir.
Oturmaya davet edilene kadar ayakta durun! Elbette bir erkek olarak oturmanız için size özel bir sandalye verilebilir; Ama her halükarda önce salondaki bütün bayanların koltuklarına oturmasını bekliyorsunuz.
Yemeğinizi bitirmediyseniz, bıçağı ve çatalı tabağın ortasına koyun, böylece çatal bıçak üzerinde olsun !! Ayrıca, ev sahibi yemeye başlayana kadar yemeğe başlamamanız gerektiğini unutmayın.
Tabağınızdaki her şeyi bitirmelisiniz; Yemekleri tabağa bırakmak ve kalkmak Hollandalılar için çok rahatsız edici.

غذا خوردن هلندی ها

Hollanda'da toplum ve kültür

Hollandalılar, aileyi ziyaret etmeyi toplumlarının yapısının temellerinden biri olarak görüyor.
Hollanda’da aileler bir ila iki çocukla küçülme eğilimindedir.
Diğer kültürlerle karşılaştırıldığında, Hollanda’da nispeten az sayıda kadın ev dışında tam zamanlı çalışmaya isteklidir. Bu, annelerin evde çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmelerini sağlar.

Hollandalı davranış:

Görünümü korumak Hollandalılar için önemlidir.
Kibar ve muhafazakarlar ve detaylara çok dikkat ediyorlar.
Hollandalılar kendilerini meşgul ve aktif, iyi organize olmuş ve bazen sıkıcı buluyor.
Hollandalılar temizliğe değer verir.
Zenginliklerini sergilemeye inanmazlar ve bundan nefret ederler ve bunu insan eşitliği fikrine aykırı görürler.
Hollandalılar maddi başarıları ve zenginlikleriyle asla gurur duymazlar.

مردم هلند

Hollanda'da otoriterlik

Hollandalılar çok otoriter ve kişilik farklılıklarına karşı hoşgörülüdür.

Çocukları herhangi bir cinsiyet önyargısı olmadan büyüyor.
İşçilerin üzerindeki vergi yükündeki artışa rağmen, Hollanda’da hükümetin sosyal programları nedeniyle herhangi bir yoksulluk belirtisi yok.
Hollanda’nın eşitlikçilik ve otoriterlik teorisi tüm fabrikalar için geçerlidir.
Örgütsel hiyerarşide bile herkesin fikirlerini ifade etme ve duyulma hakkı vardır.
Hollanda’da patron son karar vericidir ve işçilerin karar alma ve ekip çalışmasına dahil olmalarını ister.
Genel olarak, Hollandalıların bireye karşı çok fazla saygı ve değeri vardır.

مردم هلند

Hollanda'da Etik

El sıkışmak, bir gülümseme ve isminizi söyleyerek de olsa, günlük toplantılarda en yaygın selamlama biçimidir.
Akrabalarıyla ve yakın arkadaşlarıyla üç kez ve başlangıçta sol yanaktan öpüşürler!
Hollandalıların çoğu yakın arkadaşları ve akrabaları ile toplantılarında ilk ismi kullanır.

کشور هلند

Hollanda'da yaşama maliyeti

Hollanda’da yaşamanın maliyeti nispeten yüksektir. Mercer Yaşam Maliyeti Araştırmasına göre Amsterdam, ankete katılan 209 şehir arasında göçmenler için dünyanın en pahalı 50. şehri oldu. Hollanda’nın diğer şehirlerinde, Lahey ve Notre Dame’ın Amsterdam’dan daha ucuz olduğu tahmin ediliyordu.

Uygun konut bulmak göçmenler için her zaman bir sorundur ve Hollanda da bir istisna değildir; Özellikle büyük şehirlerinde. Daha ucuz konut fiyatları sadece küçük kasaba ve şehirlerde bulunabilir. Büyük şehirleri seçmeniz gerekiyorsa, şehir merkezinden çok banliyölere bakmak daha iyidir.

Hollanda’da bir ev satın almak, İngilizce konuşan bir emlak komisyoncusunun yardımını gerektiren çok karmaşık bir iştir.

Her çalışanın ay boyunca yaklaşık 4,520 € kazandığını bilmek iyi bir fikir olabilir. Ancak bu aylık maaşlar işin türüne göre değişmektedir. Örneğin, bir bahçıvan veya çiftçi mesleğin türüne bağlı olarak aylık 3029 € gelir bekliyor. Sağlık, tıp ve hemşirelik alanlarında çalışan bir kişi ise ayda 6.000 Euro’nun biraz üzerinde kazanmayı umabilir. Buna göre insanların iş ve mesleğine göre gelir ve gelir miktarının, geçim maliyeti ve Hollanda pazarındaki fiyatlarla tutarlı olduğu söylenebilir.

هزینه های زندگی در هلند
فهرست
fa فارسی
X