مشاغل مهندسی در کانادا - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

مشاغل مهندسی در کانادا

blank

مشاغل مهندسی در کانادا

کانادا نیاز فزاینده ای به جایگزین نمودن مهندسین بازنشسته دارد، به ویژه برای مشاغل مهندسی عمران و مکانیک. برای پر کردن تمام مشاغل مهندسی فعلی و آتی در کانادا، دولت های استانی و کارفرمایان باید فراتر از مهندسان آموزش دیده در داخل کانادا برنامه ریزی کنند.

چه کسی تمام این مشاغل مهندسی را در کانادا پر خواهد کرد؟

همانطور که می دانید، مهندسی یک حوزه گسترده با فرصت های شغلی زیاد در کانادا است. ما به طور خاص بر مهندسی: عمران، ژئوتکنیک، سازه ، برق و مکانیک تمرکز خواهیم کرد. مهندسان این رشته ها می توانند از طریق ارائه خدمات حرفه ای یا از طریق قرارداد کاری شاغل شوند. با توجه به ماهیت عمیق مشاغل مهندسی در کانادا، این مقاله به طور خاص فقط به نقش مهندسی مشاور می پردازد.

مهندسین مشاور حرفه ای:

برای دنبال کردن یک حرفه در زمینه مشاوره در طراحی، مهم است که به یاد داشته باشید که کارفرمایان کانادایی ارزش بالایی برای جایگاه مهندس حرفه ای قائل هستند. برای این امر، شما باید توسط نهاد مهندسی استان مربوطه، اعتبارسنجی شوید، آموزش مورد نیاز (EIT) را کسب کنید و به مدت سه سال زیر نظر یک مهندس حرفه ای کار کنید. ما به شدت توصیه می کنیم قبل از شروع جستجوی کار خود در مشاوره طراحی، وضعیت EIT را کسب کنید، زیرا کارفرمایان کانادایی تمایل زیادی به استخدام نامزدهای دارای وضعیت EIT دارند.

با توجه به تقاضای زیاد مشاغل مشاوره مهندسی در کانادا، تعجب آور نیست که متقاضیان بین المللی مربوطه بسیار مورد تقاضا هستند.

شغل های مهندسی مورد نیاز کانادا

مهندسین مشاور برجسته، برای مشاغل زیر در کانادا کار می کند:

 • طراحان و مدیران پروژه رشته مکانیک برای ساختمان های صنعتی و تجاری
 • طراحان و مدیران پروژه رشته برق برای ساختمان های صنعتی و تجاری
 • طراحان و مدیران پروژه رشته عمران برای توسعه بنا و زیرساخت ها
 • طراح سازه و مدیر پروژه برای ساختمان های صنعتی و تجاری

نکات مهم در زمینه مشاغل مهندسی در کانادا:

در صورت نداشتن سابقه کار کانادایی، کارفرمای بالقوه شما ممکن است در توانایی یا قصد شما برای ماندن طولانی مدت در کانادا شک کند، احساسی که باید زودهنگام آن را مدیریت کنید. بر این اساس، برای تدوین رزومه کاری خود وقت بگذارید. رزومه خود را بهمراه کاور لتر مورد نیاز، منطبق با مدل کانادایی تدوین نمائید. بر ارتباط پروژه های انجام گرفته و چگونگی ارزش افزوده خود تمرکز کنید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ارائه جزئیات مربوط به پروژه های شما (ارزش نقدی، دامنه، روش تحویل پروژه و غیره)
 • تمرکز بر تأثیرات مثبتی که در هر پروژه داشته اید.
 • وقت گذاشتن برای بیان نقش خود در هر پروژه با ذکر جزئیات دقیق

برخی از اشتباهات متداول در مورد مهندسان جدیدالورود به کانادا:

وقتی صحبت از اطلاعات خاص کانادا می شود، نکات زیر می تواند به شما کمک کند:

 • در حوزه مهندسی مشاوره، کسب مجوز مهندسی حرفه ای بسیار مهم است، بنابراین آماده باشید تا در مورد این هدف، به طور مفصل بحث کنید.
 • اهمیت سابقه کار کانادایی را دست کم نگیرید. شما باید بپذیرید که یک منحنی یادگیری در رابطه با کار در هر بازار جدید وجود دارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که انتظارات درآمدی و نگرش شما، به این موضوع بپردازد.
 • فراموش نکنید که بلند مدت فکر می کنید. بسیاری از داوطلبان با اجازه کار موقت وارد کانادا می شوند و شکست می خورند؛ زیرا کارفرمایان کانادایی انتظار حداقل سه یا چهار ساله اشتغال فرد استخدام شده را دارند. شما برای موفقیت در یک جایگاه مهندسی در کانادا تقریباً باید برنامه هایی داشته باشید که بیش از دو سال اقامت خواهید داشت.

مهندسین در مصاحبه چه سوالاتی را باید بپرسند؟

بسیاری از توصیه های ارائه شده در زمینه مشاغل مهندسی در کانادا می تواند در مورد کشور خود یا هر مصاحبه ای نیز استفاده شود. با این وجود، اینها برخی از مهمترین سؤالاتی هستند که باید در نظر بگیرید تا با یک کارفرمای بالقوه مطرح کنید، به خصوص اگر احساس می کنید که پیشنهاد کاری نزدیک است:

 • چگونه دیگر داوطلبان بین المللی بر منحنی یادگیری در بازار جدید، غلبه کرده اند؟
 • امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا به من کمک کند تا برای کار در کانادا آماده شوم؟
 • سه تا شش ماه اول این شغل، چگونه خواهد بود؟
 • چگونه این شرکت حرفه من را طی دو سه سال آینده ارتقاء خواهد داد؟

کدام شهرها یا استان های کانادا برای جایگاه شغل مهندسی قدرتمندتر هستند؟

اگر فکر اشتغال در شهر مشخصی را نموده اید، پس خود را آماده کنید، در بازار کار مربوطه فرصت های شغلی را جستجو کنید،  در جستجوی شغل خود سخت کار کنید و می توانید نقش عالی خود را در هر مکان پیدا کنید.

استانهای انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک در حال حاضر روند مثبتی در بازارهای اشتغال دارند. با این حال، باید توجه داشته باشید که اگر به زبان روان فرانسه صحبت نکنید، کار در کبک می تواند یک چالش باشد. تورنتو (شامل منطقه تورنتو بزرگ) و ونکوور (از جمله ناحیه سرزمین اصلی سفلی) از نظر شهرهای بزرگ کانادا در حال حاضر مطمئن ترین شرایط را دارند. اگر برای شهر بزرگی مناسب نیستید ، به کلونا و ویکتوریا در بریتیش کلمبیا و گلف و اوکویل در انتاریو نگاه کنید.

چه چالش هایی را برای مهندسان کانادا در سال 2021 و بعد از آن پیش بینی می کنید؟

بدیهی است که مهمترین نگرانی در حال حاضر مسئله ویروس COVID-19 است. بدیهی است که این یک بیماری همه گیر جهانی است و باید هرچه سریعتر و دقیق کنترل شود. علاوه بر این، پیش بینی نتیجه این بحرانِ سلامت دشوار است و ممکن است صنعت مهندسی از این امر مصون نماند.

گفته می شود تقریباً در تمام جنبه های دیگر حوزه مهندسی در کانادا، چالش های بسیار کمی وجود دارد. در واقع، من تا آنجا پیش می روم که می گویم آینده برای مهندسان در کانادا به ویژه در بازار ساخت وساز و نیز زیرساخت، درخشان است. کانادا به مهاجرت به عنوان یک عامل اصلی اقتصادی متکی است.

نحوه مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس:

نکته مهم در مورد مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس این است که گزینه های زیادی در دسترس شما قرار دارد. علاوه بر این، برخلاف سایر کشورها مانند استرالیا یا کشورهای حوزه خلیج فارس، برنامه های نیازمند مجوز کار وجود دارد که لزوماً به پیشنهاد شغلی (جاب آفر) احتیاج ندارند، و دارای یک مسیر مستقیم و نسبتاً سریع برای رسیدن به اقامت دائم کانادا هستند؛ حتی اگر پیشنهاد شغلی نداشته باشید و حتی اگر قبلاً در کانادا زندگی نکرده باشید. کانادا از طریق انواع برنامه های اقامت دائم و همچنین از طریق انواع مختلف مجوزهای کار از نیروی کار استقبال می کند.

مهارت های مهندسی کانادایی مورد تقاضا در سال 2021:

نکته قابل توجه در مورد مشاغل مهندسی در کانادا این است که آنها اغلب می توانند در برابر فراز و نشیب های اقتصادی مقاوم باقی بمانند. این بدان معنا نیست که این بخش کاملاً از آنچه در اقتصاد گسترده تر اتفاق        می افتد، مصون است ، اما این درست است که متخصصان مهندسی بسیار ماهر همچنان در سراسر کانادا مورد تقاضای زیادی هستند.

هشت شغل برتر مهندسی در کانادا در سال 2019 به شرح زیر بوده است:
 1. مهندس برق
 2. مهندس مکانیک
 3. مهندس پروژه
 4. تکنسین مهندسی عمران
 5. مهندس ساخت و تولید
 6. مهندس فرآیند
 7. مدیر مهندسی
 8. تکنسین تضمین کیفیت

مهارت های مهندسی مورد نیاز:

مهارت های مهندسی که کارفرمایان کانادایی به دنبال آن هستند همیشه متفاوت است. همانطور که گفته شد، بسته به حوزه تخصصی شما، مهارت های زیر در ماه های آینده بسیار مورد جستجو قرار می گیرند:

 • تجربه کار با نرم افزار اتوکد مهارت شماره یک کارفرمایان است.
 • مهارت های ابزار سازی و اندازه گیری، به ویژه در بخش ساخت و تولید
 • تضمین کیفیت در تمام زمینه های مهندسی مورد نیاز است.
 • Autodesk Revit: برای معماران ، مهندسان سازه ، طراحان
 • نرم افزار طراحی Solidworks – در 165000 شرکت استفاده می شود.

گواهینامه های درخواستی:

بهترین گواهینامه ها در کانادا برای سال 2021:

 • مهندس سازه (SE)
 • مهندس حرفه ای (Eng / PE)
 • مهندس در آموزش (EIT)
 • کارشناس مهندسی دارای لایسنس (Tech / CET)
 • مهندس کامپیوتر و طراحی (CADD)
 • تکنسین سیستم های الکترونیکی (EST)

مشاغل مهندسی در منابع کانادا:

 • Engineers Canada — Newcomers resources
 • British Columbia: APEGBC (Association of Professional Engineers/Consultants for BC)
 • Alberta: APEGGA (Association of Professional Engineers/Consultants for Alberta)
 • Ontario: PEO (Professional Engineers Ontario)
 • Saskatchewan: APEGS (Association of Professional Engineers/Consultants for Saskatchewan)

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به کانادا جاب افر کانادا و اقامت ارزان کانادا هم اکنون درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

blank
خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت (2021)
blank
اقتصاد کانادا 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست