ثبت شرکت در اوکراین |ثبت شرکت در کشور اوکراین |موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

ثبت شرکت در اوکراین

2 دیدگاه
ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین :کشور اوکراین با ظرفیت‌های محیطی و انسانی که دارد از جمله مناسب‌ترین کشورها جهت سرمایه‌گذاری می‌باشد. این کشور از ذخایر عمده تیتانیوم، زیرکونیوم، آهن و منگنز برخوردار بوده و در مورد نیروی کار نیز از افراد آموزش دیده بهره‌مند است.

معرفی شرکت‌های تجاری در اوکراین

شرکت با مسئولیت محدود (TOV):

این نوع شرکت مربوط به کسب و کارهای کوچک بوده تعداد سهامدارن آن حداکثر 10 نفر و حداقل سرمابه لازم نیز به هنگام ثبت شرکت 100 حقوق می‌باشد که حداقل نصف سرمایه می‌بایست در زمان ثبت شرکت و باقی آن ظرف مدت 1 سال پس از آن پرداخت شود. انتقال سرمایه که به صورت سهام تقسیم شده، تنها با رضایت تمامی شرکا امکان‌پذیر است. مدیریت این شرکت نیز در جلسه عمومی شرکت‌کنندگان، هیئت مدیره و مدیر کل منصوب از طرف اعضای هیئت مدیره تعیین می‌شود.

شرکت سهامی:

به منظور راه‌اندازی کسب و کارهای متوسط و بزرگ، شرکت سهامی خاص (PrAT) و شرکت سهامی عام (PuAT) در قانون این کشور طراحی شده است. حداقل سرمایه اولیه در زمان ثبت شرکت‌ها 1250 حقوق بوده که در هردو شرکت ضروری است و تمایز این دو شرکت را می‌توان از قابلیت انتقال سهام شرکت به عموم تعیین نمود که در شرکت سهامی خاص این امکان به صورت آزادانه وجود ندارد در حالی که در شرکت سهامی عام چنین امکانی وجود داشته که علاوه بر این‌که قابلیت حضور در بورس اوراق بهادار را نیز دارا می‌باشد.

ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین

شرکت تضامنی:

در این نوع شرکت اهدافی مشترک برای اعضا وجود داشته و از مسئولیت یکسانی در برابر تعهدات شرکت برخوردارند.

شرکت غیرسهامی:

این شرکت حداقل از یک شریک تضامنی و یک شریک دارای سرمایه تشکیل می‌شود. مسئولیت شریک تضامنی نسبت به بدهی‌های شرکت نامحدود بوده و مسئولیت شریک دارای سرمایه محدود به سرمایه‌ای است که وارد شرکت نموده است.

مسیر ثبت شرکت در کشور اوکراین

*ثبت نام در اداره ثبت

بنیانگذاران LLC به منظور اجرای ثبت نام خود و ارائه مدارک لازم در زیر باید به اداره ثبت یا دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند:

  • فرم درخواست (فرمت این فرم استاندارد بوده و مورد تأیید وزارت دادگستری اوکراین مورخ 6 ژانویه 2016 به شماره 5/15 می‌باشد.)
  • منشور شرکت LLC که توسط بنیانگذارن اجرا می‌شود.

* آماده کردن مهر شرکت

استفاده از مهر شرکت به‌طور عمده صورت می‌گیرد و مدارک ارائه شده نیز می‌بایست در روند ثبت نام مهر گردد اما مطابق قوانین الزامی برای استفاده از آن نمی‌باشد. به طور کلی وجود در بسیاری موارد جنبه‌ی اعتبار نزد مقامات دولتی و دادگاه‌ها دارد و معمولاً گواهی‌ها و درخواست‌هایی که از طرف یک شرکت رسمی امضا می‌شود بدون مهر از اعتباری نزد مقامات دولتی برخوردار نیست مگر به شرط امضا در حضور آن مقام.

ثبت شرکت در اوکراین

ثبت شرکت در اوکراین

*افتتاح حساب بانکی دائمی

به منظور افتتاح حساب بانکی برای نهادهای بانکی به موجب قوانین اوکراین فهرستی تهیه گردیده که به شرح زیر می‌باشد:

الف) کارت نمونه امضای بانکی مورد تایید دفاتر اسناد رسمی جایگزین کارت حاوی نمونه امضاء و اثر مهر شده است؛

 ب) کپی ثبت نام دولتی نهادها و کارآفرینان باید ارائه شود؛

ج) درخواست افتتاح حساب بانکی

د) کپی محضری منشور شخص حقوقی.

*ثبت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) در سازمان امور مالیاتی کشور و اخذ شماره VAT

طبق قانون شماره ۷۱ در رابطه با اصلاحات مربوط به قوانین مالیات کشور اوکراین و برخی از مصوبات کشور اوکراین در مورد اصلاحات مالیاتی که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵ تصویب شد، اگر مقدار کل معاملات با تحویل کالا یا/ و خدمات، شامل استفاده از شبکه های کامپیوتری محلی و یا جهانی، در طول ۱۲ ماه گذشته، به طور کلی بیش از ۱ میلیون گریونا باشد (به استثنای مالیات بر ارزش افزوده)، چنین شرکتی وطیفه دارد به عنوان مالیات دهنده ی مالیات بر ارزش افزوده ثبت شود. تنها شرکت های پرداخت کننده مالیات از این قانون مستثنا هستند. در واقع، ماده ۱۸۲ از قانون مالیات مذکور در بالا همچنین گزینه ای را برای ثبت نام داوطلبانه به عنوان مالیات دهنده مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرده اند.

*به منظور ثبت شرکت در کشور اوکراین حضور فیزیکی سهامداران نیاز نبوده و از طریق فرم وکالتی که از طریق مؤسسه حقوقی ما در اختیار آ‌نها قرار می‌گیرد اساسنامه شرکت تنظیم می‌شود. لازم به ذکر است حضور مدیرعامل شرکت ضروری است.

*آدرس حقوقی نیز یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت در اوکراین می‌باشد که با خریدن یا اجاره نمودن دفتری در این کشور امکان پذیر بوده و از طریق آدرس آن محل می‌توان برای ثبت آدرس حقوق اقدام کرد.

*ظرف زمانی ثبت شرکت نیز بین 20 روز تا 1 ماه کاری می‌باشد.

دولت کشور اوکراین اطلاعیه ای به وزارت مالی در تاریخ ۲ فوریه، ۲۰۱۵ به شماره ۱۸۵/۲۶۶۳۰ در زمینه اصلاحات مربوط به قوانین ثبت نام مالیات دهندگان مالیات بر ارزش افزوده ارائه کرد که در ۳۰ مارس ۲۰۱۵ اجرایی شد. اطلاعیه فوق اعلام می کند که ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده باید ظرف ۳ روز کاری پس از تشکیل پرونده ثبت نام باید به مقامات دولتی ارائه شود.

وکیل مهاجرت
وکیل مهاجرت
ویزای تحصیلی اوکراین
ویزای تحصیلی اوکراین

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

blank
امیر عباس شمس
مارس 31, 2020 1:07 ق.ظ

ثبت شرکت یا ازدواج صوری در اکراین کدوم یک بهترین و راحت ترین هست

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست