جاذبه های گردشگری اکوادور | دیدنی های کشور اکوادور |موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

جاذبه های گردشگری اکوادور

بدون دیدگاه
جاذبه های گردشگری اکوادور

جاذبه های گردشگری اکوادور :کشوری که با نام اکوادور شناخته شده است، کشوری است در شمال غربی آمریکای جنوبی که پایتخت آن کیتو می باشد و جاذبه های متنوعی را به بازدیدکنندگانش ارائه می دهد. از جاذبه های گردشگری اکوادور، برای شروع می توان به تقریبا ۱۰۰۰ مایل خط ساحلی اکوادور با سواحل عالی، کوه های آند و جنگل های گرمسیری پرباران حوضه آمازون آن اشاره کرد.

مناظر اکوادور حتی به جزایر دوردست گالاپاگوس و حیات وحش فوق العاده آن گسترش پیدا میکند. در این میان، شما می توانید شهرهای بزرگ با امکانات رفاهی و لوکس و یا روستاهای کوچک بومی که با بازارهای رنگی شان شناخته شده اند، را در این کشور پیدا کنید.

جزایر گالاپاگوس Galapagos Islands

۱۹ جزیره ای که جزایر گالاپاگوس را تشکیل می دهند، خانه ای برای حیات وحش منحصر به فردی هستند که درهیچ کجای دیگر در جهان یافت نمی شوند.

این جزایر، بیشتر به عنوان مکانی شناخته می شود که چارلز داروین در سال ۱۸۳۵ بازدید کرد و سپس از روی آن، تئوری تکامل خود را ارائه داد. جزایر گالاپاگوس در حدود ۱۰۰۰ کیلومتر (۶۰۰ مایلی) دورتر از ساحل اکوادور قرار دارد و خانه ای برای گونه های متنوع زیستی مانند لاک پشت های غول پیکر، لاک پشت های دریایی، گونه ای از مرغان دریایی به نام کورمورانت ها و مرغ مقلد می باشد.

کشتی های کروز تنها راه رسیدن به این جزایر هستند. تعداد بسیاری از آژانس های برگزارکننده تورهای بازدید از جزایر گالاپاگوس، در خارج از کیتو و گوایاکیل با قایق های متنوع، از قایق های کوچک گرفته تا کشتی های کروز لوکس این تورها را ارائه میدهند. این جزیره‌ها به عنوان یکی از میراث جهانی توسط سازمان یونسکو انتخاب شده‌اند.

جاذبه های گردشگری اکوادور

جاذبه های گردشگری اکوادور

شهر کیتو (Quito)

با داشتن ارتفاع ۲،۸۰۰ متر (۹،۳۵۰ فوت) بالاتر از سطح دریا، پایتخت اکوادور، کیتو، بالاترین پایتخت در جهان محسوب میشود. این شهر بین المللی با ۲٫۲ میلیون نفر جمعیت، در فعالترین بخش آتشفشانی کوه های آند واقع شده است.

شهر کیتو یکی از جاذبه های گردشگری اکوادور و بزرگترین و زیباترین منطقه تاریخی در آمریکای جنوبی است. این شهر، در سال ۱۵۳۴ بنا نهاده شد، و شامل کمی کمتر از ۲۰ کلیسای کاتولیک از دوران استعماری است و با وجود بازسازی متمرکز و اغراق آمیز، شهر قدیمی، روحیه  طبقه کارگر پر جنب و جوش و شخصیت بومی خود را که همیشه معرف آن است، حفظ کرده است. کاخ کاروندولت، محل نشستن دولت اکوادور، در این منطقه تاریخی قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری اکوادور

جاذبه های گردشگری اکوادور

کوینکا ( Cuenca)

بسیاری از ساختمان های قدیمی کوینکا مربوط به دوره استعماری معروف است و سومین شهر بزرگ اکوادور است. یک نمونه کلاسیک از شهر رنسانس برنامه ریزی شده در آمریکا، شهر کوینکا است و ویژگی های معماری زیادی با شهر قدیمی کیتو دارد.

با این تفاوت که در این شهر شما خیابان های باریک و سنگ فرش شده، خانه های تراس دار با حیاط های اندرونی و کلیساهای سفید، بدون هیچ گونه آلودگی، سر و صدا و شلوغی پایتخت را مشاهده خواهید کرد. این شهر، شهر محبوب آمریکایی های بازنشسته است و برای جشنواره های رنگارنگش در ماه های ژانویه و نوامبر شناخته می شود. بزرگترین ویرانه های اینکاها در کشور اکوادور در نزدیکی مزرعه کانار قرار دارد. کلیسای جامع نو هم با نمای مرمر سفید خود در این شهر واقع شده است.

جاذبه های گردشگری اکوادور

جاذبه های گردشگری اکوادور

پارک های ملی کوتوپاکسی و کاجاس ( Cotopaxi and Cajas National Parks)

دو مورد از محبوب ترین پارک های ملی اکوادور، کوتوپاکسی و کاجاس، در فاصله های نزدیک به  شهرهای کوئنکا و کیتو قرار گرفته اند و با ماشین و در طی یک سفر یک روزه میتوانید سری به آن بزنید. از این دو، پارک ملی کوتوپاکسی که تنها ۵۰ کیلومتر از جنوب کیتو فاصله دارد، شاید شناخته شده ترین پارک ملی اکوادور باشد.

آن هم به دلیل آتشفشان عظیم (و هنوز فعال) کوتوپاکسی که در این منطقه غالب است، به همراه آتشفشانهای کوچکتر رومیناوی و سینکولاگوا می باشد. پارک ملی کاجاس حدود ۳۰ کیلومتری از کوئنکا فاصله داشته و در ارتفاعات خیره کننده اکوادورقرار گرفته است. این پارک ملی با توجه به تپه های متعدد و دره هایش، تجربه ای متفاوت را برای شما رقم میزند و مکان مناسبی برای پیاده روی و دوچرخه سواری می باشد.

این پارک ملی، به لطف بیش از ۲۷۰ تالاب و دریاچه های یخچالی، مکانی لذت بخش برای علاقه مندان به ورزشهای آبی، به ویژه کایاک سوارها و کانوسوارها است. در نهایت، پارک ملی پودوکارپوس که اغلب به عنوان باغ گیاه شناسی آمریکا شناخته می شود، طیف وسیعی از گیاهان و جانوران را در خود جای داده است.

blank

گوایاکیل

بزرگترین شهر اکوادور از لحاظ جمعیت، بندر اقیانوس آرام گوایاکیل است که به عنوان دروازه ای به جزایر گالاپاگوس شناخته می شود. علاوه بر بسیاری از سایت های تاریخی اش، گوایاکیل دارای مکان های خرید و سرگرمی در بسیاری از میدان های زیبا و دیدنی اش و در امتداد خط ساحلی می باشد.

برای کسانی که از پیاده روی لذت می برند مالکون ۲۰۰۰ ، مسیری دو و نیم کیلومتری در امتداد رودخانه گویاس (Guayas) یک نقطه برجسته به حساب می آید. از دیگر جاذبه های گردشگری اکوادور، کلیسای جامع متروپولیتن گوایاکیل و موزه انسان شناسی و هنرهای معاصر(Antropológico y de Arte Contemporaneo) با نمایش مجموعه ای جذاب از فرهنگ و تاریخ غنی این کشور است.

برای یک سفر به یاد ماندنی، یک قایق در این رودخانه بعد از غروب خورشید زمانی که چراغ ها روشن می شوند کرایه کنید و شهر گوایاکیل را که به اثری زیبا و روشن تبدیل شده است نظاره کنید.

بانیوس (Baños)

شهر کوچک بانیوس د آگوا (Baños de Agua با توجه به محیط دوست داشتنی و چشمه های آب گرم، یکی از جاذبه های گردشگری اکوادور است. در حاشیه غربی حوضه آمازون، بانوس در میان جنگل های متراکم گرمسیری قرار گرفته و از امکانات متعدد تفریحی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان برخوردار می باشد.

اما کشش بزرگ این منطقه، چشمه های آب گرم و غنی از مواد معدنی و آبشارهای فراوان آن است. برخی از آنها از سمت شهر، از طریق یک سری از مسیرهای سرگرم کننده شامل پل های طنابی با نمایشی باور نکردنی ارتفاع و سقوط و استخر های عمیق خود به این مناطق میرسد.

ورزش های پرهیجانی مانند رفتینگ هایی با قایق های سفید رنگ و کایاک سواری در این منطقه، محبوب هستند. تفریحات آرامی مانند بازدید از کلیسای ویرجین د آگوا سانتا  (Virgen de Agua Santa) با مجسمه معروف مریم مقدس اش (ادعا می شود که مریم مقدس در یکی از آبشارهای شهر ظاهر شده است) و خرید کالاهای محلی مانند مجسمه های چوبی و حکاکی شده طوطی های بالسا و خوردن شهر مشهور ملکوچا “melcocha ، “یک نوع آب نبات ساخته شده از نیشکر نیز میتوانید در بانیوس تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری اکوادور

جاذبه های گردشگری اکوادور

ناریز دل دیابلو: بینی شیطان

بازدید از ناریز دل دیابلو (“بینی شیطان”) زیبا، یکی از جاذبه های گردشگری اکوادور، باید بر روی لیست جاذبه های دیدنی هر کسی باشد. این که شما علاقمند به سفر با قطار هستید یا نه، باید بدانید که سفر به این قسمت از کوه های آند در نزدیکی شهر آلائوسی آن هم بر روی یکی از راه آهن های عالی بازسازی شده کشور، که بخشی از سیستم شبکه راه آهن در سراسر کشور اکوادور است، یکی از دیدنی ترین تجربه های سفرتان میتواند باشد. سفر ۱۲ کیلومتری بازگشت به ناریز دل دیابلو، بدون شک یکی از محبوب ترین سفرهایی است که بر روی یک قطار متمرکز شده است و از طریق تعدادی از سوئیچ ها و به شکل زیگزاگی، به سمت ایستگاه بالای کوه صعود می کند .

شما فرصتی برای تجربه فرهنگ غنی آندها، از جمله بازدید از موزه کاندور پونونا با نمایشگاه ها و نمایش های مربوط به مردم بومی این منطقه خواهید داشت.

blank

جاذبه های گردشگری اکوادور

اوتاوالو (Otavalo)

بازار اوتاوالو خانه ای برای یکی از رنگارنگ ترین و مهمترین بازارهای هفتگی در کوه های آند است. این بازار، مکانی برای داد و ستد کالاهای دست ساز بومی از جمله پارچه های نفیس شناخته شده است.

این بازار همچنین در شهر برای کالاهای چرمی و جواهرات نیز، مشهور می باشد. از عجایب این بازار تاریخچه آن است چرا که  بازار اوتاوالو حتی از قرن ها پیش از اینکاها، وجود داشته است. این مکان بهشتی برای عکاس هاست، آن هم با اکوادوریی که لباس های سنتی خود را پوشیده اند و کوه های پوشیده از برف که در پس زمینه عکس ها خودنمایی می کنند.

بازار اصلی شنبه ها به معرض نمایش عموم گذاشته می شود، اما شما مسافران ممکن است در زمان های دیگری در پلازا د لوس پونچوس بتوانید کالاهای دست ساز زیبای این بازار را بیابید. پس خیلی نگران روزهای هفته و بودنتان دریکی از بهترین جاذبه های گردشگری اکوادور نباشید.

جاذبه های گردشگری اکوادور

جاذبه های گردشگری اکوادور

ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین
blank
راههای مهاجرت به ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست