ویزای تحصیلی هلند - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

ویزای تحصیلی هلند

بدون دیدگاه
blank

ویزای تحصیلی هلند

تحصیل در هلند

کشور هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپا است و عضو شنگن می باشد. هلند کشوری توسعه یافته و جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا می باشد. واحد پول کشور هلند یورو است. از مهم‌ترین شهرهای دانشجویی این کشور می‌توان به آمستردام، روتردام، خرونینخن، اوترخت، لایدن و .. اشاره داشت. در کشور هلند بیش از 160 مرکز تحقیقاتی و دانشگاهی فعالیت دارند و امکان تحصیل برای رشته های متنوع در کلیه مقاطع تحصیلی در برترین دانشگاه های این کشور برای دانشجویان وجود دارد. مدراک دانشگاه های هلند بدون استثنا در تمامی‌ جهان معتبرند. زبان تحصیل در هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد. هلند تعداد بسیار زیادی از دیوان های بین المللی مانند دادگاه بین المللی لاهه را در خود جای داده است. این کشور بیش از 41 کیلومتر مربع وسعت دارد و نزدیک به 17 میلیون نفر در آن ساکن هستند. برای تحصیل در این کشور پیشرفته و زیبا ابتدا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارید.

ویزای تحصیلی هلند

شرایط ویزای تحصیلی هلند

در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند یکی از شرایط بسیار مناسب برای دانشجویان ایرانی را داراست. هلند کشوری پیشرفته در بخش آموزش و پرورش می باشد و دانشگاه های آن در رده بندی 200 دانشگاه اول دنیا قرار دارند. این کشور در بخش صدور ویزا و اجازه اقامت دانشجویان بسیار عالی عمل می کند و سرمایه زیادی را نیز از این طریق برای کشور خود فراهم می آورد. شرایط ویزای تحصیلی هلند بسیار مناسب است. در واقع در سال 2021 هلند جزو کشورهایی است که برای ایرانیان ویزای تحصیلی و همچنین در غالب موارد ویزای همراه صادر می کند. ویزای تحصیلی کشور هلند منجر به اخذ کارت اقامت موقت و سپس دائم در این کشور خواهد شد. بلافاصله پس از پذیرش و پذیرش در دانشگاه انتخابی خود، می توان درخواستی برای اخذ ویزای اقامت طولانی هلندی (MVV) داد. پس از اعمال، بررسی شرایط و اعلام نتایج تا 90 روز زمان نیاز دارد. البته اگر چه دانشگاه های هلند بدون داشتن مدرک زبان نیز در غالب موارد پذیرش می دهند اما شانس ویزا شدن بدون مدرک زبان بسیار پایین است.

هزینه تحصیل در هلند

هلند نظام تحصیلی رایگان ندارد اما هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور نسبت به برخی دیگر از کشورها از جمله دانمارک، پایین است. هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور هلند در مقطع فوق لیسانس هر سال حدود 11000 تا 15000 یورو است . دانشجویان با ویزای تحصیلی خود اجازه کار 20 ساعت در هفته را خواهند داشت که حقوق دریافتی آنها در هفته 200 یورو است . تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور هلند 4 سال است که دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند با بورسیه تحصیلی این مقطع تحصیلی را  در هلند سپری کرده و  یا اینکه شهریه دانشگاه را بپردازند . دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در هلند می گردند ، در ماه مبلغ حقوقی در حدود 2000 دلار دریافت خواهند کرد . با توجه به بورسیه خوبی که از طرف دولت هلند ارائه می گردد رقابت برای گرفتن پذیرش با بورسیه تحصیلی از دانشگاه های در هلند بالاست.

هزینه زندگی دانشجوئی در کشور هلند ماهیانه حدود 1500€ (یورو) می باشد که بیشترین بخش از این هزینه ها یعنی در حدود 31% مربوط به هزینه های اجاره خانه می باشد. دانشجویان گرامی بایستی مدنظر داشته باشند که متوسط هزینه اجاره آپارتمان در کشور هلند حدود 350€ الی 800€ (یورو) می باشد.

ویزای تحصیلی هلند بدون مدرک زبان

یکی از بیشترین درخواست از سوی اتباع ایرانی را تحصیل زبان در این کشور داراست. این در حالی است که شانس دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی هلند صرفا برای دوره زبان مقدور نیست، اما می توان با ارائه آیلتس سطح پایین تر برای اخذ ویزا شانس خود را بالا برد. در ادامه شرایط دریافت ویزای دانشجویی هلند را بررسی می شود

مجوز اقامت تحصیلی هلند

افرادی که تمایل به تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی هلند دارند ابتدا نیاز به دریافت مجوز اقامت تحصیلی دارند. برای اخذ ویزای تحصیلی هلند می بایست نشان داد فرد از پس هزینه تحصیل و زندگی در هلند برمی آید. این میزان درآمد یا تمکن مالی بستگی به این دارد که تحصیل فرد چه مقدار به طول انجامد. اگر در دانشگاه مورد نظر دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی یا هلندی تدریس می شود و فرد نتوانسته مدرک زبان خود را تکمیل کند می تواند یک دوره حداکثر 12 ماهه آماده سازی برای شروع به تحصیل قبل از ورود به دانشگاه را طی کند. حتی با داشتن مدرک کارشناسی و تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع ارشد نیز این امکان وجود دارد که یک دوره حداکثر 12 ماهه زبان را پشت سر بگذارد.

آزمایش های پزشکی ویزای تحصیلی هلند

آزمون آزمایش سل را باید 3 ماه بعد از دریافت مجوز اقامت انجام داد. در برخی موارد نیازی به انجام این آزمون نیست. طبق لیستی که تهیه شده است فهرست کشورهایی که نیازی به انجام این آزمون ندارد آورده شده که ایران نیز جزء این لیست می باشد. این بدین معناست که اتباع ایرانی برای ورود به هلند نیازی به انجام آزمایش بیماری سل نخواهند داشت.

اگر کسی صرفا برای تحصیل به هلند نقل مکان کرده و کمتر از 30 سال سن داشته باشد نمی تواند از بیمه درمانی و بهداشتی هلند استفاده کند و باید از بیمه درمانی کشور خود استفاده نماید. ولی در صورتی که در کنار تحصیل داوطلب کار پاره وقت شود و بخواهد بعد از ساعات تحصیل به کار مشغول شود نیاز به یک بیمه درمانی اولیه با بیمه گر هلندی دارد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی هلند

برای اخذ ویزای تحصیلی هلند یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز نامه پذیرش دانشگاه است. برای اخذ پذیرش دانشگاه نیز در سال 2021 یک سری مدارک لازم است به دانشگاه ارسال گردد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی فرد فرق می کند اما کلیات آن به شرح ذیل است:

  • رزومه فرد شامل دستاوردهای تحصیلی و حتی غیرتحصیلی مثل کسب مدال های ورزشی و غیره
  • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده است از جمله مدرک تحصیلی
  • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع قبلی
  • توضیه نامه اساتید مقطع قبلی
  • انگیزه نامه که باید توسط دانشجو و در نهایت صداقت نگارش شود.
  • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee

کار پس از تحصیل در هلند

کسانی که علاقه مند باشند پس از اتمام تحصیلات خود نیز همچنان اقامت هلند را داشته باشند باید یا با یک شهروند هلندی ازدواج کنند یا شغلی در این کشور پیدا کنند. به این منظور متقاضی باید ابتدائا با یک شخصیت حقیقی یا حقوقی در هلند قرارداد کاری امضا کند و آن کارفرما باید اثبات نماید فرصت شغلی مربوطه توسط هلندی ها یا سایر کشورهای حوزه اقتصادی اروپا (EEA) یا اتحادیه اروپا (EU) قابل انجام نیست. همچنین اگر متقاضی کار در هلند بالای 23 سال سن داشته باشد باید قرارداد کاری وی دارای حداقل حقوق باشد.

الحاق خانواده در هلند

نکته مثبت در ویزای تحصیلی هلند الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال در طول تحصیل در هلند است. هلند از معدود کشورهای اروپایی است که این امکان را به راحتی فراهم می سازد.

ویزای تحصیلی هلند

دانشجویان خارجی می توانند برای مدت دوره خود – به علاوه ویزای جهت یابی یک ساله اضافی پس از فارغ التحصیلی برای جستجوی کار در هلند ، مجوز دانشجویی هلند را درخواست کنند.

 

دانشجویان خارجی که در برنامه های تحصیلات عالیه در هلند پذیرفته شده اند ، برای مدت دوره خود واجد شرایط اقامت هلند هستند.  آنها همچنین واجد شرایط درخواست اقامت یک ساله اضافی قبل از دوره خود برای آماده سازی هستند ، به علاوه مجاز به یک سال پس از فارغ التحصیلی برای جستجوی کار هستند.

اگر می خواهید برای تحصیل بیش از سه ماه به هلند بروید ، پس از اینکه به طور موقت در یک دوره پذیرفته شدید ، مرکز آموزشی از طرف شما درخواست اجازه اقامت دانشجویی هلند را می دهد.

 ویزای دانشجویی در هلند

بسته به ملیت خود ، ممکن است برای ورود به هلند به مجوز اقامت موقت (MVV) علاوه بر اجازه اقامت هلند برای اقامت بیش از سه ماه در کشور ، نیاز داشته باشید.  از سال 2013 ، موسسه آموزشی (حامی مالی شناخته شده شما) می تواند برای هر دو مجوز در یک برنامه ، از طریق روش ورود و اقامت (TEV) اقدام کند.  در راهنمای Expatica برای اجازه اقامت موقت هلند (MVV) می توانید در صورت نیاز به MVV برای ورود به هلند اطلاع پیدا کنید.

قوانین متفاوتی برای شهروندان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA – اتحادیه اروپا به اضافه ایسلند ، لیختن اشتاین و نروژ) و سوئیس – به علاوه اعضای خانواده آنها اعمال می شود.  اگر این مورد برای شما صدق می کند ، راهنمای Expatica را برای اتباع اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس که به هلند نقل مکان می کنند بخوانید.

 

شرایط ویزای دانشجویی در هلند

علاوه بر شرایط عمومی برای درخواست MVV و اجازه اقامت موقت ، شما باید برخی شرایط دیگر را نیز داشته باشید.  موسسه آموزشی از طرف شما درخواست می کند ، بنابراین ممکن است آنها نیز شرایط خاص خود را داشته باشند.

دانشجویان همچنین باید ثابت کنند که از توانایی مالی کافی و طولانی مدت برای حمایت از اقامت خود در هلند برخوردار هستند: آخرین الزامات مالی دولت برای دانشجویان را ببینید.

 

 آموزش متوسطه و حرفه ای

شما باید مدرک (موقت) ثبت نام در یک دوره تمام وقت در یک موسسه آموزش متوسطه یا حرفه ای شناخته شده در هلند را داشته باشید و بتوانید ثابت کنید که هلند مناسب ترین مکان برای گذراندن دوره شما است (به عنوان مثال اگر  دوره در کشور خود در دسترس نیست).

علاوه بر این ، شما باید حداقل دو معیار زیر را داشته باشید:

در هلند روابط خانوادگی داشته باشید.

بتوانید به زبان هلندی صحبت کنید ، درک کنید ، بخوانید و بنویسید (ممکن است مدرسه یا کالج از شما بخواهد یک آزمون را بگذرانید یا یک دوره را بگذرانید).

از سورینام ، اندونزی یا آفریقای جنوبی تبعه باشید و در زمان درخواست در آنجا زندگی کنید.

شما همچنین باید ثابت کنید که با گذراندن دوره شما کمک مثبتی به کشور خود و بازار کار آن خواهید کرد – مدرسه یا کالج روش خود را برای آزمایش این روش دارند.

 

آموزش عالی و دانشگاه

شما قبلاً به طور موقت به عنوان دانشجو در یک دوره یا برنامه آموزش عالی تمام وقت در یک دانشگاه شناخته شده هلند ، کالج دانشگاهی یا دانشگاه علمی کاربردی پذیرفته شده اید.  می توانید لیست حامیان مالی شناخته شده IND را مشاهده کنید (“م‘سسات آموزشی” را انتخاب کنید).

اگر در یک برنامه آموزشی برای آمادگی برای تحصیلات عالیه یا دانشگاه ثبت نام کرده باشید ، می توانید درخواست اجازه اقامت دانشجویی را نیز بدهید.  قبل از شروع دوره آموزش عالی برای آمادگی برای دوره یا آزمون ورودی ، اجازه دارید یک سال به هلند بیایید – امسال به مدت زمان اجازه اقامت شما اضافه می شود.

علاوه بر این ، در صورت داشتن شرایط خاص خود برای پذیرش دانشجویان خارجی در یک دوره ، با موسسه آموزشی خود مشورت کنید.  به عنوان مثال ، ممکن است لازم باشد دانش زبان هلندی را نشان دهید یا در یک برنامه انتقال شرکت کنید.

 

نحوه درخواست ویزای دانشجویی در هلند

موسسه آموزش و پرورش باید از طرف شما درخواست کند بنابراین لازم است برای جزئیات روش با آنها تماس بگیرید.  با این حال ، در زیر برخی از الزامات کلی برای کمک به شما در آمادگی برای برنامه وجود دارد.

 

 اسناد

موسسه آموزشی به کپی های پاسپورت یا شناسه مسافرتی و مدارک خاصی که نیاز به کپی قانونی (معتبر) دارند نیاز دارد که همه آنها باید به زبان های هلندی ، انگلیسی ، فرانسوی یا آلمانی باشد.  برای کسب اطلاعات در مورد قانونی کردن و ترجمه اسناد ، نحوه تهیه اسناد پشتیبان برای درخواست های ویزای هلند را بخوانید.

 هزینه ها

در حال حاضر برای پرداختن به درخواست MVV و اجازه اقامت به منظور تحصیل در هلند هزینه غیر قابل استرداد 311 یورو هزینه شده است.  هزینه ها سالانه دو بار بررسی می شود و ممکن است در اواسط سال تغییر کند.  برای دریافت آخرین هزینه ها ، اینجا را کلیک کنید.

همچنین ممکن است برای قانونی کردن (تأیید صحت) اسناد در کشور خود یا ترجمه آنها مجبور به پرداخت هزینه باشید.

 مقیاس زمانی

اگر شهود آموزشی یک حامی مالی شناخته شده باشد ، IND تلاش می کند ظرف دو هفته از درخواست شما تصمیم خود را بگیرد.

 کار به عنوان دانشجو در هلند

با استفاده از این مجوز ، فقط در ساعات محدود مجاز به کار هستید:

حداکثر تا 10 ساعت در هفته ؛  یا

کار فصلی در ماه های ژوئن ، جولای و آگوست.

در هر دو مورد ، کارفرمای شما باید اجازه کار (TWV) برای شما داشته باشد ، مگر اینکه شما یک شهروند ژاپن باشید.

اگر به عنوان بخشی از دوره خود باید به عنوان کارآموز کار کنید ، کارفرمای شما نیازی به گرفتن مجوز کار برای شما نخواهد داشت اما باید قرارداد کارورزی را با شما و دانشگاه یا کالج شما امضا کند.

ویزای دانشجویی هلند چه مدت طول می کشد؟

 برای دوره های متوسطه و حرفه ای

اجازه اقامت شما حداکثر تا پنج سال و به علاوه سه ماه اضافی معتبر خواهد بود

قبل از انقضا permit اجازه ، می توانید برای بقیه دوره تحصیل خود درخواست تمدید کنید (بخوانید که با اتمام اجازه اقامت هلند چه کاری انجام دهید).

بعد از اینکه دوره شما سرانجام به پایان رسید ، اجازه شما منقضی می شود.  شما مجبور به ترک هلند هستید ، مگر اینکه بخواهید برای ماندن برای یک هدف دیگر اقدام کنید.

 

 برای آموزش عالی و دانشگاه

اجازه اقامت شما حداکثر تا پنج سال و به علاوه سه ماه اضافی و در صورت نیاز به سال مقدماتی معتبر خواهد بود.

اگر دوره خود را تا حدی تغییر دهید و دوره جدیدی را شروع کنید ، تعداد سالهایی که قبلاً تحصیل کرده اید از حداکثر دوره جدید کسر می شود.

در صورت عدم پیشرفت کافی – حداقل 50 درصد اعتبارات مورد نیاز در هر سال تحصیلی – در تلاش برای دستیابی به مدرک تحصیلی ، ممکن است اجازه اقامت پس گرفته شود.

قبل از انقضا permit اجازه ، می توانید مدت زمان اقامت خود را برای بقیه دوره تحصیل خود درخواست کنید.

پس از اینکه دوره شما سرانجام به پایان رسید ، مجوز شما نیز پایان می یابد.  شما مجبور به ترک هلند هستید مگر اینکه بخواهید برای ماندن برای یک هدف دیگر اقدام کنید ، به عنوان مثال ، اگر کاری پیدا کردید.

بعد از اتمام دوره: مجوز سال گرایش فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان تحصیلات عالیه یا تحصیلات دانشگاهی (مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا) می توانند ظرف سه سال از فارغ التحصیلی برای ویزای سال جهت گیری هلند اقدام کنند.  این به شما یک سال فرصت می دهد تا به دنبال کار بگردید ، در این مدت می توانید بدون هیچ محدودیتی و یا نیاز به کارفرما برای داشتن اجازه کار برای شما کار کنید.

 

 اگر شرایط شما تغییر کند

اگر در طول مدت مجوز ، دانشکده ، دانشگاه یا سایر مراکز آموزشی را تغییر دادید ، باید ظرف چهار هفته پس از وقوع تغییر ، کتباً IND را مطلع کنید.

اگر دیگر در هیچ موسسخه هلندی تحصیل نمی کنید ، مبنایی که به شما اجازه اقامت داده اند تغییر کرده است ، بنابراین اگر می خواهید به اقامت خود در هلند ادامه دهید ، باید درخواست اجازه اقامت جدید دهید.  راهنمای کامل Expatica برای ویزا های هلند را بخوانید تا بفهمید کدام مجوز می تواند برای شرایط فردی شما مناسب باشد.

در طول یک دوره دانشگاه ، موسسه آموزشی در صورت عدم رعایت استانداردهای خاص یا عدم موفقیت در دوره ، عملکرد شما را کنترل کرده و IND را مطلع می کند – این می تواند منجر به لغو مجوز شما شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

موسسه حقوقی دادآور نسیم مهر با نام های دادینلی و ترکیه ویت آس نماینده قانونی خدمات مهاجرتی ترکیه ،کانادا ، انگلیس و… در ایران و ترکیه شما را برای رسیدن به هدفتان (مهاجرت به هلند) همراهی می کنند مهاجرت آسان به هلند با  turkey-with-us

برای ادامه مشاهده دیگر پلن های مهاجرت به هلند روی لینک زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادابرای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به هلند و اقامت ارزان هلند هم اکنون درخواست مشاوره رایگان خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

blank
تفاوت اقامت و تابعیت ترکیه
blank
مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست