خرید بیزینس کانادا - موسسه حقوقی و مهاجرتی دادآور نسیم مهر

خرید بیزینس کانادا

بدون دیدگاه
خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا: زمانی که می خواهید صاحب یک بیزینس در کانادا بشوید، گزینه هایی همچون خرید یک تجارت موجود و حاضر آماده، یا شروع یک تجارت جدید را در پیش رو دارید. باید بدانید گزینه ای که شما بعنوان بیزینس خود انتخاب می کنید، روی نحوه ی تأمین حساب دارایی های تجاریتان برای اهداف مالیات بر درآمد، تأثیر مستقیم خواهد گذاشت.
زمانی که اقدام به خرید یک بیزینس می کنید، به طور کلی یک مبلغ مشخصی را برای کل آن بیزینس و تجارت خریداری شده ی مورد نظر پرداخت می کنید. در بعضی موارد، قراردادی که هنگام فروش بیزینس تنظیم میشود، قیمت هر دارایی را معین می کند، یک ارزش برای فهرست موجودی بیزینس، و در صورت کاربرد، مبلغی را که منطقاً میتوان به سرقفلی نسبت داد.
در صورت تعیین قیمت دارایی های فردی در قرارداد فروش بیزینس، و در صورتی که قیمتهای آنها منطقی به نظر برسد،آنوقت می توانید از این قیمت ها برای محاسبه ادعای خود برای کمک هزینه ی مخارج خود (CCA) استفاده کنید.
اگر زمانی قیمت دارایی های فردی در قرارداد تنظیم شده ی بیزینس مورد نظر تعیین نشده باشد، حتماً باید تصمیم بگیرید که چه مقدار از قیمت خرید را بطور منطقی لازم است به هر دارایی نسبت دهید و چه میزان را باید به منظور سرمایه کنار بگذارید. این مبلغ باید مطابق با مبلغی باشد که فروشنده هنگام تنظیم گزارش و قرارداد فروش بیزینس تعیین کرده است.
همین که میزان دارایی ها و سرقفلی را تعیین کردید، میتوانید به منظور مطالبه ی کمک هزینه ی مخارج سرمایه، دارایی های موجودتان را در طبقات مناسب دسته بندی کنید. در اول ژانویه 2017، نظام مالی واجد شرایط سرمایه باکلاس جدید 14.1 کمک هزینه ی سرمایه (CCA) و قوانین انتقالی تازه ای که مدون شده بودند، جایگزین شد.
لازم به ذکر است مدت زمان زیادی نمی گذرد که سرقفلی و برخی دیگر از ویژگیهای نامشهودِ هزینه های سرمایه، واجد شرایط تلقی نمی شوند. در عوض ، این ویژگی های یاد شده، اکنون به عنوان خاصیت استهلاک در کلاس جدید 14.1 لحاظ می شوند.
شما بعنوان یک خریدار بیزینس در کانادا باید ارزش موجودی کالا را به عنوان خرید کالا برای فروش مجدد آن تلقی کنید و آن را در محاسبه ی هزینه ی کالاهای فروخته شده در صورت درآمد پایان سال خودتان قرار دهید.

ویزای بیزنس کانادا

ویزای بیزنس کانادا

-مراحل قانونی خرید بیزینس در کانادا:

خرید بیزینس در کانادا میتواند یکی از بزرگترین اقداماتی باشد که شما در طول عمرتان انجام میدهید. تملک یک بیزینس بخش اعظمی از زمان، تلاش خستگی ناپذیر و پول شما را به چالش میکشد و شما برای اطمینان از رشد اقتصادی بطور مداوم نیازمند ایجاد تعادل بین خواسته ها و ریسکهای مالی و تجاری مختلف می باشید. در اینجاست که باید با مراحل قانونی خرید یک تجارت موفق آشنا باشید.
یک مؤلفه اصلی در پیشبرد اهداف هر کسب و کار موفقیت آمیزی، اطمینان داشتن از این است که شما قبل از شروع کارتان، روند صحیح خرید بیزینس را دنبال کرده باشید. این روند با گامهای اساسی شروع میشود که در زیر به آنها بطور اجمال پرداخته ایم:

  1. در زمینه ی بیزینس مورد نظرتان بطور کامل تحقیق کنید:

اولین قدم مطالعه ی همه ی ابعاد بیزینس مورد نظر است تا تصویر واضح و روشنی درمورد نقاط قوت و نقاط ضعف آن را پیش روی شما به عنوان مالک آینده ی آن شغل قرار دهد. بعنوان مثال باید از مالک فعلی بیزینس مورد نظرتان این موارد را درخواست نمایید:

-اظهارنامه ی مالی؛

-لیستهای مربوط به متقاضیان و تامین کنندگان؛

– جزئیات کلیه قراردادهای اصلی لازمُ الاجرا برای تمامی فعالیت های اقتصادی تجاری شرکت ، از جمله اجاره هر محل.

-لیست کاملی از تمامی تجهیزات و دارایی های شرکت؛

– هرگونه بدهی، گواهینامه و وام های مربوطه.
اگر هر سندی در این مرحله به شما نشان دهند و احیاناً از شما بخواهند که آن را امضا کنید باید به وکیلتان نشان دهید تا مطمئن شوید که همین اول کاری دست به کار غیر عاقلانه ای نمی زنید. زمانی که همه ی محتویات درخواست شده را مورد مطالعه ی دقیق قرار دادید، از تمامی اطلاعات دولتی که در دسترستان قرار میگیرد جهت اثبات صحت و سُقم اسناد دریافت شده، استفاده نمایید.

  1. تصمیم گیری در مورد ساختار و چگونگی خرید بیزینس مورد نظر:

ساختار خرید، اساسی ترین جنبه های معامله بشمار می آید: چه کسانی خریدار و فروشنده هستند؛ چه سهام و دارایی هایی مورد خرید قرار می گیرند؛ چه قیمتی مورد توافق برای پرداخت خواهد بود؛ و زمان و نحوه ی پرداخت مبلغ مورد معامله به فروشنده چگونه خواهد بود؟
بیشتر بیزینس ها توسط شرکتهای خصوصی به انجام میرسند. این به این معناست که در بیشتر موارد، همه ی موارد مهم مرتبط با بیزینس، همچون موجودی ، علامت تجاری، و غیره، متعلق به شرکت خواهند بود و مورد معامله تلقی میشوند.

  1. در مورد سایر شرایط مذاکره کنید:

شرایط قرارداد فقط مربوط به ساختار خرید و تاریخ فروش نیست، بلکه باید دید آیا فروشنده ی بیزینس یک شرکت است و یا اینکه خسارت شخصی به همراه دارد یا نه.هرچند تعداد و نوع سایر اصطلاحات مورد مذاکره، بسته به ریسکهای موجود مرتبط با بیزینس، ممکن است متفاوت باشد. برای جلوگیری از فروشنده از ایجاد یک بیزینس رقابتی پس از فروش شرکت، شما بعنوان خریدار باید فروشنده را وادار به امضای “توافقنامه ی غیر رقابتی” نمایید.

  1. همه ی اسناد قانونی مورد نیاز را آماده داشته باشید:

بطور کلی خریدار مسئول آماده کردن همگی اسناد قانونی مورد نیاز جهت معامله ی بیزینس است، که اغلب پیچیده به نظر می آیند و برای وکیل فروشنده جهت بررسی و مشاهده قبل از اتمام معامله فرستاده میشوند. اولین سند قانونی شامل “نامه ی اهداف و محتوا” می باشد و خیلی زود برای ضبط جوانب اصلی معامله استفاده می شود. این نامه برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم در معامله بکار میرود و از هرگونه جر و بحثی در نزدیکی روز معامله اجتناب میکند. یک سند قانونی و مهم معامله هم “قرارداد خرید” نامیده میشود. این قرارداد هر مورد مربوط به معامله را تحت پوشش قرار میدهد.
بسیاری از معاملات، سند مهمی را شامل میشوند که حاوی رضایت مالک بیزینس یا حق رای می باشد، که هرکدام از اینها میتوانند برای پیشبرد موفقیت آمیز اهداف معاملات لازم باشد. بسته به نوع معامله و وضعیت تجاری بیزینس، اسناد قانونی دیگری هم ممکن است وجود داشته باشد که وکیل شما برای آماده کردن مقدمات معامله ممکن است نیاز داشته باشد.

  1. نکات نهایی که باید در خاطر داشته باشید:

خرید بیزینس در یک کشور بیگانه فرآیند پیچیده و پر از ریسکی میتواند باشد. در اینجا، نکات نهایی و مهمی را برای یادآوری آورده ایم که احتمال تبدیل یک فرصت هیجان انگیز را به کابوسی وحشتناک برای شما کاهش می دهد:
-در آنِ واحد باید دورنمای اقتصادی مورد نظر خود را حفظ نمایید. قبل از انجام معامله مطمئن شوید که همه ی تحقیقات لازم را درمورد بیزینس مورد نظرخود به انجام رسانده اید.
-با افراد درست درمورد بیزینس مورد نظر مشورت کرده و نظرات خیرخواهانه ی آنها را بکار ببندید. در زمینه ی هر تجارت و حرفه ای افراد صاحب نظر و مجربی وجود دارند که شما میتوانید به آنها اعتماد کرده و از تجارب آنها بهره مند شوید. از نظرات آنهایی هم که قبلاً در زمینه ی تجارت شما فعالیت داشته اند بی بهره نمانید.
در نهایت باید گفت مقدار سرمایه ی مورد نیاز برای خرید بیزینس در کانادا بسته به نوع استانی که میخواهید در آن شروع به فعالیت اقتصادی نمایید، نوع بیزینس مورد نظر که قرار است شروع کنید (از قبیل شرکت یا مالکیت شخصی) فرق میکند. ممکن است مجبور باشید در اولین قدم برای شرکت در فرآیند خرید، ثبت نام کنید. این مرحله هزینه ای حدود 60 تا 80 دلار کانادا را در برمیگیرد.
در پاسخ به این که آیا برای گرفتن وام جهت خرید یک بیزینس فعال در کانادا با سختی زیادی مشکل میشویم یا نه، باید گفت صندوق وام دهنده ی SBA که قرار است با آن کار کنید، بطور کلی برای پرداخت وام نیاز به یک اعتبار قوی، برنامه ی تجاری مدون و وثیقه ی کافی دارد. همچنین از شما میخواهند که یک پیش پرداخت هم داشته باشید.

ویزای بیزنس کانادا

ویزای بیزنس کانادا

سوالات متداول در رابطه با ویزای بیزینس کانادا:

آیا کسی که سهامی از شرکتی در کانادا دارد می تواند به ویزای کانادا دست یابد؟

-همه می توانند در کانادا بیزنس بخرند یا کسب و کاری را راه کنند ولی همه نمی توانند از این طریق به ویزای کانادا دست یابند.

متقاضی ویزای خرید سهام باید چه مقدار از سهام شرکت را داشته باشد تا بتواند به ویزا کانادا برسد؟

-برای دریافت ویزا حداقل باید 33.3 درصد از سهام یک شرکت متعلق به شخص متقاضی باشد.

چه مواردی به دریافت ویزای بیزنسی کانادا کمک می کند؟

– تحصیلات دانشگاهی، داشتن بیزنس پلن (طرح توجیهی) جامع ، سطح زبان در حد متوسط ، داشتن سرمایه ی کافی، سابقه کاری مرتبط و سرپرستی شرکت و کارمندان در ایران همه از جمله مواردی هستند که می توانند به پذیرفته شدن و دریافت ویزا کمک می کنند .

آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه برای دریافت ویزای بیزینس کانادا ضروری است؟

-داشتن مدرک زبان آیلتس و یا زبان فرانسه نیز از موارد دیگری است که به دریافت ویزا شما کمک خواهد کرد.

متقاضی دریافت ویزای بیزنس کانادا می تواند کارمند شرکت باشد؟

-شخص متقاضی حتما باید مالکیت و یا مدیریت ارشد بیزنس را داشته باشد .

متقاضی دریافت ویزای بیزنس کانادا می تواند خانواده خود را نیز با خود همراه کند؟

– فردی که بتواند این نوع ویزا را اخذ نماید می تواند همسر و فرزندان زیر 22 سال خود را با خود همراه کند و همسر و فرزندان نیز می توانند به کار یا تحصیل بپردازند.

حداقل سرمایه لازم برای این نوع ویزا چه مقدار است؟

-حداقل سرمایه لازم بستگی به استان مورد تقاضا دارد و همچنین به نوع بیزنس بستگی دارد ولی به طور کلی برای هر نوع بیزنسی فرد باید بتواند اثبات کند توانایی خرید یا اجاره محل کار+ سرمایه اولیه شروع به کار+ هزینه زندگی خود و فرزندان را تا مدت سود دهی شرکت به اثبات برساند.

چنانچه شماهم متقاضی خرید بیزینس در کانادا می باشید با شماره های موجود در وبسایت تماس حاصل نمایید تا در این راه کارشناسان ما همراه و پاسخگوی نیازهای شما باشند. مشاوره رایگان

 

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

خرید بیزینس در کانادا

 

blank
نامزدی استانی PNP
تحصیل در استونی
همه چیز درباره تحصیل در استونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

فناوری اطلاعات آرون : طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو
دفتر خدمات حقوقی مهاجرت ایرانیان به سوئد
blank
فهرست