کشور اکوادور - هزینه زندگی در اکوادور - زبان اکوادور موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

اطلاعات کشور اکوادور

واحد پول

واحد پول

پیش شماره تلفن

پیش شماره تلفن

زبان رسمی

زبان رسمی

پایتخت

پایتخت

اگر تصمیم به مهاجرت به کشور زیبای اکوادور را گرفته اید، بهتر است با ما همسفر شوید. در این سفر،ما به شما اطلاعاتی درباره ی اکوادور،آب و هوا و طبیعت آن،زبان و فرهنگ مردم اکوادور و چیزهای دیگری همچون کسب و کار و تحصیلات در آنجا را ارائه خواهیم داد. اگر میخواهید در رابطه با جاذبه های گردشگری اکوادور بیشتر بدانید به مطلبی که قبلا در این رابطه در سایت گذاشتیم مراجعه کنید.

کشور اکوادور

شرایط زندگی در اکوادور

کشور‌اکوادور  تا کنون  چندین جایزه در زمینه ی صنعت توریسم از آنِ خود کرده است. این کشور که در شمال غربی قاره ی آمریکای جنوبی واقع شده، بخاطر پیشرفت در مواردی چون گردشگری،‌‌ تولید محصولات داخلی و ارائه ی خدمات مورد تقدیر قرار گرفته است.

عده ای بر این عقیده اند که اکوادور بهشت پنهانی است که یک زوج با ماهی 2000دلار ویا حتی کمتر از آن می توانند به راحتی در آنجا زندگی کنند. کشور اکوادور از شمال به کلمبیا، از شرق و جنوب به کشور پرو و از غرب به اقیانوس آرام محدود میشود. طبیعت همیشه بهاری اکوادور شما را ترغیب میکند تا در مهاجرت به این سرزمین همیشه سبز، لباسهای زمستانی تان را برای همیشه به دور بیندازید .
اکوادور یکی از بهترین مقصدهای جهان برای کشف دنیای زیرِ آب بشمار میرود. چراکه همه ی زیبایی اقیانوس آرام جنوبی  در جانوران دریایی رنگارنگ و در صخره های زیرِ آبِ آن خلاصه شده است.
مذاهب اصلی اکوادور:کاتولیک80 درصد؛ پروتستان: 11 درصد؛

زندگی در اکوادور

زبان مردم اکوادور

بهتراست بدانیم زبان رسمی  مردم اکوادور “اسپانیایی” می باشد که قریب به 93درصد به آن زبان صحبت می کنند. دومین زبان رایج در بین مردم بکار می روند. بد نیست بدانیم یک تا دو میلیون نفر از مردم اکوادور به زبان ” کیچوا” و 35000نفر به زبان”شوار” صحبت می کنند.در کنار این دو زبان بومی محلی، مردم قبایل این کشور به 11 زبان دیگر نیز تکلم  میکنند.

زبان مردم اکوادور

فرهنگ مردم اکوادور

هرجا که بروید مردم با دیدن شما “سلام” می گویند؛حالا چه شما را بشناسند یانه! اما این مورد در اکوادور کمی متفاوت است. مردم‌اکوادور روشهای متفاوتی در برخورد با همدیگر دارند. اکوادوری ها وقتی با یک دوست یا مقام رسمی دیدار می کنند به گرمی دست همدیگر را می فشارند.
خانم ها همدیگر را با یک بوسه روی گونه تحویل می گیرند؛ آقایان هم گونه ی خانم ها را می بوسند مخصوصاً اگر آن خانوم یکی از دوستان یا آشنایان نزدیکشان باشد.
اکوادوری ها بی نهایت مهربانند. هرگز تند و سریع راه نمی روند و حرکتهای پرشتاب و عجولانه و خشن ندارند. آنها اگر ساعتها مجبور باشند که در صفی مثل صف بانک بایستند، صبورانه تحمل می کنند و با هم مهربانانه و خیلی مودبانه رفتار می کنند.
کشور‌اکوادور فرهنگ متمایز زیبا و پرجوش و خروشی دارد. در کنار تاریخ طولانی و غنی این کشور فرهنگ آن ترکیبی از رسم و رسومات بومی است که با نفوذ استعمار اروپایی رنگ و بویی دیگر گرفته است. تقریباً هر کسی در اکوادور پیش زمینه ای از فرهنگ و نژاد بومیش را با خود بهمراه دارد.
بطور کلی اکثریت قریب به اتفاق اکوادوری ها کاتولیکهای اسپانیایی زبان هستند که هرچه زمان جلوتر میرود این روند کمرنگ تر میشود.

کشور اکوادور

هزینه زندگی در اکوادور

 هزینه زندگی در اکوادور ۳/۱۷ درصد بالاتر از ایران و قیمت اجاره ها در اکوادور ۱۸/۲۲ ٪ کمتر از ایران در آخرین آمارگیری رسمی برآوُرد شده است.
با توجه به آمارهای جهانی  حداقل حقوق در شهری مثل کیتو پایتخت اکوادور برابر با 394 دلار است که این میزان حقوق از میانگین حقوق دیگر کشورهای آمریکای لاتین بالاتر است.
بعنوان نمونه:

هزینه ی اجاره ی یک خانه سه خوابه و یا یک آپارتمان مبله نشده برای یک زوج در شهر کوِنکای اکوادور 500دلار  ماهانه می باشد. به همین ترتیب هزینه ی تامین اجتماعی و مراقبتهای بهداشتی ماهانه برای یک زوج در این شهر برابر 80 دلار است.
در اکوادور، نه تنها شما می توانید با داشتن کمترین پول بازنشسته شوید بلکه قادرید از یک زندگی راحت بهرهمند باشید. یک زوج در این کشور با داشتن کمتر از $۱۸,۰۰۰ در  سال بازنشسته می شوند که این تنها بر اساس سبک زندگی راحت آنان  است. بسیاری از خارجی های مقیم این کشور تنها با استفاده از این هزینه ی کم زندگی می توانند علاوه بر خانه ی اصلی خود در شهر محل سکونتشان، صاحب یک خانه ی روستایی یا ملک ساحلی حتی در  کشوری دیگر باشند.

پول اکوادور
فهرست