اقتصاد کانادا 2021 - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

اقتصاد کانادا 2021

blank

اقتصاد کانادا 2021

امتیاز آزادی اقتصادی در کانادا 77.9 است که اقتصاد آن را در رتبه 9 رتبه بندی شاخص 2021 قرار داده است. امتیاز کلی آن 0.3 واحد کاهش یافته است، دلیل اصلی آن کاهش حقوق مالکیت است. کانادا در بین 32 کشور منطقه آمریکایی در رتبه 1 قرار دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

در سال 2021، اقتصاد کانادا همچنان در ردیف آزادترین کشورها قرار دارد که از زمان سقوط در گروه مربوطه در سال 2015 بوده است. ساده ترین راه برای بهبود آزادی اقتصادی توسط دولت، کاهش هزینه های دولت و در نتیجه بالا بردن امتیاز بسیار پایین برای آن نشاندهنده شاخص است. اصلاح قوانین کار برای ایجاد بازار کار انعطاف پذیرتر، آزادی کار را افزایش می دهد.

تأثیر COVID-19: از اول دسامبر سال 2020 ، 12229 مورد مرگ به بیماری همه گیری مربوطه در کانادا نسبت داده شده است و پیش بینی می شود اقتصاد 7.1 درصد برای سال جاری منقبض شود.

پیشینه اقتصاد کانادا:

کانادا از نظر مساحت دومین کشور و نیز دهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد. حزب لیبرال نخست وزیر جاستین ترودو در انتخابات ملی اکتبر 2019 موفق شد برای بار دوم ریاست جمهوری خود را به دست آورد. ترودو اگرچه همچنان در قدرت باقی مانده است، مجبور شد یک دولت اقلیت ناپایدار را تشکیل دهد که ممکن است قبل از انتخابات بعدی که قرار است در سال 2023 برگزار شود، سقوط کند. سیستم اقتصادی بازار مدار کانادا شباهت زیادی به ایالات متحده در بخش های مشابه دارد. بخشهای پیشرو شامل خودروسازی و سایر تولیدات، محصولات جنگلی، مواد معدنی و نفت است. حدود سه چهارم صادرات کانادا به ایالات متحده است ، بنابراین توافق نامه جدید ایالات متحده – مکزیک – کانادا که از 1 ژوئیه سال 2020 لازم الاجرا شد ، برای ادامه رفاه اقتصادی کانادا حیاتی است.

حقوق مالکیت نیز به طور کلی توسط قانون و از طریق اجرای قراردادها به خوبی محافظت می شود. خلع ید بسیار غیرمعمول است. دادگستری مستقل است و دادگاه ها از نظر رویه ای صالح، منصفانه و قابل اعتماد تلقی می شوند.

اقتصاد کانادا- مهاجرت به کانادا

مالیات در کانادا:

بالاترین نرخ مالیات بر درآمد در کانادا جهت افراد، 33 درصد و بالاترین نرخ مالیات شرکتها 15 درصد است. مالیات های دیگر شامل ارزش افزوده و مالیات بر دارایی است. بار مالیاتی کلی برابر با 33.0 درصد از کل درآمد داخلی است. هزینه های دولت طی سه سال گذشته به 40.9 درصد از کل تولید ناخالص داخلی رسیده است و کسری بودجه به طور متوسط ​​0.3 درصد از تولید ناخالص داخلی است. بدهی عمومی معادل 6/88 درصد تولید ناخالص داخلی است.

گواهینامه های شغلی در کانادا:

آزادی تجارت در کانادا نسبتاً تغییر نکرده و در سطح بالایی باقی مانده است. با این حال ، میزان بهبودی در طی مراحل ورشکستگی اندکی کاهش یافته است. قوانین کار در استان های کانادا متفاوت است. کمبود متخصصین ماهر وجود دارد. دولت علاوه بر یارانه دادن به خدمات درمانی، یارانه های کلانی را برای طیف وسیعی از بخشهای تجاری از جمله انرژی و کشاورزی تأمین می کند.

ارتباط با بازارهای جهانی:

کانادا 15 قرارداد تجاری پیشرفته در حال اجرا دارد. نرخ تعرفه وزنی معاملات 3.1 درصد است و 459 مورد غیر تعرفه ای در حال اجرا است. سرمایه گذاری خارجی در برخی از بخش ها، از جمله هواپیمایی و ارتباطات از راه دور، توسط دولت محدود شده است. بخش بانکی، تحت سلطه شش بانک بزرگ، همچنان سالم است. طیف گسترده ای از شرکت های مالی غیربانکی در یک فضای نظارتی محتاطانه فعالیت می کنند.

برای آشنایی بیشتر و مهاجرت قانونی به کانادا جاب افر کانادا و اقامت ارزان کانادا هم اکنون درخواست مشاوره خود را در سایت ثبت کنید.

هلدینگ ترکیه ویت آس

 

blank
مشاغل مهندسی در کانادا
blank
شغل هایی که در ترکیه مورد نیاز است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست