بورسیه تحصیلی DAAD در آلمان - بورسیه تحصیلی داد -موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

بورسیه تحصیلی DAAD در آلمان

بدون دیدگاه
بورسیه تحصیلی DAAD

*بورسیه تحصیلی (DAAD) چیست؟

سرویس تبادل دانشگاهی آلمان (DAAD)، سازمانی است که خدمات مربوط به بورس های تحصیلی در آلمان را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. این بورسیه ها صرفاً برای دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های آلمان است که هدف از ارائه ی آنها هم آماده کردن جوانان متخصص دانشگاهیِ کشورهای در حال توسعه همراه با مطالعات تخصصی بیشتر می باشد.

بورسیه تحصیلی (DAAD) در آلمان فرصت تازه ی مطالعاتی برای دانشجویان ممتاز کشورهای در حال توسعه فراهم آورده است. همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای بورسیه”داد” و انجام تحصیلات و پژوهش در آلمان دعوت میشوند. طیف وسیعی از دوره های تحصیلات تکمیلی هم که به زبانهای انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند در این بورسیه ارائه شده اند. بعلاوه این بورسیه برای دوره های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد باز می باشد.

دو سال تجربه ی کار تخصصی نیاز اساسی برای درخواست برنامه ی بورسیه ی “داد” شمرده میشود. مدت دوره ی تحصیلی تحت پوشش بورسیه ی DAAD هم باید بیشتر از 12 ماه و کمتر از 36 ماه باشد.

بورسیه تحصیلی DAAD در آلمان

بورسیه تحصیلی DAAD در آلمان

*بورسیه تحصیلی “داد”؛مواجب و مزایای آن:

بعد از بردن چنین بورسیه ای، مسلماً دانشجو فرصت جدید و جالبی برای زندگی و تحصیل در آلمان را به دست می آورد. همچنین، دانشجو ماهانه حقوقی را جهت گذران امورات زندگیش، کمک هزینه ی بیمه ی درمانی و کمک هزینه ی مسافرتی دریافت می دارد. لیست مزایای بورسیه ی تحصیلی DAAD به شرح زیر تهیه شده است:

-حقوق ماهیانه ای برابر با 850 یورو که به دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه میشود؛

-دانشجویان دوره ی دکترا ماهیانه هزار و دویست یورو حقوق دریافت میکنند؛

-دانشجویان دوره های دکترا و کارشناسی ارشد، تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار میگیرند.

-دانشجویان دوره های دکترا و کارشناسی ارشد، هر دو کمک هزینه ی مسافرتی دریافن می دارند.

-دانشجویان بورسیه شده از تحصیلات رایگان در دانشگاه های آلمان بهره مند خواهند شد؛

-دانشجویان بورسیه شده از اسکان رایگان در داخل یک مرکز خوابگاهِ دانشگاهی بهره مند خواهند شد؛

*هر آنچه که جهت درخواست بورسیه تحصیلی “داد”مورد نیاز است:

-متقاضی باید دوره ی لیسانس را گذرانده و شش سال از اتمام آن نگذشته باشد؛

-بورسیه ی تحصیلی “داد” به دانشجویانی داده خواهد شد که دست کم دوسال سابقه ی قابل اثبات کار مفید داشته باشند؛

-نیاز به تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی به نوع انتخاب رشته ی دانشجوی متقاضی بستگی دارد؛

*شرح بورس تحصیلی “داد”؛

بورس تحصیلی “داد”2020، برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا:

این بورس تحصیلی برای تمامی دانشجویان بین المللی سراسر جهان که مشتاق فراگیری علم در بهترین دانشگاه های آلمان می باشند، باز است. این بورسیه های تحصیلی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را کاملاً تحت حمایت مادی قرار میدهند و برای هر دانشجو براساس مقطع تحصیلی اش ماهیانه ای تعیین کرده اند. به این ترتیب که برای کارشناسی ارشد ماهیانه هشتصد و پنجاه یورو  و برای دانشجویان دوره ی دکترا معادل هزار و دویست یورو اختصاص یافته است.

دانشمندان و کارشناسان خوب آموزش دیده که بهمراه همکارانشان شبکه های آموزشی تشکیل داده اند، نقش چشمگیری در توسعه ی پایدار کشورشان دارند. در واقع اینها را باید بهترین تضمین برای آینده ای بهتر و فقر کمتر،آموزش مدرن و بهداشت و سلامتی برای همگان دانست. با توسعه ی برنامه های تحصیلی  تکمیلی گرا، بورسیه ی تحصیلی “داد”، سطح آموزشی متخصصان کشورهای درحال توسعه را ارتقاء می بخشد. این بورسیه به فارغ التحصیلان و دانشجویان دوره های تکمیلیِ  کشورهای توسعه یافته،

درحال توسعه و تازه صنعتی شده ی جهان از همه ی رشته ها، شانس این را میدهد که در دانشگاه های آلمان در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل شده و به تحقیق و پژوهش بپردازند.

بورسیه تحصیلی داد

بورسیه تحصیلی داد

*دوره هایی که در این بورسیه اعطا میشوند به شرح زیر می باشند:

-حقوق، علوم اقتصاد؛

-علوم جنگلداری و کشاورزی؛

-هنر، موسیقی، طراحی؛

-علوم مهندسی؛

-علوم اجتماعی و انسانی؛

-زبان و مطالعات فرهنگی؛

-ریاضیات، علوم طبیعی؛

-پزشکی، علوم بهداشتی؛

اینکه چرا آلمان جای مناسبی برای گذراندن تحصیلات تکمیلی شمرده میشود دلایلی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

1.آموزشگاه ها ، دانشگاه ها و مراکز علمی با کیفیت:

آلمان را باید یکی از محبوبترین مقاصد علمی غیرانگلیسی زبان جهان دانست که در بین دانشگاه های اروپای غربی رتبه ی بسیار خوبی را دارا می باشد. در این کشور، همه ساله پروژه های تحقیقاتی با وجوه دولتی به انجام میرسند که این امر به دانشجویان ممتاز سراسر جهان  این امکان را می دهد تا پروژه های فردی و تحقیقاتی خود را با خیال راحت در آلمان پیگیری کرده و به  انجام رسانند.

2.هیچ شهریه ای برای این بورسیه ها وجود ندارد:

دانشگاه رفتن در اروپا ممکن است رویای خیلی از دانشجویان باشد، اما چیزی که مانع تحقق این رویا در اکثر مواقع میشود وجود هزینه های سنگین کورسهای تحصیلی است. اما بد نیست بدانید که تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان رایگان می باشد. دانشجویان بین المللی هیچ هزینه یا شهریه ای برای سپری کردن دوره های تحصیلی شان پرداخت نخواهند کرد. چرا که در این کشور ثبت نام در مراکز دانشگاهی بصورت قانونی کاملاٌ رایگان می باشد. در حقیقت، در پایان تحصیلات کارشناسی خود در یک دانشگاه آلمانی، دانشجو می تواند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دست به انتخاب رشته ی دلخواه خود بزند که آن نیز رایگان می باشد. بدون پرداخت شهریه، دانشجو می تواند هزینه های پس انداز شده را برای مواردی چون اقامت، مطالعه ی مطالب درسی، معاشرت و شناخت اماکن و شهرها و محله های اطراف محل تحصیلش خرج نماید.

3.ایجاد فرصتهای شغلی:

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان بین المللی تا حداکثر هجده ماه میتوانند در آلمان اقامت داشته و ظرف این مدت به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند. در سال 2014، سرویس تبادل دانشجویی آلمان (DAAD)، اینگونه اعلام کرد که حدود 50% از دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شده در طی همین مدت توانسته اند شغل دلخواه خود را یافته و مقیم این کشور شوند. بعلاوه، دانشگاه ها هم ارتباطات خوبی با شرکتها و کارخانه های آلمانی دارند و همین امر، فرصت خوبی برای دانشجویان جهت جذب در بازار کار ایجاد میکند.

بورس تحصیلی داد4.کیفیت بالای سطح زندگی:

بطورکل، زندگی دانشجویی در کشوری مثل آلمان، زندگی پرجاذبه و چشمگیری  تلقی میشود. بیشتر شهرهای مهم آلمان همچون برلین، مونیخ و هامبورگ  از شهرهایی هستند که مرکز فرهنگی، هنری و موسیقیایی  این کشور به حساب می آیند. مهم نیست که به چه چیز علاقمندید، در این کشور کلی کار و تفریحات جالب  برای انجام دادن و لذت بردن از اوقات فراغت میشود پیدا کرد. در واقع بخاطر  بهره مندی از اقتصاد و صنعت قوی است که آلمان از سیستم حمل و نقل عمومی سریع، ایمن و قابل اعتماد برخوردار است که به هر کسی این مفهوم را القا میکند که ” حرکت در این کشور بسیار آسان می باشد!”. همچنین در طول روز رهگذران و دانشجویان میتوانند از معماری های خیره کننده، قلعه های قرون وسطایی و پارکها لذت ببرند و شبها نیز از زندگی پویا و پرتحرک در شهرهای مهم بهره مند شوند.

5. محیط بین المللی:

کشور آلمان را باید زمینه ای برای  پرورش دانشجویان و چندفرهنگ گراییِ بین المللی دانست. با ایجاد تعداد زیادی دانشگاه های انگلیسی زبان و بدون شهریه، دانشجویان بین المللی از سراسر جهان بطور طبیعی به سوی این خطه از اروپا جذب می شوند. سال گذشته، بیش از سیصد هزار دانشجوی بین المللی در این کشور تحصیل کردند که انتظار می رود این تعداد بیشتر از اینها هم بشود. آلمان کشوری است که در قلب اروپای غربی واقع شده و همین امر به دانشجویان این امکان را میدهد تا به راحتی به دیگر کشورهای منطقه دسترسی داشته باشند. موقعیت ممتازی که به راحتی به آنها فرصت اکتشاف و دیدن جاهای دیگر را میدهد.

هزینه تحصیل در آلمان
شرایط و هزینه های تحصیل در آلمان در سال 2020
سرمایه گذاری در هلند
اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
فهرست